Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Izbor fakulteta

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Izbor fakulteta Empty
PostajNaslov: Izbor fakulteta   Izbor fakulteta Icon_minitimened sij 31, 2010 5:25 pm

Athena je napisao/la:
pišite ako imate nekakve dvojbe, bez obzira radi li se o odabiru budućeg fakulteta
Baš sam tražila ovakvu temu, i onda sam naišla na ovu! Puno hvala Athena za otvaranje ove teme hug
Mene već neko vrijeme muči izbor fakulteta. Sad sam 3. srednje i brzo se moram odlučiti kamo kanim ići. Negdje u proljeće moram prijaviti izborni predmet (tj. predmete) za koje mislim polagati državnu maturu. Radi se o definitivnoj odluci, i kasnije nemam priliku za predomišljanje. neki dan nam je psihologica bila na satu radi profesionalne orijentacije. trebala je 3 učenika iz svakog razreda. u mom razredu sam se samo ja javila, no nije mi dala! Rekla je da ja imam otvorene sve mogućnosti i da mogu izabrati bilo što. E pa, upravo je u tome problem. Ne znam se odlučiti. Krenula sam na način eliminiranja onih područja kojima se definitivno ne želim baviti. uglavnom se radi o prilično dobro plaćenim poslovima zubo Ali zaista se ne želim baviti nečime što ne volim, bez obzira o kolikoj se plaći radi. Izbacila sam politiku, medicinu (nisam u stanju to raditi) i pravo.
A ono što me zanima od školskih predmeta: biologija, psihologija, kemija, jezici... Tata me tjera na farmaciju, ali imam loš predosjećaj po pitanju farmacije. Ne volim raditi s lijekovima. Dobro bi mi došli savjeti po pitanju fakulteta... Vaša iskustva,.. kako ste se vi odlučili? Jeste li požalili? Da li ste sad zadovoljni sa svojim poslom? pomagajte moli
[Vrh] Go down
Chof
Stanica
Chof


Male
Gemini Horse
Broj postova : 13
Age : 33
Registration date : 04.03.2010

Izbor fakulteta Empty
PostajNaslov: Re: Izbor fakulteta   Izbor fakulteta Icon_minitimečet oľu 04, 2010 8:06 pm

Kao zadnja generacija koja je polagala staru maturu i upisivala fakultet pisajući prijemni ispit, imao sam mnogo vremena da dobro razmislim na koji ću fakultet krenuti.

Započeo sam ispitivati prijatelje i prijateljice koji su već na fakultetu i večinom sam dobivao odgovore poput: "Upiši ono što voliš!" i "Nemoj pogriješiti jer je to uzalud potrošeno vrijeme".

Na kraju sam odustao od neke pretjerane potrage jer je to, eto, baš bilo razdoblje da se tulumari (zadnji tulumi u srednjoj, norijada itd.). Kad je došlo vrijeme da predam prijave bio sam spreman sa 4 kopije svjedodžba da krenem u predaju.

U tom trenutku sam stao i zamislio se. Što želim raditi i koji mi je najbolji izbor. Gledao sam po tome što sam do sad u životu radio, što mi se sviđa i gdje sam se osjećao najbolje. Došao sam do odluke da želim ići na Fakultet Političkih Znanosti ili na Ekonomiju.

U svemu tome opet nisam želio upisati nešto što će mi biti preteško. Na kraju sam prošao prijemni na političkim znanostima. Tada sam zapravo shvatio da postoji mnogo fakulteta, odnosno privatnih visokih škola koje nude detaljnija usmjerenja i europski priznatu diplomu sa bodovima. Tako sam na kraju odustao od političkih znanosti i upisao sam studij menađmenta sa ciljem usmjerenja na 4. godini na projektantni menađment pa nakon toga doktorat.

Eto. Želim ti ovime reći da razmotriš sve mogućnosti. Surfaj internetom, raspituj se. Također pogledaj i studije izvan Zagreba. Postoje stvarno odlični studiji nedaleko od Zagreba (nekima čak bliže od samog centra Zagreba).
[Vrh] Go down
 
Izbor fakulteta
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Izbor

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obrazovanje-
Forum(o)Bir: