Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Misteriozna matematika

Go down 
+12
mare
Jaykof
Cico
Alpha
Pandora
floridana
sanja
Blizzard
zvezda
Svjetloisjena
Yado
indigocakra
16 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimepon stu 05, 2007 11:29 pm

evo dragi moji da i ja ostavim svoj pecat ako nista onda barem sa jednom temicom,a ta je:cudesni brojevi!
znaci ovdje pisemo sva cuda vezana za brojeve.
za pocetak..


mozete li zamisliti tijelo koje se nalazi u 4. dimenziji?
znaci dimenzija prostornih ima beskonacno...probajte zamisliti barem cetvrtu pa opisite ovdje svoja iskustva o tome..
sretno!
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimepon stu 05, 2007 11:31 pm

ajmo najprije razjasniti ....govorimo li o dimenziji ili denzitetu ?
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimepon stu 05, 2007 11:35 pm

ok ajmo rasiriti temu...
sto je jedno a sto drugo?
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimepon stu 05, 2007 11:36 pm

ne znam sto je denzitet pa zato pitam...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimepon stu 05, 2007 11:38 pm

Ne mogu ništa reći o brojevima, alui se sjećam jednog dokumentarca koji je usput obradio ovu temu na način koji mi odgovara jer sam vizualni tip.

Teško je zamisliti nešto što ne poznajemo, pa su autori emisije krenuli unazad. Rekli su da zamislimo dvije dimenzije, nešto kao površinu papira. I biće koje poznaje samo dvije dimenzije, o trećoj nema pojma. Kad bi kroz tu površinu prošlo neko trodimenzionalno tijelo, npr. stožac, biće bi vidjelo samo presjek tijela koji bi se s prolaskom, naravno, mijenjao, a imao bi oblik kruga ili ovala. Biće ne bi steklo uvid u izgled tijela. Slično bi se dogodilo nama kad bi se pojavilo nešto iz četvrte dimenzije. Naš pogled na takav objekt ne bi bio cjelovit, nego nepotpun ili iskrivljen.

Pretpostavljam, kad bismo se izdigli u četvrtu dimenziju, vjerojatno bismo imali potpun uvid u treću, pa bismo istovremeno vidjeli npr. kuću izvana i iznutra, dakle, možda bismo na neki način bili sveprisutni u trodimenzionalnom svijetu ili onom njegovom dijelu koji bismo obuhvaćali.
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimepon stu 05, 2007 11:41 pm

dimenzija bi trebala biti nešto mjerljivo a denzitet stanje svijesi, odnosno mogućnost manipuliranja materijom i dimenzijama s njom...po mom mišljenju (ovo ću uzeti za potpis :) )


Zadnja promjena: ; pon stu 05, 2007 11:42 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimepon stu 05, 2007 11:41 pm

indigocakra je napisao/la:
ne znam sto je denzitet pa zato pitam...

Malo nejasan pojam koji se počeo nedavno koristiti u alternativi. Prema značenju sličnih riječi radi se o gustoći. Iznad našeg denziteta nalazi se astralni denzitet, četvrti. Dakle, poklapa se u broju, nisam sigurna da i u značenju. U svakom slučaju, denzitet nije znanstveni izraz.
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimepon stu 05, 2007 11:49 pm

svjetloisjena je napisao/la:
indigocakra je napisao/la:
ne znam sto je denzitet pa zato pitam...

Malo nejasan pojam koji se počeo nedavno koristiti u alternativi. Prema značenju sličnih riječi radi se o gustoći. Iznad našeg denziteta nalazi se astralni denzitet, četvrti. Dakle, poklapa se u broju, nisam sigurna da i u značenju. U svakom slučaju, denzitet nije znanstveni izraz.


da ali rijec je o dimenziji,znaci govori se o prostoru...
ne iskljucujem da je vjerovatno u nekom spoju to dvoje isti pojam no mislio sam na prostor...
znaci u prostoru postoji beskonacno PROSTORNIH dimenzija.
kako ih pojmiti a da se to ne mora raditi matematickom indukcijom znaci svoditi na nize stupnjeve da bi se doslo do 3d?
jer poimanje visih stanja svijesti zahtijeva visa razumjevanja,znaci vizualizaciju..e poanta je ta:lako nam je vizualizirati 3d svemir no kako se dici na barem 4d nivo?
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimepon stu 05, 2007 11:53 pm

poctak je dobar sa astralom..
jer vrijeme zapravo ne postoji recimo,samo je odraz nasih davnih uvjerenja pa radi toga tesko izlazimo iz vremenske sfere..
no na astralnoj razini koja nije misao da se razumijemo,vrijeme ne postoji i svaka akcija trenutno dozivljava reakciju..
znaci vidis realizaciju svojih postupaka...
po hiduizmu nivoa ima 14 ako se ne varam..eh sada zasto 14?
teoretski ih mora biti beskonacno :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 12:00 am

Mislim da se kod denziteta ipak više inzistira na gustoći materije. Mnogi alternativci govore o astralnoj materiji koja je neusporedivo lakša od materije koju zasad poznajemo. Teozofi imaju teoriju o atomima koja je puno detaljnija od ove naše. Već sam se pitala što znači velik broj subatomskih čestica koje su otkrivene posljednjih desetljeća. Dok sam išla u srednju, a godine sa strane mi nisu izmišljene, osim protona, neutrona i već prilično problematičnog elektrona govorilo se o fotonima, ali su se oprezno pojaviljivali i izvještaji o kvarkovima koje sam shvatila kao od atoma nezavisne subatomske čestice.
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 12:03 am

preseljeno niže


Zadnja promjena: ; uto stu 06, 2007 12:08 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 12:07 am

svjetloisjena je napisao/la:
Mislim da se kod denziteta ipak više inzistira na gustoći materije. Mnogi alternativci govore o astralnoj materiji koja je neusporedivo lakša od materije koju zasad poznajemo. Teozofi imaju teoriju o atomima koja je puno detaljnija od ove naše. Već sam se pitala što znači velik broj subatomskih čestica koje su otkrivene posljednjih desetljeća. Dok sam išla u srednju, a godine sa strane mi nisu izmišljene, osim protona, neutrona i već prilično problematičnog elektrona govorilo se o fotonima, ali su se oprezno pojaviljivali i izvještaji o kvarkovima koje sam shvatila kao od atoma nezavisne subatomske čestice.


razumijem sve sto zelis reci no treba se dici znaci na vise razine svijesti...
astral je definitivno 4. jer tijelo koje je u 4d ne moze stati u 3...tijela na stranu...

ajmo izuciti astral..
znaci kako vizualizirati neku astralnu akciju?
malo kompliciram :) i kako vizualizirati recimo 9d akciju?

ljudi moram ici sada,bilo mi je zadovoljstvo i vratim se cim mi okolina i vrijeme to dopusti... :arrow:
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 12:08 am

indigocakra je napisao/la:
...znaci u prostoru postoji beskonacno PROSTORNIH dimenzija.
kako ih pojmiti a da se to ne mora raditi matematickom indukcijom znaci svoditi na nize stupnjeve da bi se doslo do 3d?
jer poimanje visih stanja svijesti zahtijeva visa razumjevanja,znaci vizualizaciju..e poanta je ta:lako nam je vizualizirati 3d svemir no kako se dici na barem 4d nivo?
dok smo u 3. denzitetu nikako, e ali kad i ako
prijeđemo u četvrti mislim da onda nećemo razbijati glavu s tim jer bi
jednostavno trebali znati, odnosno imati vodiča za prvo vrijeme da ne
bi napravili neku pizdariju u svom neiskustvu

malo ste mi prebrzi..ostao mi je post visjeti pa moram quotati
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 12:08 am

Yado je napisao/la:
dok smo u 3. denzitetu nikako, e ali kad i ako prijeđemo u četvrti mislim da onda nećemo razbijati glavu s tim jer bi jednostavno trebali znati, odnosno imati vodiča za prvo vrijeme da ne bi napravili neku pizdariju u svom neiskustvu


pa ajmo onda naci nacin za prijelaz u 4denzitet!
ja dragi moji godinama proucavao da bi na kraju zakljucio da se nisam pomaknuo od autogenog treninga... :!:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 12:28 am

Meni je najbolje objašnjenje u Yoganandinoj Autobiografiji jednog jogija. Uz priče koje na prvi pogled djeluju kao dječje tlapnje nalaze se i odlomci čistei duboke mudrosti i uvida. Na dva ili tri mjesta vraća se na stanje samadhija, dakle meditativno stanje u kojem se prekida veza sa svijetom da jogi prestaje disati bez ikakve štete po organizam. U tom stanju uzdignut je u više dimenzije i to odlično opisuje, u jednom poglavlju čak daje vrlo jednostavno znanstveno objašnjenje toga. Uživo nisam srela nijednog duhovnjaka koji tu knjigu ne bi smatrao jednom od najvažnijih i vrijednom uvijek ponovnog čitanja, a znam kakav je učinak imala na mene dok sam još bila u vrlo skeptičnoj fazi i željhela objašnjenja - unutra sam našla upravo to - mnoga objašnjenja :D
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 1:52 am

svjetloisjena je napisao/la:
Meni je najbolje objašnjenje u Yoganandinoj Autobiografiji jednog jogija. Uz priče koje na prvi pogled djeluju kao dječje tlapnje nalaze se i odlomci čistei duboke mudrosti i uvida. Na dva ili tri mjesta vraća se na stanje samadhija, dakle meditativno stanje u kojem se prekida veza sa svijetom da jogi prestaje disati bez ikakve štete po organizam. U tom stanju uzdignut je u više dimenzije i to odlično opisuje, u jednom poglavlju čak daje vrlo jednostavno znanstveno objašnjenje toga. Uživo nisam srela nijednog duhovnjaka koji tu knjigu ne bi smatrao jednom od najvažnijih i vrijednom uvijek ponovnog čitanja, a znam kakav je učinak imala na mene dok sam još bila u vrlo skeptičnoj fazi i željhela objašnjenja - unutra sam našla upravo to - mnoga objašnjenja :D


citao sam je i cak sam priznajem ostao pod dojmom dugo nakon nje
no ipak ona samo daje duhovni smjer i moderna je bajka...
kazem ti dugo sam se bavio tim vidom duhovnosti i dosao sam do zakljucka da je to jedna velika bajka.. affraid

rezultiraju uspjehom samo najjaci a velika vecina nas nije to u stanju.
to su za nas nedokucive stvari..
nakon sto sam procitao tu knjigu odmah sam otisao na inicijaciju prvog stupja krija yoge...zanimljivo zar ne? :cyclops:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 2:18 am

Mislim da je to normalno, ako nas se nešto dojmi. Ja sam u dva navrata bila na inicijaciji prvog stupnja, no onaj drugi bio je samo pokušaj povratka izgubljenog zaleta. Sve se urotilo protiv mene, kad bih i našla mjesto i vrijeme za prakticiranje, javilo bi se neko od djece koja su onda bila još sasvim mala. Pa ti onda meditiraj! :(

Praksa mi je zasad prekomplicirana, no u knjizi sam našla puno jednostavnih odgovora na komplicirana pitanja. Dosad sam je pročitala najmanje sedam ili osam puta u desetak godina, uvijek nađem nešto novo. A skoro sam je zaklopila i odložoila kad je počeo opisivati razne čudesne svece :D
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 2:23 am

imas li doma bagavad gidu mozda?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 2:29 am

Imam :)

Imala sam prije dosta godina, posudila i ostala bez nje. Sad sam neki dan dobila novu. Moram priznati da je još nisam pročitala, ali hoću. O knjizi znam nešto iz druge ruke i po citatima :)
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 2:29 am

moram pogledati imam doma jedno jako dobro izdanje samo se imena pisca koji je obradjuje ne mogu sjetiti,budem pogledao pa javim...ima dosta opisa sto se meditacije i astrala tice...
odlicna knjiga..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 2:34 am

Hvala na preporuci! :D

Imam ja toga još, i to više od zapadnjačkih pisaca, npr. od Barbare Ann Brennan Iscjeliteljske ruke, a upravo sam dobila i nastavak Svjetlost se rađa. Svaka dobra knjiga može biti inspirativna i naučiti nas nečem novom.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 2:35 am

Inače o astralu dosta pišu i teozofi i antropozofi, zanimljivo je pročitati.
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 2:56 am

svjetloisjena je napisao/la:
Inače o astralu dosta pišu i teozofi i antropozofi, zanimljivo je pročitati.


daj neku preporuku za ovo gore..
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 7:56 pm

Na pojam denziteti sam naletela negde u Mrezi ovih dana, mozda i ovde negde, ne secam se, i to nesto kao: podela na sedam njih, projekcija na kabalisticko Drvo Zivota i na: minerale, biljke, zivotinje, coveka, itd... Sve u svemu, mislim da je ova podela samo uslovna i da ih ima mnogo vise (ne vidim zasto ih ne bi bilo bezbroj), mislim da nekako korespondiraju i sa astralnim ravnima i ko zna sta jos - jos uvek pokusavam da iz brda informacija iznadjem svoje putokaze...

O 4D (napominjem da je ovo sto pisem bez ikakvog osnova i potpuno subjektivno!): mislim da je to prostor/vreme bez vremena, da su tu prostor i vreme sjedinjeni (uvek sam smatrala da je vreme 4. dimenzija, ne znam zasto, bilo mi je logicno...) - mozda je to pozicija sa koje vidimo sve alternativne buducnosti i sve alternativne proslosti - jer ne deluje SAMO UZROK NA POSLEDICU, VEC I OBRNUTO!!!... Mozda je to i mesto subjektivne realnosti - jer postoji materijalizacija misli...

A mozda sam sasvim u krivu... *
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac
indigocakra


Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Age : 43
Registration date : 05.11.2007

Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitimeuto stu 06, 2007 10:05 pm

nema vremena to je prostorna projekcija a njih je beskonacno...
znaci vrijeme name veze sa ovim...

recimo da polurazumijem 4d..
znaci oblik u 3d se vidi u potpunosti,nije tesko posto je hvala bogu vizualizacija kljuc...

da bi bio u 4d treba postojati pravac koji je okomit na sve pravce u 3d.
taj pravac obuhvaca oblik sa svih strana,sto ce reci da je 4d zabravo pogled na predmet i njegovo vidjenje iz bilo kojeg kuta...


znaci vizualizacija i lijecenje na daljinu djeluju na principu 4d!

e sada posto smo recimo docarali sto je 4d(astral) i pomalo to razumijemo postavlja se pitanje kako docarati 5d!!!???

znaci 5d je okomit pogled na 4d!
ne mogu ga jos vizualno dokuciti no potrudit cu se pa vam dam svoja iskustva...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Misteriozna matematika Empty
PostajNaslov: Re: Misteriozna matematika   Misteriozna matematika Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Misteriozna matematika
[Vrh] 
Stranica 1 / 8.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Vedska matematika
» Misteriozna stvorenja u dubini zemlje ???

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: