Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Čovjek sjena

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Čovjek sjena   sri pro 09, 2009 11:43 pm

Vec mi se bezbroj puta desilo da me usred noci nesto probudi i u trenutku kad otvorim oci, vidim tamnu bezlicnu figuru koja stoji u kutu sobe, ili pored kreveta te odmah potom nestane. Malo sam isao istrazivati o tome, i naisao sam na dosta prijavljenih slucajeva za ovu pojavu.

Ljudi su ovakve slucajeve prijavljivali kroz cijelu povijest pa sam zakljucio da bi u ovome moglo biti nesto vise od opticke varke. Makar se najcesce pojavljuje u zatvorenim prostorima, ljudi su ove figure vidali u sumarcima pa cak i na ulicama grada. Ova pojava nije ozljedivala ljude, ali u njima izaziva strah i nerjetko kratkotrajnu paralizu, takoder uzrokovanu strahom.

Stare teorije su ovu pojavu objasnjavale kao prikaz duha, demona i sl., moderne teorije ovo objasnjavaju kao formu energije kojom smo daljinski promatrani od nekog drugog, najvjerovatnije vanzemaljskog bica ili cak bica iz neke druge dimenzije.

Ovdje je jedan vezani clanak na koji sam naisao (eng)
http://www.aliencrossing.com/shadow-people-alien-connection/

Zadnja promjena: Skulptura; pon ruj 12, 2011 4:47 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Registration date : 26.11.2009

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   sri pro 09, 2009 11:47 pm

I ja sam imao slicen situacije nisi jedini kraickom oka vids nesto i okrenes se i nema nicega
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   sri pro 09, 2009 11:53 pm

E tocno tako nesto... Vidim nesto, i siguran sam da sam vidio to nesto, ali prebrzo nestane da bi se uzelo zdravo za gotovo, tako da na kraju ostane na tome da mi se samo ucinilo....

Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   sri pro 09, 2009 11:56 pm

ovo sam nasao na nekome sajtu i to dugo vremnea proucavam

Dakle što su ljudi sjene? Postoji dosta teorija, a evo par glavnih:

Prvo šta će svi skeptici izjavit je da je sve to plod mašte. Naša mašta se poigrava s nama, ili možda je to sjena uzrokovana farovima automobila. Naravno ovo bi se moglo primijeniti u većini susreta, ali ne može objasniti baš sva viđenja ljudi sjene.

Druga teorija je teorija o duhovima (koja je i meni prva pala na pamet), no ta teorija nije baš kompetentna jer postoje mnoge razlike duhova i ljudi sjene. Pojave duhova uvijek su bjelkaste, transparentne, i dobro definirane ljudskim oblikom, često odjeveni, dok su ljudi sjene tamni, više poput sjene (kako im samo ime govori), i iako imaju čovjekoliku konturu, zbog tame nije moguće uočiti ikakve detalje na njima, osim crvenih očiju. Dakle ova teorija bi se možda mogla i eliminirati, no opet možda je to neka nova vrsta duhova.

Da su demoni ili drugi entiteti osim duhova moglo bi se pretpostaviti zbog njihove tamne boje. No ukoliko su to demoni, moramo se zapitati koja je svrha ovakvog prikazivanja? Prema predajama oni su zli, straše i muče, no demoni mogu biti mnogo strašniji od neke tamne maglice.

Možda su astralne projekcije, dio nas koji napušta naše tijelo dok npr. spavamo, no astralne projekcije osoba obično nalikuju tim osobama, zbog čega je došlo do deformacije oblika? Možda zbog neuvježbanosti?

Teorija o putnicima kroz vrijeme kaže da su možda naši potomci našli način za prevladat prepreku vremena, no kako svaki pomak u prošlost donosi promjenu vremenskog toka u budućnosti, moguće da je to način da prolaze i promatraju bez nekog većeg utjecaja. Ovo bi moglo objasnit zašto ljudi na njima uglavnom vide samo definirane oči.

Bića iz drugih dimenzija – čak je današnja znanost uvjerena da postoji više od 3 naučene dimenzije. Ukoliko postoje druge dimenzije moguće je da nekakva bića nastanjuju te dimenzije. Po jednoj teoriji dimenzije postoje paralelno s našom što želi reći da su svuda oko nas, a ta «bića» možda znaju kako prolaziti iz njihove dimenzije u našu. Kad bolje promislim ova teorija mi najviše leži. Jer i kod opisivanja svemira percipiram ga poput višedimenzionalnog prostora. Ali ova teorija, za razliku od ostalih, najmanje je proučena te postavlja najviše pitanja.

Te na kraju dolazimo do famoznih vanzemaljaca. Pošto je sve uz pojavu, viđenja ovih bića bizarno, i na rubu svake lucidnosti, lako je pretpostaviti da su oni (ili bar jedna vrsta od njih ukoliko ih ima više) došli u obliku ljudi sjene. Prema svjedočenjima «Grey-i» mogu prolaziti kroz zidove, zatvorene prozore, mogu se samo pojaviti iz ničega i opet tako nestati… Ali nekako sumnjam u ovu teoriju, mali zeleni, sivi kojegod da su boje – da se pojave ili bi pokušali stupit u kontakt s nama ili bi se bolje sakrili ili bi izgledali puno strašnije.

Naravno da se neke od ovih teorija preklapaju, duhovi i vanzemaljci mogu biti bića iz drugih dimenzija, ili putnici kroz vrijeme. No problem je što ne postoji efikasan način da se dokaže ili odbaci niti jedna od ovih teorija. Bar ne za sad.

Moguće da smo u kontaktu s nekim novim bićima, i da smo na pragu otkrića nekog interdimenzionalnog prolaza.
A opet moguće je da su sve to samo sjene ;)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 12:08 am

Zanimljivo ides
Nekako mi je "najlogicnija" ova teorija sa dimenzijama...

Samo bi ti skrenuo paznju. Kad stavljas neki clanak od nekud na forum, bilo bi dobro da na kraju teksta navedes izvor odakle si iskopao taj tekst. Tako i mene zanima gdje si ovo iskopao da mogu prema nekoj svojoj procjeni zakljuciti kolika je vjerodostojnost napisanog clanka zubo

Majmun

Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Registration date : 01.11.2009

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 12:09 am

Sad me strah! Kako ću ja spavati noćas?? bag
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 12:09 am

ma taj tekst imam vec par godina tako da se nemogu sijetiti. Sorry man
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 12:50 am

Zanimljivo, me se to jako rijetko dešava i do sada sam uvijek mislio da mi se samo pričinilo jer je ustvari trajalo jako kratko. No, ko zna možda je doista neko biće iz neke druge dimenzije ili dio nas u astralnoj projekciji.

Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 1:07 am

Cuj sve je moguce a jedan covijek je i reko smrt je pocetak besmrtnosti. Mozda su to nasi bliznji koji su nekako ostali zarobljeni u ovome svijetu i nisu uspijeli se spojiti sa svijetlom
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 1:35 am

Cinderella je napisao/la:
Sad me strah! Kako ću ja spavati noćas?? bag

bag
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun

Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Registration date : 01.11.2009

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 1:37 am

Tomi, jel to i tebe strah? Aj dođi, skupa ćemo čuvat jedno drugo lol!
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 2:26 am

Cinderella je napisao/la:
Tomi, jel to i tebe strah? Aj dođi, skupa ćemo čuvat jedno drugo lol!

Nadam se da znas neku borilacku vjestinu, mene je trta i same pomisli da mi nesto crveni zasvijetli u mraku. Moze li se uopce prebiti covjeka sjenu? moli
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 2:27 am

Ne kako ces prebiti nesto st anije u tvome vremenu. Ili duha a sumljam da ce ti neka borilacka vijestina pomoci kada ces se skameniti od straha
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 2:31 am

dr.chaos0 je napisao/la:
Ne kako ces prebiti nesto st anije u tvome vremenu. Ili duha a sumljam da ce ti neka borilacka vijestina pomoci kada ces se skameniti od straha

Necu ga ja prebiti, Cindy ce kava study
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 3:33 am

ban

Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet pro 10, 2009 3:55 am

Kakav si ti to Gentelman neka dijevojka trpi jel. A pa i u pravu si htijele su ravnopravnost.:-)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Registration date : 24.02.2009

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   uto pro 15, 2009 3:28 am

kod nas doma kada je deda umro... par godina iza imali smo osjecaj da je tik iza nas
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   uto pro 15, 2009 2:47 pm

To je normalno jer se covijek nemoze pomiriti da te osobe nema pa je svojom energijom vuce natrag u ovaj svjet
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   uto pro 15, 2009 6:35 pm

istina je...mi uvijek imali osjecaj da je iza nas :/ ja imala osjecaj da me neko potapsao po ramenu...al bilo je ugodno nije me copila panika
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   uto pro 15, 2009 9:04 pm

To ti je sve normalno ali to ti nisu ljudi sjene vec njegov duh energija nazovi to kako oces.
Ne brini se mozda nije presao samo na dugi svijet mozda nije jos spreman.Ali ima vremena bude ili jednostvno se brine za vas.
[Vrh] Go down
VrAle
Stanica

Male
Gemini Dog
Broj postova : 10
Registration date : 17.01.2010

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   pon sij 18, 2010 12:47 am

evo da i ja ovo komentiram pošto se i meni ovo počelo događati odkad mi je otac umro...kada se penjem stubištem zgrade ko da je neko iza mene.....i vata me neka jezza.........jedno vrijeme me bilo strah hodat stubištem kada padne mrak jel jednostavno ko da neko hoda ali nikog nema na stubištu.......to stvarno bude strašno.....
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek

Female
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   pon sij 18, 2010 10:46 pm

@Chaos-Ima vremena ja mislim da se brine za nas :D
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   ned sij 31, 2010 1:26 am

@VrAle to je najvjerovatnije jedan od strahova koje prozivljavas.
fobija od mraka ili nesto slicno
Premda da ne iskljucujem ljude sjene.
@Berny_Sinara
Za sve postoji vrijeme a tvoj ga dijed sada ima na pretek
[Vrh] Go down
OLugo
Riba

Male
Capricorn Snake
Broj postova : 127
Registration date : 29.08.2008

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   pet vel 12, 2010 1:29 am

Ako vam smeta nadjite na netu neki ritual za ciscenje prostora i razvezivanje. Al to su samo duse u prolazu. Ako netko vas bas napada uvijek ima nacina da se obranite.
[Vrh] Go down
Fear
Žaba

Male
Aries Monkey
Broj postova : 227
Registration date : 19.12.2010

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   čet sij 06, 2011 2:27 am

sviđa mi se ona teorija s našim potomcima ali kada bi se vraćali u naše vrijeme zašto bi nas promatrali na spavanju a ne po danu dok smo aktivni?!
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Čovjek sjena   Today at 9:27 pm

[Vrh] Go down

Čovjek sjena
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Emisije i dokumentarci o preživljavanju
» Osnove preživljavanja/vodić za izvanredne situac.
» Volja za zivotom
» Nekoliko činjenica o ljudskom tijelu..
» Kurtegića Dolac 12.03.2011.