Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?

Go down 
+8
Athena
Armin od Irima
gothic45
Jaykof
Chakotay
Legionar
MoW
schmizzl
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimečet pro 03, 2009 10:42 pm

…Zamislite svijet bez vitamina i minerala. Svijet, u kojem je proizvodnja i prodaja prirodnih lijekova kažnjivo djelo. Trgovine, pune genetski modificiranih proizvoda bez oznake GMO. Krave, koje moraju biti tretirane sa genetski modificiranim hormonima rasta sa dodatkom antibiotika. Hranu, koja da bi dospjela na police trgovina, mora biti podvrgnuta zračenju.

Mislite, da je to scenarij još jednog sci-fi filma? Griješite!
Ovo je – moguća bliska budućnost!

Što je Codex Alimentarius?

Codex Alimentarius je organizacija, osnovana prije 40-ak godina od strane Svjetske Zdravstvene Organizacije (WHO) i Organizacije za Hranu i Poljoprivredu (FAO) pod pokroviteljstvom UN. Codex je bio osnovan sa dobrom svrhom zaštite potrošača i kontrole sigurnosti hrane.

Pod svojim krilom Codex ima više od 20 državnih komisija, koje rade na tome, da definiraju standarde i smjernice, koje na međunarodnom nivou kontroliraju proizvodnju i sigurnosti hrane. Još jedan njezin cilj je rješavanje problema povezanih sa genetski modificiranom hranom i biotehnologijom.

Na žalost, s vremenom organizacija je pala pod utjecaj velikih farmaceutskih i poljoprivrednih korporacija i proizvođača genetski modificirane hrane. Umjesto toga, da štiti interese potrošača, danas Codex Alimentarius predstavlja interese ogromnih korporacija, poput Monsanto.

Codex Alimentrius nije zdravstvena komisija, nego komisija za trgovinu. Prioritet Codexa je ostvarenje interesa multimilijunskih tvrtki za proizvodnju hrane i lijekova, a ne dobrobit i zdravlje potrošača.

Codex Alimentarius je usko povezan sa Svjetskom Trgovačkom Organizacijom (WTO). WTO koristi kriterije, razrađene Codexom, da bi postavila pravila i standarde međunarodne trgovine.

Koja pravila nameće Codex Alimentarius?

Pravila, koja nameće Codex razrađena su sa ciljem da osiguraju zaradu ogromnih korporacija, koje proizvode hranu, i za tvrtke, koje se bave genetskim inženjeringom. Ova pravila predstavljaju ogromnu opasnost za zdravlje svake osobe na ovom planetu.

To, što oni predlažu je apsurdno. Prirodni dodaci prehrani, alternativni lijekovi, vitamini i minerali će postati nezakoniti, dok će se otrovne kemikalije koristiti kao dodatci prehrani i aditivi. Većina hrane će biti podvrgnuta zračenju, a na genetski modificirane proizvode neće se smjeti staviti oznaka GMO.

Kriteriji koje nameće Codex:

Genetski modificirana hrana:

* uvođenje genetski modificiranih proizvoda na globalnoj razini
* GMO kampanja se vodi od strane SAD-a i Kanade, a Europa će morati popustiti pod njihovim pritiskom
* bit će dozvoljeno da se sjeme „Terminator“ prodaje na međunarodnoj razini
* stižu novi genetski modificirani životinjski proizvodi
* genetski modificirani proizvodi više ne moraju imati oznaku GMO na etiketi


Ekološki uzgoj:

* smanjenje standarda eko uzgoja
* podrška ogromnim poljoprivrednim korporacijama sa „isplativijom“ proizvodnjom
* uvođenje različitih sintetičkih aditiva i metoda
* procesiranja u eko-proizvodnju
* prema zakonu eko-uzgajivači od sada smiju podvrgnuti svoje proizvode zračenju
* na etiketi eko-proizvoda ne moraju biti navedeni sastojci ne-organskog podrijetla


Aditivi:

* više od 300 različitih aditiva (većinom sintetičkih) su odobreni kao „sigurni“. Među njima su aspartam, BHA, BHT, potassium bromat, tartrazine itd.

* ne uzima se u obzir potencijalan rizik dugoročnog korištenja namirnica sa tim aditivima


Postotak pesticida u hrani:

* dopuštaju se visoke razine više od 3,275 vrsta pesticida u hrani, uključujući i te, za koje se zna da su kancerogeni ili poremećuju rad endokrinog sistema, na primjer, 2,4-D, atrazine, methyl bromide

* ne uzima se u obzir rizik za zdravlje uslijed dugoročnog korištenja namirnica sa pesticidima

Hrana i dodaci prehrani

* minimalna dnevna doza vitamina i minerala je spuštena za 75%
* postavljena je oštra granica između hrane i lijekova. Nutrijenti će od sada spadati u kategoriju lijekova
* dodaci prehrani će morati prolaziti klinička ispitivanja, što je preskupo za većinu proizvođača. Ovo daje zeleno svijetlo velikim korporacijama i uništava male proizvođače.
* spuštanje minimalne dnevne doze nutrijenata će imati ozbiljan negativan utjecaj na zdravlje čovječanstva

:(


source: www.alternativa-za-vas.com


Zadnja promjena: schmizzl; čet pro 03, 2009 11:58 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimečet pro 03, 2009 11:27 pm

Ajmo se nadati da neće biti tako. Naime, ljudi koliko god da ih smatramo možda glupima, nisu glupi. Svi znaju šta vrijedi domaća hrana, a veliki broj ljudi je upoznat s važnosti očuvanja organskog uzgoja i ne konzumiranja GM namirnica, i to ne iz razloga što bi one možda bile otrovne za nas, nego iz razloga što bi se bilje patentiralo, kao što bi se i polen širio na okolne domaće i organske nasade.
Korištenje Codexa je još uvijek na volonterskoj bazi i tako će i ostati. FAO I WHO ne misle od država zahtjevati da se takva kontrola uvede.
Dakle, mislim da si malo previše crno i nerealno sagledala situaciju, ali da je loše, loše je, to se slažem. Zašto ne bi jeli kratku mrkvu ili veliku debelu mrkvu, nego baš mora biti 15-20 cm...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimečet pro 03, 2009 11:33 pm

Izjava HZJZ povodom napisa o prehrambenim aditivima


Hrvatski propisi u pogledu lista i dozvoljenosti uporabe prehrambenih aditiva u potpunosti su usklađeni s Europskom Unijom i temeljnim principima Svjetske zdravstvene organizacije (Codex Alimentarius). Nema razlike u vrstama aditiva i njihovoj primjeni u Hrvatskoj ili u bilo kojoj zemlji Europske Unije.
Propisi kao temelj ocjene sukladnosti i pravovaljanosti uporabe aditiva usklađivani su s EU 1998., 2000., 2003. i 2004. godine, slijedeći sve promjene zakonodavstva EU.
Također se mora znati da se niti u EU niti u Hrvatskoj prehrambeni aditivi ne smatraju čimbenikom rizika za zdravlje potrošača. Upravo zbog njihovog namjernog dodavanja, postoji stalna briga, praćenje i kontrola aditiva koji se dodaju u hranu i nema nikakvog razloga za izazivanje panike kod potrošača, kao i za navođenje pojedinih proizvođača i proizvoda.
Stručnjaci Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi, Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, Hrvatske gospodarske komore, Ministarstva poljoprivrede i šumarstva, Udruge pojedinih grana prehrambene industrije sudjeluju u izradi propisa s područja prehrambenih aditiva. Uz to postoji analitička kontrola uporabe aditiva u hrani, a hrana koja ne odgovara hrvatskim propisima uklanja se s tržišta bilo da je proizvedena izvan Hrvatske ili u Hrvatskoj. U tom pogledu nema kompromisa, a time i razloga za izazivanje panike kod potrošača niti kod proizvođača hrane.
Smatra se da su natpisi o ugroženosti zdravlja hrvatskih potrošača zbog konzumiranja hrane koja sadrži nedozvoljene i štetne prehrambene aditive, neutemeljeni i neprovjereni. Također, plašenje potrošača smatra se štetnim, upravo kao i prokazivanje pojedinih proizvođača hrane ili pojedinih proizvoda kao one koji sadrže aditive koji uzrokuju bolesti.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; čet pro 03, 2009 11:34 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimečet pro 03, 2009 11:33 pm

Imamo dvije strane priče. Prva, koja je u potpunosti nastrojena protiv Codexa Alimentariusa i koja na prvi pogled uvjerljivo pokazuje da je 'negativan'. Opet, argumenti koji su navedeni u prvoj priči nemaju podlogu nego su zamaskirani negdje duboko o knjigama o CA koje će rijetki pročitat. Stoga, upitna je istinitost tih informacija.

S druge strane, Hrvatski zavod za javno zdravstvo daje površan i nezainteresiran odgovor (u skladu s našom vladom) na lanac koji kruži mailovima. Naši propisi i norme pokušavaju se prikazati u svjetlu Hrvatske kao zemlje spremne za EU (kao da to nama/narodu više išta znači i kao da nas to fascinira) dok onu srž problema jednostano ignorira i odgovara:''Nema razlike u vrstama aditiva i njihovoj primjeni u Hrvatskoj ili u bilo kojoj zemlji Europske Unije.'' Nema govora o aditivima koji bi trebali biti dozvoljeni u CA-u.
Ovaj odgovor HZJZ-a pokazuje potpunu neupućenost i nezainteresiranost za projekte koji će biti nametnuti u HR, tj. pokazuje da netko ne obavlja posao koji bi trebao obavljati. Što većinom i je slučaj u hrvatskom državnom vrhu i vladi.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimečet pro 03, 2009 11:50 pm

31.12.2009. codex alimentarius preuzima svu kontrolu nad hranom...
ako upravlja hranom, upravlja i ljudima koji ju konzumiraju, a tu je riječ o svjetskom tržištu..

codex a. je osnovao UN i manijak koji je u vrijeme 2. svjetskog rata pobio milijune ljudi (vlasnik farmaceutske tvrtke, između ostalog, on je proizveo plin za komora)... (tako kaže žena koja je cijelu priču iznjela u javnost..)

ipak, kažu da je codex osnovan od strane WHO i FAO, ali to vjerojatno i nije istina, te su ga organizacije bile prisiljene prisvojiti kao svoga...

EU plaća godišnje Americi 116 mil i Kanadi 11 mil $ jer odbijaju uvoziti njihova šugava GMO sr***!!

Znači bogate se zemlje tomu mogu oduprijeti... a one dužne bogu i vragu kao i mi ćemo se pokoriti!

bitno je to što neće smjet pisati na deklaraciji GMO...moraš si razmislit šta jedeš...

@MoW nemoj misliti da sam ja crnjak, pesimista... dapače..
mene zanimalo vaše mišljenje, da dobro prodiskutiramo o tome, prije nego što se počnem brinuti! :)
a vidi datum.... Happy New Year!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimepet pro 04, 2009 1:07 am

Hrvatski zavod za javno zdravstvo ne poznaje dovoljno dugogodišnje utjecaje koje aditivi imaju po zdrave pojedinaca. Dakle, nije stvar u tome da nas oni žele namjerno trovati, nego oni jednostavno ne znaju šta je štetno, a šta nije na duge staze.
Propisi su postavljeni tako da ako nešto nije dokazano štetno, smatra se da nije štetno. Isto vrijedi i za odredbe CA-a.
Znanost jednostavno ne može istraživati utjecaje kombinacija aditiva na ljudsko zdravlje, jer je kombinacije previše. Mogu se proučavati pojedinačni aditivi, ali već je i tu teško provesti in vivo prospektivnu studiju koja bi jedina dala znanstveni dokaz, a kamoli da će provoditi analizu kombinacija dvaju, triju ili više različitih aditiva na ljudima ili životinjama na dugi rok. Dakle, to je praktički neizvedivo.
Codex NE ZNA koji su utjecaji kombinacija aditiva i pesticida na dugoročno ljudsko zdravlje pa prema tome može jedino tapkati u mraku.

Ono što se je pokazalo u nekim studijama koje idu u prilog organskoj hrani, to je da ako se konzumira standardna industrijska hrana, da je količina pesticida i aditiva u urinu čak 4 puta iznad dozvoljene, dok je u slučaju većinske konzumacije organske hrane nešto ispod dozvoljene.
Ako takve studije Codex ne uzme ozbiljno, onda ću se tek zabrinuti, no mislim da zasad imamo već dovoljno problema s prehranom kakvom se većina ljudi hrani da bi još brinuli oko hipotetskog uvođenja još strože kontrole namirnica.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimepet pro 04, 2009 2:23 am

odi na you tube i upiši CA... slušaj šta žena priča...
to ne mora biti istina, ali ako je...
to će biti najveća manipulacija čovječanstvom u provijesti,
zbog raka i leukemije procvat će farmaceutske tvrtke,
broj stanovnika će se reducirati,
ja ću saditi pomidore u vrtu
a film i priča o 2012. je idealan način za skrenuti pažnju.. :(
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimesub pro 05, 2009 2:18 pm

Svakako je mudro imati domaće voće i povrće, no lako je moguće da ako je sve što se o kodeksu priča točno, da nećeš moći kupiti nove biljke ili sjeme, a da nije genetski modificirano, pa onda i uzaludan trud sa sadnjom, osim na kratki vremenski rok.

Poslušao sam inače svih pet dijelova što je pričala. Imam dojam da osim napada na Codex ima i neki svoj biznis na pameti, pa tako se na njezinoj stranici može pronaći razne organske hrane, traži donacije i sl. Druga stvar je da je ona doktor, ali da je u području prirodne medicine, dakle nije objektivna, već se nalazi u konfliktu interesa.

Mislim da nema šanse da prođu zakoni Codexa u nas, jer smo mi prilično osvještena nacija što se tiče hrane, imamo tradicionalnu kvalitetnu mediteransku prehranu, naši zdravstveni djelatnici su dobro informirani o nutricionizmu, i konačno, Hrvatski zavod za javno zdravstvo ne bi takve zakone dozvolio.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimened pro 06, 2009 2:25 pm

ako do toga dođe, ima šanse da prođu je se mi nemamo s čim oduprijeti...
mi smo momentalno siromašna zemlja i pokoravamo se svima, tako ćemo i tome..

uzmi samo uljanik u puli za primjer... propadao je, sada opet radi... jer firma koja je naručila nove brodove od države je tražila da mi naručimo njihove avione.. i mi smo pristali... i uljanik radi, ali kada bude isporuka avuiona, ne znam s čime ćemo ih platiti..
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimened pro 06, 2009 7:15 pm

Slažem se s tobom schmizzl, u Hrvatskoj samo reci riječ «harmonizacija» i eto odmah naši političari na sve pristaju :(

No izgleda da su ljudi malo pametniji ili bolje da kažem osviješteni, jer su ordinacije gdje se bi se trebali cijepiti protiv H1N1 gripe prazne. Sve ove informacije koje možemo pronaći na internetu, novinama, pa poneku čak i na televiziji izgleda da su dale rezultata :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimened pro 06, 2009 8:44 pm

Chakotay je napisao/la:

No izgleda da su ljudi malo pametniji ili bolje da kažem osviješteni, jer su ordinacije gdje se bi se trebali cijepiti protiv H1N1 gripe prazne. Sve ove informacije koje možemo pronaći na internetu, novinama, pa poneku čak i na televiziji izgleda da su dale rezultata :)

Mene je samo strah da ne počnu to radit na silu. Čitao sam da je u paketu 10 cjepiva, te ako se jedno iskoristi, ostala se moraju iskoristit u neko vrijeme (24h mislim al nisam 100% siguran). Dakle, strah me da na silu to ne cijepe, jer bi mogli prodat priču da im propada cjepivo, te da je bezopasno, pa da će besplatno dijelit itd. misli
Valjda me kužite, možda sam malo najasan :shy:
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimened pro 06, 2009 9:05 pm

Nadam se da neće doći do toga, nekako mi se čini da je to sada malo teže izvesti, barem sa tehničke strane. Postoje mnogi ljudi koji nisu bili kod doktora desetke godina, kako će se njih natjerati da dođu i prime cjepivo koje se naveliko kritizira, a jednako je i sa drugima. Uz to koliko vidim, prije cijepljenja se mora i potpisati neka izjava, ne znam da li je to uobičajeno i kod drugih cjepiva, ali mene to svakako odbija čak i od pomišljanja da se cijepim.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimened pro 06, 2009 9:57 pm

pa bilo je na vijestima da su odlučili jedan dan dijeliti cjepivo besplatno..pa opet ništa...

ja se nadam da ćemo se oduprijeti...

do tada vam mogu samo savjetovati DA NE KUPUJETE LIGHT PROIZVODE...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimened pro 06, 2009 10:16 pm

schmizzl je napisao/la:
DA NE KUPUJETE LIGHT PROIZVODE...
Kakvi su ti? :D

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimened pro 06, 2009 10:21 pm

Misli na one proizvode kojima se dodaju umjetni zaslađivači.
@scmizzl nisu ti svi light proizvodi isti. miga

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimened pro 06, 2009 10:40 pm

schmizzl je napisao/la:
pa bilo je na vijestima da su odlučili jedan dan dijeliti cjepivo besplatno..pa opet ništa...

ja se nadam da ćemo se oduprijeti...
Mislim da budemo, barem što se tiče cjepiva protiv H1N1 gripe. Bilo je zanimljivo vidjeti našeg ministra zdravstva koji se u prvom trenutku nije htio cijepiti jer kao ne ulazi u rizičnu skupinu, ali nakon par dana je promijenio retoriku i cijepio se zajedno sa svojom obitelji i frendovim. Žalosno je vidjeti ministra koji treba štititi javnost, unosi paniku i govori o stotinama tisuća mogućih žrtava, a ono o te gripe umrlo samo osam ljudi u Hrvatskoj s time da osma žrtva i nije umrla od gripe, ali nema veze nećemo sad kvariti statistiku :)
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimepon pro 07, 2009 9:31 am

šta nisu rekli puno više ljudi???
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimepon pro 07, 2009 11:34 am

Da, puno više. 11. lol
S tim da su 2 službeno potvrđena kolko mislim lol

Čini se da je šansa da umreš od gripe A jednaka dobitku na lotu ;)
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimened pro 13, 2009 1:29 pm

@legi.. u light proizvodima nalazi se aspartam.. iako dokazano da je smrtonosan, amerikanci su ga odobrili...
on je umjenti niskokalorični zaslađivač. katastrofa.. ;(
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimesub vel 06, 2010 12:18 pm

Oh majko mila, što sve nećemo uraditi za šaku $ i kontrolu nad ''šačicom'' ljudi.

Koliko god se neki pojedinac htio izolirati od tih GMO sra*a tih otrova i kemikalija ima svugdje po: zraku(chemtrails), vodi, zemlji(pesticidi i sl.).

Uistinu žalosno.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimesub vel 06, 2010 1:04 pm

Prije svega, većina ljudi oznaku smrtonosno uzima previše "zdravo za gotovo". Mnogo je sintetiziranih ugljikohidrata ili bilo kojih drugih (an)organskih spojeva s tom oznakom, ali tek manji broj ljudi to shvate u stvarnom kontekstu, a taj je: SMRTONOSNO AKO SE KORISTI U VELIKIM KOLIČINAMA I U DUGOM VREMENSKOM PERIODU. Samo ću dati za primjer da se SELEN nalazi u nekim lijekovima

A što se tiče Codex-a, prijelaz iz ekološki osviještene povelje u povelju koja se izmjenjuje i koristi radi bolje zarade je sasvim normalna ekonomska evolucija nad kojom se možete ovdje zgražati koliko god vas je volja, ali to nikome ne pomaže. Ono što bi moglo pomoći jest da se svi oni koji i znaju ili ne znaju za ovu povelju malo više obrazuju u vidu biokemije da malo bolje shvate što koji od spojeva čini i u kojoj količini.
Uostalom, ono su u dobroj mjeri sve spekulacije i nagađanja te čisto sumnjam da će u bilo kojoj povelji stajati namjerno sniženje nutritivnih proizvoda i nametanje karcinogena i sličnih tvari.

Gothic45, ne miješaj otrove i GMO, jer se to uvelike razlikuje, a kako se kreće tempo svijeta, bez genetski modificirane hrane nećemo NIKAKO preživjeti. Uostalom, GMO prehrana nam omogućuje da stvorimo daleko otpornije rodove biljaka kojima niti ne trebaju pesticidi, herbicidi ili fungicidi baš zato što su već unaprijed otporni na njih, a s druge strane, takva uređenja DNA nisu opasna za pojedince koji se hrane takvim biljkama, jer bi u suprotnom već zadnjih 20 godina ljudi umirali zbog rajčica, jabuka ili krastavaca.
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimesub vel 06, 2010 3:05 pm

Ne miješam ali čisto sumnjam da je GMO prehrana zdrava za nas.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimesub vel 06, 2010 3:28 pm

Armin od Irima je napisao/la:
Uostalom, GMO prehrana nam omogućuje da stvorimo daleko otpornije rodove biljaka kojima niti ne trebaju pesticidi, herbicidi ili fungicidi baš zato što su već unaprijed otporni na njih, a s druge strane, takva uređenja DNA nisu opasna za pojedince koji se hrane takvim biljkama, jer bi u suprotnom već zadnjih 20 godina ljudi umirali zbog rajčica, jabuka ili krastavaca.

Upravo to nije normalno ni prirodno. Osim toga, mislim da je itekako štetno prehranu bazirati na umjetno proizvedenim i modificiranim namirnicama koje nisu pokvarljive.
Ne sviđa mi se vizija budućnosti sa GMO hranom i genetskim eksperimentima. roll
Ako pesticidi neće biti potrebni za GMO prehranu, što se smatra prehranom, već će se nedostaci iste itekako negativno reflektirati.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimesub vel 06, 2010 4:13 pm

Ajmo onda na jednostavno pitanje - bi li radije jela nešto što ima sve hranjive tvari, proteine, ugljikohidrate i lipide zajedno s još većom količinom vitamina i minerala, ali da je manje fino ili bi pak radije jela nešto što ima manje hranjivih tvari i mora se zaštititi raznim sredstvima koja još više umanjuju hranjivu vrijednost toga istoga, ali je zato "finije"?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitimesub vel 06, 2010 5:33 pm

Ukratko, radije ono što je prirodnije, bilo ono ukusnije ili neukusnije. Jednostavno, mislim da gentski modificirana hrana ima itekako neželjenih posljedica po zdravlje. Dugoročno.
Sasvim je sigurno da su prijašnje generacije imale mogućnosti jesti zdraviju hranu, iako tehnologija nije bila toliko razvijena.

Moja mama doma ima vrt, sadi rajčice i razno povrće. Prirodno i ukusno.
Komparirali smo rajčicu uzgojenu u vrtu i onu koja je bila kupljena.
Ona iz dućana je jako dugo bila nepokvarena u frižideru. roll

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Empty
PostajNaslov: Re: Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?   Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Codex Alimentarius - prijetnja zdravlju?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» E. coli i Codex Alimentarius
» Cyber napadi postaju sig. prijetnja za zemlje diljem svijeta
» Plijesan napala Codex Atlanticus

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: