Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Dječji doplatak

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Dječji doplatak Empty
PostajNaslov: Dječji doplatak   Dječji doplatak Icon_minitimesri sij 13, 2010 10:28 pm

S obzirom da je počelo vrijeme za sređivanje papira za dječji doplatak, čiji se zahtjev mora predati najkasnije do 28. veljače, evo kratkog podsjetnika što sve morate pribaviti od papirologije:



Uvjeti za stjecanje prava na doplatak za djecu
Zakonom o doplatku za djecu navedeni su sljedeći uvjeti za stjecanje prava na doplatak:
a) da podnositelj zahtjeva ima hrvatsko državljanstvo ili status stranca s odobrenim stalnim boravkom
b) da ima prebivalište u Republici Hrvatskoj najmanje 3 godine prije podnošenja zahtjeva,
c) da ukupni dohodak, ostvaren u prethodnoj kalendarskoj godini, po članu kućanstva, mjesečno ne prelazi 50% proračunske osnovice,
d) da podnositelj zahtjeva živi u kućanstvu s djetetom

Uz zahtjev za priznanje prava na doplatak podnose se sljedeći dokazi:

Za podnositelja zahtjeva:
- osobna iskaznica – preslika
- rješenje centra za socijalnu skrb, odnosno odluka suda (o skrbništvu, o čuvanju i odgoju djeteta)
- odobrenje za stalni boravak (za stranca).

Za djecu za koju se traži doplatak:
- dokaz o rođenju djeteta (izvadak iz matice rođenih, rodni list, potvrda o rođenju)
- potvrda o redovitom školovanju za svu školsku djecu koja su navršila 15 godina, osim za djecu s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja
- dokaz (nalaz i mišljenje ili rješenje) centra za socijalnu skrb o postojanju oštećenja zdravlja djeteta
- dokaz o smrti roditelja
- dokaz o postojanju potpune i trajne nesposobnosti za samostalan život i rad roditelja
- dokaz da je prebivalište roditelja nepoznato
- rješenje o oduzimanju poslovne sposobnosti roditelja.

Za članove kućanstva:

- osobna iskaznica za punoljetnog člana – preslika
- izvadak iz matice rođenih za maloljetnu djecu za koju se ne traži doplatak.

Za utvrđivanje dohodovnog cenzusa:

- potvrdu ISPLATITELJA PRIHODA o ostvarenim prihodima podnositelja zahtjeva i svih članova kućanstva u prethodnoj kalendarskoj godini( plaća, naknada zbog bolovanja, nezaposlenosti, porodnog dopusta,
- potvrdu POREZNE UPRAVE za dohodak od samostalnog rada
- mirovinsku uputnicu ili presliku rješenja o mirovini za člana kućanstva.

Dokaze o prihodima ne podnosi podnositelj zahtjeva koji pravo ostvaruje za dijete s utvrđenim težim oštećenjem zdravlja.

Uz zahtjev za nastavno utvrđivanje prava na doplatak za djecu od 1. ožujka svake godine (prevođenje), dostavljaju se:

- dokazi o ostvarenim prihodima svih članova kućanstva u prethodnoj godini
- dokazi o nastalim promjenama u statusu korisnika i djece
- dokazi o nastalim promjenama u broju i svojstvu članova kućanstva
- početkom nove školske godine dokaz o redovitom upisu za djecu koja su navršila 15 godina života


Izvor:http://www.mirovinsko.hr/default.asp?ID=99
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Dječji doplatak Empty
PostajNaslov: Re: Dječji doplatak   Dječji doplatak Icon_minitimesri sij 13, 2010 11:26 pm

hvala na temi :)
ja sam malo tupasta što se tiče ovakvih stvari,čitam i ne mogu skopčat imam li pravo na doplatak ili ne..
ukratko,primala sam ga do sada,299 kn ja mislim,jad i bijeda. U 2.mjesec ističe mi pravo na primanje 2000 kn porodiljnog preko socijalnog, nezaposlena sam i muž isto, već više od godinu dana.
Državljani smo RH, mali živi s nama. Pa ako je ko bistriji od mene...neka mi kaže imam li pravo nastavit primat taj čemer od 300 kuna jer mi svaka lova znači. Zahvaljujem
[Vrh] Go down
stella
Majmun
stella


Female
Pisces Rat
Broj postova : 902
Age : 52
Registration date : 06.02.2008

Dječji doplatak Empty
PostajNaslov: Re: Dječji doplatak   Dječji doplatak Icon_minitimepet sij 15, 2010 11:05 pm

Sigurno imaš pravo!
Od dokumenata ti je potrebno staro rješenje (zbog broja), popunjeni obrazac, potvrda od Zavoda za zapošljavanje da si nezaposlena...Da ti ja ne bih nešto krivo rekla, najbolje ti je neki dan odšetati do Mirovinskog i tamo neka ti objasne što sve moraš izvaditi, da te poslije ne gnjave.
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Dječji doplatak Empty
PostajNaslov: Re: Dječji doplatak   Dječji doplatak Icon_minitimesri vel 17, 2010 12:19 am

hvala hvala, nije me dugo bilo,problemi s netom,eh palim u zadnji čas, morat ću se požurit na mirovinsko već ovaj tjedan..
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Dječji doplatak Empty
PostajNaslov: Re: Dječji doplatak   Dječji doplatak Icon_minitimesri vel 09, 2011 12:09 pm

jeste li predali zahtjev?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Dječji doplatak Empty
PostajNaslov: Re: Dječji doplatak   Dječji doplatak Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Dječji doplatak
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: