Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Predsjednik RH - 2. krug

Go down 
+10
tomi
neptun
Alpha
gloria_g
Skulptura
Chakotay
Casper
Legionar
Aurora Borealis
urbanaaa
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3

Koga biste radije htjeli za predsjednika RH?
Bandić
Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_vote_lcap22%Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_vote_rcap
 22% [ 4 ]
Josipović
Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_vote_lcap78%Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_vote_rcap
 78% [ 14 ]
Ukupno glasova : 18
 

Autor/icaPoruka
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimesub sij 09, 2010 5:34 pm

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 295661 sutra izađite na izbore Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 295661
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimesub sij 09, 2010 5:46 pm

@ Chakotay

Znači ovi drugi ne misle glavom zubi
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimesub sij 09, 2010 5:49 pm

Khm...
Pa nećemo sve crtati, mi koji mislimo glavom. zubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimesub sij 09, 2010 6:10 pm

Treba biti hrabar i odvažiti se odvojiti nekim događajem one koji misle i koji ne misle 8)

Uglavnom, promatrajući sve i slušajući na tv-u, vidim pozitivnih razloga glasati za Josipovića, ali isto tako i za Bandića. Mislim da to isto tako vide neki drugi koji se odluče glasati za bilo kojeg od oba kandidata. Kako bilo, vidjet će se sutra :)
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimesub sij 09, 2010 11:34 pm

Gledajući duele, ja stvarno ne znam kako netko može zaključiti da je bolje da glasa za Bandića... Jedino što sam se stvarno dobro nasmijala provalama.

https://www.youtube.com/watch?v=sn5Z5kvKb9M&feature=related
"..ili u prašumi Australije" Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 301833
"..jer ce bez toga doci do kataklizme. svijeta. lolcina



šta mislite o ovome?
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2010/01/09/0173006.html?pos=n0
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimened sij 10, 2010 12:00 am

Bandić je dobar retoričar, ima ograničen fond riječi koje stalno koristi, a koje su dosta snažne npr. treba delat ili domoljublje, bogoljublje, čovjekoljublje pa onda ...druga izvršna funkcija u zemlji koju on vrlo uspješno vrši deset godina. Ljudi vole jednostavnost, a i ne žele baš previše razmišljati što se krije iza toga.

Nitko ne govori o njegovim propalim projektima u Zagrebu, npr. Dinamo, stadion, dvorane, hoding, zagrebčanka... a i ono što je dobro napravio je preplatio.

Ono što meni nije jasno kako se svećenici mogu svrstava na stranu nekoga tko je dosta zagazio u kuroupciji i kriminalu. Ne znam da li ste vidjeli ovu reklamu ili vidieo podrške, ni sam ne znam što je to. Uglavnom vlč. Sudac daje podršku Bandiću i opisuje ga velikog vjernika. Mislio sam da je on ipak malo pametniji i da može razlikovati laž od istine :(
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimened sij 10, 2010 12:12 am

Pročitala sam o podršci vlč. Sudca Milanu Bandiću, ali nisam gledala youtube.

Mi smo sekularna država i smatram da se Crkva ne bi smjela miješati u politiku, zna se gdje joj je mjesto. kava

U mojim očima, reputacija Crkve u globalu kao institucije tolerancije, dakle propagiranja takvih vrijednosti, koje smatram kršćanskim i koje su za mene iznimno važne je srozana.

Takve izjave štete samoj instituciji i mislim da ne polučuju pozitivno mišljenje onih ljudi koji ne prihvaćaju stvari "zdravo za gotovo" i koji ne pate na prazne fraze Bandića, Keruma i kompanije, koji su odjednom veliki pobornici Kristovog učenja.
Deklariraju se takvima, a zna se kako žive, to je licemjerno.

Vjera je za mene intiman odnos pojedinca i nečega u što vjeruje.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimened sij 10, 2010 12:15 am

^^Slažem se...eh kad bi tako većina razmišljala!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimened sij 10, 2010 1:05 am

Ah kad se svećenici tako ponašaju kako će onda drugi. Ipak bi oni morali znati što su političari i da će sve reći samo da dobiju koji glas više, pa ako treba biti vjernik bit će i veliki vjernici.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimepon sij 11, 2010 12:47 pm

bila bih fakat uzrujana da je Bandić pobijedio.

i btw vlč. Sudac mi je od samog početka užasno antipatičan. s tim tipom nekaj jeb.. ne štima. vjerujte, nikada ali baš nikada do sada me intuicija nije prevarila.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimepon sij 11, 2010 12:59 pm

Ja sam za vlč. Suca mislio da je na jednoj višoj razini od mene, no izgleda da je i on čovjek od krvi i mesa i da ga se lako da zavesti. Nikad mi neće biti jasna logika, da onaj tko nije katolik je manje vrijedan kao osoba. Mislio sam da je on iznad toga, ali izgleda da sam se prevao...
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimepon sij 11, 2010 1:09 pm

NY Times je nešto pisao da je Bandić imao crkvu u zaleđu i konzervativne građane.
Sad što im to znači... :)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimepon sij 11, 2010 2:03 pm

Drago mi je da su Hrvati napokon dali šansu nekome tko možda ne utjelovljuje tradicionalne vrijednosti, prvenstveno katoličku vjeru, ali zato ima znanje i kulturu.
Mislim da je to jedan dobar znak tolerancije, uvažavanja i njegovanja pravih kvaliteta koje jedan predsjednik mora imati. kava

S druge strane, činjenica je da je Bandić ipak uspio osvojiti skoro 40% glasova pa bi trebalo obratiti pozornost i na onaj "profil" ljudi koji ga je odabrao. confused
Većinom su to bili Hercegovci i dijaspora, ali ima i u Hrvatskoj svoje birače.
Baš kao što je jedan novinar napisao, nekima čovjek nije vrijedan ako nije radio svojim rukama, nego npr. bio predavač na fakultetu, visokoobrazovan čovjek.
Postoje ljudi koji smatraju da je biti "intelektualac i muzičar" odraz papučarstva i nedostatak, jer sami nisu takvi.
To je jako alarmantno i srećom mislim da u prosjeku nije toliko zastupljeno kod mlađih ljudi. kava

Mislim da je Bandić pogriješio što je "malog čovjeka" poistovjetio sa osobom koja će prihvaćati par ponavljanih fraza i poruku klera zdravo za gotovo.
"Mali čovjek" je gotovo svaki čovjek, ali ne i povodljiv i netolerantan čovjek, jer bio onda bio čovjek nazadnih i ograničenih svjetonazora.
Mislim da je to bitno zapaziti, jer "mali čovjek" je i čovjek koji razmišlja, što je Bandić podcijenio.

S druge strane onakva agresivna kampanja sa mačkom i crvenim zastorom i blaćenjem protivnika koje je bilo neutemeljeno uvelike mu je smanjilo šanse, u tome je definitivno pogriješio. kava

Trebalo bi se razmatrati glasovanje u dijaspori i nešto napraviti na području promjene izbornog zakonodavstva, jer je očit drastičan nerazmjer u podršci pojedinom kandidatu u Hrvatskoj i dijaspori, a ipak se odlučuje isključivo o političkoj sudbini Hrvatske.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimeuto sij 12, 2010 1:02 am

@Athena ne bi se složio s tobom da Josipović ne utjelovljuje tradicionalne vrijednosti, ja mislim da on najviše od svih utjelovljuje vrijednosti kao što su poštenje, pravednost, iskrenost... Mislim da su to tradicionalne vrijednosti, a ne načelno vjera u Boga, a onda osoba koja tvrdi da je veliki vjernik ne ode na nedjeljnu misu.

A što se tiče Bandića i njegovih 40 tak posto, mislim da to nije neki rezultat, jer je on ustvari u prvom krugu dobio samo 14 posto. Dok drugi krug ne pokazuje pravo stanje jer je samo dva kandidata, a Bandić je potrošio hrpu novaca, tak da bi u toj situaciji skoro pa svatko dobio toliko glasova.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitimeuto sij 12, 2010 2:42 am

Slažem se Chakotay. kava
Mislila sam da Josipović ne utjelovljuje površno shvaćene tradicionalne vrijednosti, koje se nažalost za mnoge temelje na "frazama" i javnom očitovanju osobe kao vjernika.
Pritom ne mislim na mlađe, obrazovanije ljude, već na ljude starog kova, ali i jedan značajni dio biračkog tijela.

Ljudi često pate na "spektakle", iza kojih nema puno istine. roll
[Vrh] Go down
Sponsored content





Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Predsjednik RH - 2. krug   Predsjednik RH - 2. krug - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Predsjednik RH - 2. krug
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Prvi hrvatski predsjednik
» Medvedev je novi ruski predsjednik
» Prvi crni predsjednik i prvi gosti iz svemira?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Politika i Ekonomija-
Forum(o)Bir: