Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

EMO- novi tužni klinci

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12310
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 3:46 am

Kad se priča o sve češćoj pojavi samodestruktivnih tinejdžera, nemali broj ljudi ih povezuje sa emo generacijom.
O emo djeci koja slijede emo subkulturu se unatoč tome malo piše i zna.

Emo subkultura je naime "zamišljena" u SAD-u i često je povezana s manjim mjestima, primjerice Long Islandom. Mladi su tamo padali u depresiju radi nemogućnosti da si priušte izlete u velegrad, a emo kao masovni tinejdžerski pokret naglasak daje otvorenost prema tužnim emocijama. Pripadnici se prepoznaju prema načinu odijevanja (crna odjeća) i slušanju emo i scream bendova, komunikacijom na MySpaceu.

Opširnije o emo subkulturi i emo djeci na http://www.emozemo.site40.net/emo%20djeca.html

Emo djeca su uglavnom u radikalnijim slučajevima često sklona samoozlijeđivanju i nezdravoj introspekciji.
Emovci vlastiti život percipiraju izuzetno melodramatično, gledaju na njega iz pesimistične perspektive, smatraju da ih nitko ne razumije, izdvojeni su iz društva i nanose sebi fizičku bol.
Stručnjaci zabrinuto upozoravaju da se ne radi o "fazi odrastanja", već psihički bolesnim ili nestabilnim osobama ili pak homoseksualnim osobama koje nisu prihvaćene od društva te su zapuštene od roditeljske strane.

Emo djecu povezuje usamljenost, a funkcioniraju poput tajnog bratstva.
Pravi emovac ne priznaje "svoje opredijeljenje" opisuje se kao "Rimbaud u šoping centru", tinejdžer koji se pretvara da je gay.

Pozitivna strana je što "donekle" preferiraju zdrav život, jer ne piju alkohol i ne konzumiraju cigarete, međutim koriste antidepresiv Zoloft, tzv. službenu emo tabletu.

Koji je razlog da se tinejdžeri ponosno odlučuju biti članovima emo pokreta?
Imate li iskustava sa emovcima, može li se emo pokret generalizirati?
Je li razlog pasivnosti i depresije emo djece nezadovoljavajući roditeljski odgoj, vršnjaci, nešto treće?
Kako tretirati emovce i pomoći im da pozitivnije gledaju na svakodnevni život?
Naposljetku, morali bi se zapitati nije li alarmantna sama činjenica da emovci nisu osvijestili postojanje i onih negativnih strana emo subkulture?

Pračovjek

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 6:07 am

Zbilja zalosno.

Nije li povucenih, introvertnih i tuznih mladih osoba bilo i prije? Nije li i prije bilo problema s kojima se mladi ljudi susrecu u ovim vremenima? Je, bilo je. I jednog i drugog.

Zasto se odjednom toliko to eksponira i zasto se nastoji tako nesto istakntui? Zato sto biti drugaciji sve vise znaci biti bolji od drugih. Ljude koji su bili drugaciji u proslosti su cesto gurani na same granicne margine ivica drustva ( ala Gitak - Covjek jogurt :D ), a sad to postaje hit! Mozda nas sve veca koncentracija slicnih nam primjeraka ljudi tjera na to da istaknemo na način na koji su to radili junaci jeans proze.

Ljudi se odjednom pocinj ponisiti onime sto ih cini razlicitim od "tipa" kojem pripadaju. Najlakse se istaknuti u prideu ili ovakvim pokusajem skretanja paznje na sebe.

A osim toga, lakse je "kotrljati manji kamen" i odrastati s jednim tako .. fatalistickim stavom.

I da, ja sam ZA generalizaciju jer mislim da cim netko svjesno poprima i prisvaja znacajke subkulture prihvaca i ono sto sama subkultura "nosi" i porucuje.
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun

Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 2:12 pm

Athena je napisao/la:
Emo djeca su uglavnom u radikalnijim slučajevima često sklona samoozlijeđivanju i nezdravoj introspekciji.
Emovci vlastiti život percipiraju izuzetno melodramatično, gledaju na njega iz pesimistične perspektive, smatraju da ih nitko ne razumije, izdvojeni su iz društva i nanose sebi fizičku bol.
Stručnjaci zabrinuto upozoravaju da se ne radi o "fazi odrastanja", već psihički bolesnim ili nestabilnim osobama ili pak homoseksualnim osobama koje nisu prihvaćene od društva te su zapuštene od roditeljske strane.
ovo je cista dezinformacija shock
Athena je napisao/la:
tinejdžer koji se pretvara da je gay.
ovdje se definitivno neko sali ...

Athena je napisao/la:
Pozitivna strana je što "donekle" preferiraju zdrav život, jer ne piju alkohol i ne konzumiraju cigarete, međutim koriste antidepresiv Zoloft, tzv. službenu emo tabletu.
za takve tablete nikad nisam cuo, tako da je i ovo nebuloza ...

ovo je zalosno, zalosno sto su ljudi tako opaki i pokvareni. prvo se trabaju bolje informirati, pa onda neka sastavljaju nekakve izvjestaje. sire ovakve nebuloze, i nadju se nekakva djecica koja misle da je ovo stvarno "emo" i onda se pocnu rezat, postavljat slike sebe kako se rezu na facebook i puni ponosa (!) govore "ja sam emo"...
ovdje nije opisan emo, nego mazohizam... trebali bi polako poceti razlikovati ovo dvoje :S
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 2:33 pm

Nebi htio da se sad emaci naljute na mene ali za mene je to cisto preseravanje.
Svi ljudi su emotivni i imaju svoje probleme i krize pa si ne napisu na celo da su emo. Ti emaci za mene salju poruku "zalite me, ja sam sav jadan i ubit cu se". Pa trgni se covjece! Vecina nas je jadna pa ne kvocamo i ne rezemo si zile. Poduzmi nesto u zivotu i bit ce ti bolje.

Nije to nikakav poremecaj niti nista. To je samo jos jedna u nizu zapadnjackih gluposti koja je nedavno dosla u Hrvatsku. Nece se nitko od njih ubiti niti nista slicno. Za to treba imati muda. Ovo su vecinom klinci nezadovoljni u ljubavi ili ih iz nekog razloga drustvo izopcava....

banned

Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Registration date : 15.12.2008

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 2:35 pm

@IMMORTAL jesi li ti emo...????
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 2:41 pm

sjecam se kad sam ja bija mulac bili su oni darkeri u djiru.....kao neki su se u jugoslaviji klinci bili ubili-....tako nesto....ne sjecam se sad tocno......

oblacili bi se u crno.....a moja se sestra uvik volila oblacit u crno i moja stara uzela joj svu crnu robu iz ormara i bacila u smece......bila frka ziva.......ali taj djir je brzo prosao........tako i taj emo ce brzo proci....to je samo trenutni trend medju klincima........priznajem da ne znam nista o tom emu.....samo samo se sjetio toga iz djetinstva pa.......
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun

Male
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 3:16 pm

i jesam i nisam. ovisi o tome sto drugi misle o meni.
zelim samo napomenuti da emo nije rezanje, samoubojstvo i tako te stvari. to je mazohizam!

slusaju muziku sa depresivnim lyricsima, a cesto ljudi to pogresno interpretiraju i ispadne da oni pisu oprostaje od zivota kada napisu par stihova neke pjesme lol
danas samo klinci, koji zele da budu/postanu emo, pocinju se rezati i sl. jer ljudi to smatraju glavnom karakteristikom emo-a a to djeca uzmu za ozbiljno i pocinju raditi te gluposti. emo u sustini nije nista drugo no stil kao punk, goth i slicno koji su svi nastali iz odredjenih muzickih zanrova. mogu se okladit da ima puno ljudi koji slusaju Fall Out Boy i Paramore, eto oni se smatraju pionirskim emo-bendovima. i sad bi se neko ubio od njihove muzike LOL
mi s time nemamo nista, to su krivi mediji i takvi ko vi, koji imate predrasude prema svemu novome. treba ipak imati razumijevanja i prvo se malo informirati pa tek onda suflajte o tome kako hocete. nazalost necete nigdje nac normalne info jer vecina kaze da su emo bolesna djeca...
ali zato sam ja tu da ispravim nesporazume ;)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12310
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 3:27 pm

@Immortal, upravo sam zato postavila pitanje mogu li se emovci "generalizirati", da li svi imaju jednaka obilježja i na jednak način izražavaju naklonost pokretu? confused
Osobno se nisam s njima još susretala, ali ne bi rekla da je baš sve što je napisano u članku a potom i ostalim prilozima u novinama čista izmišljotina.
Možda su emovci u SAD-u takvi ekstremni primjeri, za razliku od Hrvatske i susjednih zemalja, jer u slučaju samoozliijeđivanja, tj. rezanja naglašeno je da se radi o ekstemnim primjerima, a bilježe se i fake samoozlijeđivanja.

I mislim da se pripadnost emovcima ne očituje slušanjem tužnih lyricsa i emo glazbe, nego drugim obilježjima, naravno sa psihološkog aspekta. 8)

Tko se onda uopće može nazivati "pravim" emovcem? ;)

banned

Male
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 3:37 pm

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
i jesam i nisam. ovisi o tome sto drugi misle o meni.

objasni malo bolje.....ne kuzim.....jesi ili nisi...nema tu sad ono......

meni osobno ne bi smetalo poznavati ili se druziti s takvom osobom....
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun

Male
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 4:31 pm

ako me zoves emo, svejedno mi je, zovi me kako hoces. ne smeta mi, jer to meni ne predstavlja uvredu ni na koji nacin. vecina ljudi bi se naslo uvrijedjenim ako im kazes da su emo.
furam svoj stil i ostalo me ne interesira. zivim svoj zivot i nek drugi to prihvate i kome se ne svidja nek me jednostavno ignorira i neka ne dobacuje gluposti kao..., mah, ne zelim u detalje.
uostalom ne zelim o tome pricati jer toliko ljudi me je iznerviralo sto se toga tice i ne obazirem se na to vise...
[Vrh] Go down
josip21
banned

Male
Libra Buffalo

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 4:42 pm

ja nisam nista lose mislio....samo sam te pitao......
a kuzim te sta oces rec....i da ti se ne da jer vjerojatno si to puno puta nekome objasnjavao i nemas vise volje svaki put ponavljat jedno te isto.....

znaci jesi emo...??..ok je sta se mene tice.....ja priznajem da za to nisam nikad ni cuo....evo sad prvi put.....

aaa ostarija sam......
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun

Male
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 4:52 pm

sry ako je zvucalo ko da se derem XD
nije mi to bio cilj :D
peace out dude XDXDXD
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 8:58 pm

ako me zoves emo, svejedno mi je, zovi me kako hoces.

Tako treba :D Emo kava
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun

Male
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 9:42 pm

jap :D:D
mene misljenja drugih o meni ne interesuju. pogotovo onih koji me ne poznaju :P
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 9:58 pm

Pa emači postoje godinama, imam i ja te neke predrasude o njima (zbog načina na koji ih se prikazuje) i svi se sprdaju na njihov račun (pogotovo na netu), priznajem i meni je smiješno, al u RL mi taj đir nije ništa neobično, ne vjerujem da se sad svi rezuckaju i žele ubit...iskreno, većina dečkiju mi se ne sviđa koji furaju emo stil odijevanja (eventualno fora majice) dok curke mi znaju bit full fora sa svojim zurkama i krpicama cerek
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 10:21 pm

jap :D:D
mene misljenja drugih o meni ne interesuju. pogotovo onih koji me ne poznaju :P

Istina, ali dosta se toga moze iscitati iz avatara, siga ili styla :D
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun

Male
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned stu 29, 2009 11:16 pm

lyrics???
[Vrh] Go down
Gea
Moderator

Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10245
Registration date : 21.04.2009

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   pon stu 30, 2009 1:21 am

danas samo klinci, koji zele da budu/postanu emo, pocinju se rezati i sl. jer ljudi to smatraju glavnom karakteristikom emo-a a to djeca uzmu za ozbiljno i pocinju raditi te gluposti. emo u sustini nije nista drugo no stil kao punk, goth i slicno koji su svi nastali iz odredjenih muzickih zanrova.

ides ni ja ne bi bolje rekla. kao i u svakoj skupini postoje oni koju s rođeni s tim i oni koji to forsirau i prefprsiraju. Razlika je u razlogu zašto to voliš. neki su senzibilni po priodi,a nekima je to "fora"
Na žalost znam dosta onih koji to preforsiraju i navode ovaj "stil" života na loš glas.
Meni osobno se sviđa taj stil odjevanja. Prugice, bedževi, crna kosa preko očiju cerek

Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   pon stu 30, 2009 1:32 am

Gea je napisao/la:
neki su senzibilni po priodi,a nekima je to "fora"
roll

http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Emo

Emo (pronounced eeee-moe) is a type of subculture (rather distinctly from the 21st Century) loosely rooted around punk rock with its own distinct style of music, fashion, argot and other trappings in a desperate, though ultimately hopeless attempt to pronounce their uniqueness. As a rule of thumb, a person described as "emo" (falling under certain behavior mannerisms and attire correlating with the subculture) will often be from a comfortable, middle-class background with understanding, pleasant parents. All of this is irrelevant to an emo who will consider themselves misunderstood and repressed regardless of reality. Any urologist would say that these very emotional people need to be encouraged by the rest of society to help them out of this state of existing, or technically not existing.

The origin of emoism is much debated, but it is thought, like many terrible things, to have first manifested in the modern form during the 1990s. On the plus side, emos have made great strides in the fields of photography. Many surrealist photographers study the ridiculous and almost impossible-to-duplicate camera angles emos use to post pictures on their MySpace.

[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Registration date : 25.06.2009

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   ned pro 27, 2009 1:10 am

Ne volim EMO ni emače, iz razloga što ih znam hrpetinu koji na svoje banalne probleme gledaju kao smak svijeta, a čak ih izmišljaju ili preuveličavaju da bi ispali više "emo", okružena sam takvima i stvarno mi se takvo ponašanje gadi. ALI, gledajući sebe sa 15-ak godina, moglo bi se reći da sam i ja sama bila neka vrsta emača, samo što tada taj pokret nije još postojao. I ja sam emotivna, i imala sam problema (stvarnih i gadnih), bila sam buntovna kao svaki tinejdžer, rezala sam se,istina,žiletima, iglama,svime, oblačila se u crno. Ali jedno me uvijek razlikovalo od emača- ja svoje porezotine,ožiljke i sl nisam nikad javno pokazivala, već sam naprotiv skrivala od drugih, o svojim problemima pričala sam samo sa najbližima,nikad se na meni nije moglo vidjeti da me nešto muči-za razliku od emo kulture koja depresiju uzdiže na neki pijedestal..nisam slušala bendove koji govore o emo temama nego black metal (a slušam ga i dandanas), i nisam se oblačila kao emach,većinom je sva ta moda došla poslije tog mog razdoblja, a da je i bila u modi, ja opet emachima ne bih pripadala jer mi se se*e od otvorenog iskazivanja svojih problema, otvorenog pokazivanja prerezanih vena, pričica o gutanju tableta,pretjeranog dramatiziranja i sl...
Nije čudo što ih ljudi ne vole, jer nitko ne voli ljude sklone tome da svoje probleme nabijaju na nos drugima a oni to rade već i samim svojim izgledom- oh-tako-sam-EMO-reci-krivu-riječ-i prerezat-ću-žile
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam

Female
Capricorn Broj postova : 85
Registration date : 05.12.2009

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   uto pro 29, 2009 6:38 pm

Kad sam ja bila u svojim teen godinama tada nije bilo tog naziva, a to je bilo samo prije 5 godina... Ja sam bila emo i za mene je to bila zivotna faza....

Tada su me gledali kao cudakinju i preosjetljivo deriste. Nije bilo naziva za tu moju osjetljivost i odsjecenost od ostalih. Danas se to zove emo i barem ti klinci znaju sta im je. Jer i ja sam sama za sebe znala da sam fakat cudna. Ja se ne bi rezala kad bi navalio bijes, ja sam si cupala kosu... I danas to znam raditi.

To je jako ozbiljno jer emovci su po prirodi suicidalnih misli ali dovoljna im je jedna osoba koju vole a da nije emo da ih izvuce iz depresije. Ja sam tako nasla jednu frendicu koja nije bila emo nego luda partijanerica i ona me odvratila od te depresije i pesimizma. Dobro, pesimizam je jos uvijek tu :P

Uglavnom, destruktivna je kombinacija biti emo i jos se druziti sa istima, ono, samoubojstvo ti ne gine da se tako izrazim. Ima onih koji su ponosni emo - tako imaju i svoju frazu Proud to be emo - i samo ganjaju taj stil kao i ne znam, punkeri, metalci, svi oni imaju svoja razmisljanja pa tako i emovci.

Ne treba ih suditi, imam jednu frendicu koja je emo i stvarno je tesko biti njena frendica ali drago mi je kad je uspijem oraspoloziti cuga
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   uto pro 29, 2009 6:59 pm

@Immortal, ti nekog tko je emo doživljavaš na drugačiji način od ostalih. To je većinom tvoj stil i onda ga opravdavaš, no ako objektivnije pogledaš emo teenagere vidjet ćeš da upravo jesu takvi kakvima su opisani u članku.
Možda u početku emo stil jest bio nešto drugačije od ovog, ali sada većina emovaca, ili barem onih koji tvrde da su emo, nabijaju svoje probleme drugima na nos, režu se, plaču na svake sitnice, pretvaraju u transseksualce ili gayeve, čak i hine da su gay makar nisu roll
Sad... pitanje je, ako je emo stil definiran nečim drugim, a većina onih koji tvrde za sebe da su emo su drugačiji od tog stila (stila koji si ti predočuješ), iako taj stil nekad jest bio drugačiji, smatraš li da će društvo jednog emovca gledati po tom nekadašnjem stilu ili stilu koji je sada- stilu koji ima većina ljudi koji za sebe kažu da su emo?

Majmun

Male
Taurus Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   uto pro 29, 2009 8:59 pm

naravno da na to gledaju prema najnovijim "saznanjima". stalno mi na ulici (odvratni) casualci dobacuju razne gluposti, ja ih jednostavno ignoriram. ne mogu me poredit s ovom "emo" djecom. emo se razvio u nesto sasvim drugo, postao je kao neki pretpubertetni poremecaj kod 14-ogodusnjaka. iskrivili su u potpunosti znacenje emo stila.

po svemu sto sada znam o ovome, mislim da vise pripadam scene stilu, koji je u sustini gotov identican emo stilu, samo sto su ljudi "normalni", ili preciznije, nisu djeca. :)
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur

Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Registration date : 02.11.2008

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   uto pro 29, 2009 9:54 pm

Zeznuta tema za diskutiranje.

Svijet je pun stereotipa, poput onoga da su metalci sotonisti, ili rokeri drogaši itd.

Ne znam, ne bih volio nešto krivo izjavit jer znam kako me nerviraju ljudi ko pe metalu stalno seru da je to obična deračina i da ta glazba i stil nemaju nikakvu umjetničku vrijednost.

Ja na emo ovako gledam:

Recimo da postoje pravi emo i pomodni emo.

Znači:
-pravi emo-osoba koja stvarno pati od nekih problema, odsječena je od društva i sl. Počinje sa depresivnim razdobljima i svim ostalim popratnim pojavama, ali ne nabija svoje probleme drugim ljudima i nije tzv. drama queen.

-pomodni emo-osoba kojoj je to samo fora, te se tako želi istaknuti iz društva ali je samo ''fake'' koji će nakon nekog vremena prihvatiti neki drugi stil.

Ja nemam neko određeno mišljenje o njima ali ide mi na živce to pretjerano samosažaljevanje...

Ne kažem da ne treba biti ponekad tužan i depresivan, pobogu sve nas život pritisne tu i tamo, ali treba biti borac *ebemu sve, a ne sjediti, rezuckati se, plakati bez razloga i čekati da ti se život dogodi i prođe...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: EMO- novi tužni klinci   uto pro 29, 2009 10:37 pm

koji je u sustini gotov identican emo stilu, samo sto su ljudi "normalni",

To se zove oksimoron ? scratch
[Vrh] Go down