Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Savjeti o Paranormalnom

Go down 
+31
Alma_Ashley
Adikaaaa
primitive101
mEN_iN_WHite
Annabel Lee
Tomash
Dragony
daughter_of_Sun
PEPE-Top Secret
Svjetloisjena
dynamyte
hromi
Eternity
Grinder
didica14
bros
Remke
Šiško
biga
tomi
Legionar
gloria_g
Skulptura
Berny_Sinara
Athena
Chakotay
schmizzl
Blizzard
Alpha
dr.chaos0
Flamezar
35 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:16 am

dr.chaos0 je napisao/la:
Svi se iza maske osmijeha skrivamo. A u nama vrtlog osijecaja leti. Unistava nas iznutra i izjeda nasu dusu. Kada ti svi osmijeh vide odmah te zagrle a kada suze vide nestanu poput sijene u noci.Nestanu koda nisu bili nikada tu nest5ade blaga nesta prijatelja.
To su maske za koje dugo vremena govorim da ih treba skinut. Napokon osoba koja me razumije! :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:23 am

Ne, nego je on prva osoba za koju si shvatio da te razumije :P

A u vezi maski ima jedna zgodna tema na Psihologiji...
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:28 am

A cuj svaki covijek ima maske koje nosi bila ona sa osmijehom ili sa tugom.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:29 am

dr.chaos0 je napisao/la:
A cuj svaki covijek ima maske koje nosi bila ona sa osmijehom ili sa tugom.
I to je žalosno...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:33 am

Ja bih prije rekao da je realno, jer maske ne služe samo za skrivanje, već i za upoznavanje i bolje slaganje s ljudima. Određene maske valja baciti s vremena na vrijeme, a druge pak je dobro zadržati za određene situacije. Ono što je bitno jest vidimo li mi sebe kroz tu masku, jer kada maska zavara nas same, tada to nije dobro.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:38 am

Omega u jednu ruku si u pravu ali i deblo u krivo maske koje svi imamo su postale vise od toga postale su dio nase licnosti. Ali gledaj nekada smo mi nosili maske a sada one nose nas.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:38 am

Realno je da pojedinac nosi takve maske u ovakvom društvu.
Al žalosno je da je društvo takvo da pojedinac mora nosit maske.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:42 am

dr.chaos0 je napisao/la:
Omega u jednu ruku si u pravu ali i deblo u krivo
maske koje svi imamo su postale vise od toga postale su dio nase
licnosti. Ali gledaj nekada smo mi nosili maske a sada one nose
nas.

Evo pitanja. Misliš li da maske upravljaju baš svakim čovjekom?

Legionar je napisao/la:
Realno je da pojedinac nosi takve maske u ovakvom društvu.
Al žalosno je da je društvo takvo da pojedinac mora nosit maske.

Budući da društvo ne možemo ukloniti, tada ga valja uzimati u obzir ;)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:46 am

Gledaj nisam reko da sa svim ali sa vecinom da.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 12:47 am

Onda mi nije jasno gdje sam to u krivu s obzirom na ono što sam napisao scratch

No ok, never mind, o maskama možemo nastaviti na temi prigodnoj za to na Psihologiji zubi
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 1:03 am

Omega je napisao/la:
Budući da društvo ne možemo ukloniti, tada ga valja uzimati u obzir ;)
Ja ću rađe mijenjati društvo uzimajući ga u obzir i praveći se da ga ne uzimam u obzir. Ako me shvaćaš :)
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 37
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 7:30 pm

sociološki je objašnjeno da ljudi u određenim institucijama i okuženjima imaju i određene uloge..
npr.. u školi netko ima ulogu učitelja, netko učenika, na poslu netko ima ulogu radnika a netko šefa..itd..
i zato mislim da su maske prijeko potrebne...
jer u svijetu u kojem živimo, ne valja ni svakome pokazati kako se osjećamo.. poželimo se, kažemo svoja osjećanja, strahove, želje i ideje i netko nas pokopa... iz zavisti, iz zloće, iz potrebe iz...

@ dr. chaos - ovo ne bi trebalo imati previše veze sa ličnošću... maske su tu htjeli mi to priznati ili ne, o crtama ličnosti ovisi koliko ćemo ih imati, koliko su vjerodostojne, i koliko ih dugo možemo nositi bez da nas "nažuljaju"....
ne mislim na sve slučajeve... jer prečesto "korištenje" dovodi do gubljenja onog vlastitog ja, ili se opčinimo time što bismo mogli biti, a nismo... postajemo lažljivci, patološki lažljivci...

a postoje mjesta gdje se maske nose, i gdje se ne mose...
pod tima smatram najviše pokazivanje vlastitih osjećaja...
to bi trebali znati, razumjeti i primjetiti naši najbliži.. tko pred najbližima nosi masku (npr.. joj kako mi dobro ide na poslu, sav sam si sretan - a dobio si otkaz)
nehotično, iz najbolje volje da ih ne opterećuje brigama, može postati pat. lažljivac.. ili sucidalna osoba..

to se moramo naučiti.. postoje ljudi koji smiju, i koji ne smiju znati..

@omega... istina je što kažeš da neke maske moraju ostati... ne samo kod upoznavanja, nego i kod ophođenja sa ljudima..
jer vidjeti kolutanje očima, namrštenu ili nezaintresiranu facu je ružno...
ja uđem u učionicu sa maskom, držim je tako dok ne izađem van zapalit cigaru.. onda pušem i mrgodim se jer mi je bilo dosadno...
zašto to ne radim pred profesorom? ne iz straha, iz kulture.. :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 7:58 pm

Omega je napisao/la:
Ja bih prije rekao da je realno, jer maske ne služe samo za skrivanje, već i za upoznavanje i bolje slaganje s ljudima. Određene maske valja baciti s vremena na vrijeme, a druge pak je dobro zadržati za određene situacije. Ono što je bitno jest vidimo li mi sebe kroz tu masku, jer kada maska zavara nas same, tada to nije dobro.
Ako moras nositi masku da bi te drustvo prihvatilo, onda bi mogao razmisliti o pronalazenju novog drustva. Zasto bi ti, zasto bi itko morao biti nesto sto nije da bi ga drugi prihvatili?
Ovo nije realno, to je zalosno.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 8:09 pm

Schmizzl je pohvatala što sam zapravo mislio s napisanim. Nisam htio skrenuti pozornost na prihvaćenost/neprihvaćenost od društva, već na samu komponentu upoznavanja s ljudima i slaganje s njima misleći na one površnije odnose šef-radnik i slično. Komponente prihvaćanja su nešto sasvim drugo.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 8:13 pm

Sad je vec drugacije... Sa time se slazem. Naravno da pred sefom neces biti to sto jesi, jer on uvijek ocekuje nesto drugo....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 8:17 pm

Pa često smo tako i pred ostalima. Recimo dok idemo na prvi spoj, pa se trudimo ostaviti što bolji dojam. Sigurno nećemo kopati nos u restoranu pred njom i drugima, iako možda to imamo naviku dok smo sami. I slične stvari ;)

A prihvaćanje od društva... To je opet neka druga, teža rasprava, jer postoje društva raznih kriterija kao i različite dubine odnosa među članovima, jer može se raditi o poslovnom društvu, društvu užih prijatelja itd...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 10:13 pm

Znači sad pričamo o maskama :) Eh, da li mi uopće znamo tko smo, maske koje nosimo su također dio nas i kroz njih se također izražavamo. A i za neke osobe bi bilo bolje da ih nikada ne skidaju :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 10:20 pm

Omega je napisao/la:
Schmizzl je pohvatala što sam zapravo mislio s napisanim. Nisam htio skrenuti pozornost na prihvaćenost/neprihvaćenost od društva, već na samu komponentu upoznavanja s ljudima i slaganje s njima misleći na one površnije odnose šef-radnik i slično. Komponente prihvaćanja su nešto sasvim drugo.
Naravno, s tim se slažem :)
Omega je napisao/la:
Pa često smo tako i pred ostalima. Recimo dok idemo na prvi spoj, pa se trudimo ostaviti što bolji dojam. Sigurno nećemo kopati nos u restoranu pred njom i drugima, iako možda to imamo naviku dok smo sami. I slične stvari ;)
Na našem prvom spoju si podrigiv'o!!! zubi
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimesub pro 05, 2009 10:40 pm

Istina maske jesu dobre ali imaju i svoje mane.Kod pojedinaca maske postanu njegova licnost a to nije dobro. Maske kada obave svoj posao treba doma kada se dode ko jaknu na vijesalicu staviti. Tq je moje misljenje
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 37
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimened pro 06, 2009 2:21 pm

hm...teško je to... postoje maske koje se nose i u obitelji (doma)..
jer roditelje ne možemo birati, dečka ili curu možemo...
ja često nosim maske pred starcima... ne jer ih ne volim (volim ih najviše na svijetu), nego jer su stari i teško im je razumjeti ritam kojim ja živim...i odna radije stavljam masku, malo preokrenem priču, i kažem im da se slažem sa njima u puno stvari (a ne slažem se)..
ja ih ne želim povrijediti...
ne kažem ja da ima lažem bolesno, ili da oni ne znaju tko sam ja... ali eto, postoje stvari koje lakše prolaze tako.. :)
i ja mislim da je to normalno... ali i to su maske.. :)

ali davno je govorio moj stari - dok lažeš drugima, sve je u redu (10 božja zapovidje je laži ako ti u koris ide), ali ako lažeš sam sebi onda zaje*** skroz..!

@Chakotay...
vidiš kako si to dobro primijetio....
mnogo ljudi ne zna tko su... lako se povesti i izgubiti u lažima - maskama..
zato moramo znati tko smo, i za koje su prilike koje maske prikladne...
roditelji nas odmalena uče koje maske gdje nositi - u školi slušaj, diži ruku, u kazalištu šuti i kulturno plješći, kad dođemo kod bake pravi se da te zanimaju njene priče, nemoj reći sestri da joj kolač nije uspio...itd...
dogodi ti se da razgovaraš sa starijom osobom koja ti palamudi satima o tome kako ona sve zna, bla bla, ti se uopće ne slažeš i najradije bi joj rekao da zašuti, a nemožeš jer je to najbolja prijateljica od tvoje tete...i onda se smješkaš.. :)

a eto... oni ljudi koji maske nose 0-24.... shvate da žive u laži... izgube sebe po putu... i žele umrijeti...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimened pro 06, 2009 3:34 pm

schmizzl je napisao/la:
i za koje su prilike koje maske prikladne...

Mislim da je donekle u redu tu i tamo staviti masku, no ako se pocnemo ponasati tako da u zivotu samo izmjenjujemo maske ovisno o prigodi i ne pokazujemo se onakvima kakvi stvarno jesmo - onda se to zove dvolicnost.
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 37
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimened pro 06, 2009 4:35 pm

@tomi... mali bi krug ljudi trebao znati kakav si zapravo...
svi ostali bi to koristili u krive svrhe..

zašto bi to bila dvoličnost?
dvoličnost se očituje u odnosu sa drugim ljudima, kada se pretvaramo da smo do srži jedno, a onda se ispostavi da smo nešto drugo...
jer lažemo mari i bari, pa se mara i bara nađu.. i eto ti ga...

nošenje "maski" ne bi se smjelo manifestirati kao pričanje jednog, mišljenja drugog, a izvođenja trećeg..

biti kulturan jet tako nalaže bonton, smješkati se ljudima kojim se ne želimo smješkati, ali moramo jer su oni nad nama autoritet ne mora nužno biti dvoličnost..

dvoličnost je gotovo pa bolest..
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimened pro 06, 2009 5:05 pm

Ne dvolicnost nije gotovo pa bolest dvolicnost je put ka uspijehu ako te ne uhvate ali uvijek te gotovo uhvate tako da nista od toga. Ima bolest vise karaktera ali to nema veze sa dvolicnosti.
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 37
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimened pro 06, 2009 9:54 pm

heh... onda bi puno ljudi bilo uspješno..a nije.. :) :) :)
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitimened pro 06, 2009 10:15 pm

a sve ti ovisi kko se to iskoristi ako si pametan mozes postati neko i nesto ako znas to koristiti
[Vrh] Go down
Sponsored content





Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Savjeti o Paranormalnom   Savjeti o Paranormalnom - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Savjeti o Paranormalnom
[Vrh] 
Stranica 4 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Modni savjeti
» Veterinarski savjeti
» Korisni savjeti o treniranju pasa
» Savjeti za sigurnije putovanje vlastitim prijevozom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: