Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Škola zdrave prehrane

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   ned tra 04, 2010 1:13 pm

Ja sam ih vec jutros 5 komada smazao,za rucak jos 2-3 a za veceru cu samo jaja,jedno 5 komada,taman.
Neznam,kod nas mala djeca pojedu 4-5 kuhanih jaja za dorucak...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   ned tra 04, 2010 2:30 pm

Kod nas mala djeca pojedu jedno jaje na dan, a mi (malo veća djeca cerek) dva, maksimalno tri jaja na dan.
Ne valja previše provocirati kolesterol.
Najviše srčanih udara dolazi upravo nakon vremena praznika, kad se krene s poslom i stres se poveća, a kolesterol je visok u krvi zbog nepravilne prehrane.

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   ned tra 04, 2010 3:08 pm

Da ali kada covjek ima genetske predispozicije tj. dobar metabolizam(kao ja)moze da jede sta hoce,koliko hoce i kad hoce.

Ovo tvoje izlaganje vrijedi za ove nove generacije koje odrastaju uz podravkine juhice,hamburgere i raznorazne konzerve sa fosfatom.

Onako blijedi ko krpe provode mladost uz komp,obavezno nose naocare a muskarci su prave mlakonje tj. djevojcice,mamine maze...

Cemu ovo vodi,Bog dragi samo zna....
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba

Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Registration date : 30.03.2010

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   ned tra 04, 2010 3:24 pm

Kako se onda tumači iscjeljenje od raka kada se ide na post da se ništa ne jede, ako rak uzrokuje nedostatak vitamina i minerala koji se nalaze u voću i povrću. Utvrđeno je, naime da rak prestaje rasti i odumire. čekštoviše nestaje kada čovjek počne zaozbiljno postiti. Što, naravno ne znači da više nikada ništa ne jede
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   ned tra 04, 2010 5:46 pm

Fantom je napisao/la:
Da ali kada covjek ima genetske predispozicije tj. dobar metabolizam(kao ja)moze da jede sta hoce,koliko hoce i kad hoce.

Ovo tvoje izlaganje vrijedi za ove nove generacije koje odrastaju uz podravkine juhice,hamburgere i raznorazne konzerve sa fosfatom.

Onako blijedi ko krpe provode mladost uz komp,obavezno nose naocare a muskarci su prave mlakonje tj. djevojcice,mamine maze...

Cemu ovo vodi,Bog dragi samo zna....

Ne, fiziologija se nije bitno mijenjala u zadnjih parsto tistuća godina, dakle nema ti tu nove ili stare generacije. To što nešto dobro toleriraš ne znači da ti nešto ne šteti. Kad si zadnji put bio na kontroli krvi? :)

Inače se nadam da su ovi tvoji upiti samo provokacije, jer nema šanse da bi netko normalan išao hraniti djecu s tolikom količinom jaja (i vjerojatno mesa).

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   ned tra 04, 2010 5:49 pm

ANTEA65 je napisao/la:
Kako se onda tumači iscjeljenje od raka kada se ide na post da se ništa ne jede, ako rak uzrokuje nedostatak vitamina i minerala koji se nalaze u voću i povrću. Utvrđeno je, naime da rak prestaje rasti i odumire. čekštoviše nestaje kada čovjek počne zaozbiljno postiti. Što, naravno ne znači da više nikada ništa ne jede

To je posljedica smanjene konzumacije šećera. Stanice raka se hrane sa šećerima. Što više šećera u hrani, to više rak buja. Uravnotežena prehrana po pitanju omjera ugljikohidrata, proteina i masti je dobra za preventivu, ali jednom kad rak nastupi, tada se mora smanjiti količina hrane općenito, ali pogotovo količine šećera u hrani.

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   čet tra 08, 2010 3:18 pm

Tu sam negdje na stranicama ove škole, čini mi se, pročitala nešto o kavi kako je Ok konzumirati jednu do dvije dnevno itd. Želim sada napisati ono što ja znam o kavi, pa čitajte i komentirajte.
Svaki čovjek kada dođe na ovaj svijet dođe sa dva izvora energije od kojih je jedan tzv. prenatalni i neobnovljivi, a drugi je obnovljiv, njega možemo puniti hraneći se, dišući, spavajući.
Ljudi kada popiju svoju kavicu uglavnom se osjećaju bolje, razbuđenije, spremnije, s više energije, kao da je ta kava napravila čudo i pokrenula ih. Na taj način postaju i ovisni o kavi jer svaki puta kada malo padnu i nisu sposobni sami povratiti energiju popiju kavu i problem je riješen, a da nisu toga niti svjesni. Što to kava ipak radi? Ona, dakle, troši u ljudskom tijelu onaj izvor energije koji je prenatalni koji je neobnovljiv (kojeg imamo određenu količinu i kad ju potrošimo - odlazimo s ovoga svijeta). Kava potiče oslobađanje te prenatalne energije i zato smo svi na neki način osvježeni kada popijemo kavu. Ali to nije prirodan način trošenja te energije i on se konzumiranjem kave ubrzava, drugim riječima naš se život skraćuje. Onda ne moram niti spominjati kako tako umjetno podignuta razina energije u ljudima izaziva i potpuno nove reakcije na životne situacije (moguće su agresije, svađe, destruktivna ponašanja i sl.), koje ne bi sigurno bile takove kada osoba ne bi trošila prenatalnu energiju ritmom većim nego što joj je predviđeno. Gore navedena ponašanja mogu se ispoljiti kod ljudi koji piju puno kave dnevno, znači umjereno ispijanje kave neće dovesti do ekscesa, ali svejedno troši bržim ritmom neobnovljivi dio energije i osoba ipak ima izmijenjene reakcije na svoju okolinu srazmjerno tome koliko kave troši.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   čet tra 08, 2010 7:54 pm

Zanimljiv pogled na pijenje kave. Ne mogu reći je li točan ili ne, ali mogu reći da ja znam da na mene kava djeluje neprirodno. Da, super se osjećam nakon nje, kao što neki forumaši vjerojatno znaju. cerek
Sav skačem do plafona već nakon jedne. Ali problem je u tome što osjećam da to nije normalno, da nešto plaćam s time što se tako osjećam.
Mislim da ima osjetljivijih ljudi koji imaju manje te prenatalne energije, kao što sam npr. ja, pa onda jedna kava uzrokuje jaku reakciju i poslije osjećaj slabosti, kao i onih koji mogu više kava popiti bez prisutne reakcije.
Naravno, svatko ima konačne rezerve, a ono šalice-dvije što sam napisao vrijedi za prosjek.

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   čet tra 08, 2010 10:25 pm

Ja bi teško mogla zamisliti život bez kave, iako sam je počela piti tek na faksu.
Volim je piti sa malo mijeka, a često konzumiram i espresso.
Primijetila sam da dobivam glavobolju, ako baš takvu jaku kavu pijem na prazni želudac.
Znam da je to nezdravo. roll

U situacijama kad trebam radi nekog razloga energiju pa dugo ostajem budna, pijem kavu i energetska pića, koja su još snažnija.
Inače, pomalo sam imuna na kofein (ili sam to nesvjesno postala) pa da popijem šalicu kave u ponoć ne bi mi ometala san. kava

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sub tra 10, 2010 2:14 pm

@MoW... odlično si opisao kako kava utječe na tebe, to je generalni obrazac, tako u biti utječe na svakoga samo ovisi koliko je tko senzitivan i kako to osjeća. Drago mi je da se ipak taj fenomen kave na ljudski organizam uočava, to je način na koji će se neki ipak zapitati - da li je to u redu i kuda to vodi.
Ja rijetko pijem kavu ali kad pijem nemam taj efekt i mogu kaoAthena poslije kave normalno spavati, ne razbuđuje me. Imam senzaciju kao da me naprosto izjeda iznutra na neki neobičan način, kao da me troši, što kako sam gore opisala kineska medicina i objašnjava.
Kava, mlijeko i šećer na jednom kupu, hm, što reći tri vrlo zdrave namirnice.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sub tra 10, 2010 2:30 pm

I ja mogu piti kavu bez neke ekstra posebne reakcije. Ipak, rijetko ju pijem (prakticki uopce ne)...doduse pijem neke druge otrove poput 3u1...e, pijem i bezkofenisku kavu, to da... A ako hocu neki efekt, dakle da me nesto razbudi onda popijem njeno velicanstvo otrova nad otrovima coca-colu :P
Doduse ni od cole ne skacem do plafona ko MoW...mozda to ovisi i o tipu osobe u smislu da oni koji su inace ubrzani ko vjeverice na kofeinske pripravke reagiraju u skladu sa svojom prirodom dok oni koji su vise "pusti me stat" slabije reagiraju...ma, trkeljam bezveze :P

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   ned tra 11, 2010 9:56 am

Slažem se da su svi ti industrijski pripravci kave poput 3u1 u biti još veći otrov od čiste kave, ali moram pripomenut da je beskofeinska kava također jedna velika varka jer procesi da tako kažem dekofeinizacije koriste neke kemijske tvari i tako onečišćuju ono što ostaje, a mi to onda konzumiramo pod geslom beskofeinske kave, ha,ha,ha.

@Alpha... mislim da si htjela reći da onima na koje kava i npr. coca-cola djeluju tako da odmah živnu - njima je energiju lakše pokrenuti i moguće su senzibilniji od ljudi koji imaju suprotan efekt i treba im puno takovih otrova da bi na kraju osjetili da im se nešto pomaknulo u sistemu, samo onda može već biti kasno, jer su možda vež i pretjerali s unosom otrova a da nisami nisu znali kad nemaju senzitivno tijelo i jednostavno ne znaju kad je previše i gdje treba povući granicu. Naravno, najbolje bi bilo granicu staviti odma na početak i takve stvari izbjegavati u potpunosti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   uto tra 13, 2010 4:24 pm

U biti ne znam sto sam htjela reci jer kada bolje promislim onda mogu kazati da npr. na mene kava nesto bas ne djeluje ali kola djeluje...e sad...MoW kaze da je to zato jer na mene zapravo vise djeluje secer, a na njega kofein. Ali onda mi nije jasno zasto isti efekt nema i cokolada...mislim, i to je secer....

U biti sve se svodi na to sto kazes da je najbolje izbjegavati te tekske otrove zivili

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sri tra 14, 2010 2:40 pm

@Antea Slažem se s time da je bezkofeinska kava pripremljena na neprikladan način, pa je recimo ja vrlo rijetko konzumiram. Međutim, dalo bi se raspravljati o tome koja je kava lošija, dali kofeinska ili bezkofeinska, i ako bi me se pitalo, ako bih trebao birati rađe bih uzeo bezkofeinsku.

@Alpha Stvar s čokoladom i šećerom je jednostavno u količini. Količina šećera u čokoladi je zanemariva prema onoj u pićima kao što su koka-kola ili ostali industrijski sokovi. Zato te čokolada ne pukne, a ova pića da. :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sri tra 14, 2010 3:25 pm

Znaci...ako se potrudim i pojedem zbilja puno cokolade onda.... zubi

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sri tra 14, 2010 3:32 pm

Zanimljivo, a ja bih prije onda izabrala običnu kavu, a ne bezkofeinsku, jer za nju bar znam da još nije dodatno tretirana tko zna kakvom kemijom, i zacijelo ima manje kemije u njoj nego u beskofeinskoj koja je dodatno tretirana. Cilj mi je izbjegavati što više je moguće industrijske proizvode. O tome smo već pričali. Pa nek me onda radije pukne to malo kofeina, nego kemija iz bezkofeinske, a tko me k vragu tjera da tu kavu pijem
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sri tra 14, 2010 3:49 pm

Ne znam kako se izvlaci kofein i je li to manje ili vise zdravo...mozda MoW zna :)

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sri tra 14, 2010 6:13 pm

Sve ovisi o tipu otapala koji se pritom koristi. U većini komercijaliziranih kava rabe se jeftinije i škodljivije varijante (metilen klorid ili etil acetat), dok pojedini proizvođači rabe neškodljive, ali skuplje alternative (CO2, Swiss Water).
Roseliusov proces (korištenje benzena) se danas više ne prakticira, jer je benzen preotrovan.
Metilen klorid je škodljiviji od etil acetata, ali u količinama koje se popiju u jednoj dekofeiniranoj kavi je zanemariv.

Ono što je zanimljivo, to je da je nedavno (2004.) u časopisu Nature objavljeno da je pronađena prirodna kava s vrlo niskim udjelom kofeina, etiopska kava arabica. Sadržaj kofeina je otprilike 15 puta manji od obične kave. :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sri tra 14, 2010 9:36 pm

To mi se svidja...ta prirodno bezkofeinska kava :)

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sri tra 14, 2010 10:27 pm

I meni isto. :)
Ako već osoba ne može propustiti okus kave, onda preporučam da nabavi dotičnu, ima je u svakom Konzumu. cerek:D

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sri tra 14, 2010 11:30 pm

Naruči odma 10 kila za ekipu ce-4
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   čet tra 15, 2010 12:58 am

MoW je napisao/la:
I meni isto. :)
Ako već osoba ne može propustiti okus kave, onda preporučam da nabavi dotičnu, ima je u svakom Konzumu. cerek:D
U biti meni je miris kave zaaaakon iako kavu ne pijem (vec onaj otrov 3u1 :P )...

I jos jedna sitnica...nije ti ovo rtl ili nova pa da mozes tako reklamirati trgovacke lance :P

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sub svi 01, 2010 2:14 pm

Kako mikrovalna utječe na hranu koju grije? :)

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   sub svi 01, 2010 2:37 pm

Ajmo reći da nisu poznati svi mehanizmi utjacaja mikrovalova koji bi samo trebali normalno zagrijavati hranu. Priča se o nekim abnormalnim procesima na molekularnoj razini, ima čak i neka teorija o tome, ali je sve dosta spekulativno.

Recimo da ti od kokica jednom u tjedan-dva neće ništa biti. Treba pripaziti samo da masti ne pripremaš na previsokoj temperaturi (bilo bi bolje da ulja uopće nema u pećnici), kao i to da se ne koristiš neki materijal za posude koji bi se mogao taliti (slaba plastika). Trebalo bi također izbjegavati zagrijavanje čiste vode bez ičega u njoj do točke vrenja. Takva voda kad se izvadi iz pećnice može eksplodirati u facu. Znanstveno dokazano.
Ako se toga držiš, izbjegavaš većinu direktnih problema, ali ne sve. Ne izbjegavaš rezonancije mikrovalova u biološkim tkivima.
Zanimljivo je da kemičari već neko vrijeme koriste mikrovalke kao vrhunski katalizator nekih reakcija, a nemaju pojma kako te stvari zapravo funkcioniraju. Da, raspredaju o načinu kako EM vibracije putuju ionskim kanalićima i gdje možda ulaze u rezonanciju, ali ne znaju konačni odgovor kako to dovraga radi i je li to štetno za nas ako jedemo takvu hranu.
Ne moram niti napomenuti da je gubitak nekih vitamina znatan pri dugotrajnom pripremanju u mikravalnoj, ali je pitanje da li je veći od onog pri kuhanju.
Dok god se sve to ne osvjetli malo bolje, ja neću svjesno jesti hranu koja se u mikrovalki priprema.

Žaba

Female
Capricorn Snake

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   čet svi 06, 2010 1:52 pm

Još malo na temu kuhanja i toplinske obrade hrane. Kad sam proučavla makrobiotiku tamo su uglavnom bili protiv toga da se koristimo el. strujom i el. štednjacima u pripremi hrane i savjetovalo se da ako baš ne možemo imati štednjak na drva da je onda plinski Ok. E, a onda sam čitala Huldu Clark, a ona pak ide u drugu krajnost i inzistira da se plinski štednjaci izbace iz upotrebe i zamjene s električnim koji su po njoj bolji, zdraviji itd.
I što sad s svima njima??
Ja osobno radije kuham na plinskom štednjaku i nekako izbjegavam struju, ali mi je pečnica na struju, to ne mogu izbjeći. Mikrovalku nikad nisam kupila niti neću , a onaj vrag od friteze sam poklonila
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Škola zdrave prehrane   Today at 11:11 am

[Vrh] Go down

Škola zdrave prehrane
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 5 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Škola fotografije by Đulijano Bijelić
» Pomoć!
» Moji noževi.. i još ponešto