Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

iPad

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: iPad   sub sij 30, 2010 2:48 am

Razmišljam si već duže vrijeme kupiti laptop i riješiti se kompa.
No... došla je dobra i povoljnija alternativa. IPad!

Touch ekran, gomila aplikacija, mogućnost kupovanja i čitanja knjiga, kućno čudo tehnologije. No u varijanti s najviše memorije je 64GB conf1
Koliko se ovo čudo isplati kupiti? Je li bolje ovo ili laptop?

Superforumaš CE-4

Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Registration date : 23.06.2009

PostajNaslov: Re: iPad   sub sij 30, 2010 3:09 am

iPad mozes napraviti i u kucnoj radinosti!?

Potrebna su ti 4 iPhonea i ljepljiva vrpca...

Salim se,definitivno ti je bolje kupiti Laptop...
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Registration date : 26.11.2009

PostajNaslov: Re: iPad   sub sij 30, 2010 10:26 pm

Ipad je najvece smece koje postoji testirali smo ga i jednom rijecu smece.
Totalni promasaj.
Svaka cast na ideji ali to je po meni uzalud bacen novac
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: iPad   sub sij 30, 2010 11:28 pm

Zašto, jel možeš malo objasniti zašto je to smeče, meni se čini super stvar, mali, praktičan, jednostavan, nije nezgrapan kao laptop. Neodoljivo me podsjeća na dlanovnik iz Star treka.

Ne znam koliko košta kod nas, ali u Americi je 499$ što bi kod nas moglo biti oko 4 000 kuna, što je puno, no ne sumnjam da će se karakteristike poboljšati, a cijena smanjiti.

@Legi, ali uz to moraš imati i još jedan komp, ne možeš od ovoga očekivati sve ono što možeš od stolnog računala.

Više na stranicama Apple
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: iPad   ned sij 31, 2010 12:27 am

Zato rekoh, ovako si kupujem laptop i onda će mi komp biti beskoristan. Kupnjom iPada mogao bih ostaviti komp u funkciji. No ne kužim baš je li to samo veliki iPhone ili se na njega mogu priključiti USB-ovi ili koristiti Word. Mislim da ne conf1

Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: iPad   ned sij 31, 2010 12:40 am

Hm to radi Apple što znači da nema word za obradu teksta, ustvari na ovim karakteristikama se ne vidi da ima neki program za obradu teksta. No i dalje ostaje pitanje cijene na našem tržištu, za 4 000 kuna možeš kupiti dobar laptop. Tak da bi ja pričekao barem godinu dana prije kupnje ovog pad-a.

Može se povezati sa kompom putem usb kabla. Specs
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: iPad   ned sij 31, 2010 1:46 am

Zasto je smece dati cu ti devet jednostavnih razloga.

Flash

Već znamo da Apple mrzi Flash, jer nije otvoreni web standard i jer je, prema njima, pun grešaka. Troši puno procesorske snage, što znači da bi dramatično smanjio trajanje baterije. Pa ipak, kako ćemo surfati današnjim webom bez Flasha?

OLED

Najuzbudljivija glasina glede iPada je bila da će postojati varijanta sa OLED ekranom. Nažalost, sam ekran te veličine koštao bi oko 400$. Da su ga ugradili, Apple ne bi baš zaradio. Osim toga, OLED troši više energije i loše izgleda na danjem svjetlu.

USB

iPad nije zamišljen da zamijeni vaše računalo. Naravno da nije, kad nema USB port. Da ga ima, dodaci za njega bi bili puno jeftiniji. Ovako ćete morati pljunuti 30 dolara za konektor za kameru koji bi se uskoro trebao pojaviti na tržištu.

* Encyclopedia Dramatica
* iPad Nano stane u svaki džep!

Kamera

iPad nema baš nikakvu kameru. OK, možemo se pomiriti s idejom da nema fotoaparata, ali Apple, gdje nam je webcam? Slično smo razočaranje doživjeli s iPodom.

Nedostatak kamere znači da nema nikakve nade da iPad koristimo za video razgovore. Jedini razlog ovome koji možemo smisliti je štednja, jer ovog se puta ne mogu izgovoriti da nemaju mjesta u kućištu.

GPS

Unutar svakog iPada nalazi se kompas. Kompas? Pa nismo u 15. stoljeću u potrazi za Amerikom! 3G model dolazi s Assisted GPS-om, ali on nije precizan kao pravi GPS jer umjesto satelita koristi položaje antena providera mobilnih usluga.

Multitasking

Žene su skužile kako multitaskati prije mnogo tisuća godina. Zašto iPad ne zna? Ako čitate knjigu, jasno je da vam multitasking ne treba, no ljudi vole pretraživati internet i pisati dokumentaciju projekta u isto vrijeme, a sve to dok chataju s prijateljima.

* linformaticien
* Novi iPad dizajniran isključivo za žene

Tipkovnica

Iako nitko nije stvarno očekivao fizičku tipkovnicu na iPadu, to ne znači da se nitko neće žaliti zbog nedostatka iste.

No, nije sve tako crno. Za samo 70 dolara, možete kupiti dodatnu tipkovnicu, što znači da će iPad biti jednako upotrebljiv kao neki netbook. Osim što nema multitasking, dakako.

16:9

Ovo je omjer dimenzija ekrana na koji smo svi navikli. Apple se odlučio za 4:3, što znači da ćete kod gledanja filmova imati debelu crnu liniju na vrhu i dnu ekrana.

Moramo doduše priznati da bi bilo čudno čitati knjige na vertikalno okrenutom 16:9 ekranu, pa ovo nećemo jako zamjeriti Appleu.

HDMI

Jobs je rekao da ćete jednog dana moći spojiti projektor na iPad. No, iPad nema HDMI izlaz. Kako ćete ga spojiti na svoj novi HD monitor? Odgovor je da nećete.

Izvor net.hr

Ne isplativo za te novce.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon

PostajNaslov: Re: iPad   ned sij 31, 2010 10:02 pm

Chaos nije Apple jedini koji to proizvodi, možda za sada jest, ali pojavit će se drugi proizvođači, uređaj će se razvijati, sve ovo o čemu ti govoriš će se vjerojatno promijeniti u nekom o novih uređaja. A ja se nadam da će i cijena pasti :)

Majmun

Male
Taurus Rooster

PostajNaslov: Re: iPad   ned sij 31, 2010 11:41 pm

Da ali trenutno se ne isplati.
[Vrh] Go down
Kruno10
Višestanični organizam

Male
Cancer Buffalo
Broj postova : 42
Registration date : 15.04.2010

PostajNaslov: Re: iPad   pet tra 23, 2010 2:14 pm

NIje ti to tako loše moje ti je mišljenje malo pričekat pokušaj se informirat, izaberi ono što je tebi pogodnije, izaberi ono za što misliš da če ti se uklopit u svakodnevni život.
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek

Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: iPad   pet tra 23, 2010 7:59 pm

Ovaj uređaj savršeno se uklapa uz ostale uređaje te nije napravljen da zamijeni laptop, već da bude nešto između mobitela (iPhonea) i računala...

Iako se neki Appleovi potezi čine čudnima, Apple zapravo jako dobro zna što radi :)
[Vrh] Go down
Kruno10
Višestanični organizam

Male
Cancer Buffalo
Broj postova : 42
Registration date : 15.04.2010

PostajNaslov: Re: iPad   sri svi 12, 2010 5:16 pm

P auz iPad ti definitivno treba i komp a laptop ti je isto ko i komp jedino što je prenosiv.iPad ti je bolje pokušaj jako je dobra stvar.On nema work ali ima Pages a to ti je kao Word ali Appelov ima i Keynote ko powerpoint i nubers..I Količine i količine i količine aplikacija.

DEFINITIVNO iPad AKO IMAS KOMP !

ja si ga bas planiram kupit vec sam nasao prodavaca.Pogledaj na njuškalu ima jeftinih a novih iPada. : http://www.njuskalo.hr/index.php?cmd=search2&f_keywords=ipad

a sto se tice memorije ona ti i nije tako bitna.Kad budes odlucio javi sta si kupio.
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: iPad   Today at 11:14 pm

[Vrh] Go down

iPad
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.