Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Amatciems

Go down 
+2
Athena
Svjetloisjena
6 posters

Da možete, biste li se odrekli nekih blagodati civilizacije kako biste živjeli u ovakvom ekološkom raju na zemlji?
Da
Amatciems Icon_vote_lcap60%Amatciems Icon_vote_rcap
 60% [ 3 ]
Ne
Amatciems Icon_vote_lcap20%Amatciems Icon_vote_rcap
 20% [ 1 ]
Možda
Amatciems Icon_vote_lcap20%Amatciems Icon_vote_rcap
 20% [ 1 ]
Ukupno glasova : 5
 

Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Amatciems Empty
PostajNaslov: Amatciems   Amatciems Icon_minitimepet tra 09, 2010 12:52 am

Amatciems - Nepoznati raj u Latviji

Amatciems je smješten 80 km od Rige, latvijske prijestolnice, i 12 km od Cēsisa, grada od kojih 20.000 stanovnika. Ako želite kupiti kuću na osamljenom i slabo poznatom mjestu na svijetu – ovo je mjesto za vas. Za manje od 200.000 eura možete kupiti kuću smještenu u veličanstvenom krajoliku, prirodnome raju neopisive ljepote.

Na Amatciemsu nema asfaltiranih cesta. Mjesto za gradnju kuće pomno se bira kako bi se uklopilo u već postojeći krajolik.

Pri izgradnji se vode načelom da nova kuća ne smije nagrditi prirodnu ljepotu krajolika, mora omogućiti svakom vlasniku uživati u njegovom dijelu šume i prirodnom rezervoaru slatke vode.

Dopušteno je svega nekoliko načina gradnje – izgradnja pročelja od drvenih trupaca, kombinacija trupaca i prirodnog kamena, oblaganje ukrasnim drvom, te ukrašavanje vanjskih zidova ukrašenim staklom.

Najčešća su četiri načina izvedbe krova – slamnati krovovi, krovovi pokriveni drvenom šindrom, krov obložen keramičkim crijepom ili šindrom od cementnih vlakana. To ne znači da su vlasnici nužno ograničeni na te materijale. Nove ideje koje ne narušuju okoliš, uvijek su dobrodošle.

Svako je domaćinstvo priključeno na mrežu javnih usluga – vodovod, kanalizaciju, struju te optičke kablove.

Amatciems ima vlastite rezerve pitke vode - bare, jezera i potoke. Akumulacije su međusobno spojene kako bi se u kišnim razdobljima vode slijevale iz jednog dijela u drugi – na taj se način izbjegava opasnost od poplave.

Mještani se mogu diviti jelenima i srnama, lisicama, pticama i drugim životinjama koje se slobodno kreću ovim područjem, ili pak provoditi vrijeme u šetnji šumom, u potrazi za šumskim plodovima ili gljivama koje rastu svuda uokolo. Prekrasni pogledi na brežuljke, jezera, polja i šume, prizivaju osjećaj smirenosti i spokoja. Selo je već privuklo stanovnike koji cijene jednostavnost suživota s prirodom. Ova zajednica je u potpunosti multietnička.

Dom je to za one koji su voljni podijeliti svoj život s prirodom, živjeti s njome u skladu i dopustiti joj da im upotpuni življenje energijom prirodnih mirisa i zvukova. Dom je to za one koji vole promatrati ptice, životinje, izlaske i zalaske sunca koje se zrcali u pradavnim vodama svuda uokolo. Dom za one koji znaju cijeniti ljepotu prirode svakog dana četiri godišnja doba. Život u skladu s prirodom jedinstveni je projekt, remekdjelo vrhunskoga ekologa, gospodina Aivarsa Zvirbulisa, koji smatra da je gradski život gubitak vremena. Aivars Zvirbulis

Kraj Mnogi ugledni arhitekti već sad nazivaju Amatciems spomenikom kulture budućnosti. Amatciems je stambena zajednica, ali odiše više duhom rezervata prirode.

Amatciems 052

Amatciems 6198972

Amatciems Imagen37

Amatciems Maja-1

Izvor
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Amatciems Empty
PostajNaslov: Re: Amatciems   Amatciems Icon_minitimepet tra 09, 2010 1:25 am

Slažem se, prelijepo je i jako mi se sviđa arhitektura kuća.
Rado bih ovdje boravila, jer volim zelenilo, ali i prostor. lovely
Čak niti cijena nije pretjerana, obzirom na sve.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Amatciems Empty
PostajNaslov: Re: Amatciems   Amatciems Icon_minitimepet tra 09, 2010 1:26 am

lovely To se traži! Ali mi nije jasno kakvih se to blagodati civilizacije trebamo odreći.. ako imamo :

Svjetloisjena je napisao/la:
Svako je domaćinstvo priključeno na mrežu javnih usluga – vodovod, kanalizaciju, struju te optičke kablove.

Prekrasno. Dakle ima nade za ovaj planet.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Amatciems Empty
PostajNaslov: Re: Amatciems   Amatciems Icon_minitimepet tra 09, 2010 10:08 am

Ni meni nije jasno cega se tu odreklo ako imaju sve navedeno...

Pitam se kako je rijeseno grijanje...

Pitam se i sto ti ljudi rade, mislim kako privredjuju za zivot...ili se moras prvo obogatit ko svinja da bi tu dosao u mirovinu :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Amatciems Empty
PostajNaslov: Re: Amatciems   Amatciems Icon_minitimepet tra 09, 2010 11:08 am

Da i ja sam razmišljala gdje stanovnici ovog bajnog naselja rade. :P
To je jedini bitni kamen spoticanja za eventualno življenje tamo, ali cijena nije toliko visoka naspram nekretnina u Hrvatskoj, iako je kod nas teško bilo što uštedjeti. roll
Evo, upravo pročitah da je udaljenost od Rige 80 km pa pretpostavljam da stanovnici tamo rade, ako nisu u penziji.
Pitanje je kako doći do tamo? confused

Svejedno, jako mi se sviđa. lovely
LINK http://www.amatciems.lv/

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Amatciems Empty
PostajNaslov: Re: Amatciems   Amatciems Icon_minitimepet tra 09, 2010 1:37 pm

Ne bih nikad. Ne bih se niti preselio tamo. Prehladno je tamo. Ja bih samo u toplije.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Amatciems Empty
PostajNaslov: Re: Amatciems   Amatciems Icon_minitimesub tra 10, 2010 8:30 am

po svemu pročitanom me podsjeća na selo od muža. priključeni su na sve i imaju optički kabel. mogu se diviti prirodi, kuće su od kamena, krovovi također. sve se uklapa u krajolik. bave se poljoprivredom i kao u svakom selu ponašaju se kao zajednica. tako da ne treba otputovati daleko da bi se živilo u ovakvom okruženju. meni ovo izgleda ko reklamni trik neke agencije za nekretnine. a šta se tiče cijene, pa i nije baš jeftina s obzirom da se radi o kućama od drveta koje nisu dugovječne.
ni ja nebi tamo živila zbog klime.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Amatciems Empty
PostajNaslov: Re: Amatciems   Amatciems Icon_minitimesub tra 10, 2010 4:52 pm

Slažem se sa Flo. Moguće je i ovdje pronaći odgovarajuće mjesto i kuću za življenje u skladu sa prirodom, iako bi to i tu i tamo bila eventualno kuća za odmor, budući da većina ljudi radi u gradovima. kava
Što se tiče klime, meni u potpunosti odgovara. Volim da je hladnije. :)

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Amatciems Empty
PostajNaslov: Re: Amatciems   Amatciems Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Amatciems
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: