Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Okrutnost ljudi prema životinjama!

Go down 
+26
Novus ordo seclorum
Kahali
2pac
Ymir
Jedi Mind Tricks
Alpha
ficoom666
Archangel
KidagakashNedakh
LJUBAV
Maria Elena
Remke
Dunja the tomboy
Neo
Berny_Sinara
neptun
Grinder
Casper
Dragony
Fantom
Chakotay
tomi
ThE_IMMORTAL
Aurora Borealis
Gea
Legionar
30 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesri vel 26, 2014 8:31 pm

Pljesak od mene. Dobar ti je komentar, no zlo ne postoji.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 04, 2014 9:22 pm

Haha, sve je donekle dobro napisano, ali smiješan mi je ovaj Ymir... Što se čvrsto drižiš toga da "ne postoji zlo", kada naravno postoji! Dapače, rekao bih da ide tako usko, da se dobija percepcija dobrote, a zapravo jest zlo.
No, dobro, ne nabijam ja nikome svoje mišljenje na nos, samo razglabamo, ako onda razglabamo ne trebaš stalno stavljati taj komentar -nepostojanja zla- u svakom postu...
[Vrh] Go down
Ymir
Žaba
Ymir


Male
Pisces Cat
Broj postova : 216
Age : 25
Location : London
Registration date : 16.02.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 04, 2014 10:05 pm

Ok, ok... Daj se smiri. Ja vjerujem u princip ''Ying Yang'' dakle ništa nije skroz zlo ni ništa nije skroz bijelo...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimeuto oľu 04, 2014 10:14 pm

Mislim da ying yang princip nije toliko jednostavan koliko se misli, da su stvari puno dublje od toga...
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesri oľu 05, 2014 3:15 pm

@Ymir

Eh, pa o tome ti ja pričam. Ne možeš negirati postojanje zla...
I da, složio bi se s ovime što je rekao Novus.
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesri oľu 05, 2014 9:43 pm

Ja kad sam imala cca 8 godina sam vidjela neku baku kako utapa mačiće u vodi i bacila sam kamen na nju i pobjegla.. baka je umrla nakon par tjedana i bila sam tolko izbezumljena da nisam znala dal se trebam osjećat krivo ili ne. (so random i off topic, sorry)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesri oľu 05, 2014 10:18 pm

Dobro i zlo su posljedica morala, ne postoje kao sila koja okupira svemir. Stvar je u pojedincu i u onome što taj pojedinac smatra dobrim ili lošim jer ne postoji netko tko određuje granicu između to dvoje, izuzev opće poznatih društvenih normi ponašanja.

Da li je loše ubiti nekoga tko je počinio ubojstvo ili ga pokušava počiniti, je li ubojstvo te osobe moralan čin? Da ne pričamo samo o ubojstvima, u današnje vrijeme pljačke sve više postaju normalne. Ako pojedinac ne može pronaći drugi način da, recimo prehrani sebe (i) svoju obitelj, da li je u redu opljačkati trgovinu, poštu ili slično? Tko može reći da li je to dobar ili loš postupak i sa kojim argumentima uopće baratamo u toj situaciji? Naravno, možda je taj čovjek mogao nešto drugo poduzeti, ali nismo u njegovim cipelama da bi to mogli tvrditi, da li je taj čin dobar ili loš, znati tj. osjećati će samo ta osoba jer samo ta osoba barata svim argumentima koji su potrebni za donošenje te prosudbe.

Općenito mislim da ljudi uglavnom čine dobro jer od toga imaju koristi, ne mislim tu na sva djela jer ima dosta ljudi koji "bez razloga" čine pozitivne sitne stvari, kad te netko propusti u prometu makar ne bi trebao, kad netko primijeti da ti je u hodu nešto ispalo iz džepa pa te zaustavi i da ti to i slične stvari koje nam ponekad mogu puno značiti.

On topic.
Ljudi koji mogu na tako okrutan način postupati sa životinjama nisu u skladu sa tim normama društvenog ponašanja. Vjerujem da se kod takvih ljudi radi o nekom poremećaju osobnosti, ili nekoj sličnoj dijagnozi. Sumnjam da su ti ljudi "normalni" i da im unatoč tome što rade te grozote to istovremeno bude odvratno i kul. Vjerojatno im je to prihvatljivo čim tako postupaju, što nam daje na znanje da to što rade, za njih nije nešto loše. Ali zato imamo "normalnu" većinu ljudi koja osuđuje takvo ponašanje i onda od jednom imaju nagon da iste gadosti rade tim ljudima koji čine ta nedjela. Možda bi stvarno trebalo "ubiti boga" u tim ljudima, a možda bi im trebalo pokušati pomoći, što društvena norma ponašanja kaže na to pitanje...
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesri oľu 05, 2014 10:31 pm

Skulptura je napisao/la:
Ljudi koji mogu na tako okrutan način postupati sa životinjama nisu u skladu sa tim normama društvenog ponašanja. Vjerujem da se kod takvih ljudi radi o nekom poremećaju osobnosti, ili nekoj sličnoj dijagnozi. Sumnjam da su ti ljudi "normalni" i da im unatoč tome što rade te grozote to istovremeno bude odvratno i kul. Vjerojatno im je to prihvatljivo čim tako postupaju, što nam daje na znanje da to što rade, za njih nije nešto loše. Ali zato imamo "normalnu" većinu ljudi koja osuđuje takvo ponašanje i onda od jednom imaju nagon da iste gadosti rade tim ljudima koji čine ta nedjela. Možda bi stvarno trebalo "ubiti boga" u tim ljudima, a možda bi im trebalo pokušati pomoći, što društvena norma ponašanja kaže na to pitanje...
Nemoj zaboraviti da životinje nisu samo kućni ljubimci. Postoji zanimanje za ubijat životinje, pa me zanima jel smatraš da mesari također pate od poremećaja osobnosti? Naime stoka živi u najgorim mogućim uvijetima evo i primjer -muški pilići se živi melju jer ne nose jaja. Tu postoje ljudi koji se bave tim poslom da prehrane svoju obitelj. Što s njima? Ubiti boga u njima ili im pomoći?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesri oľu 05, 2014 11:16 pm

I životinje ubijaju druge životinje da bi preživjele, po mom mišljenju to je prirodni tijek događaja i opravdan je. Mesar ubija životinje da bi zaradio za život, mogao je pronaći i neku drugu profesiju, ali očito mu ne smeta da ubija životinje, citiram jednog mesara dok smo pričali o okrutnosti prema životinjama, pa se našalio: "a kaj kad na kolinju držim svinju za njušku a ona me onak gleda, kaj da napravim nego da ju zakoljem". Bila to šala ili ne, činjenica je da je da u tome ima istine, samo što recimo ja ne bi mogao to napraviti osim ako je od životne važnosti, nikako u svrhu zarade. Da li ti ljudi imaju kakav poremećaj osobnosti ili ne, ne znam, ali očito da je za njih ubijanje životinja normalna stvar. No ne želim ih osuđivati jer netko mora ubiti tu svinju da bi ja "papak" imao što za jesti.

Kad se radi o masovnim proizvođačima mesa i korporacijama, jako se protivim njihovom nehumanom tretmanu prema životinjama i to ponašanje osuđujem. Ljudi moraju raditi i jesti, ali zbog čega bi životinje taj dio života morale živjeti u groznim uvjetima i da se na njima netko iživljava? -Uvjeren sam da postoji drugi način.

No tema je o ljudima koji se bez razloga i stvarne potrebe iživljavaju na životinjama, poput djece iz uvodnog posta koja su ničim izazvana uzastopce bacala kornjaču u asfalt, pa se uglavnom na takve i odnosio moj prethodni post (konkretno dio koji si citirala), zato među njih nisam ubrojio proizvođače mesa.

P.S.
Smrt u drobilici i nije tako okrutna kako zvuči, pilić je u trenutku mrtav, traumatičan je put do drobilice, kroz strojeve za sortiranje i razne druge naprave iz kojih pilići uglavnom izlaze polu-živi, no kako drugačije dnevno proizvesti 50t jeftine paštete i pilećih krilaca da se pritom nešto zaradi i nahrani gladni narod...
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimečet oľu 06, 2014 7:09 pm

Da oprosti malo sam otišla off topic, btw ja se također nebih mogla baviti s tim.
Sjećam se izričito jednog događaja, išla sam u selo kod bake i djeda gdje je normalno zaklat svinju/kozu za gozbu. Ja kao gradsko dijete prvo što sam napravila u tom selu je sprijateljila se sa svim životinjama i najbolji dio vremena tamo provodila upravo s njima pa kada su jednu zaklali kao da je to najnormalnija stvar (a mislim, i je) sam bila traumatizirana mjesecima, jer ne samo da su ju zaklali pred mojim očima nego nisam smjela otići s stola dok nisam pojela sve s tanjura :/
E sad, tamo je to najnormalnija stvar ikad, zaklati i pojest stoga djeci nije problem vidjeti a ni sudjelovati u klanju stoke. Pored toga tamo su mačke na rubu preživljavanja jer su ljudi uvjereni da trebaju loviti miševe kako bi preživjele bez ikakve pomoći ljudi u barem hladnim zimama (a tamo ima snijega po par metara svaku zimu) pa ih tjeraju čak i gađaju kamenjima dok pse tetoše jer čuvaju kuću (što nije uvijek slučaj).
I iz svega gore navedenog dolazim do zaključka da svi ljudi koji su okrutni prema životinjama su to upravo vidjeli od roditelja ili ljudima kojima su okruženi uz par iznimaka gdje dolazi do poremećaja osobnosti.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimečet oľu 06, 2014 10:51 pm

@Skulptura
Istina, ne treba nikoga osuđivati, jel to je sve akcija-reakcija ili (nemojte suditi da nebudete suđeni)... Ali, čovjeku nije potrebno meso za preživljavanje, dapače znanstveno istraživanje je potvrdilo da su vegetarijanci zdraviji i duže žive.

Čak sam gledao jedan video o jednom bodybuilderu, koji čuda radi i otkrio sam da je bio vegi. Inače najpoznatiji je.

Smiješno mi je kad ekipa mi govori da su vegetarijanci štrkljavi i nikakvi, nato se ja samo nasmijem. To jednostavno nije istina, možda jesu vitki, ali imaju snagu i to jest zapravo ono najzdravije za ljudski organizam. Proteini koje sadrži meso može se lagano zamjeniti drugim namirnicama, soja... Fuj meso...

Tako da, ovo što si rekla @Ascended, da je normalna stvar zaklati svinju, nije, jer ima drugih načina...


Razumijem da, prije čovječanstvo nije toliko bilo razvijeno i svijesno svega, pa su jeli meso i pridonosili kojekakve životinje bogu, ali to je bilo prije, čovječanstvo se treba razvijati ići dalje. Životinje koje djele s nama ovaj dragocjeni planet imaju puno veću ulogu nego što to mi mislimo i svaki od nas bih trebao postati vegetarijanac.

U mesu nema "slobode", ono potječe na agresiju. Pa promatrajte samo životinje koje se hrane drugim životinjama, kakav je njihov stav, agresivno su nastrojene... Kao i kod ostalih inteligentnijih rasa...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimečet oľu 06, 2014 11:15 pm

@Ascended

Sve su to slučajevi poremećaja osobnosti, jer očito je da se radi o poremećaju čim ti ljudi nemaju osjećaj za dobro i loše kakav imaju oni koji nemaju takav poremećaj. Ono što sam uspio saznati je da se između ostalih, najvjerojatnije i najčešće radi o antisocijalnom poremećaju osobnosti, a do toga dolazi ili nasljeđivanjem gena ili zbog okoline i društva koje nas neposredno okružuje. Ako smo odrasli u okruženju u kojem je normalno da se kolju svinje i "muče" životinje, onda postoji šansa da ćemo i sami postati koljači i mučitelji - to je poremećaj jer takvo ponašanje društvo generalno osuđuje, a i moral nam govori da to nije u redu. Ako netko smatra da je u redu gađati životinje kamenjem jer ih ne voli, onda nešto sa njime nije u redu bez obzira na to u kakvim je uvjetima odrastao, i za njegovo ponašanje nema opravdanja.


@2pac

Jbg kad nisam vegetarijanac, ali svejedno mislim da to nije baš tako. Postoji hranidbeni lanac i u njemu sudjeluju sva živa bića, ima biljojeda, mesojeda i svejeda, mislim kako nije na jedinki da odluči što je od toga, nego je jednostavno to što je zbog evolucije. Ja jedem i meso i povrće, i gotovo svaki obrok mi se sastoji od tog dvoje. Vegetarijanci su stalno gladni koliko mogu primijetiti, svako malo su tu neke "grickalice" i brzinski "međuobroci", a što da ti kažem, ja se volim najesti dobrog roštilja, poslije guštati uz pivkana i par sati sam miran. Bilo to zdravo ili ne, nije toliko bitno, jer granice se moraju znati, tako da iz svojeg povrtno-mesnog obroka ne bi izbacio niti jedno niti drugo jer se to dvoje savršeno upotpunjuje.

Spomenuo si da su životinje mesojedi agresivnog stava naspram biljojeda. Jesi li promislio malo o tome? Zbog čega bi biljojed bio agresivan? Možda da u krvavoj borbi može oboriti neki cvijet s nogu nakon mukotrpnog lova na biljke? Malo zahebavam, ali kužiš poantu ;)
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimepet oľu 07, 2014 3:10 pm

@2pac, nisam ja rekla da je meni normalno zaklati svinju, naime i ja živim bez mesa već cca dvije godine.

@Skulptura, nisu to nikakvi poremećaji osobnosti, nego su odrasli u okruženju gdje se vjeruje da su psi korisni a mačke bezkorisne i dan danas moja majka ima stav da mačke trebaju same preživljavat pa se ljuti na mene kad joj donesem neku doma i dam joj za jest i milijun diskusija to neće promjenit. Sad je malo banalno da to uspoređujem s religijom ali je činjenica da ako je dijete odraslo u recimo kršćanskoj obitelji da će i samo bit kršćanin jer će ga tome učiti od malena i malo je apsurdno misliti da svi koji žive u selima imaju poremećaj osobnosti.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimepet oľu 07, 2014 7:18 pm

Jesu, ne govorim ti ja nešto što mislim da je tako, nego ti govorim kako se na to gleda sa psihološke strane. Svako odstupanje od društveno prihvaćenih normi ponašanja su poremećaji osobnosti. To su trajne karakteristike osobnosti koje dolaze do izražaja u ponašanju i onemogućavaju normalno ponašanje osobe u društvu. Imamo raznih vrsta: shizoidni, paranoidni, ovisni, disocijativni i drugi poremećaji. Ako nas je okolina naučila da je ubijanje životinja normalno onda "patimo" od nekog poremećaja osobnosti, jer je naše ponašanje i gledište na dobro i loše - poremećeno.

P.S.
Odrastao sam u kršćanskoj obitelji i ponašao sam se u skladu s time do jednog trenutka i sada sam na ateističkoj strani. No ne bih tu miješao religiju jer zbog našeg vjerskog opredjeljenja nitko ne pati niti nekom stvaramo kakve probleme, osim ako smo jedan od onih koji vole stvarati probleme i uživaju u tome, takvi pate od poremećaja osobnosti bez obzira na vjeru.
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimepet oľu 07, 2014 7:31 pm

Jel nije društveno prihvaćeno ubiti životinju u svrhu prehrane? Ili je samo normalno jesti mrtvu životinju?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimepet oľu 07, 2014 7:42 pm

I na jedno i na drugo je odgovor "da". Prihvaćeno je ubiti životinju u svrhu prehrane, i naravno da je prihvaćeno jesti meso. Ne znam zašto stalno skrećeš sa teme, govorim o ljudima koji muče životinje i pokušavam ti objasniti da poremećaj osobnosti nije nužno bolest, ali je termin kojim se opisuje antisocijalno ponašanje neke osobe, koja se npr. ne osjeća loše kada živu kornjaču baca u asfalt dok joj ne potrga oklop. Jel ta osoba normalna samo zato što je takva zbog lošeg društvenog okruženja? -Nije, ta osoba je poremećena bez obzira na uzrok tog poremećaja.
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimepet oľu 07, 2014 8:25 pm

Ali ljudi muče životinje i u klaonicama itd. i to je sve prihvaćeno takvo kakvo je i o tome se ne priča. Muči me to da kada npr. netko ubije psa vatrenim oružjem to probije vijest a o pilićima koje se žive drobi se ne govori uopće. Zato skrećem s teme. Jer je nehumano ubiti kornjaču ali je uredu maltretirati krave i držati ih u prostoru gdje se ne mogu niti okrenuti i nakraju kada se razbole ih ubiti na nehuman način. Jako sam protiv ikakvog nasilja prema životinjama i bila bih presretna da kazne za takvo što budu jako stroge i kada ljudi već odbijaju prestati jesti meso da stoka barem ima bolje uvijete.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimepet oľu 07, 2014 8:41 pm

Tko prihvaća mučenje životinja u klaonicama?
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimepet oľu 07, 2014 9:59 pm

Krivo se izrazih, turning a blind eye na takve stvari. Uzmimo prosječnog amera koji zna kroz kakve piz*arije prolaze pilići - zaleti se u kfc po kantu bataka zatim dođe doma, sjedne za komp, čita kako je neko ustrijelio psa i ostavi svoj komentar na kraju članka kao da je najmoralnija osoba na svijetu. Na to mislim.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimepet oľu 07, 2014 10:46 pm

Razumijem te, ali pogledaj to s druge strane.

Zbog čega čovjek ne bi pojeo kantu bataka? Mi ne možemo tu ništa promijeniti a nismo svi niti vegetarijanci pa da možemo živjeti na takvoj hrani. Postoje zakoni koji bi trebali brinuti o tretmanu životinja, samo što se ne provode zbog korupcije nadležnih službi koje ovako i onako ne mogu protiv korporacija. Kad bi svi prestali kupovati u npr. KFC-u, tada bi propao prodavatelj, odnosno posrednik tj. KFC, a farma pilića ili prerađivač mesa od kojeg je KFC kupovao piliće, i koji zapravo rade sranja životinjama bi pronašla novog kupca. Uništili bi jedino "kuhara" koji nam priprema i servira hranu.

I što smo postigli? -Baš ništa.

Nadležne institucije su te koje jedine mogu imati utjecaj na tretman životinja i njima bi trebalo dati veće ovlasti, bolji nadzor i osim relativno malih kazni koje zbog pojedinih stvari plaćaju korporacije, uvesti kazne koje bi mogle narušiti stabilnost iste. Tek tada bi odgovorne osobe razmislile o poboljšanju tretmana životinja.
[Vrh] Go down
Ascended
Višestanični organizam
Ascended


Female
Pisces Rat
Broj postova : 69
Age : 28
Registration date : 05.01.2014

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesub oľu 08, 2014 11:43 am

Da, nije KFC mogao birati između "dobre" i "loše" farme pilića jer na kraju krajeva "dobre" nema. Nemam ti više što odgovoriti osim - slažem se. :P
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesub oľu 08, 2014 4:10 pm

@skulptura, Nije u potpunosti tocno da svako odstupanje od drustva i njihovog ponasanja, je psiholoski problem. Kao sto smo rekli, ako netko iz grada dode u selo i vidi kako netko kolje kozu, dok ne iskrvari, i to njemu bude nevjerojatno, i onda ako masa sa sela vidi da je njemu to nepriirodno, onda ce se i on njima ciniti kao cudak ili paranoid. A ako jedna od tih osoba dode sa sela u grad, i npr. vidi u drustvu iste osobe kojoj je neprirodno ubiti kozu, da njegov prijatelj svaki tjedan ima drugu djevojku, i on kaze "Pa zasto ovaj radi nesto takvo?" Drugi iz mase , koji tako zive godinama i kojima je to preslo pod "normalno", ce ga pogledati u smislu "Sto ovaj prica, pa to je samo zabava."
Postoje jos kanibali na ovom svijetu, koji vjeruju da kad pojedes drugu osobu, da dobivas njene moci, zamisli sebe da se nađeš u takvom okruženju, i to ti ne bude normalno, jesi ti onda antisocijalna osoba i paranoid, kuzis sto hocu reci. :) Ima jedan dobar citat, kojeg uvijek volim spomenuti:
"Normalan si jedino kada se tvoja ludost poklapa s ludoscu drugih". Tj. tko je taj tko postavlja granice sto je normalno a sto nije. Naravo ne mislim sad u smislu kanibalizma, ali u nekim stvarima, jedna skupina ljudi nesto vidi kao svakodnevicu, dok se drugi zgroze nad istim.
Ubijanje zivotinja sve ovisi o motivu, tipa kad vidimo dijete od 15 godina kako nogom udara macku, je ne usporedivo s nekim tko zakolje kokoš na selu radi prehrane, ni jedno ni drugo nije humano, ali mislim da osoba koja to cini radi prehrane ne kolje zivotinju iz zelje da joj nanosi bol, ili uziva u mucenju, dok je to primarni motiv nekog tko ubija macke ili pse. U vezi KFC-a se dijelomicno slazem. Nije bit u tome zasto netko ne bi pojeo kantu bataka, nek jede, ali ako nakon toga pise komentare protiv nasilja nad zivotinjama i dijeli moral, mora barem malo razmisliti na kakav nacin su ti dijelovi zavrsili u kanti ispred njega, i kroz sto su sve prolazila ziva bica, koji su imali te dijelove.
Ali sam susreo ljude koji imaju stav da su neke zivotinje i stvorene samo za prehranu, tj. macka i pas su kucni ljubimci, i ne smiju prolaziti kroz nikakvu bol, dok svrha domacih zivotinja, kokosi,ovci,koza  je samo prehrana i bit je da na kraju budu zaklane.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesub oľu 08, 2014 4:43 pm

Jedi Mind Tricks je napisao/la:

Postoje jos kanibali na ovom svijetu, koji vjeruju da kad pojedes drugu osobu, da dobivas njene moci, zamisli sebe da se nađeš u takvom okruženju, i to ti ne bude normalno, jesi ti onda antisocijalna osoba i paranoid, kuzis sto hocu reci.

Jesu li ti kanibali normalni ili poremećeni? Znamo koje stvari su normalne a koje nisu, to su te norme ponašanja koje društvo prihvaća. Naravno da se normalna osoba može naći u krugu poremećenih osoba, ali to ne mijenja činjenicu da su te osobe poremećene. Ako primjerice uđeš u ludnicu i budeš okružen poremećenim ljudima nećeš od jednom ti biti lud a svi oni normalni, to tako ne ide. Ista stvar vrijedi za ljude sa sela koji dođu u grad i obrnuto.

Jedi Mind Tricks je napisao/la:

"Normalan si jedino kada se tvoja ludost poklapa s ludoscu drugih". Tj. tko je taj tko postavlja granice sto je normalno a sto nije.

Društvo postavlja granice, kako kaže i izreka. Tako je postalo normalno biti gay, rastati se od žene/muža, imati vanbračno dijete itd... Sve te stvari su prije bile tabu, ali do tih promjena u ljudskoj svijesti nije došlo preko noći. No neke stvari se unatoč prihvaćanju društva ne prihvaćaju kod pojedinca iz ovog ili onog razloga.

Jedi Mind Tricks je napisao/la:

Ubijanje zivotinja sve ovisi o motivu, tipa kad vidimo dijete od 15 godina kako nogom udara macku, je ne usporedivo s nekim tko zakolje kokoš na selu radi prehrane, ni jedno ni drugo nije humano, ali mislim da osoba koja to cini radi prehrane ne kolje zivotinju iz zelje da joj nanosi bol, ili uziva u mucenju, dok je to primarni motiv nekog tko ubija macke ili pse. U vezi KFC-a se dijelomicno slazem. Nije bit u tome zasto netko ne bi pojeo kantu bataka, nek jede, ali ako nakon toga pise komentare protiv nasilja nad zivotinjama i dijeli moral, mora barem malo razmisliti na kakav nacin su ti dijelovi zavrsili u kanti ispred njega, i kroz sto su sve prolazila ziva bica, koji su imali te dijelove.
Ali sam susreo ljude koji imaju stav da su neke zivotinje i stvorene samo za prehranu, tj. macka i pas su kucni ljubimci, i ne smiju prolaziti kroz nikakvu bol, dok svrha domacih zivotinja, kokosi,ovci,koza  je samo prehrana i bit je da na kraju budu zaklane.

Ubijanje životinja zbog hrane je po mom mišljenju normalno, a i vjerujem kako takvo ponašanje društvo generalno ne osuđuje jer je to u neku ruku prirodni tijek događaja, i životinje se uglavnom hrane drugim životinjama i čak ih ubijaju na dosta brutalnije načine nego što to rade ljudi. Problem na farmama je tretman životinja i nehumano ubijanje tih životinja jer društvo osuđuje patnje životinja. Čuvjek koji je kupio kantu bataka, može razmišljati o tome kroz što sve te životinje prolaze do njegove kante, i ne kupiti tu kantu bataka, ali već sam objasnio da to nema baš previše smisla. Imalo bi kad bi vegetarijanaca bilo u većini i kad bi se generalno svijest ljudi promijenila do mjere kad u društvu više ne bi bilo prihvaćeno ubijati životinje u svrhu prehrane.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesub oľu 08, 2014 5:36 pm

Skulptura je napisao/la:
sada sam na ateističkoj strani.


Prijatelju, zašto imaš ateistički stav?

Znam, nije vezano uz sve ovo, ali me zanima...
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitimesub oľu 08, 2014 7:06 pm

Ja kazem da su kanibali poremeceni, vjerojatno i ti, kao i 99% svijeta. Mi ovdje znamo sto je normalno, a sto nije. Ali kad dodes u okruzenje P.N. Gvineje. tamo ce ti reci da je energetska vrijednost ljudskog mesa vrlo velika, a kazu i da ima okus po svinjetini. Da ti sad zivis u nekom plemenu u Gvineji sa kanibalima, vjerojatno bi se slozio s tim. Cak i u zivotinjskom svijetu postoji kanibalizam, mi smo prerazvijeni da danas tako gledamo na stvari. Ne smiju se jesti ljudi, jer kod nas to nije normalno. Ali opet, u nekom drugom drustvu je.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Okrutnost ljudi prema životinjama!   Okrutnost ljudi prema životinjama! - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Okrutnost ljudi prema životinjama!
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Od kud kod ljudi agresija prema slabijima
» brojanje prema beskonacnosti
» Posao prema horoskopskom znaku

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Životinjsko carstvo-
Forum(o)Bir: