Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?

Go down 
+15
Blizzard
zvezda
TiaMa'at
flory
konoko1
Berny_Sinara
Pohotni Jarac
Gea
Chakotay
Legionar
biga
Flamezar
Fantom
Alpha
schmizzl
19 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub oľu 27, 2010 2:53 pm

zanima me odgovor na ovo pitanje, jer se na ovom forumu često piše o životu posije smrti.
da li povezujete način pokopa sa onime u što vjerujete da će biti kasnije?

znamo, kroz mnoge se kulture prožimao običaj vjerovanja u zabrobni život, te su, sukladno tome, pokojnici pokapani sa predmetima koji bi im mogli trebati... zlato i dragocjenosti najviše :)



moje je viđenje svega da ću se ugasiti poput svijeće.
ne vjerujem u reinkarnaciju, ni odlaske na druge svjetove.
vjerujem da će energija iz mog tijela, jednostavno prijeći u neki drugi oblik, i moja misao, moj duh, kao danas, više neće postojati.

želim biti pokopana u čistoj zemlji, čak ne želim da to bude na groblju.
ne želim lijes, već pamučnu bijelu tuniku i da me se takvu samo položi u zemlju.
želim da se na mjestu moga groba zasadi drvo, hrast.
što ja prije istrunem, to će prije narasti drvo. ja mu dajem sve od sebe što mu zatreba, tj. ono što ostane, voda i ugljik dioksid. sleep
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub oľu 27, 2010 2:55 pm

Ja bih da me kremiraju i pospu nekud ispod nekog stabla na nekoj livadi negdje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub oľu 27, 2010 3:17 pm

Kada umrem i kad me ponesu,
dodji mala i jos jednom,pomiluj mi kesu...kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? 64658

Zelim biti sahranjen u aleiji velikana,dostojanstveno sa sve pleh muzikom.
Sa svim Hriscanskim obicajima koje dolikuju jednoj Bozijoj slugi..kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? 571896
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub oľu 27, 2010 11:01 pm

Ja nebi da me zakopaju. Najvise bi volio da me ostave di sam i umro i to je to. Al to nebi bilo prikladno bas :/ xD. Ili ocu da me spale. I pospu u more ili u sumu
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub oľu 27, 2010 11:27 pm

mene baš briga zato...gdje god me pokopaju, spale il bace... tjelo je samo kukuljica koja nam služi da se dalje razvijemo a izlazak iz te kukuljice je smrt... tako baš kao leptir što ostavi kukuljicu gdje stigne, tako i ja razmišljam o mom tjelu koje inače volim i zahvalan sam Bogu na njemu, al ono služi do jednog trenutka i onda nam netreba...
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub oľu 27, 2010 11:32 pm

Da, tocno. Al malo mi je creepy u onoj kutiji. Bljak.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub oľu 27, 2010 11:36 pm

ma tebi će bit baš svejedno jesi li u kutiji ili nisi... ti si mrtva i sa tjelom te više ništa ne veže, nemaš iskustvo iz tjela, nego si eventualno duh... zezaš se prolaženjem kroz zid, plašiš ljude koji su ti se zamjerili itd... bolje ti da nevidiš šta ti biva s tijelom jer prizor nije nimalo lijep vjeruj...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub oľu 27, 2010 11:44 pm

Moj grob će biti izložen negdje kao što je od Alojzija Stepinca u zagrebačkoj katedrali cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimened oľu 28, 2010 12:00 am

Alpha je napisao/la:
Ja bih da me kremiraju i pospu nekud ispod nekog stabla na nekoj livadi negdje...

Cuj da te spale a ekologija,zastita zivotne sredine,ozoski omotac,
na sve to moze da utice pi*kin dim...kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? 257951
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimened oľu 28, 2010 12:42 pm

schmizzl je napisao/la:

želim biti pokopana u čistoj zemlji, čak ne želim da to bude na groblju.
ne želim lijes, već pamučnu bijelu tuniku i da me se takvu samo položi u zemlju.
želim da se na mjestu moga groba zasadi drvo, hrast.
što ja prije istrunem, to će prije narasti drvo. ja mu dajem sve od sebe što mu zatreba, tj. ono što ostane, voda i ugljik dioksid. sleep
E o tome sam i ja razmišljao, to baš nekako u skladu s prirodom, priroda nam je dala ovo tijelo, bilo bi lijepo od nas da joj ga i vratimo :) No kod nas je to zabranjeno, ljudi se moraju pokopati na grobljima tj. na za to predviđenim mjestima.

Ali ljudsko tijelo je tako i onako ljuštura, pa je svejedno gdje ću biti pokopan kad umrem
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimened oľu 28, 2010 10:12 pm

ljudsko je tijelo đubar! lol
i kad meni više neće služiti, neka služi drugima :)

@biga, simpatično si nas usporedio sa kukuljicom, ali ja leptira vidim i osjećam, duha ne... bar ne na isti način :)

@alpha... možda završimo na istoj livadi :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimened oľu 28, 2010 10:20 pm

Kremirana... Pepeo bi da se prospe na 3 mjesta... jedno u šumu gdje obožavam šetati da na neki načim zauvijek živim u njoj, drugo u more u kojem sam se oduvjek osjećala kao da tamo pripadam kako bi mu pripadala zauvijek i treće mjesto je ono koje sam opčenito obožavala... ono je još uvijek traži, ali da ostanem dio sjećanja tog mjesta :)


A ostatak pepela nek se drži u urni sakrivenoj negdje u podrumu ili tavanu mojih potomaka kava

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimepon oľu 29, 2010 12:03 am

sorry, nisam skužila koje je treće mjesto Gea!? lol
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimepon oľu 29, 2010 5:18 pm

Nema ga još zubi Ne planiram još umrijeti tako da nisam našla ni neko mjesto koje bi imalo posebno mjesto u mojim sjećanjima, dovoljno da poželim biti zauvijek dio njega :)

Imam život da ga nađem miga

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 1:41 am

:) :) :)
a što, nitko ne bi dao organe?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 1:42 am

Ja bih...a ostalo da spale i...i tako dalje...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 1:43 am

Paaa... ja ne bih iz obzira prema drugima.
Ako postoji imalo šanse da je ona teorija da novi vlasnik poprimi nešto od starog vlasnika organa točna, bolje je da ne dam :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Pohotni Jarac
Riba
Pohotni Jarac


Male
Taurus Rat
Broj postova : 122
Age : 52
Location : Beograd
Registration date : 12.03.2010

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 10:29 am

Šta će biti sa mojim lešom, odnosno sa tzv zemnim ostacima, apsolutno me ne zanima. To više nema veze samnom...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 10:44 am

P.J. Slazem se zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 11:13 am

@legi, netko bi za život primio čitavu tvoju osobnost :) :)
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesri oľu 31, 2010 1:46 pm

iskreno negdje ispod drveta nekog :D ispod mog cempresa :D
[Vrh] Go down
konoko1
Riba
konoko1


Male
Virgo Dog
Broj postova : 102
Age : 41
Location : SL.BROD
Registration date : 24.01.2010

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesri oľu 31, 2010 6:36 pm

ne zelim biti sahranjen,zelim da moje organe u sto vecem broju presade ljudima koji ih trebaju
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub tra 03, 2010 12:12 am

ja bi sebe dala mom dragom drvetu s kojim i pricam kolko god bilo i zvucalo ludo :D
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimesub tra 03, 2010 12:14 am

Berny, nije ludo.. tvoje drago drvo te razumije :)
To je zapravo jako pametno od tebe

EDIT: ja bih da me spale, ili ako su mi organi u dobrom stanju, pa može otići tu i tam koji. Ali ne dam kožu niti išta oko očiju :S
Zapravo, neka mi prvo uzmu organe, a onda spale. Ja bih u ocean otišla.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitimepon tra 12, 2010 1:25 pm

znam da me razumije za sada je malecki cempresic al polako :D bude on kroz par godina se protegnut :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Empty
PostajNaslov: Re: kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?   kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
kako želite biti pokopani - u skladu sa vašim uvjerenjima?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Biti prvi, biti alfa

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: