Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!

Go down 
+6
floridana
guenhwyvar
bros
Dragony
flory
Legionar
10 posters
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimesri sij 27, 2010 6:58 pm

Satelitska televizija i digitalna revolucija čine čovječanstvo sve manje vidljivim izvanzemaljcima na drugim planetima, rekao je vodeći svjetski lovac na izvanzemaljce, dr. Frank Drake.

Ovo bi mogla biti dobra vijest za sve koji strahuju od scenarija iz Dana nezavisnosti, no znanstvenici koji tragaju za inteligentnim životom u svemiru imat će sve teži i teži zadatak.

Dr. Drake, koji je utemeljio organizaciju SETI prije pedeset godina kaže da digitalna tehnologija smanjuje emisiju TV i radio signala u svemir. Trenutno, Zemlja je okružena pedeset godina 'debelim' slojem TV i radio valova. Ovaj sloj postaje sve rjeđi i rjeđi zbog digitalne tehnologije.

Prema Drakeu, signali digitalne televizije izgledat će kao šum, a uz to, slabiji su nego signali analogne televizije.

Dok staromodni TV odašiljači imaj snagu od milijun vata, snaga satelitskog signala je oko dvadeset vata. Uz to, sateliti svoj signal usmjeravaju prema Zemlji, i gotovo nimalo signala ne odlazi u svemir.

"Stvarna količina radijacije koja sad odlazi u svemir je oko dva vata, ne puno više nego što dobijete od mobitela", rekao je Drake. "Ako se ovo nastavi, uskoro se više neće moći detektirati Zemlju. Ako se isto dešava i drugim inteligentnim civilizacijama, ni mi nećemo moći pronaći njih."


Svaka izvanzemaljska civilizacija koja postoji je vjerojatno naprednija od naše, i vrijeme njihove analogne televizije je prošlo daleko prije nego je nama uopće palo na pamet pretraživati nebo, nastavlja on.

Iako znanstvenici tragaju za izvanzemaljcima već pedeset godina bez ikakvog uspjeha, Drake nastavlja vjerovati u izvanzemaljski život.

Slavna Drakeova jednadžba koju je on izumio kako bi procijenio vjerojatnost nalaženja izvanzemaljaca kaže da u Mliječnoj stazi ima oko deset tisuća civilizacija. Bez obzira koliko velik ovaj broj bio, on znači da samo jedna u deset milijuna zvijezda ima nastanjeni planet blizu sebe.

Izvor!


Stoga, recimo NE prebacivanju Hrvatske na digitalni signal!


Onima koji očekuju Nibiru poručujem da ovo sve aludira na teoriju urote iz straha da nas 2012. uistinu ne posjete izvanzemaljci koji će nas prosvijetliti. Na ovaj način ih se upravo planira onesposobiti u sve uspješnoj potrazi za Zemljom kava

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimesri sij 27, 2010 9:12 pm

Legionar je napisao/la:
Na ovaj način ih se upravo planira onesposobiti u sve uspješnoj potrazi za Zemljom kava

Pa kaj nas već nisu našli? :D
Nekako mi se čini da ih ništa digitalno nebu spriječilo roll
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun
Dragony


Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Age : 28
Registration date : 16.12.2009

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimesri sij 27, 2010 9:15 pm

Legionar je napisao/la:
[b]Satelitska televizija i digitalna revolucija čine čovječanstvo sve manje vidljivim izvanzemaljcima na drugim planetima

Uh, to nije dobro...
A možda njima ne trebaju naši signali od TV-a da bi nas otkrili? Možda imaju one spravice koje očitavaju znakove života kao u Zvjezdanim stazama?
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimečet sij 28, 2010 2:42 am

Kako ustvari kratko vrijeme emitiramo analogne radio valove s nekom porukom u svemir, nekih 90godina, ako sasvim na digitaliju pređemo do 2020g, to ce biti samo 100godina u cijeloj poznatoj ljudskoj povijesti.Kako SETI ima zapravo male sanse za pronac e.t.i. na ovaj dosadašnji nacin.
Nasi prvi susjedi mogli su prije nekih 200 preci na digitalni sustav , biti par zvjezda dalje od nas i slati nam 500 godina ranije lignjaste sapunice, a mi nikad nebi saznali.:(
[Vrh] Go down
guenhwyvar
Riba
guenhwyvar


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 111
Age : 38
Registration date : 06.10.2009

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimesub sij 30, 2010 1:38 pm

joj da je pogledat vanzemaljsku santa barbaru d 34590543 sezona :D
al kao sto je rekla flory zar nas nisu vec nasli?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimesub sij 30, 2010 3:26 pm

ne znam zašto bi im uostalom omogućili da nas promatraju? to je isto kao da ja svom susjedu omogućim da mi viri kroz ključaonicu a on ključaonicu nema jer vrata otvara šta ja znam...na daljinski conf1
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimeuto vel 02, 2010 11:27 am

mislim da digitalni signal stvarno nema nikakve veze s motivima nepronalaženja Zemlje od strane drugih civilizacija.. Nije baš da nema svoje tehničke prednosti.. Uostalom, za 2 godine neće cijeli svijet preći na digitalni signal, a i ne vjerujem da je to jedini način na koji bi nas mogli pronaći. A uostalom, da, možda i nije tako zgodno da nas bilo tko može pronaći.. Razmislite samo što bi se dogodilo da ljudi pronađu planet nastanjen vrstom koja je tehnološki manje napredna od nas...
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimeuto vel 02, 2010 11:49 am

to je jedini nacin da nas pronađe civilizacija na slicnom stupnju razvoja kao i mi.
[Vrh] Go down
Q to the E
Riba
Q to the E


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 132
Age : 32
Location : Tu i tamo
Registration date : 09.09.2008

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 6:57 pm

to da nismo jedina živa bića u svemiru već je opće prihvačeno. samo još budale ne vjeruju u to.

no zašto postoji uvjerenje da oko nas lete alieni? što ako smo mi zapravo najrazvijenija civilizacija u svemiru? ili jedina civilizacija u svemiru. možda su na ostalim planetima samo mikroorganizmi. možda je zapravo na zemlji najinteligentniji život u galaksiji ili svemiru. možda su ova otimanja i viđenja NLO-a samo umišljene stvari. nije da u to vjerujem ali možda je istina. je li itko na to pomislio?
[Vrh] Go down
guenhwyvar
Riba
guenhwyvar


Male
Capricorn Buffalo
Broj postova : 111
Age : 38
Registration date : 06.10.2009

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 8:00 pm

Q to the E je napisao/la:
možda je zapravo na zemlji najinteligentniji život u galaksiji ili svemiru

a mozda trazimo taj inteligentni zivot van zemlje kad ga vec na zemlji ne mozemo naci...
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimesub svi 01, 2010 11:55 am

Oh noez, moram bacit digitalni prijemnik da bi me mali zeleni mogli pronaći i prosvjetliti. zubi

Prilično sam ja siguran da će oni nas prije ili kasnije pronaći na ovaj ili onaj način.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimesub svi 01, 2010 2:00 pm

gothic45 je napisao/la:
Prilično sam ja siguran da će oni nas prije ili kasnije pronaći na ovaj ili onaj način.
...ako već i nisu gica

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitimesub svi 01, 2010 7:33 pm

bogami dobar je taj naucnik dr. Drake. Svaka mu cas kako je to sve izracunao i procenio
[Vrh] Go down
Sponsored content





Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Empty
PostajNaslov: Re: Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!   Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Digitalna tehnologija nas čini nevidljivima izvanzemaljcima!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Tehnologija
» Ljubav ili tehnologija?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: