Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija

Go down 
+12
Armin od Irima
MoW
Alpha
Cinderella
Flamezar
SolarWind
legenda007
biga
floridana
Fantom
Legionar
Athena
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimened lip 20, 2010 2:53 pm

Svi bolje uce stvari praksom nego teorijom. Kad osjete to na svojoj kozi. Al naravno nemozes pustit djete da istrci na ulicu da vidi kako je to kad ga auto udari pa ako boli da vise ne trci :D. Al zato je tu "malo po guzi" da zna sta ce ga docekat ako to uradi.. Iako u ovo slucaju sa autom nece bas docekat da ga mama istuce po guzi xD
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimened lip 20, 2010 4:31 pm

Dopustite mi da sumiram ono što je dosad izrečeno, a vi me slobodno dopunite.
Dakle, tvrdnje su sljedeće:

- Dijete do 5-6 godina je cjelovito biće kojemu se treba pristupati kao mladom čovjeku i nikad ga fizički ne udariti jer će to u njemu izazvati bunt i razne probleme kasnije u životu.
- Dijete do 5-6 godina razumije da ako ga se ne spriječava da može dobiti sve što god poželi bez obzira na druge.
- Dijete do 5-6 godina ne razumije opasnosti i zna namjerno srljati u njih.
- Dijete do 5-6 godina nije dovoljno razumno da posluša strpljiva i razumna objašnjenja.
- Roditelji nemaju dovoljno vremena, a često niti to vrijeme ne provode kvalitetno, za strpljivi odgoj djece bez batina.
- Roditelj čim podigne ruku na dijete izvodi nasilje nad djetetom.
- Roditelj ako ne podigne ruku na dijete može proizvesti dijete koje neće razumijeti nikakve autoritete i ponašat će se kao da mu je sve dozvoljeno.
- Roditelj ako ne podigne ruku može potencijalno proizvesti vrlo kvalitetnog čovjeka.
- Djeca u zapadnim zemljama se češće ponašaju previše liberarno i dana su im prevelika prava.
- Djeca u istočnijim zemljama su često previše mlaćena, pa poslije imaju tendenciju mlatiti druge oko sebe.
- Batine bi trebalo izbjegavati osim kao posljednju mjeru odgoja.
- Dijete ne razumije kad se roditelj verbalno istresa na njega.
- Mudrost roditelja je preduvjet kvalitetnog razvoja djeteta.
- Odgoj nikad nije i ne može biti savršen, ali se treba tome težiti.


Iz sljedećih tvrdnji i na temelju vlastitih promišljanja, zaključujem sljedeće. Molim da me ispravite ako primijetite nedosljednosti ili se ne slažete:

- Odgovor o kvalitetnom odgoju djeteta u općenitom slučaju je na temelju postojećih podataka nemoguće dati. Jedne studije govore jednu stvar, druge pak sasvim nešto drugo.
- Postoje ovakva ili onakva djeca. Nekima je dovoljno nešto objasniti i eventualno ih ozbiljno i strogo pogledati pa će poslušati, a neka su bez obzira na trud roditelja "pravi mali vragovi". Također, neka djeca su naprednija od drugih, pa ranije počinju razumijeti razliku između dobrih i loših postupaka koje čine.
- Svaki roditelj treba biti dovoljno mudar da prosudi koju će vrstu kazne (i svakako, nagrade) primijeniti s obzirom na ponašanje djeteta.
- Svaki roditelj bi trebao odvojiti što je više moguće kvalitetnog vremena za provesti s djetetom.
- Batine bi trebalo izbjegavati, ali bi one uvijek trebale ostati kao opcija, ovisno o situaciji i ponašanju djeteta.
- Pretjerano mlaćenje, kao i pretjerani liberalizam u smislu da dijete ne zna za autoritet bi kao ekstreme valjalo izbjegavati.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimened lip 20, 2010 9:26 pm

ides
Dobri zaključci. Iako se sa nekim stavkama gore neslazem :/
Al dobro izvuceno..
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimened lip 20, 2010 9:42 pm

oliko sam ja skužio, gore su sažete naše sravke, a doli su njegovi zaključci.
pridružujem se Flamezar kad kaže ides ...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimened lip 20, 2010 9:50 pm

Iskreno, drago mi je što sam koji put dobio po guzici ili šamar, jer me to naučilo tko je glavni nakon što su prošle sve mirne tehnike. Naravno, radi se o tome da mi je to učinila majka i nikad joj nisam zamjerio zbog toga.

Također moram naglasiti da su moji roditelji poprilično liberalni, stoga smatram da su njihove odluke valjane.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimened lip 20, 2010 9:57 pm

biga je napisao/la:
oliko sam ja skužio, gore su sažete naše sravke, a doli su njegovi zaključci.
pridružujem se Flamezar kad kaže ides ...
Da, valjda se sa necijim stavkama neslazem...

Sa onom prvom stavkom se npr neslazem. Jer nasilje se tek budi kad te netko udari iz mrznje. I naravno budi se zelja za osvetu. A drugo je kad ti neko da malo "batine" iz paznje i brige..
Sto kaze armin, to je ipak roditelji. Zna se valjda da se to cini da bi ti sutra bio kulturan i uljudan a ne bezobrazan, zlocest, egoistican..
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimened lip 20, 2010 11:08 pm

Flamezar je napisao/la:
biga je napisao/la:
oliko sam ja skužio, gore su sažete naše sravke, a doli su njegovi zaključci.
pridružujem se Flamezar kad kaže ides ...
Da, valjda se sa necijim stavkama neslazem...

Sa onom prvom stavkom se npr neslazem. Jer nasilje se tek budi kad te netko udari iz mrznje. I naravno budi se zelja za osvetu. A drugo je kad ti neko da malo "batine" iz paznje i brige..
Sto kaze armin, to je ipak roditelji. Zna se valjda da se to cini da bi ti sutra bio kulturan i uljudan a ne bezobrazan, zlocest, egoistican..

Da, naravno. Roditelji trebaju prosuditi kad treba biti kakav. Zato i jesu mudri. Mudar čovjek nije onaj koji ne koristi kaznu, nego je mudar onaj koji zna kad koju kaznu primijeniti.

Inače, da, gore sam sabrao razne stavove i mišljenja, a dolje sam pokušao napraviti kompromis i razviti razumnu teoriju. To ne mora biti i točna teorija. To je samo takva teorija kakva mi se čini razumnom u ovom trenutku.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimepon lip 21, 2010 3:20 pm

Stara je vijest da je moje mišljenje o stvarima najdalje od konvencionalnog. :)

U ovom slučaju, kao i u bezbroj drugih slučajeva, previše se filozofira o stvarima o kojima se ima malo pojma. Ne mislim ovdje, nego uopšte u svakodnevnom životu.

Mi ljudi smo zaboravili kako biti ljudi. Pa, možda bi nam životinje mogle biti uzori. Ja sam često gledao kako se mačka ophodi prema svojim mačićima. Kad ga treba odbiti od sisanja ili joj jednostavno dosadi njegovo zanovijetanje, ona najprije zareži, pa ga udari šapicom po glavi, pa ako ni to ne da rezultate - pobjegne. Još uvijek nisam čuo za slučaj gdje je neka mačka tako namrtvo ubila svoje mače ili da se napila pa ga tukla iz zabave. A ovo posljednje je, priznajmo to, jedan od osnovnih razloga zašto se u današnjim "modernim" društvima to zabranjuje. Ljudi su prepuni frustracija, a frustriran čovjek iskaliće se ili na djetetu, ili na životinji, ili na ženi, ili mužu - na bilo kome ko se nađe pri ruci.

Ako se djeci pusti na volju, a sve što se smatra "odgajanjem" svodi na "pokušaje urazumljavanja", onda se ne odgajaju ljudi, odgajaju se asocijalne individue koje na vrijeme neće naučiti da svaka akcija ima posljdice - jer društvo nije nimalo nježno u svom postupanju sa onima koji se ogluše o njegove zakone i propise. Da li treba pribjegavati samo batinama? Apsolutno ne. Ali, svakome roditelju je to jasno, često je dovoljno to imati samo kao opciju - da bi se "utjeralo razuma".

A ako neka majka ili otac kaže da mu je žao udariti svoje dijete, pa čak i ako smatra da bi to dalo rezultate, neka mi povjeruje (jer je to bolje nego da sačeka pa vidi) kad mu/joj/im kažem da će mu/joj/im biti daleko žalije kad vide svoje dijete kako ga svezana odvlače u marici.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimepon lip 21, 2010 3:41 pm

Mene zanima na osnov cega tocno je Solar zakljucila da se dijete ni u kojoj varijanti ne smije udariti...je li to imalo veze s time da su nju tukli, a smatra da nisu trebali ili?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimepon lip 21, 2010 4:06 pm

Često je pogotovo u ovim krajevima da se roditelji iskaljuju na djeci. Tome pogotovo kumuje alkohol i nesređeni društveni odnosi. Također, ljudi su pod stresom jer nemaju posla ili ne mogu privrijediti dovoljno za obitelj, pa postanu nasilni.
To nipošto ne znači da je svaki udarac za zlo.
Inače, tako ekstremni stav me zapravo podsjeća prilično na stav o nejedenju mesa koji propagiraju neki vegetarijanci. Iako su neki fleksibilni i ne optužuju druge ako ovi jedu meso, postoje vegetarijanci kojima su svi ostali primitivni budući da jedu meso. Čak se na njih ljute i govore da će ih stići kazna, da će ranije umrijeti i slične stvari.
Tako kruti stavove dolaze kao posljedica temeljnog nerazumijevanja biologije i svijeta koji nas okružuje. I dok je istina da će nas previše mesa postepeno uništiti (a neracionalnom konzumacijom ćemo loše utjecati i na okoliš), kao što će biti i loše ako se dijete bezrazložno i svojski mlati, to nipošto ne znači drugi ekstrem: meso se ne smije jesti i dijete se ne smije udariti.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimepon lip 21, 2010 4:27 pm

Tko god se barem jednom brinuo o djetetu, zna da je ponekad nužno kažnjavati dijete, pa i fizičkim kaznama. Ako su one umjerene ili bolje da kažem odmjerene i ono što je uobičajeno, to je onda ok. Nema u tome ničega lošeg. I mene bi isto zanimalo zašto solarwind misli da je to u potpunosti zabranjeno.
[Vrh] Go down
legenda007
Pračovjek
legenda007


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 2191
Age : 56
Location : na morskom plavom žalu gdje leluja vjetrić mio....
Registration date : 23.12.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimeuto lip 22, 2010 11:05 pm

u svemu pa stoga i kod kažnjavanja, treba postojati neka granica...sve poviše te granice izjednjačava se sa zlostavljanjem....

ja sam odgojila troje...imam sad unuka..mislim da ga nebi mogla udarit, al..samo mislim...

dica odlično znaju manipulirat s nama odraslima..malo po guzi..niko nije umra od toga..al samo malo............................
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimesub lis 09, 2010 11:12 am

Premlaćivanje i fizičko zlostavljanje nitko normalan ne bi trebao odobravati, još manje provoditi. No činjenica je da djecu ponekad treba natjerati da nas poslušaju, u njihovom vlastitom interesu, da sad ne ulazim u sve moguće i nemoguće situacije u kojima se možemo naći kao roditelji. Ja sam svoje znala ponekad, kad na ništa drugo nisu reagirati, onako kratko i ne prejako lupnuti po leđima ili stražnjici, što ih nije moglo jače zaboljeti, ali ih je uvrijedilo dovoljno da prestanu raditi ono što sam htjela spriječiti. No ni ublaženi udarci ne bi trebali biti svakodnevno primjenjivana metoda - svaka agresija, a vikanje koje prethodi udarcu kao i udarac jesu agresija - zapravo to pokazuje da nismo uspjeli postići željeno na neki drugi, miroljubiviji i poželjniji način.
[Vrh] Go down
legenda007
Pračovjek
legenda007


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 2191
Age : 56
Location : na morskom plavom žalu gdje leluja vjetrić mio....
Registration date : 23.12.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimesub lis 09, 2010 12:25 pm

da...to je onda strahopoštovanje, a ja to nikako ne želim, da me se dica boje ..to nikako

želim i trudila sam se sa svojom dicom stvoriti neki odnos roditelj-dite-prijatelj...prijatelji ali ipak s dozom poštovanja..

imam troje odrasle dice, svo troje su karakterno razlika jedno od drugog za poludit..jedino su bili složni kad bi se urotili protiv mene..malo humora (crnog)...nikad nisam volila kažnjavanje tog tipa, jer sam ga dosta osjetila na svojoj koži, više volim razgovor, al razgovor u kojem se mora znat tko je tko i tko postavlja granice...
i to sam uspjevala al samo kad bi bila sama s dicom, jer moj bivši muž smatra da su batine i to dobre, jedini način šefovanja...
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimesub lis 09, 2010 4:08 pm

ova tema bi trebala biti moje područje..
puno puta je bila na dnevnom redu jednog mog vrlo zanimljivog i priznatog profesora. i prvo što moram naglasit je da su sva područja vezana za posljedice nečega što se događalo u ranom djetinjstvu još uvijek nedovoljno istražena. i oko toga se slažu svi stručnjaci, bez obzira koliki broj istraživanja, bez obzira na njihovu kvalitetu, i bez obzira što se rade u zemljama koje o tome kao, vode računa. prva zamjerka: sama metoda istraživanja ne ulijeva puno povjerenja, jer ima malo boljih načina zaovakva istraivanja ali su ona dugotrajnija i sigurno daju bolje i objektivnije rezultate.
ničiji primjer ne može biti generaliziran na svu djecu, jer sama uspješnost je nešto što ovisi o više faktora od toga je li ili nije dijete do 6. god. dobivalo po stražnjici.
ja osobno sam protiv bilo kakvog, pa taman i najblažeg fizičkog kažnjavanja, jer to je najlakša opcija kada se netko ne može nositi s nestašnošću, živahnošću, neposlušnošću svog malog anđela, a što se moglo kontrolirati na druge načine.
ali opet, ne mogu biti objektivna, nemam djete, ne znam hoću li i ja pribjeći tome, pa ću se tješiti da će mi dijete biti uspješnije...
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitimened lis 10, 2010 9:11 pm

ihhh da se uspješnost mjeri po batinama, ja bih do sad bio Bill Gates...
recimo da sam bio živahno djetešce... :P
[Vrh] Go down
Sponsored content





Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija   Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Djeca koja dobivaju po stražnjici su uspješnija
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Djeca i internet
» Divlja djeca
» Indigo djeca
» Kristalna ili oktarin djeca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Psihologija-
Forum(o)Bir: