Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Krvne grupe i davanje krvi

Go down 
+17
Tutankhamon
Alpha
Pandora
Galileo Galilei
stella
veronika30
Svjetloisjena
zmija
Merkurica
urbanaaa
Nefertiti
malena
Daenerys
vladimir
floridana
sanja
Tallina
21 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 1:58 pm

stella je napisao/la:
Svaka vam čast svima koji darujete krv! To je tako humano i ja bih isto željela, ali ne mogu podnijeti pomisao da mi toliko krvi netko uzme odjednom.Kad idem na normalno vađenje krvi znala sam se onesvijestiti kad bi mi uzeli više od 2,3 epuvetice. cry

Stella, hvala... oops lovely
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 1:59 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ja sam ponosni darivatelj krvi.

Evo šapa... ides :vopi:
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimepet kol 22, 2008 6:12 pm

Freya je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ja sam ponosni darivatelj krvi.

Evo šapa... ides :vopi:

Rađe bi ja ljubi , ali i ovo je dobro hail
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimened kol 24, 2008 8:45 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Freya je napisao/la:
Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ja sam ponosni darivatelj krvi.

Evo šapa... ides :vopi:

Rađe bi ja ljubi , ali i ovo je dobro hail

Ok, ok, evo ti ljubi
Dobro??? ;)
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 1:33 am

Ja bi rado dala krv da ima kakve koristi od nje. Od kad sam se rodila, anemična sam, željeza sam imala dovoljno jedino u trudnoći (niko ne zna kako to), a o tlaku da ne govorim...
Iako, malo me strah toga da ne skupim kakvu bolest jer ne virujen ja baš tim ''čistim iglama''... Vadim krv i boden se jedino kad je to baš neophodno...
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimeuto kol 26, 2008 11:18 am

Igle za vađenje krvi, su jednokratne, lete u smeće pred darivateljem nakon darivanja i pred darivateljem se vadi nova iz pakiranja zatvorenog zajedno sa vrećicom u koju ide krv prije darivanja.
I da odeš dati krv, ne bi ti je uzeli, ni radi tebe, a ni radi primatelja. Kakve koristi od uzimanja krvi kad bi tebi pozlilo nakon toga?
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 02, 2008 11:39 am

Ja radim u odsjeku dobrovoljnih darivatelja krvi, pa znam 100%. ljubi
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 10:48 am

Pa zna se dogoditi, ali u principu kod darivanja krvi, uzima se količina krvi koja ne bi smjela utjecati na količinu željeza, hemoglobina, trombocita u krvnoj slici.
To može ovisiti i o prehrani, menzisu (kod žena), a i imunitetu organizma, ukoliko postoji kakvo patološko stanje kao upale jetre, štitna žljezda,... isto se pokazuje kroz neurednu krvnu sliku, s naglaskom na manjak željeza u krvi.. Pokušaj sa kvalitetnom prehranom. Postoji med koji je odličan za poboljšanje krvne slike, kupuje se u pčelarskim udrugama, naziv mu je: "MED ZA KRVNU SLIKU", uzima se dvije jušne žlice dnevno. Već nakon 2 tjedna konstantnog uzimanja vidi se osjetna razlika.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 5:25 pm

Birdy je napisao/la:
Meni je nakon zadnjeg davanja krvi stravicno palo željezo. Jel to tolko utjece ili? Mislim bilo mi je jako cudno da sam sa 16 pala na 2... Sad vec godinu dana nisam davala krv jer nesmijem još. confused

Te dvije stvari nisu povezane, mislim davanje krvi i ovakav pad željeza. Trebala bi otići hematologu ako se ne popravi. Ima i drugih lijekova osim ferrumleka koji mnogima ne pomaže...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitimesri ruj 03, 2008 5:39 pm

Birdy je napisao/la:
Pila sam heferol. A rekli su da imam anemiu microcytica što god to bilo... Nismo u srednjoj baš anemije radili previše face

Po nazivu bih rekla da su ti crvena krvna zrnca manja nego što je to uobičajeno. misli
[Vrh] Go down
Sponsored content





Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Krvne grupe i davanje krvi   Krvne grupe i davanje krvi - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Krvne grupe i davanje krvi
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Preko Facebook grupe do GUINNESS-ove knjige rekorda

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: