Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Savjeti o Paranormalnom

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   uto pro 01, 2009 1:26 am

Probaj u opcijama ispod prozora za postanje ukljuciti kvacicu "dodaj moj potpis" mislim da to mozes i u postavkama u profilu namjestiti pa da ti automatski kod svakog postanja ostavi potpis. Kad uspijes, javi pa da netko pobrise ove postove.

PraGlodavac

Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Registration date : 19.11.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   uto pro 01, 2009 7:00 pm

hvala! :))
makar ja nemam pojma kako da stvim da bude bold ili italic.. :))
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   uto pro 01, 2009 7:52 pm

Evo, nadam se da ce ovo pomoci: http://www.phpbb.com/community/faq.php?mode=bbcode

PraGlodavac

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   uto pro 01, 2009 8:32 pm

sad sve kužim..tnx! :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sri pro 02, 2009 11:26 am

Odlicno, sada kad smo se posavjetovali o paranormalnim potpisima zubi miga ...samo sam htjela kazati Flamezaru da sam razmisljala o onom pitanju da li je grozna osoba ako ga smrt ne pogadja previse tj. ne na drustveno ocekivan nacin... Vec sam kazala da nije jer je poimanje smrti kod nekih ljudi jednostavno drugacije nego kod drugih...a isto tako mozda i nacin vezivanja za te ljude...ipak...kako i sama imam slican 'problem' tako se svako toliko zapitam to isto... Naravno, onda si to objasnim ovako kako sam i ovdje o tome pisala ali...crv sumnje u to da li je normalno reagirati na smrt drugacije nekako ostaje...jbg, skeptik je skeptik... Nazalost, u zivotu sam izgubila puno vaznih/bliskih ljudi (bake, djedovi, otac...kao i ljudi koji mi nisu u krvnom srodstvu sto ne mjenja vaznost njihove uloge u mom zivotu...) pa eto znam nesto o tom osjecaju... I sad...jel moze netko jos dati odgovor na Flamezarovo (ali i moje) pitanje...da li su ljudi koji ne tuguju na uobicajen (tesko je reci sto je uobicajeno ali vjerujem da se razumije na sto se generalno misli) lose osobe? Na stranu to sto vjerujemo kako ovo nije sve, kako se zivot duse (rekla bih cak pravi zivot) nastavlja i nakon fizicke smrti. Na stranu to sto mozda cak i osjecamo te ljude i dalje pored sebe na neki nacin...ali cinjenica je da i ljudi koji su vjernici, odgajani u vjeri kako postoji npr. raj i pakao svejedno budu shrvani gubitkom bliske osobe... Je li to zato sto se previse vezemo pa mozda cak do te mjere da gubimo vlastiti identitet ili ipak duboko u sebi sumnjamo da postoji ista vise (bez obzira na odgoj, vjeru i sl.)...?

Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sri pro 02, 2009 12:07 pm

vjerovatno je to alpha mješavina i jednog i drugog po malo.
i vežemo se za ljude, štoviše vrlo lako i vrlo brzo - tj. velika većina nas, daleko od toga da ne -
a isto tako i naravno da sumnjamo da postoji to "nakon"
upravo si rekla skeptik je skeptik - osobno ima trenutaka kada ZNAM da to postoji, a zatim sljedeći trenutak prebacivanje misli po glavi.

i ja sam izgubila nekoliko važnih i bliskih ljudi u životu - i znate što sam ja mislila u tim trenucima?

o Bože, pomozi im da se snađu. ja ostajem u "poznatoj" sredini, oni odlaze u nepoznato (što je glupo - jer tek to može nama biti poznato - al čudan je ljudski um) njima treba "navigator" - pomozi im. nadam se da će i meni imati tko pomagati kad dođe moje vrijeme...
čudno, al nekako sam se na to skoncentrirala - pa u onaj prvi mah kada se gubitak dogodi nemam vremena tugovati - tuga zbog rastanka dođe kasnije....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sri pro 02, 2009 12:22 pm

Da, i meni su nekako misli...ono..."krenuli su, valjda ce biti OK, sigurno je OK..."

PraGlodavac

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sri pro 02, 2009 1:13 pm

alpha.. pa naravno da vi, odnosno svi koji šlično tebi i flamezaru reagirate na gubitak bliske osobe, niste loše osobe, dapače...

ako pročitaš moj prijašnji post vezan za ovu temu, pročitat ćes mišljenje da su tuga i žalovanje za bliskim preminulim osobobama odraz sebičnosti.. kako li ćemo mi bez tim ljudi..

naravno, to nije jedini razlog..ali jedan bitniji od..

vas se dvoje uspijevate izdići iz čovjekove dimenzije sebičnost, jer podsvjesno (i svjesno) znate da smrt nije kraj, već avantura baš kakva je bila i život.. i da je "tamo" možda bolje..

u redu je biti tužan ako netko mlad tragično premine, tužno je što nije iskusio sve što je iskusio netko drugi (stariji),
ali sve je baš onako kako treba biti..

žalovanje za preminulom osobom seže daleko..
obred pokopa, grob općenito i blagdani vezani uz to imaju debelo dvosmisleno značenje..
zašto su faraoni gradili piramide za grobnice? da nikad ne budu zaboravljeni.. jer i ja znam tko je keops, a tako mi je svejedno..
pompozno su pokapani kraljevi, svećenici..

obred pokopa ne služi preminulom... on se vraća energiji, i može mu biti samo bolje nego u tjelesnom životu (s time da taj tjelesni život ostaje kao divno iskustvo)..
obred služi živima... da nam bude lakše svakako, ali i jer lijepo je da "selo" kaže.. jao jesu kupili lijep spomenik, vidi kako su lijepo cvijeće kupili, ma sve je tako uređeno, i popa su doveli iz zg nadbiskupije..
i tako i tako svaki drugi sprovod završava obiteljskim okupljanjem i pijačom..

nas dvije možemo gledati isti film.. i nema šanse da ga doživimo na isti način..
to ne znači da si ti dobra osoba, ja loša ili obratno..
primamo tragične (ma svakakve) stvari na jedan osebujan, subjektivan način..

mogu ti još reći i ovo.. ti možda žaluješ za nekim i više od nekoga tko se drži za lijes, vrišti ili i godinama kasnije priča o tome..
velika je raazlik između zdravog žalovanja i onog "nezdravog".. mislim da znaš što želim reći s time..

alpha.. ne čini te lošom osobno, vlastito, duhovnije poimanje smrti...
to te čini kvalitetnom individuom..
pa i da je tvoje viđenje smrti (tugovanje za nekim) pogrešno i loše... to jedno te ne može činiti lošom osobom..

AKO IMA SUDNJEG DANA, NITKO NAM NEĆE SUDITI ZA TO KAKO SMO SE PONAŠALI PREMA ONIM KOJIH VIŠE NEMA, VEĆ PREMA TOME KAKO SMO SE (ILI NISMO) ODNOSILI PREMA ONIMA KOJI SU JOŠ UVIJEK TU..

rekao mi je stari davno "nemoj plakati za mnom kad umrem, nemoj me stalno svakome i spominjati, nemoj mi ni doći na grob..
dođi mi sada dok sam živ, sada me poštuj i sada me voli..
da nam sreća bude dupla, a tuga prepolovljena" :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sri pro 02, 2009 1:22 pm

Ovo zadnje sto si napisala da ti je rekao otac...da...i pitam se da li sam bila takva i cini mi se da nisam...ne dovoljno...nikad dovoljno...i imam griznju savjesti...

PraGlodavac

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   sri pro 02, 2009 1:29 pm

ako jesi barem malo.. taj kome si došla bio je sretan! :)
makar ti možeš misliti da nije.. je..je... ponekad tako malo treba, da nismo ni svjesni da to nešto već dali ili napravili..

ako misliš da i nije tako, uvijek postoji način da se iskupiš... na drugim ljudima..
budi bolja i obzirnija no što si to ikad bila, a da je u granicama tvojih mogućnosti (ne smiješ se sva dati za druge, jer će od tebe malo ostati)..

i balans će biti ponovo uspostavljen.. :)
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male
Aries Broj postova : 695
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   čet pro 03, 2009 12:54 am

Meni nekako kad mi kaze neko " Dino umrla ti je baka" ili ko vec. Ja kazem "dobro". Jer to mi je nekako normalno... Svi se rode pa opet umru. Nekako se osjecam lakse kad neko umre. OSJECAM kako im je lakse. I njima. Nemaju vise posla u tom tijelu i jednostavno izadu iz njega..
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   čet pro 03, 2009 1:07 am

@schmizzel lijepi postovi lovely

@flamezar, nekako mi se tvoje riječi čine hladnim, no to sam već par puta čuo od osoba kojima je umrla draga osoba nakon neke teške i duge bolesti, kažu mi oni «...eto tužan sam, žalost, ali bar se više ne muči, da ti samo znaš kakve su to muke bile...». Ja isto imam sličan osjećaj, gotovo mi nikad nije žao osoba koje su umrle, jer nekako znam da im je bolje, gotovo uopće da ne sumnjam u to da one postoje kad o tome ne razmišljam, jedino ako počnem o tome razmišljati i pričati sa nekim «skepticima».

Žao mi je osoba koje su ostale žive i tužan sam jer tu osobu više neću vidjeti u ovom obliku tj. u ovom životu, a kako se radi o dragim osobama znam da bi mogli podijeliti još mnoga lijepa iskustva. U pravilu su to bile osobe koje su mi bile uzor, koje su mi davale savjete i nakon njih ostaje velika praznina koju je teško nadoknaditi i upotpuniti. Kao da dio nas ili dio naše duše umire sa njima.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male
Aries Broj postova : 695
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   čet pro 03, 2009 1:56 pm

Al takve osobe ce uvjek bit tu dok razmisljas o njima i zelis ih kraj sebe..
Samo sto mi jos smeta, kad kazu ono u novinama ili nesto i onda kazu ucinio je samoubojstvo. "Oduzeo si je zivot" govore kao da je otisao za vjeke vjekova. Valjda me razumijete bez da objasnjavam..

@Chakotay nisu hladne. Dapace veoma su "tople". Pozitivno razmisljanje je dobro i svako ko ih cuje osjeca se dobro. Zar bi ti vise volio kad napustis tjelo da tuguju o tebi i placu godinama sto te nema. Ili da se sto prije pomire sa time i misle o tebi svremena na vrjeme. Te da ne tuguju tolko sto si napustio takvo tjelo ?
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   čet pro 03, 2009 5:50 pm

@flamezar... tvoje će riječi netko shvatiti kao tople, netko kao hladne...
htjeli mi ili ne, netko će za nama plakati a netko neće.. na kraju krajeva, suze su zdrave, one su fizička reakcija na osjećaj radosti ili tuge..

onaj tko počini samoubojstvo, oduzima si život, kukavica je, čovjek uskih vidika i budala! eto, to ja mislim..
najlakše je umrijeti..jer nakon toga duša ide gdje treba ići.. ljudi koji se ubijaju ne misle u tom trenutku o nikakvom životu poslje smrti, nego o smrti kao koncu svega.. jer oni žele kraj (svojoj patnji, tuzi, ludilu, boli,...), a ne novi početak..
smrt je posljednja stanica tjelesnog života (ako život poslje smrti uopće postoji - nemojte misliti da nam nevjerni Toma, jednostavno ja ne mogu garantirati ama baš ništa u što se sama nisam uvjerila)
i tako i tako, svi ćemo umrijeti..pa zašto onda prije reda..

možda su samoubojstva mehanizmi prirode - selekcija vrste, opstanak najjačih..("suicidalnost" je genetski prijenosna.. psihijata uvijek pita pacijenta ako je u familiji bilo duševnih bolesti)

znam ljude kojima se sin ubio, oni umiru od tuge..i svaki se dan pitaju da zašto je to napravio, zašto im se nije obratio sa problemom.

flamezar, oprosti što te ovo pitam, jer pitanje je ružno.. da li ti je preminuo roditelj, priljatelj, djevojka, simpatija, brat, sestra, ili neki drugi rod(kojeg viđaš više od 3 puta godišnje), a da je još uvijek dijete, mladić, djevojka... poanta je da je tebi ta osoba dosta bliska..
ja ću ti sada napisati što mislim i da je i da nije, ne moraš mi govoriti tako intimne stvari... ako imam barem malo pravo, pronaći ćeš se u mojim razmišljanima, ako ne danas, onda kroz par godina..

drukčije je izgubiti rod, prijatelja koji nisamo često viđali, nego nekog s kim dijelimo dane..

ako nisi izgubio nekog jako bliskog..tako mi je drago... dabogda još duuuuuugo vremena ostane tako..
ali ako jesi, onda mi je neobično što ne osjećaš tugu.. jer:

ako si izgubio nekog toliko bliskog, s kime praktički provodiš dane, trebao bi biti tužan.. jer postoji ta dimenzija sebičnost koju je teško prevladati.. kako ćeš bez tog nekoga..
kada netko umire prirodnim putem, u starosti, ili zbog teške bolesti(u starijim godinama), onda zbilja smrt dolazi kao olakšanje, spasenje.. i čak bi bilo neobično, da je čovjek jaako tužan...(ovisi o tome koliko je sebičan)

ako nažalost netko umre mlad, iznenada, ili zbog bolesti(u mladosti), neminovno nam bude žao.. u takvim je situacijama teško izbjeći osjećaj potištenosti i žaljenja.. znaš li zašto?
jer nam je do te osobe bilo jako stalo, voljeli smo je(prijateljski, rodbinski, ljubavno,..)..i falit če nam.. i to jako..
i opet ćemo prolaziti kroz neke životne situacije kroz koje smo već prošli a taj neko neće biti tu, ni kao potpora, ni kao zabava, ni kao zaštitnik, ni kao obaveza, ni nikako.. i to boli.. to je ta sebičnost..
u ovom slučaju, postoj još jedna dimenzija tuge.. a to ćeš osjetiti kad malo ostariš..
recimo, imat ćeš ženu, dvoje djece, posao, kolege, obiteljske prijatelje itd..
gledat ćeš svoju djecu kako rastu i to će ti biti najdivniji osjećaj, tvoji će potomci čim se rode, zauzeti centralno mjesto u tvom srcu i postati će smisao tvog života..
kada dođeš do te faze života, ili barem shvatiš kako će jednoga dana to biti tako, bit će ti jako žao onog tko umre mlad(na ovaj ili onaj način)..
jer svjestan si da postoje stvari koje su zbilja vrijedne truda i življenja, a taj netko to neće imati priliku osjetiti...

ja ću ti reći na svome primjeru... umrla su mi oba djeda, ni za jednim nisam plakala... jednog nisam vidjela 10 godina(a i nije da sam željela), jedan je bio toliko bolestan, da me više nije mogao prepoznati..
dobro je da su otišli, tu su napravili "sve što su trebali"..

u teškoj prometnoj nesreći, preminuo je moj prijatelj, godinu dana mlađi od mene.. da ti samo znaš kako mi je bilo teško..
sebična sam jako... s njim sam pričala, grlila se, odmalena spavala u istom krevetu, davala mu savjete o curama, on me učio igrati biljar i još milijun drugih stvari..
ja ću i dalje raditi takve stvari, s nekim drugim... i da, nedostaje mi tako puno, često mislim na njega, a i dan danas mi se plače kad se sjetim svega..
znaš li zašto najviše plačem? jer iako ću ja sve to činiti i bez njega, on to neće moći nikad više..
neće biti sa mnom nad dan mog vjenčanja, neće nikad sa mnom slaviti krštenje moga djeteta ili sl.
ja ću ako ništa drugo imati svadbu, on neće... i zato mi se plače...jer bio je izuzetna osoba... :(

reći ćeš mi, on će biti s tobom... ali flamezar, tko to zna i tko u to može biti siguran...
mogu ja vjerovati što god hoću, ali opet, nitko mi to nemože garantirati..
a meni u ovom slučaju treba garancija da će moj prijatelj biti sretan baš kao što bi to mogla biti ja..

ne vjerujem u reinkarnaciju u smislu prošlih života (svi u ljudskom tijelu).. jer je prije 2000 godina na zemlji bilo milijun ljudi, a danas nas je milijarde... da se selimo iz prošlog u ovaj život, trebalo bi nas i dalje biti oko milijun? možda se i varam...
ali vjerujem da dijelovi energije (duše) iz univerzuma stižu na zemlju, i kad ovaj život okončaju, vraćaju se od kud su došle, sjedinjuju se sa Energijom.. i onda bude što bude... jer ako je duša energija, energiju se nemože multiplicirati, ima je koliko je ima, i transformira se u ovaj ili onaj oblik.. zašto baš ja, moj dio Energije imam pravo biti tu sto puta.. e pa nemam... :(

p.s. oprosti ako misliš da ti pametujem, nije mi to namjera..
želim ti pomoći, možda na krivi način..
već sam ti rekla, jako si zreo za svoje godine, ali nisi još ni svjestan što se sve očekuje... jer emocije su zaje*** "stvar"...
svakog dana dolaziš do nove spoznaje, sve se više razvijaš, i duhovno(psihički) i fizički... iskustvo čini čuda, mijenja mišljenja pa čak i svjetonazore..
nadam se da ćemo biti u kontaktu dovoljno dugo, da mi za par godin kažeš kako se ojećaš.. :)
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   čet pro 03, 2009 6:05 pm

ne želim da moja razmišljanja ispadnu kontradiktorna..
želim naglastiti da bi se tako voljela ponašati sukladno sa razmišljanjim koja sam namijenika alphi.. ali to nije tako..

ja sam svjesna svoje sebičnosti i unatoč tome što vjerujem da je sve onako kako treba biti... bude mi žao...

jer iako sam tu možda samo u prolazu (u ovm životu), želim ga iskoristiti maksimalno, uživati u svim njegovim blagodatima.. jer život koliko je težak, toliko je i lijep...

a svima želim što i sebi... i zato me smrt voljenih teško pogađa..
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   čet pro 03, 2009 9:10 pm

schmizzl je napisao/la:
...ja ću ako ništa drugo imati svadbu, on neće... i zato mi se plače...jer bio je izuzetna osoba... :(

reći ćeš mi, on će biti s tobom... ali flamezar, tko to zna i tko u to može biti siguran...
mogu ja vjerovati što god hoću, ali opet, nitko mi to nemože garantirati..
a meni u ovom slučaju treba garancija da će moj prijatelj biti sretan baš kao što bi to mogla biti ja..
Oooo to ne možeš znati, ne možeš znati da on neće ili da nema iskustvo vjenčanja ili da nema iskustvo imanja djece. Jedino što mi možemo sa sigurnošću reći da ne znamo što se dešava poslije smrti.

Naravno moguće je da smo mi samo strojevi od krvi i mesa i da kad umremo se ustvari gasimo i nema više ničega. No ako je tako onda je sve jedno tko je od nas upravu. Tako i onako nakon nekog vremena više ništa neće biti važno. No, što ako to nije tako. Dokaza nemamo, garancija nemamo, ali ono što imamo je vjera, jednako kao što vjerujem da ću i sutra biti živ i možda napisati koji post na forumu, no moguće je i da neću. A tu su i osjećaji, suze, smjeh, radost... koji mi daju za pravo da kažem da smo ipak nešto više od običnih strojeva od krvi i mesa :)

Što se tiče samoubojstva, ja ne bi baš tako olako osuđivao te ljude, teškoće u životu, tuga, depresija, osjećaj napuštenosti i usamljenosti mogu biti strašno jaki i duboki i ako netko nema vjeru da postoji nešto više u ovom životu, samoubojstvo je logična posljedica. Što učiniti sa strojem koji ne funkcionira dobro, a ne postoji netko tko bi ga stavio off line, najlogičnije je da to učini on sam lol

Alpha je napisao/la:
Ovo zadnje sto si napisala da ti je rekao otac...da...i pitam se da li sam bila takva i cini mi se da nisam...ne dovoljno...nikad dovoljno...i imam griznju savjesti...
Alpha ja mislim da nitko ne može za sebe reći da je takav, osim možda anđela ili pak ... lažljivaca :)
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   čet pro 03, 2009 10:35 pm

@Chakotay... ali i sam si rekao da smo puno više od običnih strojeva.. :)
a i da jesmo... spomenuti "off line" bi se mogao poistovjetiti sa eutanazijom..

cijenim tvoje mišljenje... nema onoga kome samoubojstvo nije palo na pamet...
ali kažu stari ljudi - onaj teži put je uvijek ispravan...
trebalo bi možda potražiti neke slučajeve, da vidimo koji je to koktel emocija koji izaziva smrt...

ja ti samo mogu reći da je spomenuti dečko počinio samoubojstvo jer ga je cura ostavila..

frendica se zbog životne situacije u kojoj je bila htjela ubit..
jednom tabletama, jednom si je vene prerezala...
i da, tetošili smo ju, pazili i čuvali, ali se njezini svjetonazori nisu mijenjali...
kad je spomenula da će pokušat opet i da je "treća sreća", nisi svjestan kako sam ju jako udarila...
malo pomalo, shvatila je da to ne ide tako...
danas se potpuno oporavila i živi normalan život...

ljudi se ubijaju zbog gluposti...
nitko mi ne može reći da mu nije teško... svatko nosi svoj križ, i svakomu je baš njegov najteži...
ja kad bi tebi ispričala sve bolne sekvence svog života, možda bi mi netko predložio da se ubijem (a ja nisam jedina)..
radi se o tome da ama baš svaki put kad bi bila na dnu..sama sebi znala reć.. oooo..evo nas na dnu, lijepo sam pala ovaj put.. srećom imam mekanu guzicu, i pošto sam na dnu, još gore mi ne može biti, može ići samo na bolje... i zbilja...
život je staza uspona i padova, i tek kad vidiš cijelu sliku, shvatiš tijek amplitude i koračaš dalje...

samoubojice su sebični ljudi..misle samo o sebi... (iznimke postoje)..
što je s onima koji ostaju? samoubojice nije briga za to koliko su teško suze jedne majke ili oca ili...
nemoj reći da je... jer da ih je briga, ostali bi, pokušali bi...
jer i tako nemaju što izgubiti... život ne žele, a to je najvrijednije što čovjek posjeduje...

umjesto samoubojstva logična posljedica bi trebala biti terapija..

ja bi recimo u slučaju kraha mog svijeta ja bi opljačkala banku.. ako ide..idem i ja ba bora boru..
ako ne ide, idem u zatvor, imam gdje spavat i što jest..
najgora solucucija - stražar me ubije...
pa što onda, i tako sam poželjela umrijeti...

baš sam danas pričala sa starim o tome, nas dvoje imamo slično ili isto mišljenje...
rekao mi je nešto što me dirnulo kako dugo ništa nije... da ako on sahrani mene..da mi ne bi na sahranu mogao doć..da od tog trena za njega sunce više neće sijat, vjetar više neće puhati, voda više neće teći, vatra više neće gorjeti...

tako...nije on jedini otac koji tako osjeća... tako se osjećaju i oni očevi i one majke čije djece više nema..jer su si sami oduzeli život..
:( :( :( :( :(

makar ti si malo stariji i moguće puno iskusniji od mene..pa znaš bolje...
možda i ja jednog dana to naučim gledati s druge perspektive.. :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   čet pro 03, 2009 11:15 pm

@Schmizzl, slažem sa onim što si napisala. kava

Međutim, smatram da osoba koja radi nekog razloga počne razmišljati o samoubojstvu, ne radi to racionalno.
Ona zapravo u tim trenucima misli da "odvaguje" racionalno cijelu situaciju, argumente za i protiv, a zapravo kod nje prevladava strah, očaj, dojam bezizlaznosti situacije. no
U tom trenutku, razum zakazuje, osoba ne može reagirati nepristrano, vidjeti sebe u realnom izdanju, kako to obično mogu oni koji nisu u njegovoj/njezinoj koži.

schmizzl je napisao/la:
samoubojice su sebični ljudi..misle samo o sebi... (iznimke postoje)..
što je s onima koji ostaju? samoubojice nije briga za to koliko su teško suze jedne majke ili oca ili...
nemoj reći da je... jer da ih je briga, ostali bi, pokušali bi...
jer i tako nemaju što izgubiti... život ne žele, a to je najvrijednije što čovjek posjeduje...

Ne bi rekla da samoubojicama nije bitno kako je onima koji ostaju živjeti i kako bi se nosili s njihovim gubitkom.
Stvar je u tome da očaj prevlada i ponovno svako racionalno razmišljanje "unaprijed" zakazuje.
Čovjek kada ne može više voljeti sam sebe i željeti sebi dobro, dakle kad izgubi onu najbitniju poveznicu sam sa sobom tuzni , onda vjerojatno ne može razmišljati o tome da to treba željeti i drugima.

Mislim da još manje može unaprijed kalkulirati o eventualnom budućem slijedu posljedica svoje očajničke odluke i njenim razmjerima.

PraGlodavac

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   čet pro 03, 2009 11:53 pm

i ja se s tobom slažem Athena... ali zašto onda ostavljaju oproštajna pisam?
sadržaj je uvijek sličan... oprosti, ne znam što ću, moram... :(
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet pro 04, 2009 12:17 am

Ne znam što točno vidiš sporno u oproštajnom pismu? confused

Sve opet ovisi od slučaja do slučaja, koliko se dugo osoba nalazi u takvom teškom stanju. Ako je duži period muče suicidalne misli, postoji veća vjerojatnost da napiše oproštajno pismo, za razliku od samoubojstva u afektu.
Barem tako mislim. scratch

U pismu se uvijek obraćaju najbližima. Premda u tim porukama mole za oprost i naglašavaju da više ne mogu dalje, sigurno ne mogu racionalno sagledati posljedice svog čina. :(
Pismo je samo popratni sadržaj teškog stanja, kao i osobni dnevnik.

O tome bi se moglo puno pisati, postoji čitava psihologija suicida, statistike, ali mislim da sam malo otišla off topic. :P

Majmun

Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Registration date : 26.11.2009

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet pro 04, 2009 12:26 am

mozda cu sada zvucati bezosijecajno ali takovo je moje misljenje. samoubojice su slabici i kukavice koje se nemogu suociti sa problemima koji ih muce budi hrabar i zivi punim plucima uzivaj jedan je zivot a ti se ubijes e to ti je pamet.
ja sam izgubio najvecu ljubav svoga zivota pa se nisam ubio
jer zelim zivjeti a ti klinci koji ostvljaju poruke vijesaju sebe po drvima ili si zile rezu oni nemaju hrabrosti pogledati zivotu u oci smrt je lagana a zivot je tezak.
zato upri leda i nosi svoje breme koje ti je neko dao i nemoj posustajati i uspijeti ces
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet pro 04, 2009 12:27 am

Nemoj misliti da sudim po godinama, ali ti imaš 16. god. i već si izgubio najveću ljubav svog života? Kako to znaš?

Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet pro 04, 2009 12:38 am

gledaj ljepo kada si sa curom od 13 godine zivota kada ti je prva ona bila i sada je otisla sta da ti durgo kazem od 13 godine sam sanjom u vezi to su bili dani bilo nam je ljepo no sada je gotovo
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet pro 04, 2009 12:40 am

Svatko ima pravo na svoje tumačenje, ali ja mislim da je još gora stvar kada se nekome sa 13 godina razbole otac ili majka, a sa 16 umru.
Ja još sada nisam sposoban, zapravo niti ne želim, prema curi osjećati nekakvu pravu ljubav, a kamoli već sada maštati o ženidbi tako da je meni to tvoje nezamislivo. Još jedan dokaz koliko su ljudi različiti :)

Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   pet pro 04, 2009 12:43 am

istina ali gledaj ja sam ti sa njo jako dugo 3 godine bio prakticki smao prekinuli prije 2 tj morala je u njemacku jbg ali sta ces zivo
je takav a gledaj nikada nije kasno da se vezes
kada nekoga budes volio onda ces to razumjeti
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Today at 9:08 pm

[Vrh] Go down

Savjeti o Paranormalnom
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 2 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» "Legalizacija objekata", rasprava, savjeti, iskustva!!!
» Izrada kanu od drveta, traže se savjeti
» Veterinarski informacijski telefon
» Jedna zelja
» Youtube + savjeti & co