Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 kriteriji pri odabiru

Go down 
+5
Berny_Sinara
Athena
biga
Fantom
floridana
9 posters
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimečet sij 28, 2010 11:56 am

jeste li se ikad pitali zašto volim ili zašto sam se zaljubio/la u nekoga, i zašto je baš taj ili ta odabranik moga srca?
znam kad se radi o zaljubljenost da se to dešava na podsvjesnoj razini, ali se ipak pitam.... da li su to osobe koje imaju nešto u svojoj osobnosti što mi nemamo pa bi rado da popunimo tu prazninu, ili su nam slični, ili je ipak neki mega mix u pitanju?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimečet sij 28, 2010 3:30 pm

Neki znaju reci kako zene a i muskarci sa rastom godina spustaju kriterije za odabir partnera, a ja se bas i ne bih slozio sa time.
Prije bih rekao da je rijec o promjeni prioriteta sta nam je bitno a sta manje bitno kod momka ili djevojke.
Kada sam bio mladji paznju su mi privlacile lijepe djevojke (a kome nisu?), a danas ih i dalje primjecujem samo im ne pridajem neku veliku vaznost dok ne vidim imaju li sta za reci...kriteriji pri odabiru 888361
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimečet sij 28, 2010 7:12 pm

hehe... znate kako kažu: žene do 25.godine traže princa na bijelom konju, od 25.-30. samo princa, a od 30. god može i konj... lol!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimepet sij 29, 2010 12:23 am

Mislim da je jako teško reći i definirati konkretan kriterij neke osobe pri odabiru partnera i tu nema generalizacije.
Slažem se s onim što je Fantom rekao, kad su ljudi mladi prvenstveno "padaju" na privlačan izgled, često ne razmišljajući što se iza njega krije i uopće zadovoljava li osoba neke "izvanfizičke" kriterije, koje podsvjesno tražimo.

Smatram da sve ovisi o karakteru neke osobe, tj. njenim prioritetima.
Nije nužno da osoba u partneru traži ono što sama nema ili potpunu suprotnost.
Istina je da se različitosti privlače, ali to je tako česta situacija u mladenačkom periodu i obično nije dugog vijeka.
Nakon početnog entuzijazma i spoznaje da su "različiti", ukoliko nema podudaranja u bitnim životnim stajalištima i pogledima, dolazi do nepremostivog jaza.
Naposljetku, mislim da ipak vrijedi ona stara uzrečica "svaka ptica svom jatu leti".

Općenito, rekla bi da pojedinac u partneru traži možda neki mali djelić nečega, teško racionalno objašnjivog koji tek blago odudara od onoga što netko jest.
To može biti neka osobina poput energičnosti, veće doze optimizma i sl. što sami nemamo, a opet upravo primanjem iste i davanjem nekog drugog djelića "sebe" možemo se osjećati zadovoljniji i kompletniji kao osobe. kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimepet sij 29, 2010 9:46 pm

svaka ti cast Athena na postovima :) slazem sei potpisujem
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimepet sij 29, 2010 9:51 pm

Radi se, jednostavno rečeno, o težnji za uravnoteženjem energija. Kao što je Athena dobro primijetila, tražimo nešto što nama nedostaje, a konačno, tražimo i da osoba dijeli slična razmišljanja o životu i nekim bitnim pitanjima. Zanimljivo je da što je udaljenost od ravnoteže veća, to su veze eksplozivnije i nabijenije snažnim emocijama, a što su oba partnera bliže već nekoj ravnoteži, što je češće u starijoj dobi, veze su mirnije i manje emocionalne.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
baffy
Riba
baffy


Female
Virgo Dragon
Broj postova : 122
Age : 35
Location : Doboj-Zemun-Beograd-Vršac-Kladovo
Registration date : 29.11.2012

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimepet stu 30, 2012 8:09 pm

Imam veeelike kriterijume :D

Mora biti iskren, emotivan romantičan, da mogu sa njim pričati o svemu a ne samo o 1-2 teme i bitno mi je da ima nežne i lepe ruke :D Treba da mi bude sličan, tj da voli bar neke stvari kao ja i da ima slično mišljenje :D
[Vrh] Go down
ravensquad
Višestanični organizam



Male
Taurus Dog
Broj postova : 40
Age : 53
Registration date : 12.01.2013

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimesub sij 19, 2013 2:20 pm

kako kod,fizionomija lica itekako vuce:)
[Vrh] Go down
ravensquad
Višestanični organizam



Male
Taurus Dog
Broj postova : 40
Age : 53
Registration date : 12.01.2013

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimesub sij 19, 2013 2:22 pm

baffy je napisao/la:
Imam veeelike kriterijume :D

Mora biti iskren, emotivan romantičan, da mogu sa njim pričati o svemu a ne samo o 1-2 teme i bitno mi je da ima nežne i lepe ruke :D Treba da mi bude sličan, tj da voli bar neke stvari kao ja i da ima slično mišljenje :D
samo napred:)
[Vrh] Go down
ravensquad
Višestanični organizam



Male
Taurus Dog
Broj postova : 40
Age : 53
Registration date : 12.01.2013

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimesub sij 19, 2013 2:25 pm

Fantom je napisao/la:
Neki znaju reci kako zene a i muskarci sa rastom godina spustaju kriterije za odabir partnera, a ja se bas i ne bih slozio sa time.
Prije bih rekao da je rijec o promjeni prioriteta sta nam je bitno a sta manje bitno kod momka ili djevojke.
Kada sam bio mladji paznju su mi privlacile lijepe djevojke (a kome nisu?), a danas ih i dalje primjecujem samo im ne pridajem neku veliku vaznost dok ne vidim imaju li sta za reci...kriteriji pri odabiru 888361
ma da....
ja imam 42 i jos uvek mi kriterij lepote vazan,ne koliko i duhovnost no ipak
sad mi se cini da se neki,ne ti,pricam globalno,uvaljuju po forumima kako su romanticni itd lol
sta je tebi bitno kod zene?
big ass? big tits?
OR BIG SOUL
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimened sij 27, 2013 9:51 pm

Mislim da se netko ulogirao umjesto Fantoma jer njemu definitivno nije važno da li žena ima što reći.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimened sij 27, 2013 11:09 pm

Ili to, ili se naš Fantom promijenio. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimepon sij 28, 2013 12:44 pm

Moš mislit.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitimepet tra 19, 2013 11:08 pm

Zaljubljujemo se u neku našu iluziju kroz koju osobi pripisujemo osobine iz iste, a onda zavolimo tu osobu ili ne....

A kako izabiremo kome ćemo pripisati te iluzije? Mislim da je to čisto stvar slučajnosti (nekad i hormona i feromona face )...ljudi imaju potrebu za zaljubljenošću (vjerojatno nešto u našem kodu što osigurava produženje vrste) i naći će nekog negdje ma gdje god se nalazili. Dakle, ovisi tko se potrefi biti ''na pravom mjestu u pravo vrijeme''.

S godinama se ljudi ne zaljubljuju kao u teenagerskom periodu. Tada već postoje neki kriteriji. Oni se temelje na našim željama/potrebama ali opet se velikim dijelom svode i na pripisivanje zamišljenih osobina koje uopće ne moraju postojat kod dotične osobe.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





kriteriji pri odabiru Empty
PostajNaslov: Re: kriteriji pri odabiru   kriteriji pri odabiru Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kriteriji pri odabiru
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: