Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Predsjednik RH - 2. krug

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3  Next

Koga biste radije htjeli za predsjednika RH?
Bandić
22%
 22% [ 4 ]
Josipović
78%
 78% [ 14 ]
Ukupno glasova : 18

Autor/icaPoruka
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Predsjednik RH - 2. krug   pon pro 28, 2009 2:50 pm

Finale izbora za predsjednika je za 2 tjedna...možda i nije vaš favorit prošao, ali unatoč tome, hoćete li izaći na izbore i koga biste radije od ovo dvoje kandidata gledali ili kojeg bi vam bila manja muka gledati idućih 5 godina?

Zadnja promjena: urbanaaa; uto pro 29, 2009 7:51 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur

Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Registration date : 25.06.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   pon pro 28, 2009 3:12 pm

Josipovića..napominjem kako mi nijedan nije drag,ali eto,biram od dva zla ono manje
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   pon pro 28, 2009 8:59 pm

Aurora Borealis je napisao/la:
Josipovića..napominjem kako mi nijedan nije drag,ali eto,biram od dva zla ono manje
Točno to, ljudi zaboravljaju da ne biramo premijera nego predsjednika, nekog tko je dobar govornik i predstavnik. To Josipović i Bandić sigurno nisu! Sve priče o ''novoj'' Hrvatskoj ne drže vodu jer predsjednici stvari koje je Primorac obećavao ne mogu. Nije niti od najveće važnosti je li predsjednik pravedan, mislim, važno je, al ne presudno.
Zato je Pusićka najkvalificiraniji predsjednički kandidat zajedno s Vidoševićem.

Zadnja promjena: Legionar; pon pro 28, 2009 9:04 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur

Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Registration date : 10.02.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   pon pro 28, 2009 9:02 pm

josipović
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   pon pro 28, 2009 11:26 pm

Josipović je dosta dobar predstavnik, možda nije baš najbolji govornik koji će na nekim velikim skupovima zaluditi mase svojom retorikom, no mislim da će dobro predstavljati Hrvatsku pred drugim predsjednicima ili na nekim konferencijama. Čovjek je pametan, zna što govori, o čemu se govori ima svoje mišljenje i zna ga izraziti. Nije da je on idealan predsjednik, no mislim da ako on bude izabran da je to dosta dobar izbor. Bit će negdje kao Mesić, možda i malo bolji, što i nije loše.

A što se Bandića tiče, retorika, a i ideje mu nisu loše, samo što je problematično to što malo previše laže. Nešto slično kao i ex president Bush, ako ste slušali neke njegove govore pa i onaj u Zagrebu, govori su mu odlični, lako zavedu mase, no problematično je to što je to sve velika laž, a predsjednik bi ipak trebao biti malo pošteniji :)

Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   pon pro 28, 2009 11:34 pm

Josipovič

Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   uto pro 29, 2009 10:50 am

kad bolje razmislim, dosta mi je tih "govornika" - histeričara s bina. jedan tuđman mi je dovoljan za ovaj život.
zaželjela sam se blažih ljudi.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   uto pro 29, 2009 11:47 am

Ko se ovo izjasnio za Bandica?

Višestanični organizam

Male
Libra Tiger
Broj postova : 64
Registration date : 13.12.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   uto pro 29, 2009 12:00 pm

Da nam je biti u predsjednickom sustavu, po uzoru na americki, tad bi ovo pitanje imalo smisla. Ovako kad vec Alka Vuica nije skupila dovoljno potpisa za kandidaturu svejedno je ko ce nam prodavati demagogiju.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   uto pro 29, 2009 5:54 pm

neptun je napisao/la:
Ovako kad vec Alka Vuica nije skupila dovoljno potpisa za kandidaturu svejedno je ko ce nam prodavati demagogiju.
Mogla je ona skupit dovoljno potpisa, al nije htjela dati love miga

Pračovjek

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   uto pro 29, 2009 7:34 pm

Legionar je napisao/la:
Točno to, ljudi zaboravljaju da ne biramo premijera nego predsjednika, nekog tko je dobar govornik i predstavnik. To Josipović i Bandić sigurno nisu! Sve priče o ''novoj'' Hrvatskoj ne drže vodu jer predsjednici stvari koje je Primorac obećavao ne mogu. Nije niti od najveće važnosti je li predsjednik pravedan, mislim, važno je, al ne presudno.
Zato je Pusićka najkvalificiraniji predsjednički kandidat zajedno s Vidoševićem.

Josipovic je strucnjak u svojoj domeni. Predaje kazneno procesno pravo i mejdunarodno kazneno pravo na Pravnom fakultetu. Bandica su nedavno pitali i znao je naizust mjere pluga. Mislim da je jasno kakvu paralelu povlacim.

Naravno da su Primorac i ostali obecavali stvari koje ne mogu ispuniti. Mali broj ljudi dovoljno dobro poznaje ovlasti predsjednika da vidi kako netko prodaje maglu - ostatku obecanja dobro zvuce. Mislim da bi takav nacin promidzbe trebalo kaznjavati. Primorac je vec dosadio i Bogu i ljudima svojim pricama o svom bezgranicnom postenju. Hebrang ga je lijepo prozvao za ratne godine, cudi me kako je takav postenjak to zaboravio spomenuti.

Svi protukandidati se pozivaju na Vidosevicevu nelegalno stecenu imovinu, a on i dalje nije iznio podatke o njezinom porijeklu. Osim toga, obecaje da ce pokrenuti gospodarstvo i time podici standard, izvaditi ljude iz dubokog minusa. Reci mi samo dragi Nadane koje bi ti to ovlasti dobio kao predsjednik kojima bi mogao ostvariti postavljeni si cilj koje nisi imao kao predsjednik gospodarske komore vise od 10 godina?

Bio bi, kako se Mesic i sam nazivao, fikus. Titula predsjednik postaje titula predstavnika. Za mene nema dvojba tko bi nasu zemlju mogao bolje predstavljati izvan njenih granica; ne tako aktivan doktor prava ili Milan "kroejsa spiking" "kopam nos na javnom mjestu" "odbijam tomijev zahtjev za stipendiju jedne godine i onda prihvacam identican zahtjev natjecatelja sljedece godine" Bandic 8)
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek

Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Registration date : 28.08.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   uto pro 29, 2009 8:26 pm

tomi je napisao/la:

Josipovic je strucnjak u svojoj domeni. Predaje kazneno procesno pravo i mejdunarodno kazneno pravo na Pravnom fakultetu.
da, lumen koji je u hagu pisao optužnice protiv SVOJIH generala i kad nije uspio postat tamo sudac da te iste generale osuđiva došao je ovamo...

samo mi se zbog toga nesviđa... ako je okarakteriziro obranbeni rat u kojoem se NJEGOVA država BRANILA kao zločin, kako ga sad nije stid tražit da tu istu državu vodi??

a što se tiče Bandića, nemam šta reć... neću reći seljak jer ne želim vrijeđat nikoga, al za mene se čovjek normalno ponaša(rekli bi seljački), kao svaki 'običan' čovjek(samo što ima para više nego običan čovjek), samo što to ne priliči presjedniku...
itd itd, tk god od njih pobijedi, ljudi moji mislite da će oni moć nešto promijenit u HR?? oni su tu samo eto da se i Hrvatska može pohvalit da ima Presjednika( mi u BiH imamo čak 3 :P )...

edit: ja sam zaokrožio(na forumu) Bandića... čovjek je gubio pa kontam da i on ima nešto glasova.. a i više mi se sviđa od josipovića, nekakav mi je previše bijel.... :P
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   uto pro 29, 2009 8:48 pm

Meni se Bandit najmanje od svih sviđa. Prvo zato što podržava ovog Thompsona u svojim ustaškim poklicima i sl. Zatim jer ga nije briga za narod nego samo za grad kao pojavu. On sigurno nije to sve platio. Slažem se da je puno napravio ali sve iz naših džepova. Mislim da bi takve stvari trebalo najprije pitati narod za mišljenje. Ne daj bože da nekad dođe na mjesto premijera jer bi tek onda vidjeli koliko je duboka zečja rupa. No svejedno ga ne bi htio ni kao svog predsjednika, takva seljačina mi ne treba kao predstavnik a nije dobar ni za ništa drugo. Primit sa maramicom i bacit u smeće. Ništa drugo. Što se tiče generala, ako su radili gluposti za to moraju i odgovarati.

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12302
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   uto pro 29, 2009 9:12 pm

Slažem se. Zločin je zločin pa bio on počinjen od Hrvata ili nekog drugoga u ratu. I tako se treba tretirati. kava

Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   uto pro 29, 2009 10:34 pm

@Skulptura: Vidim da se slazemo zivili
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek

Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Registration date : 24.09.2007

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   sri pro 30, 2009 4:46 am

Skulptura je napisao/la:
Meni se Bandit najmanje od svih sviđa. Prvo zato što podržava ovog Thompsona u svojim ustaškim poklicima i sl. Zatim jer ga nije briga za narod nego samo za grad kao pojavu. On sigurno nije to sve platio. Slažem se da je puno napravio ali sve iz naših džepova. Mislim da bi takve stvari trebalo najprije pitati narod za mišljenje. Ne daj bože da nekad dođe na mjesto premijera jer bi tek onda vidjeli koliko je duboka zečja rupa. No svejedno ga ne bi htio ni kao svog predsjednika, takva seljačina mi ne treba kao predstavnik a nije dobar ni za ništa drugo. Primit sa maramicom i bacit u smeće. Ništa drugo. Što se tiče generala, ako su radili gluposti za to moraju i odgovarati.

To je to. zaflo
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek

Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Registration date : 16.11.2007

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   sri pro 30, 2009 10:39 am

Atena, tako je. zločin je zločin, ma tko ga god napravio, pa bio to moj otac.
ako je netko od generala učinio zločin, i to se dokaže, žao mi je ali moraju za to odgovarati.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   sri pro 30, 2009 10:04 pm

Upravo tako, onaj tko je počini ratni zločin nije zaslužio da se zove general, pravi generali ne ubijaju djecu, stare osobe, ranjenike i bolesne... To rade kukavice koje se skrivaju iza činova. Tu naravno ne treba zaboraviti da ako je netko optužen za ratni zločin ne mora biti da je to doista i učinio. Bilo je dosta primjera gdje su neki ljudi bili optuženi za nešto što nisu učinili. No s druge strane za mnoge zločine se još ne zna tko ih je počinio niti se znaju osumnjičeni.

Šteta jer ako se zna istina onda se lakše možemo nositi i sa posljedicama. Bilo bi puno bolje za sve da se npr. u slučaju Korade nisu zataškavale mnoge stvari i njegova nedjela, jer je i tom čovjeku trebalo liječenje. Ovako je on bio general koji ne može učiniti ništa loše sve do posljednjeg dana kada je odjednom postao monstrum, ubojica, ratni zločinac...
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   sri pro 30, 2009 11:17 pm

Inace, generali Ademi i jos jedan (kojem se ne sjecam imena :D ) su stali na starnu Josipovica tvrdeci da on nije pisao optuznice za nase generale u Haagu.
[Vrh] Go down
neptun
Višestanični organizam

Male
Libra Tiger
Broj postova : 64
Registration date : 13.12.2009

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   čet pro 31, 2009 5:39 pm

@Alfa
Dakle na pitanje tko se to odlucio za Bandica, ja sam se opredijelio za Bandica kao predsjednika RH.
Osobno, kad bi birao sugovornika,prijatelja i sl. to bi bio Josipovic.
Bandic govori "kocijaskim" jezikom i pozer je i populist itd. ali to je bikonja od kojeg bi se tresle gace ovim konjinama u vladi i njezinim pulenima. To je covijek od akcije koji je spreman bas kao u Zagrebu poduzeti konkretne mjere za poboljsanje uvjeta zivota gradjana.
Da zivim u Splitu glasao bi za Keruma, usprkos njegovoj koketeriji sa karitasom na kom se obogatio jer, rece on skupstini grada " do sad ste isisavali , e sad vise necete ".
Isto kocijaski jezik, ali samo to razumiju ti nikogovici i svaka mu cast na tome.
Ukratko :
Mesic predsjednik-upalila mu se stolica na kojoj sjedi "ma ugasit ce se"
Josipovic-na nivou i u rukavicama
Bandic-seljacina "Josipovicu,pa bio si 2 godine u gradskom vijecu a od tebe ni glasa"
Kao samostalni poduzetnik i privrednik opredjeljujem se za konkretan i jasan, mada i populisticki i kocijaski, stav i nastup Bandica.
Ovoj nasoj iscrpljenoj i jadnoj privredi i opljackanoj drzavi je potreban jedan Gadafi , a u nasem slucaju , blaza verzija , Bandic
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   čet pro 31, 2009 6:01 pm

Ja ne dijelim isto mišljenje, jer cijenim poštenje i znanje. kava
Mislim da je napokon vrijeme da probamo dati šansu nekome tko nije nužno siledžija i da nadvladamo malo taj dosadašnji mentalitet, raznorazna kumstva, kvazipoduzetništva i sl.

To je samo moje mišljenje. 8)
Osobno ne padam na Sanaderovu karizmu, držanje ruke na srcu i slične spektakle, na što "pati" veliki dio Hrvata.
Zanima me da dobijem konkretan odgovor kad se postavi škakljivo pitanje, a ne vrludanje izvan toga.
I konkretno, prvenstveno pošteno djelovanje, za što nije nužno potrebna vika na bini.
Za ostalo me nije briga.

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   čet pro 31, 2009 6:10 pm

Ono što mene zanima jest je li Josipović uopće spreman za neke pothvate, ili su to samo priče. Jer ako nije, onda bi bio samo figura na vlasti i onda bih radije dao svoj glas Bandiću iako mi se Josipović puno više sviđa. kava
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   čet pro 31, 2009 6:19 pm

Mislim da nitko ne može znati niti ocijeniti unaprijed kakvo će biti djelovanje nekog od kandidata koji pobijedi na izborima.

Ipak, logično je da u sučeljavanju pred izbore svaki kandidat nastoji onog drugog "etiketirati" uglavnom u negativnom svjetlu, iako je Josipović jučer u tome bio puno umjereniji i taktičniji. kava
Sprega kriminala već nedvojbeno postoji na cijeloj političkoj sceni i vrlo je aktivna.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   čet pro 31, 2009 6:46 pm

neptun je napisao/la:
@Alfa
Dakle na pitanje tko se to odlucio za Bandica, ja sam se opredijelio za Bandica kao predsjednika RH.
Osobno, kad bi birao sugovornika,prijatelja i sl. to bi bio Josipovic.
Bandic govori "kocijaskim" jezikom i pozer je i populist itd. ali to je bikonja od kojeg bi se tresle gace ovim konjinama u vladi i njezinim pulenima. To je covijek od akcije koji je spreman bas kao u Zagrebu poduzeti konkretne mjere za poboljsanje uvjeta zivota gradjana.
Da zivim u Splitu glasao bi za Keruma, usprkos njegovoj koketeriji sa karitasom na kom se obogatio jer, rece on skupstini grada " do sad ste isisavali , e sad vise necete ".
Isto kocijaski jezik, ali samo to razumiju ti nikogovici i svaka mu cast na tome.
Ukratko :
Mesic predsjednik-upalila mu se stolica na kojoj sjedi "ma ugasit ce se"
Josipovic-na nivou i u rukavicama
Bandic-seljacina "Josipovicu,pa bio si 2 godine u gradskom vijecu a od tebe ni glasa"
Kao samostalni poduzetnik i privrednik opredjeljujem se za konkretan i jasan, mada i populisticki i kocijaski, stav i nastup Bandica.
Ovoj nasoj iscrpljenoj i jadnoj privredi i opljackanoj drzavi je potreban jedan Gadafi , a u nasem slucaju , blaza verzija , Bandic
ides ides
@Athena, nekako imam filing da nikakvo poštenje i znanje ne mogu spasit Hrvatsku kava
Trebaju nam upravo kočijaši na vlasti koji će ispast seljačine ako treba, al bar će nešto učinit. kava No opet, takvi nam trebaju na vlasti. Budući da je predsjednik samo figurica čija je gotovo jedina uloga predstavljanje pred drugim narodima i sklapanje nekih ugovora, Josipović je sigurno kvalificiraniji.
Uostalom, ako ništa, Bandić će nas barem nasmijat kao predsjednik...
Naravno, svima je jasno da će Josipović pobijediti.

Bandić je prije izbora rekao da tečno govori engleski i francuski :P
http://www.youtube.com/watch?v=cJt66NSD9JU

Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   čet pro 31, 2009 6:53 pm

Tako je, Legi. ;)
Kočijaši, glavno da su aktivni pa je sasvim nebitno hoće li u potpunosti "ogoljeti" kočiju ili je pustiti nizbrdo u sprezi sa onima od kojih imaju prešutnu podršku, ispod stola. :D
Glavno da se radi. :P

Ipak, zaboravljamo koje su ovlasti predsjednika i da tko god bude izabran ne može napraviti red u nastalom metežu. kava
Barem ne sam.

PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Today at 12:49 am

[Vrh] Go down

Predsjednik RH - 2. krug
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Hodanje u krug
» Pismo indijanskog poglavice američkom predsjedniku
» Orijentacija u prirodi
» Načini slaganja drva za vatru