Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 TURNEROV SINDROM

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimečet tra 01, 2010 11:57 am

Postavila bih novu temu, malo sam čačkala ne bi li gdje što slično našla i gdje da ju uopće smjestim. Onda sam se odlučila ovdje za Zdravlje, ako mislite da bi negdje drugdje bolje išla samo ju prebacite.

Dakle, Turnerov sindrom jest sindrom koji se događa samo ženskoj djeci, statistički 1:2500 poroda. Sindrom je vrlo širokog spektra i jako varira od pojedinca do pojedinca (pojedinke). Glavni problem sindroma jest u krivoj rekombinaciji gena. Ženski spolni kromosomi izgledaju XX, muški XY, a Turnerice imaju XO; njima nedostaje cijeli jedan X kromosom ili pak samo jedan njegov dio pa se onda radi o tzv. mozaicizmu. Taj nedostatak kromosoma donosi onda sa sobom i čitav niz poremećaja, a onaj koji je najočitiji jest niski rast Turnerica. Da bi dosegle prosječnu visinu ostalih pripadnica istog spola moraju trošiti terapiju hormonom rasta dokle god rastu u visinu. Slijedeći njihov veliki problem jest vrlo velika vjerojatnost izostajanja puberteta, što onda povlači za sobom i pitanje plodnosti. To se isto rješava hormonskom nadomjesnom terapijom u vidu trošenja estrogesnkih tableta i to od puberteta na dalje kroz čitav život. Ima još dosta stvari koje obilježavaju Turnerice i na žalost još dosta komplikacija koje prate sindrom, no ono što bih željela pokretanjem ove teme jest da to bude mjesto gdje će se raspravljati o sindromu s ženama ili curama koje i same imaju sindrom i voljne su podijeliti svoja iskustva, kao i svima onima koji imaju neka znanja o sindromu. TURNEROV SINDROM 158397
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 10:40 am

Antea, jesi li probala pitati o Turnerovom sindromu na forum.hr-u? Čini mi se da je mala šansa da netko tko je na ovom forumu da pozna osobu koja boluje od tog sindroma ili da znaju išta više o tome. Ja recimo nisam prije nikad čuo za to, ali nisam liječnik.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 10:58 am

MoW je napisao/la:
Antea, jesi li probala pitati o Turnerovom sindromu na forum.hr-u? Čini mi se da je mala šansa da netko tko je na ovom forumu da pozna osobu koja boluje od tog sindroma ili da znaju išta više o tome. Ja recimo nisam prije nikad čuo za to, ali nisam liječnik.

Jesam, MoW, i relativno je slabi odaziv, tamo je tema postavljena pod Roditelji i djeca, jedna ju je žena aktivirala pred dvije godine ali nije baš imala uspjeha, onda sam ove godine ja osvanula pa smo ponovno pogurale temu i sada smo našli možda dvije osobe koje su bile voljne podijeliti s nama svoja iskustva. Nije puno, ali značajno. A i mi smo upoznale naše djevojčice i tako se sad družimo TURNEROV SINDROM 158397 Htjela bih kad bismo imali tako jedan forum na kojem se raspravlja i o tom sindromu obzirom da su recimo Downovci na forumu.hr jaki i stalno im se tema vrti, no činjenica je da njih ima puno više. Turnerov sindrom se relativno može dobro prikriti tako da ako neznaš da ga neka žena ima nećeš ništa primijetiti, to nije mentalna retardacija iako ponekad može biti. Sve karte su otvorene.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 11:08 am

Pročitao sam na wikipediji nešto o tom sindromu.
Koji podtip sindroma ima tvoja curica, tj. o kakvoj se devijaciji kromosoma točno radi, je li znaš?

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 11:27 am

MoW je napisao/la:
Pročitao sam na wikipediji nešto o tom sindromu.
Koji podtip sindroma ima tvoja curica, tj. o kakvoj se devijaciji kromosoma točno radi, je li znaš?

Ne znam što su na wikipediji pisali, uglavnom ona je 45XO, ako ti to nešto znači, dakle njoj u potpunosti nedostaje drugi X kromosom. Sunce moje , tko zna što je time sve odradila pristajući uzeti takovu inkarnaciju - a i ja skupa s njom TURNEROV SINDROM 608596
No, moram reći da sad ide u prvi razred, da ima sve petice, strašno je komunikativna, jedino je malo niža od svojih vršnjaka što nju ponekad smeta.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 11:30 am

Pa znači mi utoliko što onda teško da će moći imati djece. Barem tako piše na wikiju, ali nadam se da griješe. misli
Svaka joj čast i svaka tebi čast, obje ste pravi borci! :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 12:18 pm

MoW je napisao/la:
Pa znači mi utoliko što onda teško da će moći imati djece. Barem tako piše na wikiju, ali nadam se da griješe. TURNEROV SINDROM 431276
Svaka joj čast i svaka tebi čast, obje ste pravi borci! TURNEROV SINDROM 158397

Ne griješe, MoW, to je njihova sudbina. Ja s današnjeg stanovišta još to ne mogu sa sigurnošću reći, jer poneke Turnerice su ipak uspjele začeti i roditi svoju vlastitu djecu, a neke umjetnom oplodnjom. No najveći problem u toj domeni je da Turnerice onda nemaju svoja jajašca pa moraju imati donoricu, a to je kod nas još uvijek zabranjeno. S godinama sam skužila da nije sve na svijetu imati djecu (možda vi mlađi to skužite danas već puno ranije, jer druga su vremena), tako da mene osobno to ne muči što možda neću biti baka, jedino moram nju kanalizirati tako da ne bude imala traume zbog toga. Nadam se da ću uspjeti TURNEROV SINDROM Icon_scratch TURNEROV SINDROM Icon_study
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 1:32 pm

Ima ljudi koji nemaju nikakav sindrom pa ne mogu imati djecu. Ima parova koji doslovno ne mogu zaceti jedan sa drugim ali sa nekim drugim partnerom mogu. Ima ljudi koji mogu imati djecu pa ne zele. Ili ljudi koji jednostavno ne upoznaju pravu osobu...
Mislim da je najvaznije da odraste sretna i sigurna u sebe. Da najde svoju srodnu dusu, a onda ce se i ostale stvari posloziti...ako bas pricamo o djeci uvijek postoji usvajanje...
Zbilja se nadam da cete obje uspjeti...imati snage i hraborsti ljubi ljubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 5:26 pm

I ja se pridružujem Alphinim dobrim željama. Siguran sam u njezin (i tvoj) uspjeh!

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 8:35 pm

Uh uvijek je teško vidjeti malu djecu sa kroničnim zdravstvenim problemima. Kod starijih osoba je nekako normalno da imaju nekih problema, ali kod male djece. Nekako mi se čini da to nije fer prema njima.

No medicina svakim danom napreduje i možda se otkrije neki lijek za desetak godina koji će ublažiti simptome te bolesti. A i naravno kao što su kolege prije mene rekli ima puno mogućnosti da se ima vlastito dijete.

I ja vam želim puno sreće i tebi i tvojoj djevojčici

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 11:27 pm

Hej, ljudi, hvala vam, ali mi živimo s tim, za nas je to normalno stanje TURNEROV SINDROM 158397
@ Chakotey... pa i ta mala djeca će jednom biti odrasli ljudi sa sindromom, onda će ti biti prihvatljiviji TURNEROV SINDROM 793385 Što ste svi zapeli za to vlastito dijete, to je najmanji problem, ili ga imaš ili ga nemaš. Bitnije je, po meni kakav život imaš, da li ti on može biti kvalitetan u smislu da nisi stalno u nekom bedu od bolesti i dda se znaš nositi s njom itd, itd
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimepet tra 02, 2010 11:56 pm

ANTEA65 je napisao/la:

@ Chakotey... pa i ta mala djeca će jednom biti odrasli ljudi sa sindromom, onda će ti biti prihvatljiviji TURNEROV SINDROM 793385
Nisam tako mislio, više na način da kad se osoba razboli u starijoj dobi, znači do tada je bila više manje zdrava.

ANTEA65 je napisao/la:
Hej, ljudi, hvala vam, ali mi živimo s tim, za nas je to normalno stanje TURNEROV SINDROM 158397
Dobar stav mase
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimesub tra 03, 2010 12:07 am

Paaa...kad je...mislim, normalno stanje...doduse teze u nekim aspektima ali...ima ljudi koji imaju zdravu djecu i sve pa na kraju ono ode u drogu i ko zna sto i zaludu sve...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimesub tra 03, 2010 12:26 am

Ma, da znam što si mislio, Chakotey.
Alpha, to što kažem da nam je normalno stanj, mislim na - kao početno, od toga smo krenuli jer drugo nemamo, takvo smo dobili. TURNEROV SINDROM 158397
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 44
Registration date : 30.09.2007

TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitimesub tra 03, 2010 1:20 am

Da, da, jasno, kuzim :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





TURNEROV SINDROM Empty
PostajNaslov: Re: TURNEROV SINDROM   TURNEROV SINDROM Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
TURNEROV SINDROM
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Sindrom vukodlaka
» Sindrom Charlesa Bonneta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: