Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ukleti lutak!?

Go down 
+14
mEN_iN_WHite
Legionar
hromi
Dunja the tomboy
schmizzl
Gea
ThE_IMMORTAL
urbanaaa
Berny_Sinara
dr.chaos0
Blizzard
Athena
tomi
srdjan888
18 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
srdjan888
Riba
srdjan888


Male
Pisces Rat
Broj postova : 119
Age : 28
Registration date : 06.08.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimepet stu 27, 2009 9:42 pm

Nije neobično da deca imaju svog imaginarnog prijatelja, i kad nešto pogreše ili učine neki sitan nestašluk, vrlo često za to okrivljuju nepostojećeg druga. Roditelji to najčešće prihvataju kao maštovitu igru i ne pridaju mnogo značaja njihovim tvrdnjama, smatrajući da će, vremenom, prevazići tu fazu u razvoju.
Ali, šta se dešava kad izmišljeni prijatelj počne da maltretira svog “tvorca”, ne dozvoljavajući mu noću da spava, i kad igre postanu grube i zastrašujuće? I još ako je u pitanju naizgled obična lutka načinjena od drveta, slame i tkanina - ko će poverovati da može sama da se kreće, ispušta glasove, zlokobno se smeje i čini svakakve stvari, pa čak i ugrožava život svog vlasnika?!
Priča počinje 1906. godine, kad je Judžin imao 6 godina, u kući Otovih u Ki Vestu, na uglu ulica Iton i Simonton, koju su izgradili 1898. godine.
Tomas Oto i njegova supruga kažu da nisu bili prijatni ljudi ni prema svojim susedima, a naročito su bili grubi prema posluzi. Jedna od sluškinja, zadužena da brine o njihovom sinu Robertu Judžinu, zvanom Džin, navodno je bila upućena u tajne vudu-magije, i kad joj je prekipelo zbog maltretiranja u kući Otovih, odlučila je da im vrati milo za drago na svoj način. Po drugoj verziji, Tomas je jednom prilikom u dvorištu zatekao četvoro slugu, poreklom sa Bahama, u izvođenju nekakvog crnomagijskog rituala i zbog toga im je dao otkaz.
Sluškinja je, u svakom slučaju, malom Judžinu poklonila osamdesetak santimetara veliku lutku, ručno napravljenu, u obliku dečaka, napunjenu slamom i obučenu u mornarsku uniformu. Navodno je za kosu na glavi lutke upotrebila Judžinovu kosu.
Džin je odlučio da svog novog drugara nazove Robert i isprva je bio oduševljen igračkom. U stvari, dečakovo ime bilo je Robert, ali uskoro je od majke zahtevao da ga zove Džin, jer je Robert - ime lutke! Nije se odvajao od nje, i ukućani su često mogli da čuju kako u svojoj sobi na spratu razgovara sa Robertom, što ih nije zabrinjavalo sve dok nisu zapazili da na postavljena pitanja dečak odgovara sam sebi i to drugačijim glasom, ili su bar mislili da to Judžin govori sam sa sobom izmenjenim glasom. Bio je to početak noćne more koja će se, samo privremeno kako se pokazalo, okončati zaključavanjem Roberta na tavan, gde će godinama strpljivo čekati svoju priliku da bi svojim vlasnicima stvarao nevolje i spuštao žmarce niz kičmu.

Virio sa tavana
Dok Robert nije zatvoren na sigurno, mnogo se neobičnih stvari zbivalo u kući bračnog para Oto. Pored ostalog, susedi su tvrdili da viđaju lutka kako se šeta od prozora do prozora i proviruje na ulicu, a Džin je za svoje nestašluke sve češće okrivljavao krpenog druga. Da nije u pitanju samo dečja mašta, Otovi su mogli da se uvere kad je dečak bio prisutan sa njima u prizemlju, a sa sprata se čulo jezivo kikotanje. Na trenutak su krajičkom oka mogli da vide Roberta kako protrčava hodnicima.
Džin se sve češće noću budio vrišteći od straha, a kad bi roditelji utrčali u sobu, nalazili su isprevrtan nameštaj i dečaka sleđenog od užasa, a lutka, prislonjena na krevet, piljila je u njega svojim staklenim pogledom. “Robert je to učinio!”, ponavljao je Judžin u takvim trenucima. Zato je doneta odluka da se uzrok svih nevolja smesti na tavan kuće, gde je i ostao mnogo godina, a na čudne događaje se tokom njih pomalo zaboravilo.
Kad su Judžinovi roditelji umrli, i kuća prešla u njegovo vlasništvo, prilikom spremanja tavana Džin, tada već poznati slikar, ponovo je otkrio svog druga iz detinjstva, a od trenutka kad ga je ugledao, Robert je opet počeo snažno da utiče na dečaka. Judžinova supruga nije imala razumevanja niti strpljenja za zloćudnog lutka koji se svaki čas pojavljivao u drugom delu kuće, niti je želela da se objašnjava sa mužem koji je tvrdio da je Robertu potrebna zasebna soba sa prozorom kroz koji će moći da gleda na ulicu. Jednog dana rešila je da joj je dosta svega i zahtevala je da se lutak pod hitno vrati tamo gde je i bio! Džin, duboko povređen i nezadovoljan ga je odneo, i u malom tavanskom tornju prislonio lutka uz prozorčić da bi ovaj gledao napolje. Ubrzo nakon toga, zdravlje Judžinove supruge je počelo da popušta i ona je, kako se priča, na kraju umrla u ludnici.
Stanovnici Ki Vesta čuli su za Roberta i njegova nedela, a mnogi ljudi koji su prolazili pored kuće Otovih tvrdili su da ih je lutka posmatrala sa tavanskog prozora i rugala im se. Školska deca prelazila su na drugu stranu ulice, strahujući od Robertovog ljutitog pogleda.
Džin je, sa svoje strane, pričao da je, ulazeći u tavansku sobu, zaticao Roberta da sedi na stolici za ljuljanje pored prozora, i verovao je da je on nezadovoljan svojim smeštajem. Gosti su u kuću navraćali sve ređe, jer su često mogli da čuju korake na tavanu i čudan kikot koji je dopirao odozgo.
Jedan vodoinstalater, koji je radio u kući je ispričao: “Obavljao sam neke poslove na tavanu i video lutku koja je izgledala prilično jezivo dok je sedela u maloj stolici za ljuljanje. U prvo vreme nisam mnogo na to obraćao pažnju. U toku rada, morao sam nekoliko puta da odem do kombija po materijal, i svaki put kad bih se vratio, mogao bih da se zakunem da se lutka malo pomerila. Kad sam već bio pri kraju i krenuo da silazim niz stepenice, iza leđa sam čuo dečji smeh. Vratio sam se i video da je lutka sada u suprotnom uglu prostorije! Počeo sam da tražim dete koje se, očigledno, igralo sa mnom, ali nikoga nije bilo. Nisam bio prestrašen, ali sam otišao što sam brže mogao, tako da se nešto od mog alata verovatno još nalazi tamo”.
Judžin Oto umro je 1972. godine, i kuća je dobila nove stanare, ali priča se ponovila.

Robert ima auru!
Poslednja želja Judžina Ota bila je da kuća ostane netaknuta i da Robert i dalje u njoj ima svoje mesto. U nju se uselila jedna porodica sa 10-godišnjom devojčicom, koja je ubrzo otkrila Roberta na tavanu i prisvojila ga. Ali, gotovo istog dana, počele su noćne more. Više puta, dete se budilo jer je lutka sedela na njenom licu, pokušavajući, kako je tvrdila, da je uguši. Čini se da Robert nije simpatisao nove vlasnike, a pogotovo devojčicu koju je neprestano mučio tako što joj je lomio i uništavao druge igračke. Kad je pas, kućni ljubimac, stradao, neobjašnjivo se zapetljavši u žice roletne, zlokobnog lutka su ponovo smestili na tavan.
Posle njihove selidbe, kuća je izvesno vreme bila prazna, ako se tako može reći, s obzirom na to da su komšije i prolaznici često iz nje čuli pevanje u toku noći i viđali Robertovo lice na prozorima.
Najzad, nekadašnji dom porodice Oto, grad je otkupio i u njoj otvorio galeriju, a lutak Robert je dospeo u obližnji Martelo muzej, gde se i danas nalazi.
Smešten je ispod staklene kutije, a zaposleni u muzeju tvrde da se, od kad je on tu, događa mnogo toga neobjašnjivog. Pored ostalog, oko Roberta se redovno oseća intenzivan miris peperminta, a ujutro na podu nalaze prazne papire od pepermint-bombona, iako je prethodne večeri sve bilo očišćeno!
Posetioci tvrde da im vrlo često kamere otkazuju bez vidljivog razloga kad pokušavaju da snime Roberta. “Imao sam sasvim novi aparat, veoma dobar, ali je snimak bio mutan. Pokušao sam ponovo, međutim, rezultat je bio isti. I treći put na snimku se videla samo mrlja, a kad sam odlučio da slikam nešto drugo, sve je ponovo bilo u redu!”, rekao je jedan od njih. Klaudija Penington, direktorka muzeja, za najpopularniji eksponat u svojoj ustanovi kaže: “Robert nije Čaki, on nije zao! On je lutka koju krive za sve. Možda je nestašan, ali svakako ne želi da vas povredi!”
Za Roberta se zainteresovalo Udruženje za paranormalna istraživanja “Atlantik” iz Klirvotera, i njegovom ispitivanju posvetili su veliku pažnju.
Na konvenciji koju su održali, lutak je bio prava zvezda večeri, i preko stotinu učesnika želelo je da se fotografiše sa njim. Otvoren je i mejl preko kojeg mu stižu pisma obožavalaca. U međuvremenu je Sendi Davje, koristeći specijalnu kameru za otkrivanje aure, napravila Robertove snimke i ustanovila da oko njega postoji aura, plavičasta pri vrhu slike i purpurna u donjem delu.
Po njenom mišljenju, aura ove boje otkriva “duboka osećanja, komunikativnost, mir i ljubav u plavom delu i magijsko, sjedinjavajuće i duboko duhovno razumevanje u purpurnom”.
Da li to znači da je Robert neopravdano proglašen zloćudnim i opasnim?
Još jedna pikanterija intrigira posetioce muzeja. Robertova kosa je, s godinama, pobelela, a ukoliko je zaista u pitanju kosa malog Judžina koja je upotrebljena u vudu-ritualu prilikom pravljenja lutke, poznato je da ona ne može vremenom da promeni boju.
Meni je priča onako scary pa me zanima da li vjerujete u tu priču da je lutak uklet :x izvor:http://www.treceoko.novosti.rs/code/navigate.php?Id=182&editionId=27&articleId=147
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub stu 28, 2009 1:39 am

Meni zvuci jako SF kava
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub stu 28, 2009 2:56 am

Čitala sam o tom slučaju i gledala prilog na youtubeu.
Osobno, meni su "opsjednute lutke" zastrašujuće. affraid

Robert the Doll, jedna je od najpoznatijih ukletih lutaka.
Vjerujem da u nekim ekstremnim slučajevima pretjeranog vezanja za stvari, one podsvjesno mogu zavladati nečijim životom, ali mislim da to obvezno uključuje crnu magiju ili neku negativnu energiju.

Nisam se puno informirala o sličnim pojavama, ali znam da je ljetos na netu, točnije eBayu oglašena prodaja ukletih lutkica sa paranormalnim aktivnostima.
Zainteresiranost kupaca bila je vrlo velika, čak i ako se radilo o lutkicama za koje vlasnici tvrde da imaju "loše, zle osobine". face
Naravno, slične lutke su posebno interesantne onima koji se bave istraživanjima paranoralnog.

Evo priloga o lutku Robertu:

https://www.youtube.com/watch?v=ZWNkDuf-now

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub stu 28, 2009 3:08 am

Ovo jest malo čudno, a svakako ne bih htio imati susret s takvim lutkom affraid
Pomisao na uklete lutke mi nije nimalo ugodna. A svakako da će se takve lutke prodavati, kao i ostalo ''ukleto'' osim kuća, vila i slično. Ljude zanimaju neobične stvari, a vjerojatno i sami žele vidjeti o čemu se radi zubi
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub stu 28, 2009 3:19 am

Slažem se Omega, ljudskoj prirodi je svojstvena znatiželja, ali svojevoljno nabavljanje "ukletih" lutaka, osobito onih sa navodno negativnim paranormalnim aktivnostima za mene je pomalo nastrano. roll

Neshvatljivo mi je da netko želi unesti nemir u svoj život i pritom uživa gledajući kakve će se promjene dogoditi s ulaskom novih, vrlo nesretnih ili zastrašujućih "ukućana" u njihov vlastiti dom.
Osim, ako se stvarno radi o ozbiljnijim istraživanjima. study

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub stu 28, 2009 3:24 am

Mislim da je u većini slučajeva prisutna nevjerica prema spomenutoj ukletosti neke stvari. Ipak, ne mislim da bi netko za zbilja kupio nešto za što misli da bi unijelo nered i nemir u život ukućana. Dobro, netko možda i bi, tko zna face
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub stu 28, 2009 4:01 am

Kako mi je dobro citati ove rasprave, taman ono sto pozelim reci bude u sljedecem postu kao replika :D
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub stu 28, 2009 5:29 pm

iskreno mogao bih se naci u lcem u lice sa vampirom duhom ili vukodlakom ali sa lutkom nema teorije. mrzim ih iz dna duse uf
[Vrh] Go down
srdjan888
Riba
srdjan888


Male
Pisces Rat
Broj postova : 119
Age : 28
Registration date : 06.08.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub stu 28, 2009 6:40 pm

Istina zaista je neobično da osoba zanemari tvrdnje da ljudi hoce nabaviti lutke za koje se priča da su uklete i da su pokušale ubiti bivše vlasnike.... kava
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub stu 28, 2009 9:37 pm

iskreno to je bio moj strah tipa ala Chucky...uf kada sam to gledala 4 OS. eee bilo me tako strah nisam do 2 ujutro mogla zaspat od straha :D a bili smo na izletu na Sljemenu
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimened stu 29, 2009 7:29 pm

^^Ja svaku noć ne mogu zaspat do 2 i bez ukletih lutaka... :D
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimened stu 29, 2009 9:45 pm

hjoooj, slatkis XDXD
ja se ne bojim lutaka, i bas mi je simpaticna pricica :D
chucky-a sam gledao davno, ali roditelji mi nisu nikad dali da ga odgledam do kraja. obicno prebace na drugi program :(
morat cu ga pogledat :D
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimened stu 29, 2009 10:24 pm

urbanaaa je napisao/la:
^^Ja svaku noć ne mogu zaspat do 2 i bez ukletih lutaka... :D

Manje kave kava
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimepon stu 30, 2009 12:35 am

brrrr...

Ja inače ne volim lutke, čim sam dobila moć određivanja koje igračke ostaju a koje odlaze, plastične lutke prve su isparile... Bojim ih je affraid
Imala sam i ja jednu... doduše sumnjam da je bila ukleta "Bundevica" ili nešto slično. Nekako me čudno gledala, zlobno. I začudno za nju sam se najteže odlučila da je maknem confused sve ostale su nestale ko od šale, pogotovo one s trepavicama face ali ona je ostala još malo iako je uopče nisam voljela scratch

A ovo mi priča zvuči kao horor priča.
Pitam se što su djeca sanjala? Da li su to bili isti snovi ili je svatko imao svoju definiciju noćne more?
I zašto ta lutka nije bila iznešena prije, kada je djevojćica počela imati noćne more?
A što se tiče horora s lutkama... još se oporavljam od onog s klaunovima kava

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimepon stu 30, 2009 1:50 am

ima ih gorih horora pogledaj smrtna tisina nikada neces biti isti
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesub pro 05, 2009 4:47 pm

Prije koji dan sam pročitala članak o ukletim lutkama na web stranici njihove strastvene kolekcionarke.
Kaže da se smatra kolekcionarkom "duha djece", jer su mnoge uklete lutke zastrašile svoje vlasnike koji ih nisu razumijeli.
Napominje da su mnoge od njih posjedovale Wicce ili istraživači koji su im nastojali pomoći.

Kolekcionarka osuđuje čin vlasnik lutaka, koji su ih se željeli riješiti ili ih uništiti radi paranormalnih pojava koje su odašiljale.
Uglavnom, žena se osjeća pozvanom izvršiti misiju posvojenja navodno ukletih lutaka i uspoređuje ih sa djecom koja traže pozornost. scratch

Osobno ne bih sudjelovala u takvoj misiji zubi , posebno nakon priča o lutkama ne tako pozitivnih osobina, kao što je to lutak Robert. face

Zapitala sam se je li jedan od razloga zašto netko želi ukletu lutku u svojoj blizini, uz naravno najčešće razloge istraživanja i želja da pomogne "ukletoj duši" pronaći svoj mir? confused

Biste li rado sudjelovali u jednom takvom kontaktu i suživotu s "ukletim lutkama" (npr. lutkom Robertom ;) ) i da li uopće vjerujete da stvari mogu biti uklete?

Evo još malo snimaka navodno ukletih lutaka.
Prigodna muzička podloga i tema za laku noć. affraid

https://www.youtube.com/watch?v=YJkP2C8Bg6Y

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 37
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimened pro 06, 2009 2:47 pm

da imam ukletu lutku... ne samo da bi ju sjekirom raskasapila nego bi ju i zapalila... pa eto..nek se kao dim vrat i opsjeda me..
to je slama..i to gori..
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimened pro 06, 2009 3:28 pm

Pogledao sam Athenin filmic i uglavnom se smijao :D Vecina lutaka ne izgleda strasno nego normalno. Ima par jezivih, ostale su samo ruzne :D
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimepet pro 11, 2009 3:02 pm

schmizzl je napisao/la:
da imam ukletu lutku... ne samo da bi ju sjekirom raskasapila nego bi ju i zapalila... pa eto..nek se kao dim vrat i opsjeda me..
to je slama..i to gori..
bas tako i to sto kazes :)
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimepon vel 15, 2010 6:52 pm

tomi je napisao/la:
Pogledao sam Athenin filmic i uglavnom se smijao :D Vecina lutaka ne izgleda strasno nego normalno. Ima par jezivih, ostale su samo ruzne :D

Neke cak izgledaju dobrocudno :P
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimepon vel 15, 2010 7:36 pm

Opet nema konkretnih dokaza da su uklete (ili da je to moguce uopste)
Ako vec mrtvi mogu opsednut sta oce , sto ne opsednu stolicu , sto , luster ili tako nesto?Moze biti da lutke najjvise lice na njih pa preko njih zele da nastave zivot ? !
Ali opet nek pozatvara sve te uklete lutke u kaveze , stavi kameru ispred njih , pa ako se pomere ili pocnu da pevaju (ili sta god) poverovacu....ovako to je samo propaganda
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimeuto vel 16, 2010 1:49 am

Chucky-a me prije bilo strah :D kada sam bila u OS bili smo na Sljemenu i sto se dogodilo ko klinci smo gledali film Chucky...e navecer od straha nisam mogla ici spavat :D oko 3 sam zaspala tek
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimeuto vel 16, 2010 1:50 am

Pogledaj film smrtna tisina
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimesri vel 17, 2010 3:08 am

opako zvuci :D
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitimepon svi 10, 2010 8:01 pm

Gledajući youtubeove sa paranormalnim, naletjela sam na ovu snimku. Od 3:00 se snimka vidi u boji. kava



Ovdje je i interview sa vlasnikom koji je radi zaštite privatnosti izmijenio glas.



Komentari?
Inače, pročitala sam da se ova lutka nudi za prodaju na ebayu pa tko voli, neka izvoli. :P

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ukleti lutak!? Empty
PostajNaslov: Re: Ukleti lutak!?   Ukleti lutak!? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ukleti lutak!?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Ukleti automobil?
» Ukleti hotel
» Ukleti otok Alcatraz
» Ukleti vlak u Kanadi
» Kupite ukleti svjetionik

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: