Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Narodna medicina

Go down 
+10
whitelady
biga
Archangel
hromi
Yo93
Alpha
marin
Eternity
stella
Legionar
14 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimečet kol 26, 2010 10:27 pm

Jest, previse starog iskustva odlazi u zaborav... tuzni Ja recimo znam za jednog starog sto namjesta kosti i zglobove, njegov otac ga ucio odmalena i za onog tamo rata se usavrsio. Meni je namjestao koljeno dosta puta kad mi iskoci, a jedini put kad mu nisam mogao otici otisao sam u hitnu: cekao sam 2 sata, isao na rendgen, i kad sam konacno stigao do ortopeda, on je okreni-prevrni-trzni-tamo-vamo, i onda rekao da nije iscasena... shock Na kraju sam se sjetio jednog poteza sto sam naucio od tog starog i nekako uspio sve vratiti na mjesto. Tako nesto bi volio nauciti, samo sto vise nemas od koga ni nauciti, ili su svi vec pomrli ili se nece ni zabaviti... -.-

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!


Zadnja promjena: Archangel; uto kol 31, 2010 9:50 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:51 am

a zavladale ove kompanije pa im sad malo para pa izmišljaju bolesti poput ove svinjske gripe i sad nekakva superbakterija... đubrad, ni ljudski život im nije svet... sve bi ubili samo da para zarade...

jučer me zub rasturao.. u kući jedine tablete protiv bolova što sam imao nisam ih smio popit jer sam alergičan na njihov sastojak. i opalim po internetu tražit...
pošto se bavim pčelarstvom u kući uvijek imam pčelinjih proizvoda (med, propolis, pelud) i nađem recept:
5 čajnih kašika meda i 1 čajna kašika cimeta(sreća cimet imao u kući kupljen) to dobro izmiješati i staviti u/na zub... i pomaže!!! tko bi rekao, niti stomaku šteti, niti je skupo kao lijekovi, a prirodno...

tako tko zna kakvih sve lijekova ima koji su zaboravljeni...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:07 am

Wow, super. Bravo Biga ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 9:44 am

Ima jos jedan, hajmo reci lijek, protiv zubobolje, sto sam sasvim slucajno nabasao na nj. Isao sam tada negdje 7-8. razred, kad me jednom jedan kutnjak poceo boljeti, iz dana u dan sve jace i jace, dok me nije dotjerao na rub ludila, ne bi mogao zaspati do 5 ujutru vec sam se krivio ko vo, iz sveg glasa, ko da me neko kolje... Sreca i bog, tad su moji sadili BOSTAN, i nasao sam da, cak kad bi bili najgori bolovi, ako samo par sekundi drzim onaj sok od bostana na tom zubu - bol bi potpuno nestala. Pomislio sam da to nije neki efekt hladjenja, pa sam probao s vodom - nista! Nesto, neki sastojak u bostanu ocigledno ima protuupalna svojstva, samo jos ga se ne moze naci u knjigama jer je bostan jos relativno mlada kultura kod nas, pa se nema dovoljno iskustva s njim...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 2:14 pm

http://www.google.hr/images?hl=hr&q=bostan&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&tab=wi&biw=1280&bih=840
Bostan=bundeva?

Inače, kod zubobolje je dobro staviti kravlji sir na mjesto boli. No to je samo zbog efekta hlađenja ;)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 2:30 pm

Bostan bi trebala biti Cata. E sad, sto je to Cata pita se Legi zubi

@Arch...a kako si nadosao na ideju da to stavis na zub?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 2:39 pm


_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 2:51 pm

Daaaa, toooo...sadili su plaze rofl2

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 5:26 pm

Alpha je napisao/la:
Bostan bi trebala biti Cata. E sad, sto je to Cata pita se Legi zubi

@Arch...a kako si nadosao na ideju da to stavis na zub?
Slucajno, dok sam jeo bostan (lubenicu). Mislim, pretpostavljam, da su tako uglavnom i nastajali narodni lijekovi, pokusajem i pogreskom... misli Naravno da to nije lijek, ali moze znatno olaksati zivot dok ne stignes zubaru. Samo, mozda je bitno a mozda nije - napomenuti da je to bio pravi, domaci bostan, sladak kao med i mekan kao pjena; docim, ove lubenice (barem u mom mjestu) sto se mogu kupiti na pijaci su bljutave, nasilu sazrele i nikakve, i od njih ne bi ocekivao takav efekt koji sam opisao iznad...

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 1:11 pm

E, daj da vise rascistim s tim bostanom. Mi u Dalmaciji za lubenicu kazemo dinja, a za dinju cata. Rijec lubenica u principu ne koristimo. I sad. Jel bostan bas lubenica ili je dinja jer sam nailazila na razlicita koristenja te rijeci.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 3:15 pm

Mi ovdje u Bosni, konkretno ovdje oko Kozare, imamo dva termina: lubenica i bostan. Koliko sam shvatio, bostan se kaze za lubenicu iz domaceg uzgoja, sto se sadi u basti zajedno s grahom, paprikama, krastavcima i sl., ona koja je s lokalnog podrucja, umjesto da je uvezena negdje s juga. A za dinju, ne bi vjerovala, kazemo DINJA! ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 3:21 pm

:D

Znam da samo mi za dinju kazemo cata ali ne znam sto kazu drugi. Recimo, po netu ima nekih recepata sa catom i pise tamo - bostan. I zato ja stvaaarno vise ne znam sto je sto. Jedino znam da o cemu god od toga se pricalo radi se o nekoj tikvi :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 4:05 pm

Ja eto prvi put cujem za rijec «cata». Kontam, da bi to mozda bilo skraceno od «cantalopa», ali opet, onda bi skraceno bilo «canta»... Neko bi mogo reci: «Aj donesi jednu cantu iz basce!», ovaj ode, pretrazi citavu bascu, i onako nabrusen vrati se i veli: «Sto ti mene pravis majmunom, ja trazim kantu po basci a nidje kante...!?» - i tu se svade, potuku, dodju komsije da ih rastave pa se i sami uvuku u tucu, dodje policija, oni prebiju policiju i nastave se tuci, dodje vojska, UNPROFOR, vanzemaljci, izbije sveopsti rat, i 2 godine poslije svemir nestane u eksploziji... misli ... kad bolje razmislim, mislim da je bolje reci LUBENICA... conf1

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 4:39 pm

A cuj...sve bi to mozda i bilo bolje kad bi cata bila lubenica. Al nije lubenica nego dinja zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 4:41 pm

Lubenica - ono veliko crveno što jedemo po ljeti, a kupujemo kod onih ljudi koji stoje uz ceste i prodaju
Bostan - lubenica koju nisi kupio od ljudi sa ceste, nego si je uzgojio doma
Dinja - ono malo narančasto, isto fino
Dunja - voćka
Cata - plaža

zubi

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 4:48 pm

Legi - puko rofl2

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 6:40 pm

Za slucaj da nagazis i nabodes se na rdjav ekser: pustiti da rana malo krvari da se ispere, a zatim uzeti zeravice u neki sud (nikako plasticni ili papirni) i staviti na zeravicu 1-2 supene kasike svinjske masti. Staviti ranu iznad posude i naparavati jedno sat vremena. To sam isto probao i pomoglo je, nema trovanja i brzo je zaraslo.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 7:22 pm

Kako znas da je pomoglo, mozda ne bi bilo trovanja ni ovako ni onako :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimesri ruj 01, 2010 9:39 pm

Alpha je napisao/la:
Kako znas da je pomoglo, mozda ne bi bilo trovanja ni ovako ni onako :P
Vem, vem... :) Ali kontam ovako: svi stari se kunu u taj recept, koriste ga vise od stoljeca, i niko poslije nije morao nesto naknadno intervenisati. Besides, ako cemo tako razmisljati, onda mozemo tako reci za gotovo svaki lijek... :)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 12:39 am

E, ok, moze bit da to nekako pomogne da zaraste al ne vidim na koju foru moze sprijecit sepsu pa da je lijek star i 1000 godina misli

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimečet ruj 02, 2010 9:19 am

E to ne znam ni ja, ako je to doista pomoglo na nacin na koji ja mislim, valjalo bi pitati nekog hemicara kakva je reakcija i koje nusprodukte daju zasicene masne kiseline u prisustvu toplote kao katalizatora, mislim da bi tu mogao biti odgovor (ako postoji)... misli

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimečet lis 21, 2010 8:15 pm

RECEPT ZA ŠAMPON OD BILJAKA : Staviti po jednu kavenu žličicu koprive, ružmarina, kamilice i breskvinog lišća u porculansku šalicu. Preliti s pola litre vrele vode i ostaviti 15 do 20 minuta poklopljeno. Izliti i dodati naribani marsejski sapun dok je tekućina još dovoljno vruća da se on u njoj rastopi

Prašak od suhe kamilice u dozi od ½ kavene žličice služi za ublažavanje bolova uz dodatak malo šećera – kao aspirin.

Prašak za rane se pravi ovako : cvat kamilice dobro se smrvi u prah. Količini od 20 grama tog praha doda se po 35 grama brašna od riže i brašna od pšenice, a onda i još 10 grama talka. Sve se dobro izmiješa u prašak koji služi za posipanje mokrih i svrbvljivih rana.Pije li se čaj od kamilice u velikoj količini ili koncentraciji – javljaju se mučnina i povraćanje.

Parenje kamilicom koristi protiv bolova uha, bubrežnih kolika, bolova mokraćnog mjehura, a ispiranje i protiv kroničnog nosnog katara.

Alkoholna otopina kamilice: jedan dio cvijetova zalijeva se sa pet dijelova 75% alkohola i ta otopina se ostavlja začepljena u boci 8 dana na sobnoj temperaturi. Tada se izlije, a ostatak kamilice iscijedi kroz dvostruko složenu gazu. Ta se alkoholna otopina dodaje kada treba načiniti pomadu za lice ili se njome otare lice poslije boravka na mjestima gdje ima mnogo prašine, ili se dodaje toaletnoj vodi.

Toaletna voda od kamilice se pravi tako da se uzme 70 grama preliva od kamilice i doda 25 grama čistog alkohola i 5 grama glicerina. Sve se to izmiješa. Ta se toaletna voda upotrebljava za čišćenje lica. Na nadraženu kožu lica poslije brijanja muškarci mogu staviti oblog od preliva kamilice.

Preliv se pravi tako da se čajna žličica smrvljenih cvjetova kamilice prelije čašom kipuće vode i ostavi 10 do 15 minuta da stoji i zatim se stavlja kao oblog na lice.


suhi listovi oraha protiv ženskih upala(parenje) :u kljućalu vodu staviti suhe listove oraha ,neka tako odstoji par min. pa procjediti i izliti u plastićnu kadicu ili lavor nad tom parom pariti mjesto upale i prekriti tijelo većim peškirom da para ne izlazi, pariti sve dok voda ne postane mlaka. tako pariti svaku većer prije spavanja,sve dok ne primjetite poboljšanje i ćak par noći nakon što vidite da je upala nestala. (provjereno ! )

za hladna stopala:prije spavanja, u toplu vodu (temperature tijela)staviti jednu ćajnu žlićicu crvene mljevene ljute papričice ,promiješati vodu i namakati stopala sve dok se voda ne poćne hladiti. stopala ne obrisati već ih lagano tapšati frotirnim peškirom i obuti ćarape te tako leći . (također provjereno djeluje 100%)
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimečet oľu 03, 2011 10:41 pm

Simon Ašič - Ljekovito bilje: sakupljanje, pripravci, recepti

LINK

Narodna medicina - Page 2 19147



Simon Ašič - Pomoć Iz Domaće Ljekarne

Narodna medicina - Page 2 9789612186371


LINK
[Vrh] Go down
Magic
PraGlodavac
Magic


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 581
Age : 26
Registration date : 16.10.2011

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimened sij 08, 2012 11:24 pm

Baš sam danas otvorio ovu temu, jer nisam tražio, pa bih molio admine da je izbrišu!


Uključiti ću se i ja :).

Nitko nije spomenio maslinu, jednu od najljekovitijih biljaka našega kraja.

-Izvrstan antioksidans
-Sadrži polifenole te oni smanjuju rizik od nastajanja arterioskleroze i raka.
-Žene koje konzumiraju maslinovo ulje smanjuju rizik od dobivanja raka dojki za 45%
-Utječe i na kontrakciju žuči
-Najbolji je čuvar jetre.
-Služi i kao čiščenje jetre
-Najbolji je laksativ
-Ima protuotrovno djelovanje na nikotin, alkohol i pojedinu hranu.
-Liječi kod bronhitisa, kašlja, promuklosti, angine, grčeva glatkih mišiča, iskašljavanje sluzi...
-Djeluje i antibaktericidno
-Pomaže i kod malarije
-Ulje jača vid...


Izvor: Ivan Lesinger: Kućna Bilja Ljekarna

Komentar: Ja inače volim konzumirati maslinovo ulje, te sam koristio i čaj od lišča. Svaki dan sam pio 2 šalice, jest da je malo gorak, a poslije me bolila glava, valjda od čiščenja. Ako nekoga još nešto zanima, neka pita, pa mu pronađem odgovore :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitimened lip 03, 2012 11:05 am

Lijek protiv bakterija (naročito protiv Escherichie coli)


SASTOJCI

25 dkg
korjena peršina
25 dkg
limuna s korom
20 dkg
meda
2 dcl
maslinovog ulja

PRIPREMA
Korjen peršina oprati, pa samljeti na mašinu, a isto tako i limun. Sve ZAJEDNO izmiješati, u to staviti 20dkg meda i 2 dcl maslinovog ulja. Spremiti u čistu staklenku.



Uzimati jednu veliku žlicu prije doručka, jednu prije večere, dok se sve ne potroši.

Poslije uzimanja lijeka napraviti nalaze. Ako ima još bakterija, lijek ponoviti još jednom dozom.

izvor

pripravak je ukusan i učinkovit. bakterije ne vole kiselo.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Narodna medicina - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Narodna medicina   Narodna medicina - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Narodna medicina
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Medicina
» Biblijska medicina
» Medicina se blizi savrsentsu
» GNM - Germanska nova medicina

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: