Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Savjeti o Paranormalnom

Go down 
+31
Alma_Ashley
Adikaaaa
primitive101
mEN_iN_WHite
Annabel Lee
Tomash
Dragony
daughter_of_Sun
PEPE-Top Secret
Svjetloisjena
dynamyte
hromi
Eternity
Grinder
didica14
bros
Remke
Šiško
biga
tomi
Legionar
gloria_g
Skulptura
Berny_Sinara
Athena
Chakotay
schmizzl
Blizzard
Alpha
dr.chaos0
Flamezar
35 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimesri lis 20, 2010 8:06 pm

Zdravo svima:lol!: Ja licno mislim da uopste pojmovi koji su suprotni,dualni,tj tipa pocetak-kraj,dobro-zlo,normalno-nenormalno totalno apstraktni,jer objektivno gledajuci sve sto postoji,jednostavno postoji,i sve sto postoji je normalno.Potpuno je drugo pitanje mozemo li mi to iskusiti i uvjeriti se u to postojanje.. mudri

Moze li sljepac iskusiti boje?Gluvi zvukove?Dzaba sto smo mi njima sve to fino objasnili.Mozemo li bez pomagala iskusiti prisustvo x ili gama zraka?Bas sam nesto danas mislio o tome,ne konkretno vezano za te telemoci,vec vise za to pitanje iskustvenog dokazivanja necega sebi ili drugima.Naucnici pokusavaju shvatiti sastavne elemente svjeta oko nas i svjeta u nama,kao i zakone koji upravljaju tim elementima.Sad bi tu postavio za vas 2 pitanja,pa da mi odgovorite:
confused

1.Ako je Bog ili evil stvorio svu univerzumsku energiju,a sa njom i sve njene pratece pojave ili manifestacije kao shto su svi oblici materije,anti materije,tamne materije i energije...,fizicka polja izmedju njih ,pa i sami prostor i vrjeme,kao i logicke uzrocno-posljedicne zakone koje ih u potpunsti povezuju i uvjek vaze za njih,shta medju svim ovim elementima (koji su ustvari samo transformisani oblici opste,neunistive,kons energije koju je bog stvorio) predstavlja ta takozvana,misteriozna,nedokuciva,nedokazana,zamisljena pojava koju smo mi ljudi nazvali dusha?I sve te pojave vezane za nju? Boink

2.Hocu ustvari da pitam da li je ta dushevna energija samo jedan od oblika te opste energije,koja je nastala kao i svemir u Velikom Prasku,ili je pak dusha stvorena prije toga,ili nakon toga ili jednostavno uvjek postoji i uvjek ce postojati ???Da li je moguce da su te dvije energije stvorene u razlicitim vremenima i na koji su onda to nacin uspjele da se povezu jedna sa drugom?
lol! A sve ovo pitam da shvatimo postoji li uopste to sto m mislimo da postoji.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimečet lis 21, 2010 1:02 pm

@Primitive101...prvo, dobrodosao :)

Tvoja su pitanja prilicno povezana pa cu dati moje misljenje na njih u jednoj cjelini :)

Dusa bi bila dio Univerzalne Energije (Bog, Visa Sila...) koja se utjelovila kako bi spoznala sve sto pises. Jer kako ce slijepi pojmiti boje ako ne progleda, kako ce Dusa iskusiti dobro i lose ako nema izbor. Mislim da je Dusa dio Boga. Prakticki mozemo reci da je Bog. Bog u pokusaju spoznaje i kroz tu spoznaju ostvarenja sebe i svoje prave prirode.
To je jedna varijanta.
Druga varijanta je da Dusa, Bog niti nista takvog uopce ne postoje nego mi svi umisljamo neke spike jer nismu u stanju razumjeti sve procese koji se desavaju oko nas :P
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimečet lis 21, 2010 3:06 pm

Da, to su me još i na vjeronauku učili :P
Da Bog putem/preko nas spoznaje i otkriva samog sebe. Kako to? Može mi to netko detaljnije objasniti?
Ono što bih ja rekao je da Bog putem nas nadograđuje samog sebe, a zatim preko nas to okriva, te se na taj način proširuje i obogaćuje.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:32 pm

@ Legionar .Nisam ucio vjeronauk,ali moje objasnjenje je sljedece:

Ti si Bog,ili dio Bozjeg potencijala.

Ali tvoje tjelo nisi TI,tvoje misli nisu TI,tvoj razum nisi Ti,nista od ong shto mislish da si nisi.

Znaci sve ono shto mozesh prikazati pomocu fizickih sila i energija nisi TI,TI si nesto van th energija.

A dusha si TI,dusha je Bog.TI si BOG.Ali samo njegov potencijal,ti nemash moci da kontrolishesh univerzum.

Dusha ne misli,ne osjeca emocije,ne osjeca glad,zedj,seks.....Znaci oduzmi sve shto mislish da si ti,e to nisi TI.Nadam se da sam bio jasan.Shta mislish o ovom objasnjenju? amen
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:35 pm

Objašnjenje je dobro. Razumije što želiš reći. No naravno, ne razumijem to. :)
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:46 pm

@ Alpha Nisam mislio na Univerzalnu(shta je to?) nego na mjerljivu,fizicku,univerzumsku energiju.Ovo shto sam Legu odgovorio je u vezi moja dva pitanja.Jer sve shto ti mislish,osjecaj i sl je ustvari fizicka manifestacija energije.Dio univerzuma.

A dusha koja nije nijedan od tih elemenata,jeli onda ona neki poseban element u toj istoj fizickoj energiji(shto znaci da se moze mjeriti fizickim sredstvima) ili posebno stvorena energija od strane Boga?

i drugo pitanje kako se onda one preplice zajedno ako su nezavisne?Nezavisno znaci da nisu povezane,a ocigledno je da su povezane.Mislim da pitanje zasto je bog tako to napraavio nije muopste bitno.Jeli on sebe gleda kroz nas i slicnno.Pustite ta pitanja.Ajmo razrjesit na osnovu logike(jer Bog je sve i napravio sa logikom) jeli ta dusha uopste postoji,a ako postoji kakav je to vid energije? Jeli ta energija postojala prije Velikog praska i samim tim stvaranja prostor-vremena?.........
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimečet lis 21, 2010 5:57 pm

Alfa druga varijanta je ista kao i moja :P ,to je varijanta da je sve univerzum.Van njega je samo neshvatljivi bog(ili ga mozda nema).Sve shto je tu u univerzumu ustvari nikad ne moze da bude unisteno.Znaci kad umremo,ne umremo samo se rasprshi ta energija po svemiru.meni je ovo najvrjerovatnija teorija,jer sve ostale su toliko nelogicne,jer zahtjevaju da je bog stvorio univerzum,pa onda u njega ubacio neku dodatnu dushevnu energiju i sa time totalno sve paradoksovo.

Ova teorija ustvari znaci da mi nusmo rodjeni prije 10,20,30,40 godina vec u velikom prasku.A prije 20 godina se rodio samo nekakav sistem tjelo-emocije-razum koji je 100 posto fizicki.A mi mislimo da smo to mi.A nismo.Jer ako jesmo gdje smo bili kad je velicina svemira bila 1milimetar??? To znaci da dobro i zlo ne postoje objektivno,tj kad nekog ubijesh to nije zlo,jer ga ustvari nisi ubio,samo si ga transformisao u drugi oblik energije,koja ce nastaviti da djeluje po svemiru.A sve te pomoje dobro,zlo i slicno je izmislio ljudski um,misao ,posto to misli rade.

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimečet lis 21, 2010 7:54 pm

Mogli bi zlo definirati kao svaki svjesni čin koji vodi do povećanja entropije nekog sustava :P
Sada se samo moramo pozabaviti time što je onda svijest?
I tako... vrtimo se u krug ne shvaćajući što smo i di smo.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimečet lis 21, 2010 8:09 pm

Pa jeste ali bolje da se neshto deshava :P Da nismo svi u istom kvantnom stanju :P Pa svjest bi ja i definisao kao dushu,taj bozanski potencijal,koji je uvjek tu i kad ne mislimo,i kad nista ne osjecamo,i kad smo pod psihozom,i kad sanjamo.Svijest je ta neka dusha koja sve to posmatra.Samo mi nije jasno jeli ona povezana sa drugom fizickom energijom ili je posebno stvorena?Mislim da je povezana,shto znaci da zivot i smrt ustvari objektivno ne postoji,vec sse sami ti oblici energije rasprse po svemiru. :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimepet stu 19, 2010 5:38 pm

U studiji koju je istraživala jesu li ljudi vidoviti, pod vodstvom uglednog fizičara i povremenog istraživača paranormalnog, profesora Daryl Bema, studenti su točno predvidjeli koje će se riječi pojaviti u testu memorije prije no što su ga uopće polagali. U drugom testu, ispitanici su trebali otkriti koja je slika na računalu erotske naravi. Većina je ispitanika izabrala "zastor" koji zaista skriva sliku. Iako bi se to moglo pripisati slučajnosti, slučaj nije takav jer je računalo slučajnim odabirom odlučilo koji će zastor skrivati sliku i to nakon što su se dobrovoljci već odlučili.

Naposljetku su im pokazali dvije slike: prvu sa zamamnom košarom punom voća, a drugu s režećim pit bull terijerom. Nakon što su vidjeli slike, mjerili su vrijeme njihove reakcije tijekom koje su trebali ocijeniti koliko im je koja slika ugodna. Zatim su im ponuđene riječi poput "slasnog" i "prijetećeg" i te su riječi u njima izazvale istu duljinu reakcije kao i pokazana slika, ali je reakcija uslijedila prije nego što su vidjeli riječ. To govori kako ljudi zaista mogu vidjeti budućnost jer su predosjetili koji će pojam vezan za sliku biti ponuđen.

- Kroz devet različitih testiranja provedenih na preko 1000 dobrovoljaca, osam njih je potvrdilo kako ljudi imaju nadnaravne moći predviđanja, a vjerojatnost da je to slučajnost je 74 bilijuna prema jedan - rekao je profesor Daryl Bem sa Sveučilšta u Cornellu. izvor
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimepet stu 19, 2010 8:26 pm

Prezanimljivo!! Garant ima više o ovom istraživanju! Progooglam preko vikenda!
[Vrh] Go down
Adikaaaa
Stanica
Adikaaaa


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 14
Age : 27
Registration date : 30.11.2010

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Ne kontam ?   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimeuto oľu 29, 2011 6:37 am

Pozz !
Neznam kako bi stavio ime teme pa eto. ^^

Eh, neznam ni gdje bih ovo stavio pa sam postavio ovdje.

Ovako, čudno mi se dešava nešto, neznam ni sam ... :/

Često sanjam npr. da sam u sobi uzimam neke stvari i to, i posle nekoliko dana mi se baš to dogodi, al baš sve isto i budu iste stvari oko mene kao u snu.

Tako sam sanjao jednu zgradu, i kada sam otišao u Hrvatsku baš sam tu zgradu vidio. :s
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimeuto oľu 29, 2011 11:59 am

Prebacih ti temu ovdje :)
Osobno nemam pojma što je to... možda AP, možda vidovnjački snovi...
[Vrh] Go down
Alma_Ashley
Stanica
Alma_Ashley


Female
Leo Dragon
Broj postova : 25
Age : 35
Registration date : 07.12.2012

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimepet pro 07, 2012 4:31 pm

Annabel Lee je napisao/la:
Što se laganja tiče - mene mama nije tako odgojila lol! mudri
Šalu na stranu :D
Ne znam, za ovo zadnje si u pravu, zato što mi niko i ništa ne može osporiti da sam vidjela kako se zdjela miče sama od sebe jer sam stvarno vidjela... A sad, zašto bi došao neki duh i pomjerio zdjelu čisto radi zeze - na to pitanje ne mogu da ti odgovorim, ko će znati šta njima sve pada na pamet. Možda čisto da stavi do znanja nekoj osobi koja se zanima za paranormalno i ćaknuto da tu ipak ima nečeg?
(Da, hajde, proglasite me ludom sad) zubi
Ništa, idući put ću da prikačim kameru za košulju i da snimam sve oko sebe, pa ću onda da vam kačim snimke ako nešto uhvatim. A vi nemojte da mi smišljate neke priče o magnetima i montažama nono zubi

I veza mi nije u opasnosti! :D cerek

Nisam znala da duhovi imaju moć pomicanja stvari... mislila sam da to mogu samo demoni.. jer oni se znaju pritajiti i zavaravati na način da navedu čovjeka da povjeruje da se radi o duhu..
[Vrh] Go down
Plague
Prašina
Plague


Male
Aries Goat
Broj postova : 6
Age : 32
Registration date : 09.09.2012

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimepet pro 14, 2012 4:16 am

prije tjedan dana mi je umrla bliska osoba u familiji...osoba je bila 30-tih godina...
tijekom ljeta vidjali smo se na kupanju,sve je bilo u redu,no krajem ljeta imao je
strasne glavobolje...doktori su mislili da je mozda uzrok tome komarac...govorio je
doktorima kako ga glava boli da bol ne moze opisati...doktori ga nisu slusali... nakon
mjesec dana su ga poslali na pretrage i otkrili rak,zlocudan...iso je na operaciju,te mu je
s tom operacijom bila oduzeta cijela lijeva strana,zatim desna....bio je u toliko losem stanju
da ni kemoterapije nije mogao izdrzati...na zalost preminuo je... no meni je zalosno sto je iza sebe ostavio troje djece i suprugu...najstarije dijete ide 3 razred osnovne skole...ono sto se pitam kako ce ta djeca odrastati bez oca,zapravo nisu svjesna da su oca izgubili,te kad odrastu ne znam kakva ce sjecanja imati na njega...vjerujem da cemo im svi mi pomoci...R.I.P.

...na ispracaju te osobe niti sam ja osjetio tugu,bol,bilo sto da bih se osjecao lose...
...mislim sam je problem u meni,jel moguce da sam tako hladna osoba,no znam da
nisam,ali ne znam zasto se tako osjecam u takvim trenucima...pomislim da nemam
ni malo postovanja prema pokojnicima...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimesub pro 15, 2012 8:36 pm

@Plague, dva pitanja:

Citat :
.pomislim da nemam ni malo postovanja prema pokojnicima...

1. Imaš li?

2. Misliš li da pokojnici zaslužuju poštovanje zato što su pokojni, ili je to povezano sa njihovim zaslugama za života?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimesub pro 15, 2012 10:51 pm

Plague je napisao/la:

...na ispracaju te osobe niti sam ja osjetio tugu,bol,bilo sto da bih se osjecao lose...
...mislim sam je problem u meni
,jel moguce da sam tako hladna osoba,no znam da
nisam,ali ne znam zasto se tako osjecam u takvim trenucima...pomislim da nemam
ni malo postovanja prema pokojnicima...
Ne mislim da tu postoji ikakav problem ili da to ukazuje kako si hladna osoba i da nemaš poštovanja prema pokojnicima.
Mnoge osobe u stresnim i tužnim situacijama ne reagiraju na način koji se očekuje u datom trenutku.
Neki ljudi u strasnim situacijama mogu reagirati na krajnje neuobičajeni način- npr. smiju se ili se totalno isključe i trenutno ne osjećaju ništa.

Svatko se nosi sa promjenama i raznim događajima na drukčiji način, ovisno i o fazi života u kojoj se nalaze.
Neki se užive u negativne osjećaje, neki ih potisnu, neki se distanciraju (to niti ne shvate), jer im je to svojevrsni obrambeni mehanizam. Zna se dogoditi da tugovanje u nekim situacijama zakasni iz nekog razloga pa osoba tek naknadno osjeti tugu.
Nemoj se opterećivati s time i onime što se od tebe očekuje, kao niti analizama koje su potaknute isključivo nekim osjećajem srama, jer to nema smisla.
Opusti se i pusti da vrijeme radi svoje, fokusiraj se na žive i daj svoj doprinos tako da im pomogneš. :)

[Vrh] Go down
Plague
Prašina
Plague


Male
Aries Goat
Broj postova : 6
Age : 32
Registration date : 09.09.2012

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimepet pro 21, 2012 2:53 am

Archangel
1.imam
2.bio on pokojan ili ne svaki covjek zasluzuje postovanje to je moje misljenje,a u zivotu kakva je djela radio to ga samo cini vecim covjekom

Athena
-imas pravo treba se fokusirati na zive i pomoci im na bilo koji nacin
:)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimečet ruj 11, 2014 11:55 pm

Ovako. Ne znam da li pišem na pravom mjestu, ali stavit ću pitanje na ovaj topic.

Razmišljala sam da li trebam uopće nešto napisati nezna, ali htjela bi čuti razmišljanja ljudi, onih koji su imali ili nisu imali slična iskustva. Već sam pisala o jednom ranijem iskustvu naglog buđenja u jedno doba noći i osjećaja da se "nešto jako ružno dogodilo" nekome od bliskih ljudi, nakon čega sam ujutro primila loše vijesti.

Ne isključujem mogućnost da je u ovom drugom slučaju bila riječ o slučajnosti. Ako nije, onda je valjda neki oblik blažeg predosjećaja.
Da krenem sa pričom...

Jedne večeri sam ležala u krevetu, gledala prema prozoru, umirila se i slušala tišinu.
Duboko sam disala i opuštala se. Nakon toga, osjetila sam jako veliku mirnoću u sebi, glavom su mi prolazile ove misli:
"Netko je umro, vidjet ćeš, zapamti ovo, sigurno..." Naravno, pritom se misli na nekoga iz tvoje blizine, važnog ili manje važnog, ne tamo neku osobu na kraju svijeta ili osobe koje umiru svaki dan. :P

Pritom sam osjetila jako veliku sigurnost i opet mirnoću, prepuštenost tom nekom osjećaju. To je trajalo nekoliko minuta.
Onda sam se ustala i valjda odagnala te misli, jer su one plod puke, trenutne dosade.

I sve je bilo u redu. Drugi dan sam otišla na jedan kraći put u drugi grad, u stan i uopće nisam razmišljala o tom.
Kad sam došla do vratiju, vidjela sam da su zapečaćena, nazvala telefonom i dobila informaciju da je prva susjeda umrla, to nije bilo za očekivati. Ne zna se kad je točno umrla, ali taj dan su svi saznali vijest.

Uglavnom, ta je žena bila jako teška svima i utjecala je dosta na moj život. Radila je nama, prvim susjedima velike probleme, radi njenih smetnji nismo mogli svoj stan staviti u funkciju, stalno smo morali zvati razne službe itd.
Jedno vrijeme dok sam živjela tamo, doslovce mi je bila noćna mora.
Kasnije, dok sam otišla razmišljala sam kako riješiti problem s njom, iako negativni osjećaji nisu bili toliko intenzivni, više sam bila indiferentna, jer nisam bila u blizini.

Kad sam saznala vijest, bila sam malo šokirana i svejedno mi je bilo žao, smrt je dramatična. Tako je prošlo jedno 15 minuta, a onda sam se dosta uznemirila, jer sam se prisjetila prijašnje večeri i toga što mi je prolazilo glavom.

Bila sam nervozna još sat-dva, onda sam se nekako umirila.
Dvoje prijatelja koji vjeruju u racionalna objašnjenja kažu da je sve najvjerojatnije slučajnost, jer bi bilo potrebno da se dogodi hrpa sličnih "predosjećaja" (barem 10, a ne recimo 3) da bi mogla zaključiti da se stvarno radilo o nekom predosjećaju.
Isto tako oni tvrde kako je sasvim nebitno to što sam ja nešto snažno ili sigurno osjetila, jer svatko može osjećati razne stvari. :P

Ja tu teoriju slučajnosti prihvaćam, ali mislim da se u sličnim situacijama ne može zanemariti osjećaj kod neke osobe. confused

Što vi mislite, jeste li imali slična iskustva? Da li je to puka slučajnost i radi li se o nečem uobičajenom/normalnom?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimepet ruj 12, 2014 9:51 am

Ne vjerujem da je to bila slučajnost. Reći ću ti svoje skromno mišljenje.

Pretpostavljam da znaš da čovjek ima osim fizičkog, materijalnog tijela, još ne-fizičkih tijela koje se kreću i žive na svojim odgovarajućim planovima postojanja.
Jedan od tih planova je astral, koga su nazivali svakakvim imenima, od kolektivne podsvijesti do morfičkog polja.
Kad sanjaš ili si u stanju lakšeg transa, prebacuješ svoju pozornost u svoje astralno tijelo. Kad recimo lucidno sanjaš, imaš kontrolu nad astralnim tijelom.

Na astralu se može doći do Akaških (Eteričnih) Zapisa, ali ne u svom potpunom sjaju, jer se takav nalazi na višim planovima postojanja. To je knjižnica znanja (alegorski rečeno) u kojoj se nalaze stvari iz prošlosti, sadašnjosti i budućnosti.

Staviti ću jedan citat na engleskom u vezi ovoga:
"... Another form of clairvoyance enables the seer to perceive events that have happened in the past. There are many degrees of this power, from the trained man who can consult the Akâshic Records for himself at will, down to the person who gets occasional glimpses only.
The Akâshic Records represent the Divine memory, which is briefly mentioned on p. 155. The records seen on the astral plane, being but a reflection of a reflection from a much higher plane, are exceedingly imperfect, fragmentary in the extreme, and often seriously distorted. They have been compared to the reflections in the surface of water ruffled by wind. On the mental plane the records are full and accurate and can be read with exactitude: but this, of course, demands faculties pertaining to the mental plane."

Vidiš ovu boldanu rečenicu? Mislim da si i ti dobila tako neki "occasional glimpse" kad si ležala umirila se, zapravo mislim da si došla u lagani trans i da si uspjela uhvatiti nešto.

Ovo je moje mišljenje samo, možda ima netko tko će se složiti s njime, a možda ne.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimesub ruj 13, 2014 8:19 pm

Vjerovatno ja direktno skidanje takvh podataka iz akase zovem kauzalnim riportom,a i Kahali isto.Mislim takodje da je ogromna razlika u cistinh tih podataka kad se uzimaju sa astrala (ako je to uopste moguce) i direktno sa nekih od razina kauzala.Medjutim nikako se ne bih slozio da ti zapisi sa kauzala imaju ikakve veze sa astralom tj kol nesvjesnim.Vecina riporta koje sam ja imo su se ticali bliske ili dalje buducnosti nastale iz sadasnjosti trenutka dobijanja riporta ( to znaci da buducnost nije skroz odredjena jer neko se moze promjeniti u sadasnjosti i samim tim jenja i buducnost na koju se siport odnosi ) .Nisam punn obraco paznju na riporte iako je fascinantna njihova preciznost i silovitost.Ako je ndsto odredjeno u sadasnjosti,vrlo lako mu se moze odrediti oblik postojanja u buducnosti.Mehanicizam je jedan ekstrem a budan covjek drugi.Budan nije definisan u sadasnjosti te nista i ne mozes znati o njemu u buducnosti jer mjenja zivotne puteve ko carape,bar ajo to hoce.Drugi par rukava je ovo sto je athena dozivjela,to je po meni cist astralni fenomen,jer ako bilo kakvu emociju ka nekom,poz il neg,smubkaju vam sd astralna tjela,te sta jedan osjeca moze osj i drugi,slucajno il namjerno.Slicno sam ja samjo jednom kako mi seqtptra ima udes s autom,i sanjo sam to tipa sat vremena nakon sto ga je stvarno imala.Baba mi je jednom sanjala sina bez lic,a sutra saznala da se dan prije opeko po licu.To su sve astralni fenomeni,a ne ono sto ja zovem kauz riporti.Nadi nesto od Junga.on je prvi pobeo istrazivati to kod pacijenata il kjudi,pogotovo je istrazivo predosjecaje tudje smrti.Znas na kakve je on slucaeve nailazio,da padnes na guyicu.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimesub ruj 13, 2014 10:27 pm

Jung je to nazivao sinkronicitetom, mislim da je i on dao taj naziv.
Ja sam se rukovodio po toj knjizi iz koje sam stavio citat, zato i kažem da je to samo moje mišljenje, vjerojatno je tvoje točnije.
Autor knjige i sam govori kako na astralu nije taj "full download" podataka, već kao da nešto pobjegne s kauzala pa dok dođe na niže razine se "zaprlja". Meni to tako djeluje.

Inače, ja sam imao dosta tih "proročanskih" događaja, što snova, što nekih vizija dok razmišljam i onda mi dođu slike što će netko taj dan reći dok razgovara samnom.
Recimo tako sam znao da kad navečer odem van koje će neke teme razgovora biti, a namjerno nisam vodio razgovor u tom smjeru, već sam pustio da te teme same iskrsnu i to se dogodilo pa sam onda dovršavao nekima rečenice jer kažem, par sati prije sam znao što će netko reći i ono svi su bili paf!
Kažeš da su to astralni fenomeni? Možda je to zbog moje povezanosti s tim osobama (najbliži prijatelji).
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimened ruj 14, 2014 1:50 am

Hvala na mišljenjima. Vidim da primitive barata sa tim stvarima, a Novus je dao zanimljive citate i dosta pojasnio neke stvari.

Imam još par pitanja.
Čitam više puta, jer su mi gotovo svi ti termini nepoznanica nezna.
Da li mi možete laički pojasniti razliku i značenje "astralnog fenomena" i "kauzalnog reporta"?

Ne mogu naći baš na netu o čemu se radi.
Čini mi se da slične stvari zapravo doživljava puno ljudi.

I još- da li se na neki način može postati neosjetljiv na te neke negativne osjećaje koji "predviđaju" (nazovimo to tako)?
Meni se čini da to ovisi o fazama čovjekova života ili su barem takva moja iskustva. Mislim da ima perioda života kad čovjek radi raznih stvari bude neosjetljiv na bilo kakve slične fenomene i onih drugih, kad je svjesno ili nesvjesno otvoren k njima. misli
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimened ruj 14, 2014 11:47 am

Idući od "najgušće" razine postojanja prema "rjeđim", razine postojanja idu ovako:
- tonal (fizički plan)
- eterična razina (neki je smatraju nižim astralom, a neki kao posebnu među-razinu)
- astralna razina
- mentalna razina
- kauzalna razina
- navodno još puno razina viših od kauzalne

Tonal, astral i mental su svjetovi forme, a kauzal je razina postojanja bez forme.
Primitive101 to može objasniti bolje, ali bottom line bi bio, dok god postoji forma, postoji manipulacija i nepotpunost.
Zato svi fenomeni s razina formi su nepotpuni i dosta netočni za razliku od fenomena poput "kauzalnog reporta" (jer je to postojanje bez forme).


Mislim da ta neosjetljivost bude kod nekih ljudi toliko velika da agresivno odbijaju mogućnost postojanja bilo čega izvan ovog fizičkog svijeta. Znam dosta ljudi koji su nekako sagradili barijere oko sebe, neznam jel namjerno ili slučajno i ti ljudi su tako jako zatucani.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitimened ruj 14, 2014 12:53 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Idući od "najgušće" razine postojanja prema "rjeđim", razine postojanja idu ovako:
- tonal (fizički plan)
- eterična razina (neki je smatraju nižim astralom, a neki kao posebnu među-razinu)
- astralna razina
- mentalna razina
- kauzalna razina
- navodno još puno razina viših od kauzalne

Sad mi je malo jasnije, tj. pohvatala sam neke osnovne stvari.

Citat :

Mislim da ta neosjetljivost bude kod nekih ljudi toliko velika da agresivno odbijaju mogućnost postojanja bilo čega izvan ovog fizičkog svijeta. Znam dosta ljudi koji su nekako sagradili barijere oko sebe, neznam jel namjerno ili slučajno i ti ljudi su tako jako zatucani.

Ljudi se boje nepoznatog nezna i vjerojatno misle da će im u nekim slučajevima biti jednostavnije i lakše izgraditi barijere da ne skrenu sa nekog zacrtanog smjera. Neki drugi, jednostavno nisu zainteresirani, jer to ne smatraju životno bitnim.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Savjeti o Paranormalnom
[Vrh] 
Stranica 9 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Modni savjeti
» Veterinarski savjeti
» Korisni savjeti o treniranju pasa
» Savjeti za sigurnije putovanje vlastitim prijevozom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: