Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Aura!

Go down 
+84
tinityrannical
BastSekhmet
Sang Real
Ymir
Slip
terx
ficoom666
Alma_Ashley
LJUBAV
orokusaki
Madonna
jovanrakic95
Rudi.
Einar
Buby30
Mama
Korplikan
Magic
primitive101
dualan
Novus ordo seclorum
Foto
adnan
Izida
Wsmack
mznida
ukiss
hromi
Fantom
marin
Nobodyxx
bros
Pohotni Jarac
Dantalion
Armin od Irima
flory
TWade
eni0
Dragony
Grinder
comewithme1717
MoW
Chakotay
schmizzl
skin
Athena
Rainmaker94
Tigon
tomi
morian
Aurora Borealis
Damian
Gea
Berny_Sinara
PEPE-Top Secret
betta13
kety6
veseli
Daenerys
Legionar
Ivan-ik
arhont
frostie
Jaykof
Cuppycake.Disaster
finga
Blizzard
danyf5
Merkurica
Tutankhamon
Sigmund Freud
Flamezar
fastforward
None
silver
Angel from shadow
ThE_IMMORTAL
gloria_g
Svjetloisjena
malena
Milab
Alpha
zvezda
indigocakra
88 posters
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next
Autor/icaPoruka
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimened srp 11, 2010 3:23 pm

pa u redu...
možda si hipersenzibilna...

nisi li u svojoj temi "naša zadaća" rekla da valja biti strpljiv da se dozna što se događa? e pa budi strpljiva pa ćeš shvatiti jednom... ;)
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimepon srp 12, 2010 5:05 am

Alpha je napisao/la:
Ja vidim izbijanje energije iz sveg zivog i jos vise ne zivog. Sve isijava. Kad se tako neke stvari pokrenu opet se vracam na svoje glavno pitanje - sto nije u redu sa mnom. Mislila sam da mi nesto nije u redu s ocima ali vidim to i sa naocalama i na blizinu (sto je vazno jer sam kratkovidna).

To što spominješ vidim i ja. Baš sam pri opisivanju koristila iste izraze -maglica i energija. Nije mi poput onoga ko s asfalta jer je ova maglica nekako gušća i jasno vidim dubinu prostora.

Sve je u redu s tobom (jer bi u suprotnom značilo da nešto nije u redu ni samnom :P). Imam izvrstan vid i na daljinu i na blizinu, nikad nisam s tim imala problema.
Najbolje vidim kada su npr. otvorena vrata ili prozor.. pa zrak prolazi unutra i ide van.. skroz se miješa. Nisam znala drugačije samoj sebi pojasniti pa sam zaključila da jednostavno vidim gibanje zraka. Sasvim sigurno nije bio nikakav dim i slično.

A ovo što kažeš za isijavanje energije iz neživog.. još uvijek mislim da mi se pričinjava jer nemam nekog objašnjenja scratch
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimepon srp 12, 2010 3:06 pm

ako ćeš gledati na sve oko sebe kao nešto sastavljeno od čestica, onda možeš zaključiti da sve stvara određeni oblik polja oko sebe, odnosno polje stvaraju čestice od kojih su predmeti (ili što se već promatra) sačinjeni. to bi objasnilo zašto to vidi.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimepon srp 12, 2010 3:13 pm

Ok, ali neobično mi je upravo to što nežive stvari toliko isijavaju. Mislila sam da je njihova energija skupljena unutar njih... tako da kažem, ograničena.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimepon srp 12, 2010 3:13 pm

Ne kuzim, koje polje cestica od kojih je sve sacinjeno?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimepon srp 12, 2010 6:50 pm

elektromagnetsko polje
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 12:28 am

Aha, pa tako kazi...mislim da EM polje nema tako sirok radijus. Treba to provjerit.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 4:36 pm

Jel neko procitao knjigu Razvoj Aure od Gorana Tasica (autor je gostovao u "na rubu znanosti")?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimepon srp 19, 2010 11:35 am

Ja ju citam. Dosla sam negdje na trecinu. Dosta je pisao o radiesteziji ali nedovoljno pedantno za moj ukus pa sam odlucila prvo procitati Prirucnik iz radiestezije od Hasanpasica pa se vratiti na Tasica. Prirucnih procitah ali Tasica jos ne jer sam u medjuvremenu zaplela za jednu trecu knjigu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimeuto srp 20, 2010 5:26 pm

a jel ima na netu da se skine ta knjiga ?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimesri srp 21, 2010 12:31 am

Mislim da nema jos. Barem nije bilo. Ali prije ili kasnije ce ju netko dignut.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimesri kol 18, 2010 12:11 am

Alpha je napisao/la:
Mislim da nema jos. Barem nije bilo. Ali prije ili kasnije ce ju netko dignut.




http://www.baneprevoz.com/bane/bok/delay.php?id=1068
http://www.baneprevoz.com/bane/bok/delay.php?id=1069
http://www.baneprevoz.com/bane/bok/delay.php?id=1070
http://rapidshare.com/files/21701079...Projekcija.pdf
http://www.hiddenmysteries.org/mysteries/menu.html


Razvoj ljudske aure
Razvoj Aure


Za posetioce ove prezentacije predstavljam uvodni deo moje knjige koji predstavlja kratak pregled onog o čemu knjiga govori.








Predgovor autora

Na početku mog teoretskog istraživanja (tada još uvek nisam znao da je to bio početak istrazivanja) čitao sam puno knjiga koje su na različite načine obrađivale fenomene koji proističu iz ljudske aure. Obilje napisane literature i šarenilo u pristupu istim temama u ovoj oblasti često je samo stvaralo konfuziju u mojim nastojanjima racionalnog shvatanja razvojnih procesa u ljudskom energetskom telu. Tek sam praktičnim radom u svakoj oblasti koja je u ovoj knjizi obrađena i uz svakodnevno prisustvo ekstrasensa uspeo da delimično složim komplikovani mozaik koga čini ukupno razumevanje procesa u našem energetskom telu.

Brzo se ispostavilo da je pisani materijal koji je pratio moja praktična istraživanja dovoljan za pisanje knjige, što naravno u početnim planovima nije uzimano kao moguća opcija u tada projektovanom radu. U toku istraživanja stalno se potvrđivalo, kroz čitanje dela drugih autora a i praktično, da su rezultati istraživanja stalno prevazilazili ono što sam na početku o svom doprinosu na polju razumevanja fenomena vezanih za bioenergiju mogao da pretpostavim.

Neprocenjivu pomoć u istraživanju fenomena vezanih za rast i razvoj aure, bez sumnje, dali su eksrasensi sa kojima sam radio i bez kojih rezultati istraživanja koji su u ovoj knjizi prezentovani ne bi bili ostvarivi. Napominjem da je bilo potrebno uložiti puno zajedničkog napora i hrabrosti u prihvatanju neobičnih fenomena i pojava koje su sve vreme pratila naša zajednička istraživanja.

Jedna od najvažnijih karakteristika aure jeste, svakako, njen dinamičan i brz razvoj. Brze promene koje se odigravaju na samoj strukturi aure imaju odraza i na promenu efekata koji proizvodi određena struktura u transmisiji bioenergije. Tu se prvenstveno misli na zračenje bioplazme i na “kvalitetne” karakteristike bioenergije koja se zrači. Može se skoro sa sigurnošću reći da svaka nova struktura aure ima sasvim specifičan uticaj na druge aure. Taj uticaj je posebno ispoljen u trenucima kada aura ima izraženo jak globalni bioenergetski potencijal. Ispitivanje tih uticaja verovatno će biti predmet budućih detaljnih istraživanja na polju bioenergije.

Ispitivanjem aura ljudi koji su se bavili na nestručan način jogom ili nekom od brojnih tehnika meditacije, ekstrasens je, na žalost, otkrio da mnogi od njih nisu uspešno razvili svoju auru. Razlog zašto dolazi do čestih grešaka u razvoju aure leži u činjenici da su često različite tehnike, koje su prezentovane u literaturi, izvučene iz konteksta i ukupnih determinisanih procesa koji prethode određenim vežbama.

Zato su te tehnike same po sebi nedovoljne i nedorečene a efekti njihove primene mogu neodgovarajuće uticati na razvoj aure.

Razvoj aure zato ne treba prepustiti slučaju ili intuiciji već je treba sprovoditi uz prisustvo vodiča koji će svojim znanjem uspešno sprovesti svaku od faza u razvoju aure. U neopreznom postupanju može se javiti problem veoma usporene (ili čak potpuno zamrznute) ekspanzije aure. To može prouzrokovati velike teškoće sa neizvesnim ishodom u kasnijim pokušajima da aura dobije na brzini u svom sazrevanju odnosno razvoju.

Najveće iznenađenje prilikom istraživanja aure svakako je bilo neobično saznanje da aura ekspandira u prostoru do izuzetno velikih dimenzija. Kolike su zaista dimenzije razvijene aure teško je reći ali se sa sigurnošću može tvrditi da su one veće od prečnika naše planete. Verujem da aura veoma brzo posle svog primarnog širenja dobija prečnik koji višestruko nadmašuje okvire našeg Sunčanog sistema. Tada frontni talas bioenergetskog polja aure dostiže izuzetno velike brzine prevaljujući ogromna rastojanja u svemiru. U stvari, ekspanzija aure kao prirodni fenomen predstavlja, po mom mišljenju, minijaturnu kosmičku eksploziju unutrašnje svetlosti koju je teško objasniti i razumeti nama do sada poznatim naučnim saznanjima.

Ekspanzija aure po svojoj neobičnosti može se uporediti samo sa širenjem naše vaseljene posle “velikog praska” koji se dogodio pre, otprilike, dvadeset milijardi godina, kada je počeo ekspandirajući život svemira. Tada je, da podsetimo, u trenutku same eksplozije, sva materija i energija svemira bila sabijena na tako malom prostoru da je mogla da stane na dlan ljudske ruke. Širenje energije i prvobitne materije koje je tada započelo još uvek traje. Zračenje radio talasa iz svih pravaca naše vaseljene, samo je daleki odjek neobičnog prirodnog fenomena koji svojom grandioznošću nikoga ne ostavlja ravnodušnim.

Pozadinsko kosmičko zračenje u velikoj meri podseća na zračenje razvijenih aura ljudi koji su nekada živeli ali i onih koji sada imaju razvijenu auru. Po svemu sudeći, jednom formirana razvijena aura ostaje beskonačno dugo da svetli u prostoru svemira, zadržavajući mogućnost svog daljeg razvoja što samo po sebi nameće brojna pitanja na koja je teško naći prave odgovore.

Verovatno najčešće pitanje koje će čitalac sebi postaviti posle čitanja ove knjige biće - Zašto treba razviti auru?

Ja na to pitanje ne mogu dati odgovor koji bi bio kompletan i koji bi zadovoljio sveobuhvatnost ove teme. U stvari, svako mora na ovo pitanje pronaći svoj odgovor.

Ova knjiga predstavlja do sada jedinstveno istraživanje razvoja ljudske aure. Ni na jednom mestu nećete naći tako sistematično i na naučnim osnovama utemeljeno istraživanje ljudske, u ovom slučaju, moje aure.

“Dan na dan sam se pitao što je to elektricitet, ali nisam nalazio odgovor. I još uvjek sebi postavljam (to) isto pitanje. Elektricitet je za mene sve. Dan kad tačno saznamo što je elektricitet bit će najznačajniji datum u povjesti čovječanstva.”

Nikola Tesla (1856 - 1943)

Uz želju da uspešno razvijete svoju auru srdačno vas pozdravljam i želim vam svaki uspeh.

Goran Tasić



U potrazi za istinom o mogućnosti razvoja ljudske aure

Knjiga “Aura, bioenergija, radiestezija, meditacija”, koja je izašla iz štampe 1997. godine i čiji je autor Goran Tasić, pripremana je još od kraja 1993. godine. Priprema građe za pisanje ovog dela podrazumevala je pažljivo osmatranje ljudske aure u toku četiri godine. Iz jednog takvog istraživačkog rada nastala je knjiga, koja na jedan potpuno nov način govori o razvojnom putu ljudske aure (ljudskog energetskog tela). Knjiga na vrlo jednostavan i logičan način opisuje pojave vezane za ljudsku auru, koje su u obimnoj literaturi iz ove oblasti prikazivane najčešće na jedan nesistematičan i često mističan način. Takav pristup ovoj temi svakako je bio moguć samo naučnim pristupom ovoj oblasti što, naravno, nije bilo uvek lako u toku ovog samostalnog autorskog istraživanja koje želimo da vam ovde predstavimo. 2008 knjiga izlazi pod naslovom RAZVOJ AURE I CAKRI.

Suština istraživanja nalazi se u trećem poglavlju sa naslovom “Razvoj aure”. Autor je u ovom poglavlju, pored mnogih pojava koje karakterišu auru i koje vas sigurno neće ostaviti ravnodušnim, pokazao i kratak pregled razvojnih procesa u ljudskom energetskom telu koji vam i mi delimično želimo da pokažemo.

Pre nego što pređemo na razmatranje teme, daćemo kratku definiciju aure i čakri koje predstavljaju osnovne funkcionalne delove aure.

Na samom početku rećićemo da savremena nauka nema čvrst stav prema definisanju ljudske aure - ipak to ne znači da ona ne postoji. Može se slobodno govoriti o auri kao energetskom proširenju fizičkog tela - telo očigledno predstavlja matricu aure ali je aura, po svemu sudeći, samo jednim delom zavisna od fizičkog tela, imajući na umu činjenicu da se ona najvećim delom prostire izvan tela. Čestice koje čine auru nalaze se u jonizovanom obliku u stanju plazme. Aura predstavlja jednu veoma stabilnu strukturu koja se ne pokorava spoljašnjim uticajima. Na njen rast se može uticati kroz izvođenje posebnog programa vežbi meditacije o kojima se delimično govori u knjizi o kojoj pišemo. U “ambijentu” razvijene aure moguć je početak razvoja “formacijskih čakri” koje predstavljaju specifične eterične organe u energetskom telu. Zadatak koji čakre imaju u auri u uskoj je vezi sa procesima emisije i apsorbcije “bioplazme” koja sačinjava osnovnu strukturu aure. Čakre su, za razliku od aure, u mnogoprisnijoj vezi sa telom i pokoravaju se apsolutno svakoj mentalnoj aktivnosti čoveka. Otuda se može govoriti i o bukvalnom rasipanju “bioenergije” (što su istraživanja potvrdila), ukoliko agresivne misli koje čovek svakodnevno proizvodi nisu bar pod delimičnom kontrolom. Zato možemo sa punim pravom tvrditi da naše zdravlje predstavlja, bar delimično, odraz sređenosti naših misli.

Slika 1.


Na slici 1. vidi se sedam “formacijskih” (postoji još šest perifernih) čakri neposredno posle njihovog aktiviranja. Aktiviranje čakri u nekim okolnostima moguće je svrstati u spontani proces. Ipak, taj proces je u najvećoj meri kontrolisan određenim vežbama meditacije koje podstiču razvoj aure u celini. Čakre u početnoj fazi razvoja imaju “kupasti” oblik, kao što je to pokazano na slici. Vidi se takođe da se one prostiru u jednom pravcu, što već u sledećoj fazi njihovog rasta nije slučaj.

Slika 2. .


Čakre imaju veoma dinamičan i brz razvoj pa njihova struktura trpi, u relativno kratkom vremenskom periodu, velike promene. Tako, na slici 2. imamo prikazanu sledeću fazu u razvoju čakri ali i aure u celini. Vidi se da su čakre dobile strukturno potpuno novi prostorni izgled. Ta nova struktura ima uticaja i na proces emisije bioplazme na daljinu, što je detaljnije opisano u poglavlju “Isceljivanje bioenergijom”. U daljem toku razvojnih procesa u auri došlo je do rasta i ujednačavanja dimenzija svih sedam formacijskih čakri - slika 3.

Slika 3.



Završna istraživanja aure dovela su do otkrića “bioenergetskog bloka”. To je jedna potpuno nova struktura koja je nastala kao posledica izlučivanja gusto pakovanog sadržaja iz čakri - slika 4. Interesantno je da je bioenergetski blok po svom prostornom rasporedu potpuno izvan tela čoveka koji ima razvijenu auru.On, očigledno, preuzima ulogu emisije bioenergije na daljinu koju su ranije imale formacijske čakre. Svojim oblikom zajedno sa čakrama bioenergetski blok neodoljivo podseća na točak. Podsetićemo da pojam “čakra” na sanskritu označava pojam “točak”, što nas može upućivati na izuzetnu starost istraživanja koja se tiču ljudske aure.

Slika 4.



Ne zaboravite:
Svi posedujemo auru i svako od nas može razviti sopstvenu auru.

Autor organizuje predavanje o razvoju aure. Javite se ako ste zainteresovani.

Goran Tasić
Mob. 0645669633
Email. tasic.goran@gmail.com

The Aura, Bioenergetics, Radioesthesia and Meditation
by Goran Tasic

OBSERVATION OF THE FIVE PERIPHERAL AND SEVEN
FORMATIVE CHAKRAS

The first chakra which can be noticed by the extrasense is the fifth peripheral chakra forming the famous aureola around the head. As the observation proceeded, the extrasense was able to perceive the similar aureola around hands and feet. All five peripheral chakras seemed to be clearly visible for their characteristic spheric golden brown colour.
It could be said that they darkened without any morphological changes.In this process, which obviously followed the overall development of the aura, the aureola around the head had always had a bit darker shade.All five peripheral chakras got that same golden brown shade.
The observation of the formative chakras was possible from the moment of their initiation when they could be noticed as buds protruding out of the bioenergetic’s body. The chakras’ dimensions didn’t develop equally, in the course of their development, in the second circle of power. The fourth chakra “anahata” had the largest dimensions and the second largest was the fourth chakra “ajna”.The third chakra “manipura” was nearly as large as the seventh chakra “sahasrara”. The rest of the formative chakras were obviously smaller.
In the course of the later ripening of the aura in the fourth circle of power, it came to an enormous growth of all chakras located along the axes of the spine.This occurence might be called a certain transformation of the chakras which got a completely new shape and their dimensions nearly equalized.

The Aura, Bioenergetics, Radioesthesia and Meditation
by Goran Tasic

“Development Of The Human Aura

Dear friends,
My name is Goran Tasic and I am author of the book “Development Of The Human Aura”. It is the very first book from which you can learn all about “development of the human aura”.
I would like to inform you briefly about my book:

1) This book was inspired by the inquiry my aura. I took an “investigation” of my aura, and after that, I wrote my first book -”Development of the Human Aura”(The Aura, Bioenergetics, Radioesthesia and Meditation ). Currently, I am working on a continuation of my book.

2) This book originates from the observation and monitoring of my aura. Two extrasense, both selfsame knowledged, worked with me toghether, first one than another, during almost seven years long period (from 1993 to 1999). I made 58 pictures for this time and all of them are in the book.

3) We found the natural legality of development of the human aura. We had scientific approach considering the matter of aura. I am an engineer. I know it.

4) All people have aura. And once, all of them will have aura such as the one of mine.

5) Therefore, this book will be interesting for reading and studing.

6) Readers are very pleased with my book.

7) My book gives an important message about the existence of our aura. This is very important for all people. I wish to inform them about their aura. It is my aim. Therefore, I hope that you will be pleased with my book.

I published my book in Belgrade, Yugoslavia, in 1997. The publisher is “Partenon”, Belgrade.

The book has 126 pages (in B5 format) and 58 pictures. Now, I would like to say something about my course: “Development Of The Human Aura

My first course will consist of four or six parts and it will last for four months (one or two times per month). Then, I will give the exercises for my students and after that, they will begin the development of the human aura.
After a year from the beginning of the first course, I will organize the second course for students who took the first course. You will develop yours aura after my course. You can to see my aura.
With my wish that your aura once will be just like mine is .

Goran Tasic
+381 0645669633
mail . tasic.goran@gmail.com





Šta je aura i šta su čakre

Da bi znali o čemu se u ovoj knjizi govori, treba da znamo šta je to aura, šta su to čakre šta su to akupunkturne tačke, magistralni putevima bioenergije i šta u stvari protiče kroz akunpukturne tačke i magistralnim putevima bioenergije.
Počećemo od toga da čakre i akupunkturne tačke predstavljaju ulazna vrata za energiju koja dolazi iz okruženja. Tu energiju čine elektromagnetne, infracrvene, ultrazvučne i gravitacione vibracije , a osnovni sastojak ovih vibracija su elektroni. Akupunkturne tačke otkrivaju instrumentima tako što je u njima električni otpor najmanji. Vi znate da upravo tamo gde je električni otpor najmanji tamo putuje struja elektrona tako je i ovde slučaj sa akupunkturnim tačkama odnosno čakrama. Šta inače rade slobodni elektroni u našem organizmu. NAJNOVIJA NAUČNA ISTRAŽIVANJA POKAZUJU DA SVI PROCESI OKSIDACIJE (OSNOVNI PROCESI METABOLIZMA U ĆELIJAMA) I OBNAVLJANJA ORGANIZMA ZAVISE OD KOLIČINE SLOBODNIH ELEKTRONA. Na primer vi znate da je sva materija sastavljena od molekula. Molekul je u normalnim okolnoszima električki neutralan. Ali ako on primi jedan elektron on narušava svoju elektroneutralnost i postaje negativan jon. Ako se iz molekula otkine jedan elektron on zbog manjka negativno naelektrisanih čestica postaje pozitivan jon. Ogromna količina materije koja cirkuliše u čovekovom organizmu nalazi se u jonskom obliku. Joni učestvuju u praktično svim hemiskim procesima koji se odvijaju u našem telu. Na primer osnovni energetski proces koji se dešava u našem telu, zahvaljujući kojem funkcionišemo, jeste pretvaranje glikoze u CO2 u ćelijama uz učešće naelektrisanih čestica- jona i elektrona. To je takozvana biološka oksidacija.
Ćelije se graniče membranama koje imaju pozitivno naelektrisanje spolja i negativno iznutra i to obezbeđuje prolaz materije u ćeliji produkata metabolizma ćelije izvan ćelije.
Vraćam se ponovo na suštinu problema razumevanja uloge čakri a to je da je u njima električni potencijal najmanji, tako da energija okoline ulazi kroz njih kao kroz neku vrstu kapija, elektroni koji čine okosnicu te energije pri tome dobijaju ogromne brzine i u magistralnim putevima od čakri putuju ka svim ćelijama našeg tela da bi u njima pokrenuli sve hemiske reakcije koje su od vitalnog značenja za život. Tako gledano čakre, odnosno akupunkturne tačke, predstavljaju neku vrstu električne pumpe koja nas snabdeva potrebnim elektronima koji igraju životno važnu ulogu u našem telu.
Što je organizam aktivniji to je više ukupnih biostruja, biostruja kao i svaki tok struje oko provodnika odnosno tela formira elektromagnetsko polje. Pošto se električni procesi odvijaju u svakoj tački našeg tela onda se i elektromagnetno polje nalazi u svakoj tački našeg tela. Celo naše telo predstavlja neku vrstu magneta sa magmetnim poljem gde glava predstavlja pozitivno naelektrisanje „+“, a telo negativno naelektrisanje „-„. Opšte čovekovo polje „aura“ obrazuje se od biopolja svakog organa,svakog dela tela,svake ćelije. Znači svaki organ, svaki deo tela,svaka ćelija imaju svoje biopolje- energetski omotač. Bilo kakve promene u bilo kom organu odmah se upisuju u lokalni bioomotač i u opštibioomotač „auru“ celog tela. Biopolje koje opisuje oblik fizičkog tela zove se etarsko telo ili aura ili energoinformaciono telo. Svaki delić našeg tela i organi našeg tela , šalju svake sekunde u naš Mozak informaciju o stanju bioenergije u svakom delu našeg tela. Mozak preko svog sisitema regulacije održava energetsku kontrolu celog tela. U vezi sa tim jasno je kako nastaju bolesti i kakao one mogu da se spreče.

Kako dolazi do razvoja aure
Jedan od najvažnijih elemenata uspešnog razvoja aure jeste uspešno fiziološko odmaranje odnosno MEDITACIJA što je bila tema proučavanja dr. Edmunda Đekopsona. Evo male informacije o njegovom radu.
(Kako se treba odmarati – dr.EDMUND \EKOPSON ID68450 MEDICINSKA KNJIGA BEOGRAD-ZAGREB1966)
Ako poslovi napreduju ~ovek nalazi u tome podstrek za novim naprezanjem ka jo{ ve}em uspehu. Ako poslovi idu lo{e to je znak da treba jo{ vi{e raditi i naprezati se da bi poslovi i{li bolje nego {to je to sada slu~aj. Umor se i ne oseti dok ne nastane potpuna du{evna iscrpljenost. Poslovni ~ovek napu{taju}i svakodnevan posao i odlaze}i ku}i nosi sa sobom i probleme sa posla i u ve~ernjim satima. Doma}ica koja priprema neki ru~ak isto tako brine da svaki detalj bude ura|en kako treba. To traje sve vreme dok neka proslava traje. Prose~an pojedinac na takvim zabavama ~esto ~ini veliki napor da ostane privla~an za svojju okolinu. Ljudi koji se bave dru{tvenim delatnostima prividno sti~u mirno}u ali nervna napetost je ostala iako je njihovo lice nau~ilo kako da zadr`i mirno}u. Zatim tu su i nov~ane brige za sve ve}e `elje i prohteve savremenog na~ina `ivota.
Sve vi{e se uvi|a da preveliki napor ima uticaja na pojavu povi{enog pritiska. Napetost mo`e biti i vrlo prijatna –kada kupujemo, prodajemo, proizvedemo. Ali i prijatan i neprijatan napor izazivaju napetost. Mogu se ~esto videti znaci zamora i poja~ana razdra`ljivost. To su znaci preranog starenja, naboranost lica ,osedelost… krvni pritisak povremeno raste pa se vra}a u normalu. Ponekad postanu nesposobni da zaspu dok oni koji su jo{ vi{e umorni zaspu ~im dodirnu jastuk. Poreme}aj probave- bolesnik nema mogu}nost da vari odre|enu hranu.
Kakve veze ima napetost saq sr~anim napadom? Dali su arterije otvrdnule? Dali su skleroti~ne? Masti se gomilaju na sr~anim arterijama i slabe njihove zidove. Time omogu}uju da one prsnu ili da nastane zastoj unutar arterija tako da prestane priliv krvi u neke delove sr~anog zida- to je sr~ani napad. Masne naslage se uvek nalaze u obolelim koronarnim arterijama.
Dokaz da su napor i napetost veoma ~est faktor u oboljenjima srca jeste slede}i primer. 300 boraca poginulo je u jednoj borbi sa korejcima. To su bili mladi}i sa prose~nih 20 godina. U 77% slu~ajeva kod njih je obdukcijom na|eno i izvesnom stepenu obolele koronarne arterije. U nekim slu~ajevima srca su bila ozbiljno obolela. Lekari su bili iznena|eni ovom statistikom. Ti mladi}i su jeli hranu istu kao i peose~ni amerikanci njihovih godina samo {to su oni bili izlo`eni stresu rata i ratnim naporima. Ka`e se da 1 od 2 amerikanaca izme|u 35 i 40 godina ima znake stvrdnjavanja koronarnih arterija. To je samo po~etak bolesti. Ali kod ovih vojnika bolest je bila ve} daleko poodmakla i to kod 77% mladi}a od 20 godina.
Bolovi u predelu srca su vrlo naivni i ~esto nam se neda da ih shvatimo ozbiljno. Lekari ~esto razdvajaju anginu srca od koronarnih sr~anih oboljenja. Za angunu se smatra da je prosto gr~ koronarnih arterija kroz kojih krv proti~e i snabdeva sr~ane zidove , dok koronarno sr~ano oboljenje podrazumeva gomilanje i stvrdnjavanje masti na tim arterijama {to ima za posledicu o{te}enje delova sr~anog zida ako i kada nije dovoljan docvod krvi. Angina izaziva bol u vidu nekog skupljanja. Ona mo`e da sejavi u obliki te`ih ili lak{ih napada. Kod koronarnih oboljenja bol mo`e i da se ne javi i da pro|e neprime}en. Me|u uzroke spazma koronarnih arterija ili angine ubraja se svakako napetost i emotivni doga|aji.
^UVANJEM NA[IH MI[I]NIH SNAGA MI UJEDNO ^UVAMO I NA[E SRCE. To se posti`e izbegavanjem nepotrebne napetosti. Napetost ne predstavlja optere}enje samo za na{e srce ve} i za ne{e arterije.
Nerv se prazni u mi{i} i zatim izaziva njegovu kontrakciju. To mi{i}e dovodi do manjeg ili ve}eg stepena ukru}enosti. Zahvaljuju}i tome mogu se lokalizovati isuvi{e aktivni nervi ili nervna napetost. Mo`e se o~ekivati da na primer vojnik na frontu ili atleti~ar u nekoj trci ima stanje visoke nervne napetosti. Kada se takva osoba odmara onda mi pomislimo da takve nervne napetosti vi{e nema . me|utim ni pod okolnostima povoljnim za odmor sprave za merenje ne pokazuju da je nastupio odmor. Prekomerna nervna aktivnost je postala hroni~na.
Pra{kovi sre}e – sredstva za umirenje, vrlo se lako izdaju na recept a u mnogim zemljama i bez recepta. Mnogi lekari ne gledaju na to sa odobravanjem jer to je neka vrsta masovnog drogiranja stanovni{tva. Sporedna dejstva tih lekova su promene na ko`i , promene u krvi, bunilo nastalo intoksikacijom, napadi asme i dr. sposobnost takvih osoba da normalno rade je smanjena, energija takvih osoba je svedena na najmanju meru, a posle prestanka uzimanja tih lekova kod njih naj~e{}e nastaje poti{tenost i nervoza.
Kao alternativa tome stoji fiziolo{ka procedura u odmaranju koja je veoma efikasna u mnogim slu~ajevima i {to je naj interesantnije nema {tetnih dejstava – ugra|eni smiriva~.
Sredstva za umirenje deluju toksi~no da delove elektri~nog kola koje postoji izme|u mozga i nervno-mi{i}nog sistema. Fiziolo{ki metodi ne deluju tako. Opu{tanje postaje deo bolesnikovog `ivota deluje mnogo trajnije no sredstva za umirenje. Sredstva za umirenje deluju na otupljivanje nervnih tkiva. Kada ih uzimamo moramo biti svesni da uzimamo otrove. Postavlja se pitanje: za{to moramo da sebe otupljujemo kada smo u mogu}nosti da i bez uzimanja lekova u~inimo isto- da ne ~inimo napore. Usled du`e upotrebe tih lekova njihovo dejstvo oslabi pa se doza pove}a ili se promeni lek. Sredstva za umirenje su ne sumnjivo korisna kada se koriste povremeno kada su u pitanju neka akutna oboljenja ali se u praksi ta sredstva koriste znatno vi{e nego {to je to potrebno.
Lekari ~esto puta preporu~uju odmor, kod ozbiljnih poreme}aja organa za varenje, srca, gripa, tuberkuloze, o~ito je da pove}ani krvni pritisak mo`e da se snizi posle du`eg odmaranja.
++Mnoge osobe iako prividno izgleda da mirno le`e nikako ne uspevaju da se opuste. Disanje kod takvih osoba je ne{to nepravilnije, povremeno udahnu dublje, povremeno ~ini slabe pokrete, lako nabira ~elo, mrgodi se, brzo trep}e, pokre}e o~i pod zatvorenim kapcima, pokre}e glavu ili ruku ili samo prst.
++^im pojedinac prebrodi stanje zaostale napetosti nestaje lakih nepravilnosti u njegovom disanju, puls spada na normalu, pritisak tako|e, refleksnog gutanja nema, o~ni kapci postaju nepomi~ni. Pojedinci se sla`u da je nastalo stanje prijatno za odmor. Ako se ovakvo stanje odr`i onda se ono pretvara u onaj oblik prirodmog sna koji najvi{e odmara.
Premoren i nervozan ~ovek lako izgubi naviku za dobrim odmorom. On obi~no nezna koji su mu mi{i}i napeti, ne mo`e da proceni dali se opustio, i ne zna kako to da uradi. Razni medikamenti mogu da doprinesu spazmu ili zategnu}u trbu{nih mi{i}a i time da ote`aju opu{tanje.
Cilj opu{tanja jeste da se iz stanja napetosti do stanja opu{tanja do|e u periodu od nekoliko minuta. Me|utim da bi se to postiglo potrbno je vi{e nedelja meseci, pa i godina dana. To zato {to je te{ko da se neke na{e navike menjaju brzinom kojom deluje tableta koja se uzima za smirenje ili uzima pozori{na karta. Ali i pored toga to nije tako tye{ko ustvari mo`da je to ne{to {to se mo`e najlak{e nau~iti.
Kutak za opu{tanje. Krevet za. Opu{tanje.ruke da le`e pored tela a da ga ne dodiruju. Ispod glave jastuk. Osobe koje boluju od reumatizma mogu ispod kolena da stave jastu~i}. Licem prema tavanici. Le`anje u drugim polo`ajima zate`e mi{i}e skeleta i nemo`e do}i do opu{tanja.
U po~etku treba da pro|e pola sata pre nego li pre|ete na opu{tanja organa za disanje. Cilj je da se disanje oslobodi uticaju volje. Pritisak u predelu ispod prsne kosti po{to se primeti ta napetost pri opu{tanju ona se treba primetiti i opu{tati i pri obi~nom disanju. Opu{tanje grudnoh ko{a treba uraditi na isti na~in kao {to ~inite i sa rukama i nogama.
Mnogi se `ale da nastavljaju da misle i kada treba da se odmore. Tu se………. vi uop{te ne trba da ~inite napore da biste prestali da mislite. Va{ jedini cilj za vreme izvo|enja svih ve`bi u po~etku jeste da postepeno opu{tate sve mi{i}e i da prepustite da se drugo odvija samo od sebe.
Mo`da se javi sumnja dali tako ne{to uop{te vredi raditi. Ali sa vremenom se uvi|a da san postaje mnogo mirniji, primeti}e se i ubla`avanje nekih ranijih simptoma kada se radi o problemima sa sr~anim radom. Nejasan bol koji ponekad ose}a u blizini srca, neredovni otkucaji srca, nadimanje `eluca su nestali ili su po~eli da se javljaju re|e. tako|e je zaklju~io da je suvi{e brinuo u pro{lom vremenu i da je svoje zdravlje unaza|ivao svojim du{evnim stanjem. Uz put pro{la su ~esta nepotrebna uznemiravanja i strahovi.
Treba ograni~iti raspravu na one koji su u nedoumici ili tra`e istinu a izbegavati je sa onoma kojima je glavno da budu zajedljivo duhoviti.
Upore|ivanje okretnih igara i suvi{nih pokreta koje imaju napete osobe. Diferencijalno opu{tanje- minimum napetosti u mi{i}ima potrebne za izvo|enje jednog akta, uz uporedno opu{tanje ostalih mi{i}a.
Suvi{na napetost-nepreastana gestikulacija, govore brzo, piskavo, preterano se pomeraju ili okre}u, bezrazlo`no kolutaju o~ima, pokazuju preterane znake uzbu|enja ili druge preterane aktivnosti.
Iskusan u opu{tanju – noge su mu manje ili vi{e isturene, ruke i glava su mlitavi, trup mo`e da se savija u bilo kom pravcu. Disanje je ujedna~eno i mirno. Nema ni traga od nemirnih pokreta ~ak mu se ni prsti ne mrdaju. Za o~ne kapke je karakteristi~no da su glatki i bezizra`ajni, atreptanje se ne prime}uje du`e vreme. Ako se posmatra izbliza primeti}e se da se o~na jabu~ica ne pomera. Da bin sve to postigli treba vam pa`ljivi posmatra~.
Kada se ovde govori o promenama na bolje onda se one ne doga|aju preko no}i, naime put ka tome nije lak. Za jedan kurs obuke obi~no je potrebno jedan ~as ili dva nedeljno. Pacijent sem toga mora svakog dana da ve`ba sat do dva sata. To zavisi od starosti, ranijih navika, sposobnosti da se pridr`ava uputstava, redovnog ve`banja, i svakako od zdravstvenih problema kojim je eventualno neko izlo`en.
U cilju posmatranja elektri~nih impulsa koji postoje u mi{i}ima za vreme kontrakcije koriste se povr{inske elektrode . za vreme potpunog opu{tanja nema elektri~nih impulsa. Testiranjem je utv|eno da je nivo opu{tanja koji su postigle veoma nervozne osobe,a koje su pro{le obuku opu{tanja, mnogo manji od nivoa opu{tanja koji su postigla grupa studenata koji su bili podvrgnuti testiranju na volta`u napetosti.
Nije svaki odmor na primer onaj popodnevni isti kao odmor sa ciljem opu{tanja. To su testiranja pokazala. Efekti takvog odmora mogu biti nervoza, nesanica i ~ak umor. Kada se radi sa metodom opu{tanja efekat je veoma prijatan odmor i odmorenost posle zavr{etka opu{tanja i najva`nije nestanak briga. To je najve}e iznena|enje koje imaju ljudi koji krenu ovim na~inom odmaranja. Opu{tanje je skoro nemogu}e kada je ~ovek emotivno uznemiren. *univerzitet u ^ikagu 1922-1936 neprekidno je vr{io ova istra`ivanja.
Kada je neko zabrinut ili uznemiren mo`emo to iskoristiti ga {ta se de{ava. On po pravilu ka`e da se u njegovoj svesti javljaju vizuelne i druge slike u vezi sa onim {to ga ~ini nervoznim. Opu{tanjem se mo`e posti}i smanjivanje du{evne uznemirenost na nulu a du`im praktikovanjem i ve`bama opu{tanja olak{anje du{evne napetosti mo`e da postane stalno. Se}anje na doga|aje koji donose nervozu i uznemirenost i pojava uznemiruju}ih slika pa i zvuka. Probe su pokazale da kada ne{to zami{ljamo ne~eg se se}amo zate`emo neke mi{i}e kao da stvarno gledamo u ono na {ata se podse}amo. Ako opustimo te napetosti prestajemo da razmi{ljamo, se}amo se o tim stvarima. To je mogu}e u~initi podjednako u le`e}em ili u radnom pol~o`aju.
U trenutku ja~eg ose}anja straha,ako je aparat za bele`enje uklju~en, javlja se jaka u~estalost struja u gotovo svim mi{i}ima i nervima. To je ono {to zovemo nervozom.nervoza mo`e ponekad da bude vrlo korisna ali preterana mo`e biti veoma {tetna po na{e zdravlje.
Hroni~no visok krvni pritisak mo`e a bude posledicaq raznih oboljenja uklju~uju}i tu oboljenje bubrega, srca i `lezda ali to 90% slu~ajeva u Americi nije slu~aj. Radi se o bolesti za koju se nezna uzrok – esencijalnoj hipertenziji.
Op{ta mi{i}na napetost mo`e da izazove pove}ani krvni pritisak isto tako kao i napetost izazvana za vreme uzbu|enja. Napetost u celom telu ne nastupa samo iz nervne uznemirenosti i uzbu|enja ve} i za vreme napora i podnapora(kada je delatnost tako slaba da su potrebni vrlo dobri instrumenti da bi podnapor merili). Naime napori su skupljanje mi{i}a ili njihova kontrakcija, {to je sagorevanje u mi{i}ima. Preko krvi se vr{i snabdevanje gorivom({e}erom) i kiseonikom. Pa je srce primorano da ja~e kuca.a arterije se sna`no skupljaju da bi pove}ale pritisakkrvni i da bi prenere koli~inu goriva koja je potrebna za vi{e napora. Sa vi{e sagorevanja javlja se i vi{e pepela i time se javlja potreba za njihovim otklanjanjem.to su odpadne materije kao minerali i mle~na kiselina. Odklanjanje tih materija predstavlja dodatni napor za krvotok.umor se brzo javlja kada nije zadovoljena potreba organizma za pove}anim krvnim pritiskom.n
Nau~no opu{tanje ne uspavljuje bolesnika i ne optupljuje njegovu preduzimljivost i pokretljivost. Nau~no opu{tanje osloba|a bolesnika svih ko~enja, zamora, ~uva njegove snage i na taj na~in ~uva njegovu radnu sposobnost.. opu{tanje je bezopasno kao disanje. Opu{tabnje nema sporednih {tetnih dejstava kao {to je to slu~aj sa lekovima. Izve`bana osoba bilo da joj je krvni pritisak visok ili ne mo`we da ga smanji za nekoliko minuta.pomo}u diferencijalnog opu{tanja isti poslovi se mogu raditi ali sa mnogo manjem utro{kom energije i zamora. Kada se mi{i}i obu~e da ~ine manje napora pritisak }e se sam po sebi smanjiti.
Primeri iz prakse. Pritisak 252/140 i 97/72 .za vreme obuke nastavljeno je sa uzimanjem lekova dok se nisu stekli uslovi za prestanak uzimanja lekova a posle nastavka ve`bi opu{tanja posle tri meseca od prestanka uzimanja lekova do{lo se do pritiska od 97/72.180/130 posle 6 meseci obuke 115/84
Ako je opu{tanje nepotpuno i ako jo{ uvek posle opu{tanja postoji i najmanja napetost koja se meri milionitim delom volta na ure|aju za posmatranje nervne napetosti tada ne}e krvni pritisak izrazizitije da padne. Zato se sa ovim mora ra~unati akose `eli potpuni uspeh u radu.
Bol u predelu srca, levog ramena i ruke. Lupanje ili palpitacija (brzo kucanje) srca. Preskakanje srca i drugo tu je i op{ti umor le|a kada du`e traje.. bolovi koji se iz predela srca {ire prema ramenu i levoj ruci poznati su kao angina. Mnogi lekari smatraju da se angina javlja samo kada je srce obolelo. Me|utim angina se ~esto puta javlja i kod zdravog srca kada je ono premoreno. Treba srce odmarati ne nositi veliki teret niti se izlagagati velikim fizi~kim optere}enjima.
Mnoge obdukcije pokazale su da je srce iz nepoznatih razloga prestalo da radi. Iako se primera radi radi o ve} bolesnom srcu uzroci prestanka njegovog rada se ne mogu ta~no definisati. Mi{ljenje je da je srce prestalo da radi iz jednog jednostavnog razloga. Zamor sr~anog mi{i}a. zna~i da mnogo vi{e ljudi nego {to se to i pomi{lja umire od zamora.
Da bi se izbeglo zamaranje srca potrebna je dobra sr~ana cirkulacija. Krvni sudovi koji hrane mi{i}e samog srca zovu se – koronarni sudovi. Poznato je da kada ti sudovi postanu odve} napeti ili spasti~ni, sr~ani mi{i}i stradaju. To je po~etno stanje koronarnih sr~anih oboljenja. Kasnije ti krvni sudovi mogu da izgube svoju elasti~nost i otvrdnu. Tada srce postaje manje sposobno da podnese svakodnevne napore – varenje velike koli~ine hrane, penjanje uz stepenice, hodanje nasuprot jakom vetru i sl. Angina je zna~i bol koji nastaje usled nemo}i srca da pumpa dovoljno krvi u organizam pri nekom uobi~ajenom naporu. Kod mu{karaca koji umno rade smrnost od angine je tri i po puta ve}a od onih koji ne rade umno.

Profesor Đekopson je imenom “fiziološko odmaranje” nazvao nešto što je poznato pod imenom “meditacija”. To je zato jer verovatno ne bi dobio novac za svoja istraživanja od svojih sponzora ako bi to nazvao meditacijom. Sve jedno ova tehnika meditacije odnosno fiziološkog odmaranja koristi se u razvoju aure.
Autor knjige
Razvoj aure i čakri
Goran Tasić








Autor knjige RAZVOJ AURE I ČAKRI Goran Tasić
ORGANIZUJE PREDAVANJA O RAZVOJU LJUDSKE AURE

Predavanja su našla uporište u njegovoj prvoj knjizi
AURA
BIOENERGIJA
RADIESTEZIJA
MEDITACIJA
Koja je izašla iz štampe 1997. godine.

2008. godine izašla je iz štapme knjiga RAZVOJ AURE I ČAKRI

Predavanja će biti organizovana kada se prijavi dovoljan broj ljudi, zato se prijavite sada ako ste zainteresovani za predavanja.
Cena predavanja biće oko petnaest evra ,plus cena troškova zakupa prostorije, ako ne pronađemo prostor bez palćanja zakupa .
Molim sve zainteresovane da se jave na sledeće adrese:
Mob. 064-566-96-33
Mail: tasic.goran@gmail.com

Predavanja će polaznicima dati sva potrebna uputstva za njihovo buduće samostalno angažovanje na razvoju sopstvene aure.

Knjigu možete poručiti ovde ili je naći preko distributera beoknjige i krugkomerca u Beogradu i drugim gradovima i kn jižarama.


O svemu se možete raspitati putem gore datih adresa.

Pogledajte i sledeće:

http://tasic.blog381.com/
http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=4220
http://my.opera.com/tasicgoran/blog/show.dml/1302447
http://www.huped.hr/obavijesti.asp
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimesri kol 18, 2010 12:16 am

Kupio sam nedavno knjigu i procitao je ...
Knjiga je ustvari njegov istrazivacki dnevnik ....sve je naveo u knjizi osim KAKO? ....
Nije napisao nikakva upustva ili vezbe kako da postignemo sve to , tako da mu moramo verovati na rec....
Mogao je tasic sve to upakovati u knjigu , a ne da platimo 700 din (oko 70 kuna) za knjigu i onda jos da placamo predavanja :S
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimesri kol 18, 2010 2:04 pm

Kad sam ga gledala u emisiji "Na rubu znanosti" on je knjigu predstavio kao nekakav njegov dnevnik rada kojem je ipak primarna svrha uputa KAKO to sve postici. Takodjer sam kupila knjigu (kao sto sam vec kazala) i u dijelu koji sam procitala (pa se onda prebacila na neke druge knjige) nisam vidjela niti naznaku da ce ista objasniti kako to postici. Kontala sam da ipak bude na kraju objasnio jer je u "Na rubu znanosti" upravo Misak-u govorio kako ne moze u emisiji objasnjavati nacin nego da treba procitat u knjizi jer je preopsirno obzirom obuhvaca i radiesteziju i meditaciju i svasta nesto. Znaci na kraju ipak corak. Divno -.-

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimened lis 17, 2010 11:37 pm

The Indigo Children have been incarnating on the Earth for the last 100 years. The early Indigos were pioneers and way-showers. After World War II, a significant number were born, and these are the Indigo adults of today. However, in the 1970s a major wave of Indigos was born, and so we have a whole generation of Indigos who are now in their late twenties and early thirties who are about to take their place as leaders in the world. Indigos continued to born up to about 2000, with increasing abilities and degrees of technological and creative sophistication.. The Crystal Children began to appear on the planet from about 2000, although some date them slightly earlier. These are extremely powerful children, whose main purpose is to take us to the next level in our evolution, and reveal to us our inner power and divinity. They function as a group consciousness rather than as individuals, and they live by the ‘Law of One’ or Unity Consciousness. They are a powerful force for love and peace on the planet..The Indigo and Crystal Adults are composed of two groups..Firstly, there are those who were born as Indigos and are now making the transition to Crystal. This means they undergo a spiritual and physical transformation that awakens their ‘Christ’ or ‘Crystal’ consciousness and links them with the Crystal children as part of the evolutionary wave of change..The second group is those who were born without these qualities, but have acquired or are in the process of acquiring them through their own hard work and the diligent following of a spiritual path..Yes, this means that all of us have the potential to be part of the emerging group of ‘human angels’.. izvor

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Wsmack
Višestanični organizam
Wsmack


Male
Libra Monkey
Broj postova : 30
Age : 31
Location : Beograd
Registration date : 02.09.2010

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimesub oľu 05, 2011 9:16 pm

Hvala za knjige :)
[Vrh] Go down
Izida
Stanica
Izida


Female
Capricorn Pig
Broj postova : 25
Age : 28
Location : Neverland
Registration date : 30.04.2011

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimened svi 01, 2011 3:45 am

upjela sam jednom vidjeti nešto... imali smo dodatne sate i nisam obraćala pažnju na nastavu nego sam zujala xD odjednom sam primjetila da oko profesorice koja je stojala ispred prozora ima nešto ljubičasto. na udaljenosti od cca.5 cm od nje je blijedilo. kad sam obratila pažnju nestalo je. conf1
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimened svi 01, 2011 11:22 am

Izida, bas mi je drago da si postnula na ovoj temi i time ju ujedno i osvjezila :)

To sto si vidjela je prvi sloj aure i njega je najlakse vidjeti. Preporucam da vjezbas i dalje jer se inace ta sposobnost gubi i zaboravlja. Naravno, moze ju se pokrenuti i kasnije ali ljudi prestanu razmisljati o svemu tome...

Opet sam procitala ovaj tekst koji sam navela u mom gornjem postu. Od svih tekstova koje sam ikada procitala taj mi je jedan od najrealnijih :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Izida
Stanica
Izida


Female
Capricorn Pig
Broj postova : 25
Age : 28
Location : Neverland
Registration date : 30.04.2011

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimened svi 01, 2011 1:12 pm

aha... hvala.. a kako se to vježba? scratch ja sam totalni neznalica sto se tice svega toga...
i zanima me jos kako se saznaje je li netko indigo?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimened svi 01, 2011 3:20 pm

Imas ranije na temi svakakvih savjeta, a na drugoj stranici imas test evo: LINK

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Izida
Stanica
Izida


Female
Capricorn Pig
Broj postova : 25
Age : 28
Location : Neverland
Registration date : 30.04.2011

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimened svi 01, 2011 8:54 pm

hmmm... primarna [koja definitivno odskače] je lavanda, zatim ide kristalna, pa indigo i tako dalje... interesantno cerek
[Vrh] Go down
adnan
Prašina
adnan


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 4
Age : 32
Registration date : 04.10.2011

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimeuto lis 04, 2011 9:51 am

Alpha je napisao/la:
Evo nasla sam jednu metodu za gledanje aure...pa evo :)
-------------------------------------------------------------------------------------
KAKO VIDJETI BOJU AURE
Pažljivim pregledom aure se može videti zdravstveno stanje svake osobe,
jer je aura na oboljelim mjestima tamne ili izblijedjele boje, a boje u auri
također govore o njenom trenutnom stanju.
Jedan od načina da bi se vidjela aura je ovaj: sjednite na stolicu ispred
ogledala i upalite svijeću tačno ispred vašeg lica. Svijeću postavite na
dovoljnoj udaljenosti kako ne biste svojim disanjem remetili njen plamen.
Prvo je posmatrajte sa potpuno otvorenim očima, tako da je sva vaša
pažnja usmjerena na njen plamen. Koncentrišite se na svjetlost i osjećajte
kako se ona stapa sa prostorom oko vas. Osjetit ćete u jednom trenutku,
kako je nastala čvrsta granica do kuda dopire svjetlost svijeće. U tom
trenutku blago zatvorite očne kapke i dalje usmjerenog pogleda na
svijeću. Svjetlost svijeće dobiva jednu novu dimenziju i vi ćete osjetiti
boje koje su sastavni dio svjetlosti svijeće. Na neki način svjetlost svijeće
će se razliti u dugine boje.
Budite uporni. Ne zaboravite udaljiti svijeću tako daleko, kako vas dah ne
bi remetio mirno gorenje svijeće. Držite oči zatvorenim još neko vrijeme.
Zatim osvijetlite svoje lice ravnomjerno kao da ćete se šminkati i
pogledajte sebe u ogledalu potpuno otvorenih očiju, to jest potpuno
otvorenog pogleda, pa nakon toga pritvorite oči i dalje posmatrajući sebe
ali sada dopustite svome pogledu mekoću i prodornost u isto vrijeme.
U jednom trenutku u ogledalu ćete vidjeti svijetlu auru oko svoje glave. Ta
boja koju vidite, to je boja vaše aure. Sada kada ste otkrili svoju boju
aure, možete pokušati vidjeti i boju aure vaših poznanika i prijatelja.
Za ovo je potrebno oko 20 minuta mira i opuštenosti.

Aura je višedimenzionalna i posjeduje:
VELIČINU, koja govori o duhovnoj, mentalnoj i emotivnoj ispunjenosti;
OBLIK, koji govori o opštem zdravlju. On otkriva koji su dijelovi tijela
izloženi stresu i napetosti;
GUSTOĆU, koja zavisi od rasporeda čestica svijetla i sposobnosti
iznalaženja riješenja problema;
OBRASCE, koje emituje i koji otkrivaju opšti stav pojedinca prema životu;
ZVUK, koji emituje zna biti kao visok piskutav ton.
Aura se sastoji od brojnih ovoja, koji zrače bojama. Raspoređeni su u tri
sloja:
ETERIČNA AURA: odražava čuvstveno i tjelesno zdravlje čovjeka i proteže
se na udaljenosti 5-10 cm od fizičkog tijela;
MENTALNA AURA: odražava mentalno stanje covjeka i proteže se na
udaljenosti 2,5 m od fizičkog tijela;
SPIRITUALNA AURA: odražava duhovno stanje čovjeka i proteže se na
udaljenosti od oko 7,5 m od fizičkog tijela.

ANALIZA AURE
LIJEVA STRANA TIJELA: (uz lijevi dio tijela) označava energiju koju
primamo u naš organizam i naš život;
DESNA STRANA TIJELA: označava nedavnu prošlost i karakteristike koje
izražavamo u ovom trenutku;
NEPOSREDNO IZNAD GLAVE: ovaj deo označava težnje, ciljeve, želje,
stanje u kojem smo sada;
GRLO: pokazuje kako komuniciramo sa svojom okolinom i kako
izražavamo kreativnost na svim nivoima;
SRCE: pokazuje kako postupamo sa svojim emocijama, sposobnost da
volimo i na koji način doživljavamo i izražavamo najdublja osjećanja.

GLEDANJE AURE
Zatvorite oči i nekoliko puta duboko udahnite;
Fokusirajte oči ni na što, malo na stranu i pola metra iza onoga u što Vam
je usmjeren pogled;
Koncentrirate se bez naprezanja i ne mijenjati fokus;
Aura će se pojaviti kao blijeda mliječna svjetlost oko objekta kojeg gledate.
-------------------------------------------------------------------------------------

Ovo zadnje sa naslovom GLEDANJE AURE se da relativno jednostavno
savladat (bilo metodom slicno ko za gledanje 3D slika ili nekom
drugom)...ali ovo da se bas vidi cijela aura sa bojom...uf...
Inace ovu metodu sa svjecom nisam nikad probala...mogli bi isprobat :flower:

Aaaa sad peobao sam i ja to sa svijecom al nije mi islo bas najbolje u pocetku,a treba nekih 2-3 mjeseca pa ce bit napretka
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimeuto lis 04, 2011 10:26 am

Mislim da je prilicno bitan faktor opustanje. Kada se previse zeli vidjeti auru to zapravo koci citavu stvar.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimeuto lis 04, 2011 2:43 pm

Mene kod svih tih vjezbi za gledanje aure muci ista stvar, a to je objasnjenje da je to zamor oka i slicno..kada god pokusavam, uvijek na kraju ispadne ledeno plava boja, bez obzira u sta gledam, sebe, rub stola ili slicno..doduse, ja imam astigmatizam, tj leca u oku mi je krivo zakrivljena pa mozda to ometa, ali po meni ili sve ima jednaku boju aure i jako malu, tipa par cm od objekta, ili ja nesto krivo radim bilo zbog tehnike bilo zbog astigmatizma

confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitimeuto lis 04, 2011 2:53 pm

Kazu da sve (i zivo i nezivo) ima neku vrstu aure. Ljudska je kompleksnija od aure kamena ali tehnicki sve ''zraci''. Tesko je procijeniti da li se kod tebe radi o zamoru ili necem slicnom. Jako je vazno biti opusten prilikom gledanja finijih energija i to ne samo mentalno nego i fizicki tj. da su nam i oci opustene.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





aura - Aura! - Page 23 Empty
PostajNaslov: Re: Aura!   aura - Aura! - Page 23 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Aura!
[Vrh] 
Stranica 23 / 27.Go to page : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: