Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin
Share | 

Trgovina belim robljem,prostitucija.

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
vladimir
banned

Male
Taurus Dog
Broj postova: 10694
Registration date: 19.09.2007

PostajNaslov: Trgovina belim robljem,prostitucija.   sri lis 31, 2007 9:14 am

DECENIJU ZATOCENA U PODRUMU.

Posle desetogodisnjeg zatocenistva u podrumskim prostorijama jedne kragujevacke kafane,gde je bila primorana na prostituciju,tridesetogodisnja devojka je,nakon sto je tim za suzbijanje trgovine ljudima otkrio ovaj slucaj,bukvalno ugledala svetlost dana.
Inspektori su je zatekli uplasenu i skoro obnevidelu,jer je iz podruma izlazila samo povremeno do obliznje prodavnice i to pod nadzorom gazde.
Bila je prisiljena da spava sa muskarcima samo nekoliko casova posle abortusa.
Ovo je jedan od najdrasticnijih primera zabelezen u odseku za borbu protiv trgovine ljudima.
Zrtve se namamljuju oglasima za dobro placene poslove,najcesce konobarske,internet i sms chetovanjem sa prijatnim sagovornicima,koja ukljucuju i romanticna mastanja o idilicnim putovanjima sa novim partnerom.
Na sofersajbnama ostavljani su flajeri sa ponudom za "izuzetno dobro placen posao u Iranu".Otkriveno je da je firma nepostojeca.
Tridesetogodisnjak iz Kraljeva bio je kupljen a da to nije ni znao.
Odveden je u Italiji i deset godina prosio za trgovca ljudima(obicno se to desava ljudima romske nacionalnosti).
Sada,da li se prostitucija treba legalizovati,znate li za licna iskustva nekih poznanika,da li su kazne za takve neljude preblage?Naime upoznat sam sa jednim slucajem gde je Pariski makro bio osudjen na 5g a izasao na slobodu posle 30 meseci i vratio se starom poslu.Zasto policija cesto cuti(verovatno jer je to paralelna ekonomija kao i sa drogom)?Kada se kaze da se ceka da se otkrije ceo rezo,za mene je to sranje,jer za to vreme te zene,cesto i deca,nenormalno pate ispred njihovih ociju.
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac

Female
Capricorn Snake
Broj postova: 537
Registration date: 25.09.2007

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   sri lis 31, 2007 10:59 am

postoje žene kojima se taj posao sviđa, kao i muškarci koji to vole raditi, i prema tome, s obzirom da živimo u liberalnom svijetu, bi prostitucija trebala biti dozvoljena
ali ja se nadam da nikada neće
jer mali je postotak onih koji se zbilja žele time baviti, a puno veći je postotak onih koji to rade jer ih je netko kupio, kao u primjeru gore, jer ih netko ucjenjuje, jer nemaju izbora...
zabrana prostitucije u svim zemljama i ozbiljnokažnjavanje za to, i velika ozbiljnost usmjerena prema tom problemu bi mnogo smanjile trgovinu ljudima... no, kao i uvijek, loši ljudi uvijek imaju pozadinu i ljude koji ih štite pa sumnjam da će do toga ikada doći
[Vrh] Go down
silver
Majmun

Male
Pisces Horse
Broj postova: 1439
Registration date: 25.10.2007

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   sri lis 31, 2007 3:32 pm

a kakve ovo veze ima s ljubavi?
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned

Female
Aquarius Tiger
Broj postova: 4010
Registration date: 28.09.2007

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   sri lis 31, 2007 7:10 pm

da baš, daj miči to, vlado....

glupača obična, nisam ni čitala do kraja....
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   sri lis 31, 2007 7:12 pm

belongs to lovers je napisao/la:

cuj,ta zena kao i mnoge su otete i primoravane na to;nije to njen izbor,takvi zli ljudi znaju uterati strah u kosti od batina i pretnji familiji itd;
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   sri lis 31, 2007 7:13 pm

ma da znam...al ja na to sve gledam malo drugačije, never mind...
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova: 6274
Registration date: 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   sri lis 31, 2007 8:12 pm

To možemo samo zajedno iskorijeniti, jer ako samo jedan dopušta cijeli niz propada.
Kao i ovaj lanac.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova: 29065
Registration date: 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   čet stu 01, 2007 12:20 am

Ovop spada u crnu kroniku, ne u ljubav ;)
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   čet stu 01, 2007 6:49 am

svjetloisjena je napisao/la:
Ovop spada u crnu kroniku, ne u ljubav ;)
Nisam znao gde da stavim,adekvatno bi bilo forum"drustvo".
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger
Broj postova: 27939
Registration date: 22.09.2007

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   čet stu 01, 2007 5:27 pm

tko je glupača u ovoj priči? jelli ta cura koja je prisiljena na prostituciju? ili čovjek odveden na prevaru da bi robovao? prije nego šta digneš kamen dobro razmisli i pokušaj se staviti u njenu ili bilo čiju kožu pa tek onda sudi.
ovakvih primjera je na svijetu sve više, žalosno je da se nazivamo civilizirano društvo i najlakše je zatvoriti oči i praviti se da problem ne postoji.
ja sam za legalizaciju prostitucije jer će tako taj "najstariji zanat" napokon doći pod kkontrolu države, prostitutke će napokon biti zdravstveno zbrinute šta je vrlo važno da se ne šire spolne bolest (znamo koje) i suzbit će se kriminal i kriminalni mijle koji se stvara oko toga, plaćat će se porez. e sad možemo mi moralizirati koliko hoćemo ali činjenica je da dok je potražnje bit će i ponude i uostalom bolje da čovjek ode kod prostituke zadovoljiti svoje osnovne nagone nego da čeka iza ugla i siluje šta mu se prvo nađe pri ruci.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek

Male
Pisces Monkey
Broj postova: 6274
Registration date: 20.09.2007

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   čet stu 01, 2007 6:41 pm

Vrlo zanimljivo razmišljanje. Ali ga se mora još malo nadopuniti.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   čet stu 01, 2007 6:47 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Vrlo zanimljivo razmišljanje. Ali ga se mora još malo nadopuniti.
nadopuni ga.
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned

Female
Aquarius Tiger

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   pet stu 02, 2007 5:37 pm

flo je napisao/la:

tko je glupača u ovoj priči? jelli ta cura koja je prisiljena na prostituciju? ili čovjek odveden na prevaru da bi robovao? prije nego šta digneš kamen dobro razmisli i pokušaj se staviti u njenu ili bilo čiju kožu pa tek onda sudi.
ovakvih primjera je na svijetu sve više, žalosno je da se nazivamo civilizirano društvo i najlakše je zatvoriti oči i praviti se da problem ne postoji.
ja sam za legalizaciju prostitucije jer će tako taj "najstariji zanat" napokon doći pod kkontrolu države, prostitutke će napokon biti zdravstveno zbrinute šta je vrlo važno da se ne šire spolne bolest (znamo koje) i suzbit će se kriminal i kriminalni mijle koji se stvara oko toga, plaćat će se porez. e sad možemo mi moralizirati koliko hoćemo ali činjenica je da dok je potražnje bit će i ponude i uostalom bolje da čovjek ode kod prostituke zadovoljiti svoje osnovne nagone nego da čeka iza ugla i siluje šta mu se prvo nađe pri ruci.

pa normalno je da je strašno što se toj curi desilo, ali nisam ni čitala članak do kraja........ja joj ne mogu pomoći čitajući taj članak, i bez novina i bez tv-a uznam da svijet nije "lopta šarena", meni je odavno puno toga jasno pa na neke vijesti s tv-a gdje neki padaju u šok, ja ostajem mrtva hladna

ja to mogu, jer sam sa samo 20 godina i to u stranoj zemlji bavila pravim humanitarnim radom

a glupača, mislila sam u neko9m karmičkom smislu...žao mi je ako sam time povrijedila nečije osjećaje
[Vrh] Go down
vladimir
banned

Male
Taurus Dog

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   pet stu 02, 2007 5:40 pm

Skinucemo temu,
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4

Female
Aries Tiger

PostajNaslov: Re: Trgovina belim robljem,prostitucija.   pet stu 02, 2007 6:53 pm

zašto bi skinuo temu? tema je dobra i svako mišljenje je dobrodošlo..
[Vrh] Go down

Trgovina belim robljem,prostitucija.

Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next