Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Vidovitost

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:05 pm

Ako je kod tebe sunčano, izađi van i neko vrijeme opušteno gledaj prema nebu. Nakon nekoliko trenutaka ili minuta trebao bi vidjeti kakop na plavoj pozadini neba treperi bezbroj malih svjetlučica koje u početku djeluju kao iskrice. Ako uspiješ dulje gledati, vidjet ćeš kako su to zapravo mjehurići ispunjeni jačim ili slabijim svjetlom. Pokušaj, većina ljudi to vidi, ako vidiš i ti, onda si upravo upoznao prvu vidovitu osobu u svojoj okolini - sebe. Pazi da ne gledaš prema suncu, treba gledati u vedro nebo, ali da sunce ne smeta jer ti oči počnu suziti prije nego što se uspiješ dovoljno opustiti da bilo što vidiš.
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur

Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Registration date : 28.03.2008

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:09 pm

cuo za to , ali ne kao iskrice nego za ljuskice roznice kako se krecu preko oka scratch
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:10 pm

Sigmund Freud je napisao/la:
cuo za to , ali ne kao iskrice nego za ljuskice roznice kako se krecu preko oka scratch

Ne, to je sasvim nešto drugo - prozirno, može podsjećati na stanice kako ih vidimo pod mikroskopom. Radije i ti izađi van i pogledaj, ali u miru, ne kad si zabrinut da će te ostali smatrati ludim. Možda nisi izgubljen slučaj zubo
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Registration date : 01.10.2007

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:12 pm

Kakve veze imaju ti mjehurići sa vidovitošću? To je moguće mana ljudskog oka.

Zadnja promjena: Eclypso; uto kol 19, 2008 5:25 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:14 pm

Eclypso je napisao/la:
Kakve veze imaju ti mjehurići sa vidovitošću? To je čisto mana ljudskog oka.

A da pogledaš malo prije nego što napišeš. Objasni točno o kakvoj mani se radi.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:18 pm

To opisano vidim u svemu nakon nekog vremena gledanja, isto tako i na nebu. Nakon nekog vremena gledanja u istu stvar može se vidjeti i negativ te stvari. A tu su i 'slavne' iluzije koje varaju ljudsko oko. Zato sam pretpostavio da je sve to mana ljudskog oka.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:22 pm

Ne, negativ se tumači sporošću stanica štapića koje registriraju svjetlo u očnoj pozadini. One se sporije preustrojavaju pa nam neko vrijeme ostaje otisak negativa kad pogledamo nešto jednobojno. Ovo s mjehurićima možeš nakon malo vježbe vidjeti posvuda, samo su u stanu malobrojni i puno manje svijetli pa ih je teško vidjeti. Ti si ionako očito indigo pa ih vidiš ako i ne priznaješ da ih vidiš miga

Nisam nigdje naišla na objašnjenje pojave, mislim od strane okulista. sve iluzije, pokretne slike, otisci uzoraka i to objašnjava se procesima u oku ili u mozgu, ova pak pojava nastaje sama od sebe, mi je promatramo.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:28 pm

Pa ja si priznajem da ih vidim jer ih- vidim. Međutim što je mana samog oka to je zasad teško reći, ali zašto bi ti mjehurići bili povezani sa vidovitošću?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:29 pm

Omega je Kristal lovely

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:34 pm

Eclypso je napisao/la:
Pa ja si priznajem da ih vidim jer ih- vidim. Međutim što je mana samog oka to je zasad teško reći, ali zašto bi ti mjehurići bili povezani sa vidovitošću?

Tebi nije, jer ih normalno vidiš. Većina ljudi nije svjesna da ih vidi. Pitaj svog okulista o toj pojavi, samo pazi da te ne pošalje psihijatru - svjetlosne halucinacije nisu rijetka patologija kod tzv. duševnih bolesti miga

Nisam ja to izmislila nego jedna od najdarovitijih vidovnjakinja - Barbara Ann Brennan, to je njezina preporuka onima koji se pitaju jesu li barem malo vidoviti. Ako ti pojavu poznaješ od rođenja, mogao bi započeti s vježbanjem viđenja auri. Osim ako i auru ne vidiš kao nešto normalno.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:36 pm

Ne vidi auru...ni ja je ne vidim...samo onaj mlijecni sloj...

Ugl, i ja sam citala da je to kao neka vjezba za vidjet auru...to gledanje u te tockice...ali ne bih znala...

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:38 pm

Alpha je napisao/la:
Ne vidi auru...ni ja je ne vidim...samo onaj mlijecni sloj...

Ugl, i ja sam citala da je to kao neka vjezba za vidjet auru...to gledanje u te tockice...ali ne bih znala...

To je kao vježbanje načina gledanja na koji se može vidjeti aura, o tome svemu smo već pisali, valjda na temi Aura :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 5:41 pm

Je, da...moze biti...

Žaba

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Registration date : 29.07.2008

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 10:28 pm

Ja vidim to često imam običaj kad odmaram gledat u nebo i vidim te neke točkice kako letaju ,sve su iste i kreću se pokušavao sam često zumirat u jednu da je zadrzim da es nemiga,ali zasuze oči,zar ima to veze sa vidovitošću,mislim da je to nešto u oku .
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 11:22 pm

Saroman je napisao/la:
Ja vidim to često imam običaj kad odmaram gledat u nebo i vidim te neke točkice kako letaju ,sve su iste i kreću se pokušavao sam često zumirat u jednu da je zadrzim da es nemiga,ali zasuze oči,zar ima to veze sa vidovitošću,mislim da je to nešto u oku .

Možda možeš u knjižnici posuditi knjigu Barbare Ann Brennan, Iscjeliteljske ruke. Ne moraš cijelu čitati, jako je debela, a većina zanimljivosti je u uvodnim poglavljima, ostalo je više za iscjelitelje. No fantastično je kako autorica objašnjava ovu i neke druge slične pojave. Ona je inače dokazana vidovnjakinja.

Meni je u najbližem srodstvu osoba sa sličnim sposobnostima koja se toga toliko uplašila da ih nije dalje razvijala. Kao mlada liječnica "vidjela" je da žena koja joj je došla u ordinaciju zbog prehlade boluje od sarkoma. Naprosto je na neki način osjetila i locirala tumor. Vidjela je na živoj ženi koju su vozili u operacijsku dvoranu na neku rutinsku operaciju kako joj se lice mijenja tako da je izgledalo kao lice mrtvaca - i žena je umrla na operaciji od koje se inače ne umire osim iznimno. I tako, kad to čuješ iz prve ruke i od znanstveno obrazovane osobe teško je sumnjati da takvo nešto postoji.
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam

Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Registration date : 31.05.2008

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 11:37 pm

Ja vidim ponekad neki mjehurić kad se zagledam. Ne mora biti nebo, ali ne mogu ga direktno pogledat, bježi mi. Ali mogu upravljat s njim, mjehurić se kreće i kad mi izlazi iz vidokruga ja pomjerim očnu jabučicu i on se vrati. Tako da sam ja skontao da mi je to nešto do oka. A baš izgleda kao stanica pod mikroskopom. Uvijek sam se pitao šta je to. confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 11:50 pm

@Burnme...e, ali to sto se pomice s jabucicom nije ovo o cem S&S prica...to jeste povezano s okom...a ovo je nesto drugo i ne znam da li je povezano...cini se da nije...

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vidovitost   uto kol 19, 2008 11:50 pm

burnme je napisao/la:
Ja vidim ponekad neki mjehurić kad se zagledam. Ne mora biti nebo, ali ne mogu ga direktno pogledat, bježi mi. Ali mogu upravljat s njim, mjehurić se kreće i kad mi izlazi iz vidokruga ja pomjerim očnu jabučicu i on se vrati. Tako da sam ja skontao da mi je to nešto do oka. A baš izgleda kao stanica pod mikroskopom. Uvijek sam se pitao šta je to. confused

To jest stanica koja se odljuštila od rožnice. Mjehurići o kojima ja govorim mogu se vidjeti kao iskrice i kreću se brzo i mijenjaju smjer neovisno o pokretanju očne jabučice. Tek kad ih uspijemo približiti vidi se da je mjehurić koji u sebi sadrži nešto kao tekuću svjetlost, ali te svjetlosti ima manje kad je mračnije - najbrži su oni na suncu i vani, u stanu su spori i poluprazni i teško ih je vidjeti. Ali to nije ono što opisuješ. Pročitaj još jednom onaj moj prvi post u kojem sam to objasnila :)
[Vrh] Go down
burnme
Višestanični organizam

Male
Capricorn Dog
Broj postova : 65
Registration date : 31.05.2008

PostajNaslov: Re: Vidovitost   sri kol 20, 2008 12:10 am

Kad sam pročitao tvoj post nije mi se ni činilo da je to ovo što sam ja opisao. Ovoga sam se sjetio kad sam Sarumanov post pročitao a nikad nisam znao šta je.
Nema mi druge, moram sutra malo blejat u nebo shock
[Vrh] Go down
Gost
Gost

PostajNaslov: Re: Vidovitost   sri kol 20, 2008 2:16 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Ako je kod tebe sunčano, izađi van i neko vrijeme opušteno gledaj prema nebu. Nakon nekoliko trenutaka ili minuta trebao bi vidjeti kakop na plavoj pozadini neba treperi bezbroj malih svjetlučica koje u početku djeluju kao iskrice. Ako uspiješ dulje gledati, vidjet ćeš kako su to zapravo mjehurići ispunjeni jačim ili slabijim svjetlom. Pokušaj, većina ljudi to vidi, ako vidiš i ti, onda si upravo upoznao prvu vidovitu osobu u svojoj okolini - sebe. Pazi da ne gledaš prema suncu, treba gledati u vedro nebo, ali da sunce ne smeta jer ti oči počnu suziti prije nego što se uspiješ dovoljno opustiti da bilo što vidiš.

Ja sam to vidjela puno puta i uvijek sam se pitala što je to...
[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur

Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Registration date : 28.03.2008

PostajNaslov: Re: Vidovitost   sri kol 20, 2008 2:53 pm

jel bio ko kod okulista u vezi toga ? scratch
[Vrh] Go down
Saroman
Žaba

Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 291
Registration date : 29.07.2008

PostajNaslov: Re: Vidovitost   sri kol 20, 2008 3:23 pm

da upravo tako svjetloisjena,kao iskrice.zanimljivo baš,odo trenirat vidovitost.vidimo se da vam proreknem budućnost ili odkrijem kakvu bolešćurinu koju imate.hehe
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vidovitost   sri kol 20, 2008 10:43 pm

Saroman je napisao/la:
da upravo tako svjetloisjena,kao iskrice.zanimljivo baš,odo trenirat vidovitost.vidimo se da vam proreknem budućnost ili odkrijem kakvu bolešćurinu koju imate.hehe

Samo naprijed! ides
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4

Male
Sagittarius Snake

PostajNaslov: Re: Vidovitost   čet kol 21, 2008 1:11 am

I dalje sam mišljenja da ti pulsirajući mjehurići sa vidovitošću veze nemaju, zašto i bi. Vide se i druge slične stvari, pa šta miga
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon

PostajNaslov: Re: Vidovitost   čet kol 21, 2008 7:46 am

Eclypso je napisao/la:
I dalje sam mišljenja da ti pulsirajući mjehurići sa vidovitošću veze nemaju, zašto i bi. Vide se i druge slične stvari, pa šta miga

Koje slične stvari?
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Vidovitost   Today at 3:27 pm

[Vrh] Go down

Vidovitost
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 4 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next