Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi

Go down 
+13
Blizzard
matko22
Skulptura
konoko1
Zotac
Tucakovic
kety6
frankenstein
Wall-e
AzrielofDeath
Remke
zvezda
mind_challenge
17 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
mind_challenge
Višestanični organizam
mind_challenge


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 66
Age : 34
Location : Atlantida
Registration date : 02.09.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened pro 27, 2009 1:45 am

Evo našao sam neke zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi, iako su mi pomalo čudne, tražim vaše mišljenje i možda još neke zanimljivosti

Velika Piramida je najveća i najteža građevina na Zemlji. Po svojoj
zapremini, trideset je puta veća od Empire State Buildinga i može se vidjeti sa Mjeseca.

Cesta širine 2,5 metra i debljine 10 cm, koja bi spajala San Francisko sa New Yorkom mogla bi se smjestiti u unutrašnjost Velike Piramide!

Samo bi "postolje" od najtvrđeg kamena moglo izdržati ogromnu težinu te čudesne građevine. I zaista, tik ispod površine na kojoj leži, nalazi se kamena masa od najtvrđeg granita.

Ovo remek-djelo graditeljstva bez sumnje je najveći udžbenik geometrije koji poznajemo! I to ne samo geometrije. Jer, ako visinu piramide (148m) pomnožimo sa 10 dobivamo približnu vrijednost udaljenosti Zemlje od Sunca.

Ako visinu piramide kvadriramo, dobiti ćemo vrijednost površine bočnih stranica.

Dužina jedne stranice baze Velike Piramide iznosi 232.805 metara. Opseg baze je, dakle, 931.22m. Ako taj broj podijelimo sa dvostrukom visinom piramide kada je bila sagrađena (148.208m da budemo precizni) dobivamo do u nekoliko decimala točnu vrijednost jedne od najvažnijih matematičkih konstanti-LUDOLFOV broj "Pi" (3.1416)! Došli smo do točke kada se moramo upoznati sa sustavom mjera kojeg su koristili graditelji piramida-jedinica mjere bio je "sveti lakat", čija je vrijednost 0.635666 metar.

Taj broj pomnožen sa 10 milijuna gotovo savršeno odgovara vrijednosti polumjera Zemlje na polovima.

Lakat je bio podijeljen na 25 palaca, a svaki palac ima 25.4264 milimetara. Pomnožimo li to sa 100 milijardi, dobijamo približno točnu vrijednost putanje koju u svom okretanju oko Sunca prođe Zemlja u jednom danu!

Velika Piramida u Gizehu najtočnije je orijentirana građevina na svijetu obzirom na smjer sjever-jug. Po današnjim mjerenjima sjeverna strana odstupa od pravca sjever-jug za dvije minute i 18 sekundi (2o18''), a južna za jednu minutu i 57 sekundi (1o57''). Odstupanja nisu greška graditelja već posljedica pomicanja kontinenta.

Tek su mjerenja u novije vrijeme pokazala da je Keopsova piramida sagrađena točno u središtu kopnene mase Zemlje. Uzevši u obzir ukupnu površinu svih kontinenata i površinu koju zauzima Piramida, te stoga i potencijalno mogućih 3 milijarde mjesta na kojima je mogla biti sagrađena, šanse za tu "slučajnost" su 1:3,000,000,000 (tri milijarde)!!!

Velika Piramida je smještena na jedinom pravom nultom meridijanu. A taj presijeca najviše kopna i najmanje mora. Štoviše, kopno dijeli na dva jednaka dijela! I paralela na kojoj se nalazi Keopsova piramida također presijeca najviše najviše kopna i najmanje mora.

Ništa, ali baš ništa što se tiče plana gradnje Piramide nije prepušteno slučaju, niti položaj unutrašnjih hodnika i prostorija, kao niti njena zadivljujuća arhitektura i simbolika forme. Zar nas onda treba čuditi što volumen Piramide pomnožen sa vrijednošću gustoće blokova od kojih je sagrađena daje srednju vrijednost gustoće Zemljine kugle?! A odnos volumena Velike Piramide i Zemlje je točno 1:1015!

Vanjski (zaštitini) omotač Velike Piramide bio je napravljen od blokova kamena vapnenca. Bili su debljine 2.5m, teški 20 tona i vrlo sjajno polirani, pa se stoga njihova blješteća bjelina mogla vidjeti čak sa Izraelskih planina udaljenih stotine kilometara! Tih je blokova bilo 144,000(!), a to je i broj spašenih koji se navodi u Bibliji.

Prosječna visina svih kopnenih točaka (razina mora je najniža, a vrh Himalaya najviša) može se izmjeriti jedino današnjim sofisticiranim satelitima i kompjutorima, a iznosi 148 metara. Upravo toliko visoka je Keopsova piramida.

izvor: http://www.inet.hr/~dasovic/tajne%20keopsove%20piramide.htm
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened pro 27, 2009 2:20 am

Poznati su mi ovi podatci... Fascinantno!!! :)
Ali Keopsova piramida nije jedina zgrada koja se drži ovih pravila izgradnje... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
mind_challenge
Višestanični organizam
mind_challenge


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 66
Age : 34
Location : Atlantida
Registration date : 02.09.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened pro 27, 2009 2:22 am

da, ima još more zgrada građenih po ''pravilu'', uzmi samo barokne zgrade građene po pravilu zlatnog reza, ili još starije grčke hramove, savršeno simetrične, ili još stariji Stonehenge i slične spomenike...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened pro 27, 2009 2:39 am

Ili nešto mlađu White House... ;) Tradicija se nije izgubila... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
mind_challenge
Višestanični organizam
mind_challenge


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 66
Age : 34
Location : Atlantida
Registration date : 02.09.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened pro 27, 2009 2:40 am

da, haha
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened pro 27, 2009 11:50 am

bili su pametni gradili su u piramidu da je gradjevinu gotovo nemoguce srusiti (prije ni nije bilo moguce) i mogli su tako napravit piramidu visoku 10 kilometara i nebi se srusila za razliku od naseg nacina gradnje di jedan avion srusi zgradu (malo crnog humora xD)
[Vrh] Go down
mind_challenge
Višestanični organizam
mind_challenge


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 66
Age : 34
Location : Atlantida
Registration date : 02.09.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened pro 27, 2009 3:09 pm

Remke je napisao/la:
bili su pametni gradili su u piramidu da je gradjevinu gotovo nemoguce srusiti (prije ni nije bilo moguce) i mogli su tako napravit piramidu visoku 10 kilometara i nebi se srusila za razliku od naseg nacina gradnje di jedan avion srusi zgradu (malo crnog humora xD)
a to je, al nije ju bilo moguće srušit zato što je ona punog profla, iznutra je šuplje samo par hodnika, tako da ju baš ništa osim vremena srušiti
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimesub sij 02, 2010 2:41 pm

a kako ima previše tih fascinantnih podataka,lagano se dogodi da tu nama uvijek posebno dragi Alieni imaju umiješane prste...jer ne kužim kako se u to vrijeme moglo prenositi blok od 20 tona....možda su imali nekakvu jaču tehnologiju,a ako se netko sjeća filma Alien vs Predator,onda zna kakva je priča tamo,kako je ispričana po pitanju tih velikih građevina(spojler:navodno to nije izgradila ljudska ruka,već su im ljudi morali(ipak su vanzemaljci jači od nas,jel)dati nešto zauzvrat,a to su ljudi za razmnožavanje i pritvaranje drugih vrsta vanzemaljaca na Zemlju...mi smo dobili,kao što vidmo,tako veličanstvene građevine,kao Keopsova piramida....)
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 03, 2010 9:17 pm

Meni je najbolja teorija Solomona Šuljmana da su egipćani te piramide zatekli tu kada su se doselili.
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 03, 2010 9:19 pm

a najvjerojatnije je to istina
[Vrh] Go down
frankenstein
Stanica



Male
Aries Horse
Broj postova : 10
Age : 46
Registration date : 02.01.2010

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 03, 2010 9:51 pm

Svaka čast egipatskim piramidama, ali vele ljudi da je najveća piramida u Kini
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 03, 2010 10:09 pm

ma svejedno,ova u egiptu je najprepoznatljivija
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 03, 2010 10:22 pm

I bit će ova u bosni, jako prepoznatljiva.
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 03, 2010 10:23 pm

uh,ta u Bosni je prepoznatljiva skroz
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 03, 2010 10:27 pm

Pardon, ne jedna nego 3. Pročitaj moj post ako već nisi u onoj temi o kamenim kuglama u BiH.
[Vrh] Go down
frankenstein
Stanica



Male
Aries Horse
Broj postova : 10
Age : 46
Registration date : 02.01.2010

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 03, 2010 11:01 pm

Wall-e je napisao/la:
Meni je najbolja teorija Solomona Šuljmana da su egipćani te piramide zatekli tu kada su se doselili.

Evo baš čitam na onoj bosanskoj stranici o piramidama i piše da alati koji su se koristili u egiptu su bili premekani za obradu vapnenca i granita, a ima još puno nalogičnosti o gradnji pa ko zna možda su ipak bile piramide tam prije egipćana
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 03, 2010 11:04 pm

Da, i meni je ta teorija najlogičnija. I s današnjom tehnologijom i strojevima bi bio izazov napraviti takvu građevinu.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimepon sij 04, 2010 12:43 am

frankenstein je napisao/la:
Wall-e je napisao/la:
Meni je najbolja teorija Solomona Šuljmana da su egipćani te piramide zatekli tu kada su se doselili.

Evo baš čitam na onoj bosanskoj stranici o piramidama i piše da alati koji su se koristili u egiptu su bili premekani za obradu vapnenca i granita, a ima još puno nalogičnosti o gradnji pa ko zna možda su ipak bile piramide tam prije egipćana

oni su rezali blokove sa pilom od bakra, ali pila nije imala zube nego su sipali pijesak i tako su kristali iz pjeska sami rezali blokove
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimepon sij 04, 2010 1:00 am

Sve je to sumnjivo, nazalost.
[Vrh] Go down
kety6
Višestanični organizam
kety6


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 79
Age : 30
Registration date : 14.09.2008

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimepon sij 04, 2010 9:43 pm

da malo je previse to sumljivo slazem se..neznam ako ste procitali ali meni se jako svidjela knjiga max toth-prorocanstva piramida
[Vrh] Go down
mind_challenge
Višestanični organizam
mind_challenge


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 66
Age : 34
Location : Atlantida
Registration date : 02.09.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimepon sij 04, 2010 11:04 pm

Ja sam danas čuo, da je neki znanstvenik, mislim da je bio francuz, postavio teoriju da oni nisu vukli to kamenje, nego da su ga lijevali na licu mjesta, nesšto kao mi danas beton, i on je tu svoju teoriju i bio dokazao pred javnošću, uglavnom, nisam zapamtio kako se zove, o njemu je pričao danas onaj znanstvenik koji istražuje bosanske piramide u emisiji na rubu znanosti
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimeuto sij 05, 2010 2:05 am

Evo bosanske piramide u emisiji Na rubu znanosti.
[Vrh] Go down
Tucakovic
Stanica



Female
Gemini Cat
Broj postova : 10
Age : 60
Registration date : 06.03.2009

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimečet sij 07, 2010 10:08 pm

Taj naucnik nije Francuz nego nas covjek koji je otisao u Francusku i sad tamo radi. Zaboravio sam mu ime, rekao je onaj sesirdzija u "Na rubu znanosti" u ponedjeljak. Emisija je bila sjajna. Inace i ja sam kao dijete dosao na istu ideju, gradili smo neku supu i rodjak je rekao da je negdje cuo da cement nakon 100 godina postaje kamen. Tad mi je sinulo da je neko mozda izlio blokove na licu mjesta a oni se vremenom pretvorili u kamen (naravno dosta brzo da bi se novi sloj mogao redjati). Jos i danas razmisljam o tome. Npr. o salovanju (to je ogranicavanje prostora u koji cete izliti beton).
Pa bila je emisija o nekom rimskom amfiteatru za borbe gladijatora u kom su povremeno bile borbe pomorske a za cije potrebe bi se poplavio isti i postao jezero. E sad, fora je u tome da je beton ili malter kojim je spajan kamen od kog je sve izgradjeno - vodonepropustan! Mi danas imamo tehnologiju kako napraviti vodonepropusan beton a i malter ali nikom nije jasno kako su oni taj svoj pravili niti je iko uspio analizom to utvrditi, bar su tako rekli u toj emisiji. Sad, ako su rimljani prije kojih 2 000 (da zaokruzimo) godina znali napraviti vodonepropusni malter il beton sto ne bi neko prije 12 000 ( ili vise, svadje jos traju) znao izliti brzoskrutnjujuci kamen ak mi dopustite slobodu da ga tako nazovem.
[Vrh] Go down
Zotac
Prašina
Zotac


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 9
Age : 38
Registration date : 17.10.2008

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimepet sij 08, 2010 7:17 pm

Da, zove se Joseph Davidovits, ili Jozef Davidović, on je svoju teoriju iznio negdje 70-tih, kada je prilikom analize komada kamenog bloka iz gize pronasao ljudsku dlaku unutar samog kamena, sto ga je navelo na zakljucak da je beton lijevan na licu mjesta. Naravno da je bio ismijan od strane mainstream egiptologa, no 2007. godine je uspjesno dokazao da se beton da napraviti od sastojaka koje su posjedovali u to vrijeme.
I sto je jos bolje, danas je problem izraditi beton sa tlacnom cvrstocom preko 100-150MPa, dok su egipatski blokovi u pravilu bili cvrsci od toga, te je danas tolaerancija upijanja vlage do 3%, a na blokovima je redovito <1%.
E sad, ko, kako, zasto, s kim, s cim i kada.. Na nama je samo da pretpostavljamo
[Vrh] Go down
konoko1
Riba
konoko1


Male
Virgo Dog
Broj postova : 102
Age : 41
Location : SL.BROD
Registration date : 24.01.2010

Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitimened sij 24, 2010 11:02 pm

zar nisu nasli kameni blok od ne znam koliko tona u starom kamenolom,znaci obradeni kamen koji je ostao u kamenolomu, ne mogu sad naci sliku iako mislim da sam sliku vidio u sitchinovoj knjizi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Empty
PostajNaslov: Re: Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi   Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zanimljivosti o ''Keopsovoj'' piramidi
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 50 zanimljivosti o zivotinjama
» Zanimljivosti,da li ste znali
» sportske zanimljivosti
» Zanimljivosti o svemirskim sondama

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: