Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Epidemija debljine

Go down 
+13
Jagor
utisana
biga
Michael Wittmann
Fantom
Alpha
Chakotay
ANTEA65
flory
Armin od Irima
floridana
Cinderella
MoW
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimesub tra 03, 2010 11:54 am

Armin od Irima je napisao/la:
ma radio sam ja i tako da sam svaki dan osim nedjelje bio u teretani i neprestano radio preko 2 sata (nisam forsirao velike mase), ali nisam imao učinka (osim što sam dobio mišićnu masu). Mislim da sam najveći problem imao s prehranom...

Kada ne bih jeo poslije 18, vrlo bih nezdravo tretirao svoje tijelo - više od 12 sati bez hrane je vrlo nezdravo...

Nemoj tako rano ne jesti. Bilo bi dobro da do 20h pojedeš, ali ne do 18, to je pretjerivanje. Treba se razumijeti da si još jako mlad i sagorijevaš kalorije mnogo brže od starije populacije, kao i od ženske populacije.
Pravilo da se iza 18h ne bi trebalo jesti vrijedi za starije ljude, mnogo starije od tebe.
Ako si dobio mišićnu masu, makar malu, znači da si imao učinka. Ne možeš odmah imati mišiće kao stari Švarci, to je neprirodno. zubi
Važno je da pojedeš dovoljno kaloričnu večeru, nemoj se izgladnjivati. Isto tako, nastoj žvakati dobro hranu i uključi u prehranu dovoljno voća i povrća.

Antea ti govori da bi trebao vježbati svaki dan uz jedan dan odmora. To nije točno, naime količina vježbanja ovisi o sportu kojim se baviš. Kod utega se nipošto ne smije vježbati svaki dan, nego baš kao što si ti radio, oko 3 puta tjedno. Neke vježbe istezanja se mogu raditi skoro svaki dan, trčanje ili jogging svaki drugi.
Ovdje naravno ne govorimo i profi sportašima, nego o rekreativcima. Profi sportaši imaju svaki svoj način treniranja.

Ja recimo ništa ne vježbam, tek povremeno idem planinariti ili igram pingač. Ne dobivam na težini jer pazim kako se hranim. Ne kažem da je to nešto, ali neka istraživanja ukazuju na to da bilo koje teže vježbanje skraćuje život. Vježbanja kakvim ga mi danas shvaćamo u principu ne bi trebalo ni biti, već bi se ljudi trebali cijelo vrijeme prirodno kretati, boraviti na svježem zraku i sl. Naravno, tu govorim o idealnim uvjetima, naravno da ako pola dana proboraviš pred kompom da je bolje da nešto aktivnije vježbaš.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimesub tra 03, 2010 3:13 pm

A, to Armin vježba u teretani, valjda nisam dovoljno pozorno pročitala njegove postove. Mislila sam da vježba radi linije da smršavi a kad tamo hoće mišiće. Ja sam govorila o održavanju i tu je moj stav da svaki dan trebamo nešto raditi sa svojjim tijelom, ne samo zato da ne bismo bili debeli već se svakodnevnim vježbanjem stječu određene navike koje dugoročno onda blagotvorno djeluju na tijelo i um. Epidemija debljine - Page 3 158397
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimesub tra 03, 2010 4:39 pm

Ono što ja želim jest snaga, a prvo želim izgubiti oko 12-15 kg i usput dobiti ČISTU snagu, eksplozivnu i statičku, ali ovdje o tome ne govorimo...
Za više informacija ću potražiti prikladan topic ili otvoriti novi....


Uglavnom, što se tiče epidemije, valjalo bi uvesti neke programe kakve imaju u Japanu, koje sam već spomenuo...
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimesri svi 26, 2010 10:23 pm

Mislim da imaš jaku kiselinu u želucu. Da li te nekad peče želudac?
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 1:00 am

kome je upućeno pitanje?
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 1:18 am

Ops, oprostite. Ovoj curi koja je premršava a puno jede.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 1:37 am

Imati jaku kiselinu - prije možda lučiti previše kiseline. Vjerojatno djevojka ima problem s obilnim lučenjem kiselina, a i lužina u probavnom sustavu, dok joj pritom žlijezde što luče sluz (koja pokriva unutarnju površinu probavnih organa i štite od kiseline/lužine) jednako toliko rade i na taj način ona vjerojatno malo više i brže obrađuje sve što pojede. A ne bi me čudilo da ima konstantno povišenu tjelesnu temperaturu (ne iznad 37°C), a što znači da joj tijelo stalno izgara masnoće...
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 11:00 am

Već kad si spomenuo višu temperaturu...
Da li mi možeš dati neko objašnjenje, naime, već oko 6 mjeseci imam temperaturu 35 stupnjeva, znala je ujutro biti i 34. Rijetko mi se digne na 36.5 .
Inače, ne krećem se praviše ali niti ne sjedim cijeli dan.
Hranim se sa dosta voća.
Nisam debela ni mršava, malo anemična i tlak mi je nizak.
Anemiju i niski tlak imam oduvijek, ali ova niska temperatura je tek od ove godine.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 12:27 pm

anemija i niski tlak mogu biti genetski uvjetovani, osobito kad veliš da ih imaš čitav život.
niža temperatura može biti uzrokovana metaboličkim promjenama (premali unos energetskih potreba).
s druge strane, trebala bi uzeti u obzir to što si anemična i imaš nizak tlak - možda ti jednostavno nedostaje željeza u krvi (željezo je to koje prenosi kisik, a bez kojeg NIKAKO ne može doći do zagrijavanja tijela).
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 2:13 pm

Mislim da unosim dovoljno energetske hrane jer imam i koju kilu viška, cca.4-5kg. Hrana je kvalitetna. Friška riba, voće,salate, kruh od pira, raža, smeđa riža, blitva itd...
Anemična sam od kad sam bila mala s time da mi se je željezo sada malo i podiglo oko 8 je. Znalo je biti 4
Na kakve metaboličke promijene točno misliš?
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 2:56 pm

pa, možda ti je metabolizam usporen, a što se može dogoditi s godinama kad uslijede hormonske promjene, ali na to utječe i fizička aktivnost. možda ne bi bilo loše da si priuštiš pola sata neke aktivne šetnje svaki dan.

jedeš li dovoljno crvenoga mesa?
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 7:52 pm

Ne, crveno meso baš i ne volim.Imam i intoleranciju na svinjetinu i govedinu pa ga izbjegavam. Kad je roštilj, čevape moram pojesti. Ali to je 1 mjesečno.
Znam, morati ću se pokrenuti! Bicikla i pičenje
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 9:33 pm

Pa, crveno bi meso trebala češće unositi upravo radi željeza, ali i radi proteina kojih nema u drugim namirnicama kao što ih nema ni baš u sintetiziranom obliku (ili su jako skupi).

Što se tiče rekreacije, preporučujem hodanje, power walking, trčanje, HIIT trčanje (najbolje od svega, a može se prilagoditi svakome), aerobit, pilates... sve te aktivnosti uključuju mnogo mišićnih grupa i time omogućuju više potrošnje energije kao i poboljšani rad svih tih mišićnih grupa, njihova sinergija te se time bolje održava velik broj zglobova. Biciklom tijelo tjeraš da se usredotoči najvećim dijelom na noge, a što je zapravo ograničavanje tijela ali i gubitak vremena - ono što možeš postići s pola sata normalne vožnje biciklom dobiješ i s nešto kraćom šetnjom. Žene poslije tridesete se uglavnom drže džogiranja i power walkinga, a što je možda i najbolja vježba za žene, jer uključuje rad čitavoga tijela, a pritom se dosta učvršćuju mišići stražnjice i nogu (najviše) te leđa, trbuha, ramena i ruku (manje).
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 10:36 pm

[u]Svaka ti cast na ovako detaljnom odgovoru!
Onda, idem ovih dana malo brze hodati. Trcati mrzim od malih nogu (tjelesni sam imala 2! Bila sam najbolja u razredu sta se tice izdrzljivosti, rad na paralelama, skoku u dalj, penjanje po uzetu.. ali trcati nisam htjela. Za kaznu sam imala 2 iz tjelesnog.)
Ove zime sam se bavila pilatesom sta mi je jako odgovaralo. Onda sam bila stala, izgubila naviku i.. gotovo.
Sutra moram ici u jednu brzu setnju, moram..
evil
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet svi 27, 2010 10:41 pm

ne samo sutra, svaki dan, najbolje prije prvog jela...

ako hoćeš, mogu ti dati par savjeta oko toga (u mjeri koliko ja znam), ali ćeš mi se morati onda javiti preko pm-a ili još bolje fejsbuka...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimened svi 30, 2010 7:44 pm

Ustvari je najbolja aktivnost ona koju volimo i u kojoj uživamo. Ako netko ne voli trčati, onda nema smisla da to čini jer će odustati vrlo brzo, dok iako je vožnja biciklom lakša i troši manje kalorija je puno zanimljivija tako da se i time može puno postići jer je time lakše održati kontinuitet.

Što se tiče debljine, mislim da ljudi koji imaju problema sa debljinom jednostavno ne mogu biti gladni, jer da bi se smršavilo mora se biti i gladan neko vrijeme, a to je osjećaj koji neke ne mogu podnijeti.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimeuto lip 01, 2010 2:13 pm

grozan osjećaj - znam iz iskustva...

najboje rješenje jest zaokupiti se nekim drugim aktivnostima. istina, ne može se to stalno raditi, ali privremeno je dovoljno, taman dok se tijelo ne navikne...
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimesri lip 02, 2010 9:34 pm

@utisana Je li ti je intolerancija samo na svinjetinu i govedinu? Ako je, onda bi vjerojatna mogla jesti teletinu. Posebice teleću jetru koja je vjerojatno najkoncentriraniji prirodni izvor hem-željeza, koje se vrlo lako apsorbira.
Mislim da bi ti jednom-dvaput tjedno 20 deka telećih jetrica oporavilo anemiju kroz koji mjesec, a time vrlo vjerojatno i temperaturu. Naravno, umjereno kretanje (može i duže hodanje, a po meni je najbolje plivanje) je nužno za oporavak.
Nemoj zaboraviti da konzumacija veće količine složenih žitarica nepotrebno opterećuje probavni sustav i time smanjuje apsorpciju većine vitamina i minerala!

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimesri lip 02, 2010 10:39 pm

Da, teletina mi ne smeta, niti bijelo meso. Negdje čak piše da bijelo meso ima istu količinu željeza kao i crveno meso, bitan je uzgoj .
Jedem dosta plave ribe.
Ja sam oduvijek anemična ali u zadnje vrijeme mi je željezo dosta ok. Morati ću vaditi krv da ne pričam napamet.
Zadnji moj pronalazak je đumbir. Radim čaj od njega i jedem ga svaki dan. Tek sam počela... za koji dan ću vidjeti da li djeluje.
Sada počinje sezona bobičastog voća, to će me sigurno spasiti od anemije.
Ustvari sam puuuno bolje nego prije godinu dana. Malo je ta temperatura čudna...
Žitarice više ne konzumiram baš često .Malo su mi dosadile i to mi je više zimski đir.
Sad će na jelovniku biti uglavnom voće,povrće, ribe, roštilj- meso.
Samo da zagrije, bacam se u more!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimesri lip 02, 2010 11:47 pm

Bijelo meso u pravilu nema toliko željeza kao crveno, čak ni ako je uzgojeno prema ekološkim principima.
Plava riba je super. ides
Đumbir je u redu, ali ne znam koliko baš pomaže. Dobar je protiv upala i za ojačanje želuca, to svakako, no pitanje je koliko ga moraš pojesti da bi bilo iole većeg učinka.
Bobičasto voće pomaže sa željezom i djeluje snažno antioksidativno.
Međutim, bobičasto voće je vrlo koncentrirani izvor oksalata koji smanjuju apsorpciju vitamina i minerala koji se u tom voću nalazi.
Tako da osjetljiv želudac treba pripaziti na količinu tog tipa voća.

Jako bitna je i priprema obroka. To te posebno upozoravam kad spominješ roštilj. Savjetujem ti da pročitaš sve o pravilnoj pripremi hrane na Školi zdrave prehrane.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet lip 03, 2010 11:11 am

Hoću, svakako!

Đumbir grije tijelo, pa ga zato koristim jer mislim da će mi pomoći oko niske temperature.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet lip 03, 2010 11:56 am

Svakako bi mogao pomoći, ali možda ne direktno, već indirektno, jačanjem probavnog sustava.
Naime, niska temperatura je često prisutna kod smanjene funkcije štitnjače. Ne znam točno, nisam siguran jesi li negdje spomenula da imaš problema sa štitnjačom, ali ako se slučajno nisi testirala na hormone štitnjače, bilo bi jako dobro to napraviti, pogotovo zato što si spomenula da je to odnedavno.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
utisana
Višestanični organizam



Female
Aquarius Broj postova : 38
Age : 1827
Registration date : 23.05.2010

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimečet lip 03, 2010 9:39 pm

Štitnjača je dobro. Hormoni isto ok.
Zanimljivo je da svi u obitelji imamo tu nižu temperaturu koja se ponekad digne i na normalnih 36.6. Drugima ide oko 35, samo meni padne ispod 35.
Kod kuhanja koristim mrvicu manje soli nego ostali, vrlo malo slatiša, i to najčešće palačinke od pira pa sa medom ili nutellom. često pečem kokice, tu nadoknadim sol. Ali npr. kupovni čips ne koristimo.
Možda bi dr. House riješio misterij? popc
[Vrh] Go down
Jagor
Stanica
Jagor


Male
Virgo Snake
Broj postova : 27
Age : 34
Location : Osijek (okolica)
Registration date : 14.06.2012

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimened lip 17, 2012 2:30 pm

dugo godina bio jako debel, izvukao se iz svega toga jedva! svi oni koji imaju problema s kilama, radi sebe je super da se to rijesi. nije lako, ali se moze.
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitimened lip 17, 2012 4:07 pm

Samo pijte zelene čajeve u kilolitrima... Ja potrošim kutiju u tjedan dana, jedem kalorično a ne debljam se zubo
I to jaki čaj, nek se biljka namaće jedno 15 minuta tamo a onda kad voda skoro pa pocrni, cugnem u 3 guca šalicu baja

To je doduše samo privremeno, sada kad sam pod stresom jedem puno. Kada sve ovo prođe i počne ljeto jest ću malo i biti sexy jaki

I mogu reć da je zeleni čaj spasitelj. Pijem ga evo već 3 godine i od tad nemam nekih problema sa debljinom (druga je stvar to što se 4-5 puta godišnje prejedem ko tumul pa onda tjedan dana imam jake apetite i želju za slatkim pa se udebljam). Jedem sve a kilaža ostaje ista. Prije je bilo dovoljno da pojedem više od 2 šnite kruha na dan i ja sam se debljao, bez pretjerivanja. Preko ljeta sam dane provodio vani i nisam imao vremena jesti puno nego sam došao na ručak, pojeo 3 šnite namazane sirom i vratio se van... A kile išle gore.

Samo hardkor ljudi, dok vas ne tjera na WC odmah poslje jela znači da ne pijete dovoljno čaja :D

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Sponsored content





Epidemija debljine - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Epidemija debljine   Epidemija debljine - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Epidemija debljine
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: