Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Fitoterapija

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
GaGa
PraGlodavac

Female
Leo Broj postova : 649
Registration date : 28.12.2009

PostajNaslov: Fitoterapija   pon sij 11, 2010 12:36 am

Citat :
Za razliku od klasičnih lekova, preparati na bazi lekovitog bilja i pčelinjih proizvoda deluju na samu srž problema, leče uzroke, otklanjaj poremećaje, a ne samo posledice narušenog funkcionisanja organizma. Zbog ovoga terapija može duže da traje i treba se redovno uzimati (biti disciplinovan), ali kao rezultat tog često dolazi do izlečenja i rešavalja samog uzroka zdravstvenog problema. Druga i izuzetno velika prednost je što upotreba pčelinjih proiyvoda i lekovitog bilja nema negativnih posledica i neželjenih efekata jer se u organizam unose delovi same prirode.

“Fitokompleks” je termin koji se često koristi za preparate na bazi lekovitog bilja. Korišćenje lekovitog bilja za lečenje mnogih bolesti postoji dugo, koliko i samo čovečanstvo. U savremenoj medicini za lečenje biljem koristi se termin "fitoterapija" a za lečenje pčeljinim proizvodima "apiterapija" (od lat. apis - pčela). Jedna od naivećih prednosti ovog načina lečenja jeste taj da primena apiproizvoda i lekovitih biljaka ne škodi organizmu i pored toga što često deluju vrlo kompleksno (pri lečenju jednog poremećaja često se regulišu i drugi poremećaji u organizmu). pčelinji proizvodi i lekovito bilje ne deluje trenutno, već je potrebno redovno uzimanje da bi se došlo do željenih rezultata. U isto vreme, zbog kompleksnog delovanja na biohemijske procese fitoterapija otklanja uzročnike problema, a ne samo posledice.
Sastav svakog fitokompleksa je precizno određen da bi došlo do ispoljavanja lekovitog svojstva svake biljke i da bi one dopunjavale jedna drugu svojim delovanjem.

Primena fitoterapije, bilo u formi tableta, dražeja ili kapsula koje sadrže lekovito bilje, bilo u obliku čajeva može biti delotvorna i svaki način ima svoje prednosti. Tablete se lakše koriste i lakše ih je nositi sa sobom. Sa druge strane, čajevi, sem kao lekovito sredstvo, mogu poslužiti i kao odlično sredstvo za osveženje i unos tečnosti u organizam kada je to potrebno (na primer leti ili kada već dođe do bolesti prehlada, gripa, infekcija i sl.). Za kuvanje čaja nije potrebo ništa više vremena nego za kuvanje jedne obične kafe. Da bi se postigao maksimalni efekat apiterapije i fitoterapije, često se savetuje i kombinacija vise vrsta dražeja ili biljnih tableta (npr. kamen u bubrezima ili mokraćnim putevima, gastritis i drugi zdravstveni problemi).

Bitno je i napomenut da se apiterapije i fitoterapija može izuzetno efikasno koristiti u preventivne svrhe, kada postoju povišen rizik pojave bolesti što se izuzetno savetuje. Veoma je dobro poznato da je “bolje sprečiti nego lečiti”.

deo teksta preuzet sa http://artlife.info/about%20the%20company.html

Da li ste imali priliku da se lecite fitoterapijom , vi ili neko od vasih ukucana ili prijatelja ? Kakva su iskustva ?

ja licno sam probala , lecila sam neplodnost . Terapija se sastojala od mesavine biljaka od kojih su napravljene tri vrste caja a pila sam tri puta na dan u vreme obroka . Uz cajeve koristila sam i maticni mlec i propolis
terapija traje tri meseca nakon cega ide tri meseca pauze pa se potom prelazi na drugu terapiju . Tu drugu nisam docekala jer sam u medjuvremenu ostala u drugom stanju na veliko cudjenje svih doktora kod kojih sam ranije odlazila .
[Vrh] Go down

Fitoterapija
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.