Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

NIBIRU - 12 planet ili zavjera?

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   sri srp 08, 2009 12:50 pm

Kroz sve godine bavljenja astronomije kroz srednju školu. Tada sam naučio pojam logaritma, u fizici smo obrađivali malo teže stvari nego u osnovnoj pa sam dobio neki osjećaj i za jednadžbe, matematika također... A ostalo možeš iz wikipedije, tamo piše kako izračunati ovakve stvari, pišu formule, samo trebaš naučiti računati s formulom i to je to.
A za intuitivno razumijevanje toga potrebne su godine iskustva, nema druge.
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba

Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Registration date : 03.07.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   sri srp 08, 2009 1:02 pm

...Meni bi trebalo jos sest zivota da to izracunam, hahahaha...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   sri srp 08, 2009 1:04 pm

Ti si prava mačka, pa imaš vremena cerek
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba

Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Registration date : 03.07.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   sri srp 08, 2009 1:06 pm

Gripphon je napisao/la:
Ti si prava mačka, pa imaš vremena cerek

Hahahaha, zavisi na koju definiciju macke mislis...:)
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek

Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Registration date : 05.07.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   sri srp 08, 2009 1:07 pm

gripphon koliko godina imas?
[Vrh] Go down
Shime
Višestanični organizam

Male
Cancer Goat
Broj postova : 52
Registration date : 11.02.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   čet kol 27, 2009 12:50 pm

Pozdrav, malo sam čitao što ste pisali, sve u svemu, dobro argumentirano, posebno formule. hail
Imam jedno pitanje, moža bi netko znao i odgovor. Pročitao sam da se Zemljina rotacija usporila. Zamima me koji bi to bio eventualni uzrok, i koje bi bile posljedice?

Btw, ako kraj Zemlje mora proći neko nebesko tijelo dovoljno veliko da uzrokuje pomicanje polova (ili promjenu smjera ili brzine rotacije) zar nebi to isto tijelo izbacilo Zemlju iz postojeće putanje i 'preselilo' u neku drugu putanju? cry
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   čet kol 27, 2009 1:29 pm

Shime je napisao/la:
Pročitao sam da se Zemljina rotacija usporila. Zamima me koji bi to bio eventualni uzrok, i koje bi bile posljedice?

Puno ljudi na malom prostoru kava Kinezi. nono

Shime je napisao/la:
Btw, ako kraj Zemlje mora proći neko nebesko tijelo dovoljno veliko da uzrokuje pomicanje polova (ili promjenu smjera ili brzine rotacije) zar nebi to isto tijelo izbacilo Zemlju iz postojeće putanje i 'preselilo' u neku drugu putanju? cry

Wikipedia:
Citat :
There is no clear theory as to how the geomagnetic reversals might have occurred. Some scientists have produced models for the core of the Earth wherein the magnetic field is only quasi-stable and the poles can spontaneously migrate from one orientation to the other over the course of a few hundred to a few thousand years. Other scientists propose that the geodynamo first turns itself off, either spontaneously or through some external action like a comet impact, and then restarts itself with the magnetic "North" pole pointing either North or South. External events are not likely to be routine causes of magnetic field reversals due to the lack of a correlation between the age of impact craters and the timing of reversals.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   čet kol 27, 2009 4:52 pm

Zemljina rotacija se usporava dijelom zbog Mjeseca. On utječe na Zemlju plimom i osekom, to svi znaju, no isto tako se događaju promjene i pod zemljom gdje se ona deformira za oko 30 cm. Zemljin utjecaj na Mjesec je puno veći, on se deformira za oko 20 metara, te onda pri rotaciji nastaje trenje unutrašnjih slojeva što zapravo usporava rotaciju te izjednačava rotaciju i revoluciju objekta oko nečega. Na Zemlju je efekt puno slabiji, ali postoji.
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek

Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Registration date : 22.08.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   pet kol 28, 2009 1:07 pm

Legionar je napisao/la:
Zemljina rotacija se usporava dijelom zbog Mjeseca. On utječe na Zemlju plimom i osekom, to svi znaju, no isto tako se događaju promjene i pod zemljom gdje se ona deformira za oko 30 cm. Zemljin utjecaj na Mjesec je puno veći, on se deformira za oko 20 metara, te onda pri rotaciji nastaje trenje unutrašnjih slojeva što zapravo usporava rotaciju te izjednačava rotaciju i revoluciju objekta oko nečega. Na Zemlju je efekt puno slabiji, ali postoji.
Vidis, nisam znao to. BTW sto ti tocn znaci da se deformira za 30 cm?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   uto ruj 29, 2009 6:07 am

U ovom slučaju se misli na izduživanje.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   sri stu 18, 2009 2:06 am

Ima li kakvih novosti? kava
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac

Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Registration date : 19.11.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   pon stu 30, 2009 5:51 pm

kad ne bi bilo mjeseca, na zemlji bi se noć i dan izmjenjivali svakih 6 sati... mjesec, privučen zemljinom gravitacijom, usporava tu vrtnju.
(na simualcijskom prikazu, izgleda kao da se mjesec "hopsa" za zemljom, i na taj način ju zadržava - usporava)

dokazano je i da se mjesec udaljava od nas, za milijun i po godina ga više neće biti.. (onda će rotacija opet biti "ubrzana")
kada bi se to dogodilo sutra, svijet kakav poznajemo bi nestao..

ovaj se proces razdvajanja odvija tako sporo za nase poimanje vremena, da ukoliko ljudski rod poživi još toliko godina situacija neće biti katastrofalna..
a i mi bi kao vrsta trebali napredovati, pa će svaki problem biti riješiv :)
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac

Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Registration date : 19.11.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   uto sij 05, 2010 9:44 pm

imam pitanje.....
ako je to 12 planet.. di su ovi između?? confused
[Vrh] Go down
Dragony
Majmun

Male
Pisces Rat
Broj postova : 1048
Registration date : 16.12.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   uto sij 05, 2010 9:50 pm

Pa zar to nije onda planetoid, a ne planet.... jer koliko ja znam, ovi dalje od Neptuna su planetoidi...
[Vrh] Go down
Neo
Majmun

Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Registration date : 02.08.2008

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   sub sij 09, 2010 4:50 pm

Dragony je napisao/la:
Pa zar to nije onda planetoid, a ne planet.... jer koliko ja znam, ovi dalje od Neptuna su planetoidi...
tako je!!premali,preudaljeni od sunca i preiskrivljene putanje zato se nemogu nazvati planetima
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur

Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Registration date : 05.10.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   ned vel 21, 2010 1:51 pm

predlazem knjigu od zecharie sitchina 12 planet ima 384 str. na pocetku govori o sumeranima ali kasnije sve pocinje imat smisla
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur

Male
Capricorn Broj postova : 360
Registration date : 24.01.2010

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   ned vel 21, 2010 11:47 pm

Cuo sam za ovo , navodno 2012 treba proci jako blizu nas , ili nas cak i udariti planet nibiru , veci od zemlje....
e sad:

1. ako nas treba udariti za 2 god kako ga naucnici vec nisu uocili (ili bar videli delovanje njegove gravitacije na druge planete - objekte)
2. ajd recimo da je jos toliko udaljen da cak ni hubble nemoze da ga vidi , kakvom bi nibiru planet morao biti privucen gravitacijom da dodje toliko brzo?Zamislite mars(znam da je manji) kako juri kroz svemir ...nemoguce , usporile bi ga gravitacije ostalih planeta

znaci ako ga dosad nisu pronasli nece ga ni naci ( bar ne do 2012) i nema sanse da dodje tako brzo , ali uvek postoji mogucnost da ga jesu nasli ali to drze u tajnosti ....ali o tome moze cela nova tema da se napise zasto - kako i posledice

pozz
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   pon lip 06, 2011 4:58 pm

Na youtubeu se pojavljuju videi koji pokazuju točku kraj Sunca tvrdeći da se radi o Nibiru-u. Onda se pojavljuju videi koji pokazuju udaljeni objekt Elenin (komet) koji je zapravo Nibiru sa planetima oko sebe kako hita prema nama. Uglavnom, hrpa gluposti i gluposti. I da, počeli dolaziti neki smiješni transkripti razgovora sa vanzemaljcima koji opet pričaju o Nibiru-u, a začudo fulavaju osnovne principe fizike pri objašnjenjima i tvrdnjama.

@Hromi
Ukoliko kruži oko Sunca, a tako se masovno tvrdi, onda ne bi mogao stići toliko brzo iz jednostavnog razloga jer nam to kažu Keplerovi zakoni. Gravitacije planeta s obzirom na Sunčevu su gotovo zanemarive, djeluju više kao sile koje malo usmjere objekt (jasno, ako ne prođe blizu Jupiteru kada njegova gravitacija postane dominantna).
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   pon lip 06, 2011 5:06 pm

Ako Nibiru postoji onda ne kruzi oko Sunca kao Zemlja i ostatak ekipe jer bi ga se ipak, najvjerojatnije, skuzilo. Onda se nalazi u nekom vecem sistemu u koji spada i Sunce te se tu i tamo ukrste putevi naseg sistema i tog veceg. Nisam bas nesto objasnila ali mislim da se kuzi. Medjutim postoji li Nibiru ili je samo naziv za neki planet u nasem sistemu od kuda nas promatraju mali prugasti, a koji mi zovemo nekim drugim imenom...

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   pon lip 06, 2011 5:13 pm

Možemo mi pretpostaviti nešto drugo logično, svakako, samo dok ekipica masovno govori da je Nibiru tu, da ga NASA skriva, da se vidi, a kad ono to što govore niti ima fizikalnu podlogu (Nibiru kraj sunca, kako je dospio tamo, kako se vrti oko Sunca, a da mi to ne vidimo) niti ima ikakvog smisla (špranje nebo sa chemtrailsima da sakriju Nibiru od ljudi). Nibiru je inače, koliko sam vidio, staro ime za planet Jupiter, ali nisam dosad imao volje provjeriti tu informaciju kako spada.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   pon lip 06, 2011 5:18 pm

Mislim da NASA ne bi mogla skrivat tako sta jer bi i astronomi amateri uocili tako nesto da je u sklopu naseg sustava. Osim toga da je tu vec bi bio uvrsten kao jedan od planeta bez da znamo sto je on zapravo. Na koncu mozda i jeste. Mozda je to Jupiter kao sto kazes. Mozda nas gledaju Jupiterijanci gleda

Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   pon lip 06, 2011 5:23 pm

Evo link na kojem piše kako sve to realno izgleda. Da, astronomi amateri su zapravo sasvim dobro opremljeni da bi ga otkrili, čak ako NASA i laže kako teoretičari zavjera vole govoriti. Osim, naravno, ako Nibiru nije jako daleko od nas i zapravo nije uopće velik.

http://astroblogger.blogspot.com/2011/04/looking-for-nibiru.html
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   uto lip 07, 2011 9:48 am

Mozda je Nibiru ko onaj Orionov pojas u Man in black koji je visio macku oko vrata :D

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   uto lip 07, 2011 10:50 am

Hmm, a što ako je Nibiru građen od tamne materije? Što ako ga uopće ne možemo otkriti osim kroz gravitacijski utjecaj? Što ako se on zapravo nalazi u paralelnoj dimenziji u kojoj i dalje kruži oko Sunca no zakoni nisu posve isti? misli zubi

Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   uto lip 07, 2011 10:54 am

Hm ako je od tamne materije, tko zna kakvi su onda njegovi stanovnici, kakva su oni bića misli Bilo bi zanimljivo sretsti neko biće koje je građeno od tamne materije :)

PostajNaslov: Re: NIBIRU - 12 planet ili zavjera?   Today at 9:25 pm

[Vrh] Go down

NIBIRU - 12 planet ili zavjera?
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 6 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Deichman ili Planet obuca
» POTRESI - Trenutno stanje
» Slobodni planet..