Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Savjeti o Paranormalnom

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
Flamezar
PraGlodavac

Male
Aries Broj postova : 695
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 7:59 pm

Evo ovaj Topic sam otvori najprije poslje razgovora sa Alphom. Uglavnom ovaj tema je namjenjena iskljucivo za one koji imaju problema sa necim iz zivota. Nemora bas to bit Paranormalno, mogu bit i neka misljenja i razmisljanja koja forumas vec duze vrjeme razmislja pa ako oce da podjeli snama. Ovdje su drugi forumasi da daju savjete. Bilo kakvi bili. Nema iskoristavanja te izrugivanja tudih misljenja. Ovdje smo samo da pomazemo jedni drugima. Soljenje pameti isto nebi bilo primjereno osim ako taj koji je trazio savjet to odobri.

Znaci ponavljam. Topic nije samo za one koji imaju problema sa paranormalnim aktivnostima, vec i za djeljenje razmisljanja.

Evo kao sto sam ja otvorio ovu temu, prvi cu i pocet :).

Znaci. Zanima me sta za vas znaci smrt. Meni kad umre neko blizak neosjecam tu bol, patnju i tugu koju drugi osjecaju. Sad da vam kazem zasto. Zato sto moje misljenje je da kad ljudi umru samo se oslobode tjela. Za mene to nije nista strasno. Ja to nesvacam kao kraj. I to me nenavraca da budem tuzan ili ista. Sad me zanima, imali iko ko ima ista misljenja kao ja? Jel iko misli da sam u pravu misleci ovo, ili sam u krivu? Imam li razloga nastavit mislit ovako?

Hvala, ko kod odgovori cjenit cu misljenje
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Registration date : 26.11.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 8:08 pm

ovako ja cu ti reci sta ja mislim o svemu tome.
po meni je smrt sam onovi pocetak. u stvari jedan pisac je rekao zivot je boles a smrt je doktor koji ce nas izljeciti.
svaki covijek je razlicit tako da ti ja mogu reci da su tvoji stavi u redu. ali su potpuno drukciji od mojih recimo ja sam citav zivot okruzen smrti tako da je to za mene priroda pojava a smrt je tako nestvara tako prozirna. barem tako ja mislim tako sta sma rekao kada kao mali shvatis da si smrtan onda se jednostavo prestanes bojati smrti postane ti dio zivota i pomiris se sa cinjenicom da svi umiru pa i ti. Ali kako ja volim reci biti mrtav nije lose, ali bitit zaboravljen e to je sra***
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 8:11 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
po meni je smrt sam onovi pocetak. u stvari jedan pisac je rekao zivot je boles a smrt je doktor koji ce nas izljeciti.
svaki covijek je razlicit tako da ti ja mogu reci da su tvoji stavi u redu. ali su potpuno drukciji od mojih recimo ja sam citav zivot okruzen smrti tako da je to za mene priroda pojava a smrt je tako nestvara tako prozirna. barem tako ja mislim tako sta sma rekao kada kao mali shvatis da si smrtan onda se jednostavo prestanes bojati smrti postane ti dio zivota i pomiris se sa cinjenicom da svi umiru pa i ti. Ali kako ja volim reci biti mrtav nije lose, ali bitit zaboravljen e to je sra***

Hvala, slazem se! ides Odlicno si to iznjeo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 9:17 pm

Jedno je ne bojati se vlastite smrti, a drugo ne osjecati tugu za gubitkom bliske osobe. Naime, ljudi se vezu za druge ljude (i ne samo za ljude) i jednostavno nas cinjenica da nekog koga volimo vise nema blizu rastuzuje. Recimo to ovako. Netko do koga nam je stalo, koga npr. poznamo citav zivot najednom mora odseliti na drugi kraj svijeta. Mi znamo da ce mu tamo biti dobro i da je ziv i sve pet. Ali...svejedno mozemo osjetiti tugu...pa kako onda ne osjetiti isto kada netko u potpunosti napusti fizicki svijet?
E, sad...zasto vas dvojica nemate taj osjecaj...ne brinite - budete. Jos ste mladi. Ipak, vjerojatnost je da ni kada budete stariji necete smrt dozivjeti kao nesto tragicno...ali tugovat vjerojatno hocete...neko vrijeme...ovisi...

@dr. Chaos0...zasto je biti zaboravljen sranje? Ovdje smo da ucimo i napredujemo kao duse, a ne da zadovoljimo svoj ego upisivanjem u povjesne knjige. Sto ima veze da nakon tvoje smrti nitko ne zna ni da si postojao ako si ispunio ono sto si trebao ispuniti i nauciti u ovom zivotu?

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 9:19 pm

Mi u biti ne znamo zašto smo točno ovdje. Jedna je teorija da smo samo posljedica biološke fizikalije, druga je da smo duše koje skupljaju iskustvo, a na to se može nadovezati još tonu stvari pod običnim pitanjem zašto nam treba spomenuto iskustvo, zašto je život baš takakv kakav je i slično scratch

Zadnja promjena: Omega; pet stu 27, 2009 9:21 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 9:20 pm

meni nije bitno da se upisem u neku povijesnu knjigu ali opet zelim da me ljudi pamte na dobar nacin ali ako ti citav zivot zivis bez ikakvog truda ka fizickuo onda kako mozes ocekivati napredak u dusevnom jer su dusa ti tijelo jako povezani premda da su jako razliciti. e da respect Alpha na dobrom pitanju e jos da nesto kazem jesm mlad ali sam vidjeo smrti oko sebe vise nego vecina na ovome forumo prakticki su mi ostali samo otac i majka. od moga rodenja osobe meni drage samo umiru a ja na pogrebu poput kipa samo stojim i gledam ljes bez suze bez boli i tuge samo praznina u meni.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 9:33 pm

@Omega...slazem se...mozda smo samo tu radi ravnoteze medju zvezdama...

@dr. Chaos...pa pamtit ce te...neko vrijeme...a onda ce i oni poumirati i na koncu ce se izbrisati i zadnje sjecanje (osim ako nisi zapisan u povijesnim knjigama zubi ).
Sto se smrti tice...ne govori tako...ne mozes znati sto je tko prosao u zivotu i nastup gdje se izrazavas o tome sto ti mislis da su drugi prosli/vidjeli/dozivjeli u odnosu na tebe ne stoji. Stoji samo to da kazes ono sto ti sam znas ili sto si vidio/dozivo.
Eto...ja sam jos kao klinka razvila neke spoznaje o poimanju smrti. Takodje fizicku smrt ne smatram nekim krajem jer sam odabrala vjerovati da nismo samo materijalna bica. Ipak, ako sam u krivu i ako jesmo samo ovo sto vidimo - opet dobro. Ni onda se nemamo cega bojati u biti...

Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 9:42 pm

dobro mozda jesam malo pretijero ali opet ljudski je grijesiti tako da. ali i svaki covijek je razlicit tako da bi ovo nase filozofiranje molo ici u nedogled tako da na kraju nebi smisla imalo. lol
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 9:56 pm

Sve ima smisla. Zasto nebi imalo. :)

I Alpha. Kad kazem ovako da mi nije zao kad netko umre, jel zvuci to malo zlocesto :/?
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac

Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Registration date : 19.11.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 10:05 pm

flamezar.. htjela bih ti reći.. još su davno psiholozi rekli zašto je čovjeku jako teško kad mu umre netko blizak.. jer je sebičan - sebičan u smislu da ga je strah jer ne zna kako će dalje bez te osobe, bez njenih zagrljaja, savjeta, prisutnosti..

vidim, većina vas ima zdravo mišljenje o smrti.

tebi nadam se, nije umro nitko toliko blizak da bi osjetio bar dio te sebičnosti, kako je nazivaju psiholozi.

u svakom slučaju priznajem da sam nakon jednog tužnog sprovoda iz čiste sebičnosti rekla svom partneru - nadam se da ćeš ti pokopati mene, jer ja tebe ne bih imala ni duše ni snage.
sebično, znam.. :(
mene je strah umrijeti mlada.. sada ne želim pružiti tu tugu svojim roditeljima, za koju godinu bojat ću se ostaviti svoju djecu u ovom svijetu.. :(
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 10:08 pm

Neces ih ostavit. Sve dok vjerujes da smrt nie kraj. Bit ces im kao vodic. ;)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 10:11 pm

gledaj smrt je sastavni dio zivota a da vas sve pitam dli je ikada itko od vas htijeo biti besmrtan. ja prvi to zelim a posto sam tehnicki opiceni mislim da ce nam tehnika to i omoguciti
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 10:30 pm

Oce. Uskoro i tehnika ce nam to omogucit. Slazem se u tome. Ali ni pod kojim slucajem nebi htjeo biti besmrtan. Da sam non stop u istom tjelu. Postalo bi dosadno. Bi volio npr zivjet malo duze ali besmrtan nebi. Al da cujem tvoju stranu. Zasto bi htjeo biti besmrtan?
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet stu 27, 2009 10:42 pm

gledaj meni je cilj biti sto bolji informaticar ali posto se cijela tehnologija razvija jako brzo trabal bi mi doslovice vijecnost da sve naucim. ja sam samo gladan znanja.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 12:02 am

dr.chaos0 je napisao/la:
...od moga rodenja osobe meni drage samo umiru a ja na pogrebu poput kipa samo stojim i gledam ljes bez suze bez boli i tuge samo praznina u meni.
I to je osjećaj, možda je tvoja tuga prevelika da bi ju osjetio, pa te mozak štiti na način da ne osjećaš ništa, a kako ustvari ne možeš osjećati ništa, onda osjećaš tu prazninu.

Ja također osjećam tugu i žalost na takvim mjestima ne zbog osobe koja je umrla, već zbog onoga što je Alpha opisala, znam da tu osobu više neću vidjeti u ovom životu, a još mi je više žao drugih ljudi, pogotovo ako se radi o mlađim osoba, pa su tu onda mala djeca, mladi bračni drug, možda i roditelji te osobe. Teške su to situacije, jer svi oni moraju naučiti nositi se s tim nedostatkom, sa tom boli, a i nastaviti normalno živjeti.

Alpha je napisao/la:
...Ipak, ako sam u krivu i ako jesmo samo ovo sto vidimo - opet dobro. Ni onda se nemamo cega bojati u biti...
Da, onda je potpuno svejedno, nema boli, tuge, sjećanja, nema ničega
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 12:36 am

dr.chaos0 je napisao/la:

Razumljivo mi je zašto si prethodno rekao da se često osjećaš poput kipa bez suza kad netko umre, posebno ako se uzme u obzir činjenica da si cijeli život, kako kažeš "okružen smrću".
Ne bi rekla da se radi o bezosjećajnosti niti da lišenost boli, koja je samo naoko takva, ima veze sa tvojom mladošću ili godinama. no

Osobno mi se dogodila jako slična situacija, kad sam bila mlađa, neočekivano su umrla tri člana bliže obitelji u jako kratkom periodu.
U takvim slučajevima, organizam reagira tako da jednostavno "bezglavo" ulijeće iz jedne tragedije u drugu, jer prije nego što uopće u sebi možeš osvijestiti gubitak tebi bitne osobe i preboliti je, otvara se "novi niz".

Emocije su konfuzne i kad se uz to jave pritisci svakodnevnice, zahtjev za normalnim funkcioniranjem, nesvjesno se nastojiš obraniti od daljnje boli koju očito ne bi mogao podnijeti u tolikim istodobnim navalama.
Mislim da se upravo radi o onome što je Chakotay konstatirao.

Smrt je realnost, koju nitko ne može izbjeći.
I ja je doživljavam kao dijelom svakodnevnog života, jer ona to jest.
Radi tužnih iskustava oni koji su se svakodnevnije susretali s njom možda mogu mirnije prihvatiti njeno postojanje i konačnu nadmoć.

Osobno, smrt smatram krajem zemaljskog života, ali i početkom jedne nove epohe, novog nadzemaljskog života.
Ovo implicira isključivo pitanje vjere svakog inidvidualca.
Činjenica je da nitko ne zna pravu istinu i svatko može izgraditi vlastitu teoriju oko pitanja života i smrti, na nekim racionalnijim postavkama ili isključivo na vjeri. :)

PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 1:05 am

E bravo Athena. Svida mi se ova recenica: "Smrt je realnost, koju nitko ne može izbjeći.". To je potpuno tocno. Ja sam se sa time pomirio i sad smrt prihvacam na laksi nacin :)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 2:30 pm

gleajd na neki nacin sam ukracen za vecinu osjecaja barem tako mislim. mozda ce oo nekome zvucati egoisticno ali tako mislim da je samnom.
tugu nisam osijetio nikada ljubav isto. mrznju nisam osijetio niti bijes niti osvetu. neznam mozda nisam normalan mozda sam lud neznam
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 2:45 pm

Ako ti je išta lakše, ni ja nisam do 16. godine osjetio te stvari :P

I to je normalno, zašto i bi 8)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 3:30 pm

Omega hvala jer u ovom svijetu svi moramo zivjeti po nekim sterotipima svi te gledaju cudno ako si razlicit od drugih
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 9:47 pm

dr.chaos0 je napisao/la:
hehe to si pokupio iz onog filma Freddy VS. Jason :D
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 10:01 pm

da freedy mi je zakon volim ga citirati a ima i pravo u nekim slucajevima ;-)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 10:16 pm

Flamezar je napisao/la:
Sve ima smisla. Zasto nebi imalo. :)

I Alpha. Kad kazem ovako da mi nije zao kad netko umre, jel zvuci to malo zlocesto :/?
Mozda zvuci ali ti to ne misils na zlocest nacin... U biti, ako vjerujemo u zivot poslije smrti onda ljudi ne bi takvu izjavu iopce dozivjeti kao zlocestu ali cini se da vecina ljudi (cak i najveci vjernici) imaju trag sumnje u sebi...ako me razumijes...

PraGlodavac

Male

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sub stu 28, 2009 10:41 pm

Razumijem. Fala na misljenju :)
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac

Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Registration date : 19.11.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   uto pro 01, 2009 1:17 am

imam pitanje, ne znam gdje da pitam...

kako da si stavim neki tekst u potpis... kao da jesam, ali mi ništa ne piše ka postam! :( cry
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Today at 11:17 pm

[Vrh] Go down

Savjeti o Paranormalnom
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 10.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» "Legalizacija objekata", rasprava, savjeti, iskustva!!!
» Izrada kanu od drveta, traže se savjeti
» Veterinarski informacijski telefon
» Jedna zelja
» Youtube + savjeti & co