Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimeuto sij 05, 2010 12:49 pm

Ukoliko posedujete wireless Ruter, i ne zelite da vam bilo ko drugi osim vas pristupa mrezi (i koristi vasu internet konekciju), potrebno je da aktivirate odredjene mere zastite.

Wireless Ruteri uglavnom poseduju dva standardna metoda zastite/ogranicenja pristupa. Prvi je enkripcija (WEP, WPA...) koja vrsi sifrovanje podataka koji se prenose preko bezicne mreze i zahteva unosenje lozinke za pristup.
Drugi je MAC filtriranje, uz pomoc koga mozete dozvoliti pristup samo odredjenim uredjajima na osnovu njihove MAC adrese. MAC adresa je unikatna, hardverska (nepromenljiva) adresa koju poseduje svaki mrezni uredjaj. Da biste saznali MAC adresu svog racunara (tj mreznog adaptera kojim ga povezujete na ruter) potrebno je da uradite sledece:

1. Start > Run.
Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Scr1

2. U Run prozoru kucate "cmd" i kliknete 'OK'.

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Scr2

3. U Command Promptu koji se pojavi kucate "ipconfig /all" i pritisnete 'Enter'.

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Scr3

4a. U listi koju dobijete trazite stavku sa "Wireless LAN adapter" (ili slicno) u nazivu. MAC adresa ce se nalaziti pod stavkom Physical Address.

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Scr4

4b. Ukoliko na ruter povezujete i neki uredjaj koji nije klasican racunar ali ima Wireless mogucnost (mobilni telefon, PDA, tablet PC i sl), na primer, u koliko posedujete Nokia telefon sa WiFi adapterom, MAC adresu mozete saznati tako sto cete kucati *#62209526#. Za sve ostale uredjaje ce vam pomoci Google.

Nakon sto ste pribavili MAC adresu, potrebno je da se ulogujete u administriranje vaseg rutera. Kako se to radi vec bi trebalo da znate. Ukoliko ne znate, najcesce se radi tako sto u vasem browseru (IE, Firefox, Opera...) kucate za adresu: 192.168.1.1, a najcesca kombinacija imena i lozinke za pristup je admin/admin ili admin/password. Ako to ne funkcionise, posetite sajt www.portforward.com gde mozete naci konkretno uputstvo za rutere koji vi imate. Ukoliko ste korisnik Telekom ADSL-a, najcesca kombinacija za pristup ruteru je admin/ztonpk.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimeuto sij 05, 2010 1:26 pm

Dobra tema zubi ... miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimeuto sij 05, 2010 1:36 pm

Nadam se da ce nekome mnogo pomoci...Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima 295661
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimečet sij 07, 2010 4:55 am

Fantome ovo je dobar post ali se mac adresa moze maskirati a wep se lako da probiti.Tako da ako ste se nasli na meti onda va samo iskopcavanje rutera moze pomoci.
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet sij 08, 2010 2:20 am

Ja bih također dodao da svi koji imate Speedtouch routere i emitirate Wi-Fi signal obavezno promijenite SSID (ime) i password.

Iz SSID-a koji se emitira (a koji izgleda kao SpeedTouchXXXXXX) može se saznati defaultni ključ, te se putem njega može upasti u vašu mrežu.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet sij 08, 2010 2:57 am

Nemoze upasti u racunalo.
Vijeruj mi o tome se da raspravljati.
Ali preko rutera je nemoguce upasti mozes samo saznati njegov user name i pass sa kojim se spaja na net.
A za upasti nekome u komp je malo teza procedura.
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet sij 08, 2010 3:28 am

Mislio sam da ukoliko Speedtouch user ne promijeni defaultnu lozinku (koja se može iščitati iz defaultnog SSID-a putem jednog algoritma) netko mu se može prikačiti na mrežu i cuclati promet :)

Zato - Speedtouch useri, promijenite SSID (iz SpeedtouchXXXXXX u nešto drugo) i defaultnu lozinku u neku drugu, obavezno WPA2, nikako WEP, to se cracka sa određenim alatima i laptopom u nekoliko minuta :)

E sad, nadalje ukoliko korisnik ima kućnu mrežu i foldere koje dijeli, može mu se upasti u te foldere.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet sij 08, 2010 11:19 am

To da ako je otvoren port 139. A wep2 sam probijao u manje od 10 minuta.
Tako da niti to ne pomaze.
Kakva god da je zastita uvijek je se moze probiti.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimened tra 11, 2010 1:53 pm

Zato je najbolje koristiti dobre stare žice ili bluetooth ;)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimečet tra 29, 2010 6:31 pm

Slazem se!
Ali opet ako malo razmislis ako ti je otvoren port na ruteru 80 lako ti mogu upasti u ruter i iscitati tvoj acc od t coma i sifru
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimečet tra 29, 2010 7:02 pm

Rizik postoji jedino ako program koji koristi određeni port u sebi sadrži zločudan kod, tako da nema razloga zatvarati sve portove. Zapravo da ih zatvoriš, jednostavno ne bi imao pristup internetu. Port nije nešto što možeš "uništiti" ako ga zatvoriš. Dovoljno je ugasiti program koji ga drži otvorenim. Nije lako ukrasti lozinku za spajanje na internet, ne kažem da nije moguće, ali se u pravilu takvo što ne pokušava bez jako dobrog razloga. Što se tiče upada u komp, naravno da ćeš ići kroz ruter, nećeš kroz tipkovnicu, miš i sl., no zato je tu firewall koji je integriran u svaki ruter i neće dozvoliti neautoriziran pristup.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimečet tra 29, 2010 9:34 pm

Mislim da svi oni koji uopce imaju pojam o tome kako bi se moglo nekom provalit pristup netu i kompu imaju doma svoj flat rate vec godinama. Opasnost postoji od slucajnih namjernika koji ionako mozda samo hoce povirit svoj vlastiti mail i jos su zahvalni postenjacini koji se nije zastitio...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet tra 30, 2010 2:21 pm

Skluptura ti si u krivu u ruter moze svatka budala upasti ako imas port 80 otvoren.
Ako zelis mogu ti i dokazati.
Sendati cu ti na e mail par racuna dali moze?
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet tra 30, 2010 10:23 pm

Tebi nije jasno da port 80 mora biti otvoren da bi imao pristup internetu. Ako ga zatvorim, nemam pristup internetu. Port 80 je za http i to je univerzalni. Neki eksperimentalni serveri rade na portu 8080 ali to nije standard. Da bi dobio lozinku, žrtva mora biti dovoljno naivna da "instalira" trojanca. No i ako ga slučajno instalira, to ne znači da napadač ima pristup. Ako je firewall dobro namješten, blokirat će svaki pokušaj upada kroz port koji je trojanac otvorio, ili će pitati da li dozvoljavaš pristup tome i tome. Ovisi o tome kakav je firewall.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet tra 30, 2010 10:32 pm

Moze jedna stvar da ti objasnim kada upises 192.168.1.1 ulazis u postavke rutera jesam li u pravu?
E sada kada upisemo tu ip adresu od zrtve i ako nije promjenila defult pass na ruteru ja sam se uspijeo ubaciti u ruter.ž
I izvuci username i pass za spajanje na net.
Ili mislis da je to nemoguce
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet tra 30, 2010 10:37 pm

Ne kažem da je nemoguće. Sve je moguće.
192.168.1.1 je standardni "URL" za postavke bilo kojeg rutera.
No ako se ti možeš probiti kroz sigurnosne mjere, onda možeš slobodno upisati moje podatke za spajanje na net.
Znači moraš najprije saznati moju IP adresu, ne adresu od ISP-a. Kad to ustanoviš moraš imati određeni alat s kojim se moraš znati služiti da bi probio ISP-ovu zaštitu, mrežni firewall, antivirus i lokalni firewall. Ja ću sad sa sigurnošću reći da ti to ne možeš.
Jesam li u pravu?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet tra 30, 2010 10:38 pm

Oces okladu da mi niti jedan od tih alata netreba.
Trebam samo tvoju ip adresu i moj web browenser i to bi bilo to.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimepet tra 30, 2010 10:47 pm

Varaš se. Zapravo na neki način si u pravu, ali nije to sve tako jednostavno. U protivnom bi svi krali svačije lozinke.
Alate trebaš jer firewall nekako moraš zaobići, a u mom slučaju je to malo nemoguće, jer su mi svi portovi pod "nadzorom".
No da ne filozofiram previše, tebi će predstavljati veliki problem samo to da otkriješ moju IP adresu. Ako uopće i znaš od kuda krenuti da takvo što otkriješ. U ovom slučaju bi trebao haknuti ovaj forum i u logovima pronaći IP adresu koja zapravo nije niti moja, nego od mog ISP-a. Sad, ako to uspiješ, tek onda imaš pravi problem. Onda moraš nekako od mog ISP-a saznati koja je moja IP adresa. Tek onda možeš pokušati nešto kemijati sa probijanjem raznoraznih zaštita.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimesub svi 01, 2010 3:51 am

Istina ali vijeruj mi jednostavno je da jednostavnije nemoze biti.
Moze dogovor skini angry ip scener.
I utipkaj u njega da ti pretrazuje od 089.172.000.000 do 089.172.255.255 i stavi da pretazuje samo zive korisnike.
Kada to napravis iskopiraj ip adresu u borowser.
I izbaciti ce ti najvijerovatnije da upises user name i lozinku od rutera ili samo lozinku.
Da bi nasao lozinku nadi defult acc od odredenog rutera i to je to.
Unutra si a ariskakey nije neki problem maknuti!
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimesub svi 01, 2010 1:11 pm

Ovako. Nemoj se sad ljutit. Ne možeš ti biti neki cracker ako ne znaš isprogramirati svog trojanca koji će obaviti posao za koji je namjenjen. Svatko može skinuti neki freeware programčić koji skenira IP adrese, ali što onda? Protiv svih tih, da se tako izrazim, sranja, postoje zaštite. Nećeš saznati moju ili ičiju IP adresu samo tako sa nekim programom koji skenira aktivne adrese koje su spojene negdje. To nije adresa od računala na mreži. Ako želiš baratati sa IP adresama, isprobaj IP Tools. Nije besplatan, ali radi kao trial. To nije nikakav crackerski alat, ali može pomoći za određene stvari...
Ne očekuj da ćeš negdje skinuti neki program i napisati mu da upadne u komp od susjeda. Nije to tako jednostavno.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimesub svi 01, 2010 3:11 pm

Ma jas to znam ali koliko mene moje pamcenje sluzi ja nisam niti reko da se tako moze upasti u neciji komp.
I zasto bi se ljutio.
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimesub svi 01, 2010 3:59 pm

Moje isprike... Ja sam ovo sve krivo shvatio.
Mislim, nisam, ali sam shvatio da ti je krajnji cilj upasti nekom u komp...

:)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimesub svi 01, 2010 4:01 pm

Nema veze.
Moj cilj je uci u ruter.
I eto vidis dokazal sam ti da je to malo lakse nego sta mislis
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimened svi 02, 2010 2:04 am

Nisi jer svejedno ne znaš IP adresu, al OK :P

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitimened svi 02, 2010 2:59 am

Istina ali si razumijo sta zelim reci.
Tako da smo sada u jedan u i drugi u pozicija da nemozemo naprijed niti natrah i ja i ti smo u pravu.
Ali dosta off jer ce admini poludijeti na nas
[Vrh] Go down
Sponsored content





Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Empty
PostajNaslov: Re: Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima   Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Podesavanje zastite pristupa bezicnim ruterima
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Svjetski dan zastite okolisa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: