Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Svemir

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 3:02 am

...A meni se i dalje svidja teorja da su crne rupe prolaz...pa sad... face

Moderator

Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Registration date : 18.09.2007

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 9:47 am

Ja isto mislim da su crne rupe nekakvi prolazi, samo je pitanje gdje je drugi
kraj tog prolaza... Neshvatljivo mi je da je crna rupa prostor koji
guta i sve u njoj nestaje. To bi bilo kao da čovjek jede, pa na kraju
ništa ne izbacuje iz sebe, ružno rečeno. Isto tako crna rupa ako već
nešto ''usisa'', mora to izbaciti negdje, bilo to u istom tom obliku
ili nekom drugom...
Ali o crnim rupama znam stvarno premalo, tako da... :silent:
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3230
Registration date : 23.09.2007

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 6:42 pm

U ovom slucaju bismo belu rupu mogli prosto nazvati Kreator ili Tvorac... *
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey
Broj postova : 600
Registration date : 05.11.2007

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 7:18 pm

Namcor je napisao/la:
@indigocakra...E, blago tebi kad ti je to sve tako kristalno jasno. Ni ljudi koji su posvetili zivot teorijama o svemiru i crnim rupama nemaju takvo samopouzdanje vec isticu da su to ipak samo teorije i predpostavke. Al za pocetak bi trebao biti upoznat barem sa nekim osnovama kao npr. da se crne rupe rjedje nalaze na rubovime, a vise u sredistu same glaksije te da ih u svakom slucaju ima vise od jedne.

Kako o Svemiru tako i o crnim rupama sam se nacitala, naslusala i nagledala raznih teorija. I svaka moze biti moguca. Ali mi smo ovdje kako bi smo dali svoj prijedlog. Svoju teoriju. Barem je to moje misljenje.
Ali ako treba i znanstveni pogled na to evo i jedan clanak...cisto radi podloge u znanosti...malo je duzi al kad krace ne moze...dakle:

"SVEMIR SE RODIO U CRNOJ RUPI

Nova teorija o nastanku svemira govori o tome da je cijeli svemir nastao u eksploziji koja se dogodila u crnoj rupi. To je matematički uvjerljivi uzorak koji je izrađen iz standardnog uzorka Velikog praska. Po standardnom modelu svemir je nastao prije 13,7 milijardi godina. Veliki prasak nije toliko opisan kao velika eksplozija, već kao brzo izlaženje materije iz točke polazišta koja ima skoro beskonačnu gustoću. Naravno, to je teorija, jedna od nekoliko koje opisuju ekspanziju svemira. Velik prasak je već prije bio uspoređivan s crnim rupom, zbog toga što je silna materija u crnoj rupi, poput beskonačne gustoće koja je predvodila Veliki prasak.

Oba fenomana su jednostrana. Po standardnom modelu, Veliki prasak je stvarna eksplozija, a kup valnih snopova i danas se šire po beskonačnom svemiru. U ovoj teoriji znanstvenici su opisali i bijelu rupu, teoretski, suprotnost od crne rupe, odnosno rupa iz koje materija izlazi, a ne ulazi u rupu, kao što je to slučaj kod crne rupe. O bijeloj se rupi također prije govorilo, ali samo kao o jednoj matematičkoj znatiželji. Za sada ne postoje dokazi za postojanje tzv. anti-crne rupe, dok za postojanje crne rupe postoje solidni dokazi. Na kraju, svemir je nastao nešto slično kao eksplozija zvijezde, zvana supernova, samo na golemo velikoj sceni. Znanstvenici su u novoj teoriji zadovoljili i Einsteinovu jednadžbu sveopće poznate teorije relativnosti, koja je bila početak teorije o Velikom prasku.

Nitko ipak ne zna od kuda je originalno došla materija koju mi vidimo danas, nit što je bilo prije Velikog praska. Zapravo je to bit cijele kozmologije, koju mi možda nikada nećemo odgonetnuti, jer nitko nije vidio vrijeme i svemir u njegovom nastajanju. Ipak, nova teorija kaže da je posrijedi prirodna čudnovata ljepota povezanosti između mase koja nestaje u jednostranosti crne rupe i mase koja izlazi iz jednostranosti bijele rupe.
"

a sto bi trebao dovoditi u pitanje svoje misljenje o necemu sto je neobjasnjivo?
jednostavno tvrdim da je moja teza ispravna jer mislim da bi bio glup
da drugacije mislim radi toga jer objesnjenja nema,jos...
tako da ona teza koja mi se dopada za mene je istinita..
vrlo jednostavno...

znaci crne rupe su kao virovi u svemiru koji prozdiru materiju...
vise od takve gluposti sto sam ja naveo nikada ni necemo znati...

sva teoretiziranja glede toga su besmislena zato fino izvucem tezu
koja mi je najprihvatljivija i stvar je rijesena....

ako ti imas neko realno rjesenje problema slobodno ga nevedi...
ja mislim da je moje realno i lako razumljivo...

ono sa prolazima mi je tek glupost!
zaboga kakvi prolazi?pa ona razara,nisu to nikakva vrata sa sifriranim kljucem!

mislim da ova moja glupost definitivno ima vise smisla nego ovo sa vratima :)
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 7:21 pm

i evo citam tvoj post ponovo i ne vidim stvarno nista o crnim rupama sto u njemu pise?????????????

vec kada si me spustila mogla si navesti neki citat koji se tice crnih rupa a ne nastanka svemira i povezanosti sa crnim rupama...:)
[Vrh] Go down
Yado
Riba

Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 9:04 pm

http://www.astronomija.net/categories.php?op=topicindex&topicid=32
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 9:18 pm

Pa sto se iznervira prijatelju... Samo rekoh da imas stav ala "to je tako i nikako drugacije, jasno svima i nema tu vise rasprave" s cime se ja ne slazem. Kad vec citas postove po dva puta procitaj i svoje koji put. Nikako nisam imala namjeru ti spustit vec ukazat na malo kruti nastup. Sorry ako sam te time uvrijedila.
Tekst koji sam navela, sam navela kao vrlo, vrlo, vrlo kratku teoriju o svemiru (sto je tema) i crnim rupama. Ne kao dokaz necega.
I jos jednom kazem da ono sto kaze znanost ne mora biti i istina.
I u tom duhu sam iznijela moju teoriju za koju sam naglasila da je to samo prijedlog ali se meni svidja. A ti dokazi da nije moguce. Jer teoretski zasto ne bi bilo moguce. Zasto to ne bi mogao biti prolaz koji usisava sa ove strane i izbacuje na drugu. Mozda postoji i suprotna varijanta kao sto spominje Zvezda. Zasto biti uvjeren da je to urusena zvijezda beskonacne mase...zato jer nam je to neko servirao...OK, svaka cast ali ne zanci da ja to moram tek tako i progutati.
Zar ne?

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 9:22 pm

Moj gornji post je bio upucen Indigocakri...

Tnx Yado na linku. Dobra je stranica. Uz tu imam i ja neke isto tako zgodne...pa budem prikacila kad stignem. alien

Legenda foruma CE-4

Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Registration date : 15.09.2007

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 9:49 pm

Svemir je u ovom trenutku moj dom. :sunny:

Pun je velikih i malih tajni, ne da se uhvatiti u znanstvene teorije jer uvijek iznova iznenađuje novim nepoznanicama. misli

Što se crnih rupa tiče zasad je prihvaćena teorija da one nastaju na mjestu vrlo velikih zvijezda koje se nakon faze super nove, umjesto da se smanje u hladnog patuljka na neki način uruše u sebe i počnu svojom ogromnom gravitacijskom silom gutati materiju koja ih okružuje. Kažu da materija koja u njih uđe nikako ne može biti sačuvana u svom obliku, no rastavlja li se u subatomske čestice ili nestaje na neki drugi način, ne znam i ne znam je li uopće otkriveno, odnosno matematički dokazano, jer materijalna istraživanja na tom području ionako nisu moguća confused Mislim da su dosta popularne teorije o crvotočinama, dakle crnim rupama koje povezuju dva različita svemira ili dva udaljena dijela ovog našeg svemira, što bi se moglo dogoditi zbog preklapanja u nekoj višoj dimenziji, samo me nemojte pitati kako, gledala sam nešto o toj teoriji u jednom dokumentarcu, a korištena je u mnogim SF filmovima i serijama.
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Svemir   pon stu 12, 2007 11:20 pm

Namcor je napisao/la:
Moj gornji post je bio upucen Indigocakri...

Tnx Yado na linku. Dobra je stranica. Uz tu imam i ja neke isto tako zgodne...pa budem prikacila kad stignem. alien

a hebiga imam cvrs pristup svim temama sumnjivih rezultata...
to je zato jer sam se nacitao tih stvari da ti pamet stane a vecina od njih nije dokazljiva.
to te sa godinama pocne zivcirati tako da pocnes sam graditi svoje teorije i vidike..zapravo to i je poanta da se izgradis onako kako mislis da je najbolje...no vidjet ces da filozofija prihvacanja svih mogucih mogucnosti
i razlicitih krajeva nakon dugo vremena zna biti frustrirajuca pa zato tvrdo reagiram na drugacije stavove...

inace sam stvarno vrlo liberalan no zivcira me sto od ovako jednog foruma ocekujem konkretne rezultate a ne ono sto sam procitao vec sto puta...ocekivanja su mi prevelika i trebam smanjiti kriterije..to je neminovno...

zapravo niti jedan moj post nije upucen sa namjerom da je moja najpametnija,jednostavno to je moje misljenje,a i vi isto tako ne bi trebali reagirati na njih sa onom zasto tako kruto gledas i mislis da si najpametniji...
najbolji odgovor je jednostavno dati drugo vidjenje stvari a ne kritizirati
tudji tvrdi stav...

ne znam mozda ja grijesim,ne kazem da sam u pravu no svoje misljenje izrazavam na takav nacin i onda poludim kada me neko posere..
ipak ja samo pisem sto mislim,ne serem po drugima...

nema veze bitno da se druzimo... :bounce:
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 12:56 pm

Namcor je napisao/la:
A sto se tice crnih rupa. Smatra se da su to zapravo zvjezde koje su se urusile i imaju nevjerovatnu masu u malom volumenu te imaju tako jaku gravitaciju da sve upijaju pa tako i svjetlo. Kako je vrijeme relativno o tome bi bilo tesko nagadjat...mislim da li krive i vrijeme kao takvo... Ali to je jedna teorija. Meni se vise svidja da su to prolazi face A kroz te prolaze ne bih bas planirala ic u ovom obliku i ovim zemaljskim tijelom jer mislim da to ne bi dobro zavrsilo face Ali mislim si da mozda nakon smrti dusa moze proci kroz njih...ili tako nesto (netko) face

indigocakra je napisao/la:
crne rupe nisu nikakvi prolazi...
jednostavno to su kalijuge materire...
totalno unistenje materije koje se izbacuje na krajevima galaksija...
nema tu previse tajni sa njima..Smile

Prvo u gornjem postu si jasno naznacio da moja teorija apsolutno nije moguca. Vec samo tvoja. Ocito.

a hebiga imam cvrs pristup svim temama sumnjivih rezultata...
to je zato jer sam se nacitao tih stvari da ti pamet stane a vecina od njih nije dokazljiva.
to te sa godinama pocne zivcirati tako da pocnes sam graditi svoje teorije i vidike..zapravo to i je poanta da se izgradis onako kako mislis da je najbolje...no vidjet ces da filozofija prihvacanja svih mogucih mogucnosti
i razlicitih krajeva nakon dugo vremena zna biti frustrirajuca pa zato tvrdo reagiram na drugacije stavove...

Drugo, jesi mozda bio u Big Brotheru ko ona jedna prepametna koja je u nekoj sezoni rekla za sebe da je procitala toliko knjiga da je - astronaut!?
Jel mislis da ostali na forumu su polupismeni i da nemaju podlogu? Da nisu na isti nacin ko i ti dosli do svojih teorija? Sam kazes da si iz brda informacija izvukao nesto sto tebi najvise odgovara ali isto ne dozvoljavas drugima. Ja sam bila kruta upravo u periodu zivota kada nisam imala dovoljno znanja ni iskustva. Sada znam bolje od toga. A krutost je upravo prva stavka koja se gubi kada krocis na prag spoznaje...koja u principu glasi - Niko nista ne zna i sve je relativno.
Naravno dopustam da se ne slozis s time.

zapravo niti jedan moj post nije upucen sa namjerom da je moja najpametnija,jednostavno to je moje misljenje,a i vi isto tako ne bi trebali reagirati na njih sa onom zasto tako kruto gledas i mislis da si najpametniji...
najbolji odgovor je jednostavno dati drugo vidjenje stvari a ne kritizirati
tudji tvrdi stav...

Kao sto sam gore vec navela i poduprla tvojim postom ti su upravo rekao da je tvoja najpametnija rekavsi da je teorija o prolazima glupost. OK. Ali to se onda ne uklapa sa ovim citatom iznad gdje kazes da treba dati vidjenje a ne kritizirati. Dakle za tebe jedna pravila za druge druga. Ako malo pogledas po forumu vidjet ces da osobno nemam obicaj osporavat tudja misljenja. Ako pogledas svoje postove...ne bih bas rekla da ne kritiziras...

ne znam mozda ja grijesim,ne kazem da sam u pravu no svoje misljenje izrazavam na takav nacin i onda poludim kada me neko posere..
ipak ja samo pisem sto mislim,ne serem po drugima...

I treci put...procitaj malo svoje postove...inace po ovom forumu...itekako imas stav kojim seres po drugima i postavljas se superiorno. To ti kazem vrlo dobronamjerno. Pa ti s tom informacijom radi sto god zelis.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 1:13 pm

inace sam stvarno vrlo liberalan no zivcira me sto od ovako jednog foruma ocekujem konkretne rezultate a ne ono sto sam procitao vec sto puta...ocekivanja su mi prevelika i trebam smanjiti kriterije..to je neminovno...

nema veze bitno da se druzimo... :bounce:

A kad se vec osvrcem da se osvrnem i na ovo gore...
Ne mozes biti i liberalan i krut istodobno. Barem ja ne vidim kako se to moze.
Kad sam se osobno pridruzila forumu pitala sam se hocu li tu naci neke konkretne odgovore. Ali onda sam shvatila da je to nerealno (da ne kazem glupo) ocekivanje...ono cemu trebam teziti je razmjena informacija, stavova, teorija...pomocu cega se mozes razvijati...razvijati svoje teorije...unositi nove perspektive, nova gledista... Nije poanta (barem meni) doci tu da bih drugima solila pamet i tvrdila da sam ja u pravu. Ni ja ti nitko time nista ne dobija.
Ljudi su skloni tome da im se nesto servira gotovo. Da postoji neki manuel po kojem mozes zivjet i koji garantira da je to to. Koji ti daje odgovore na sve. I sto bi bili konkretni rezultati? Mozda se oni nalaze upravo na ovom forumu. Mozda na nekom trecem. Mozda nigdje. Ali stvar je u tome da ih se treba znati prepoznati. A problem je kako ih prepoznati. To je kao da nekome ko je cijeli zivot slijep i upravo je progledao kazes da ode po zelenu jabuku. Kako da on prepozna zelenu boju...a ona je tu ispred njega...
Ovo sa smanjivanjem kriterija isto zvuci ko da omalovazavas ljude ovdje. Kao ti si iznad, a mi smo glupi pa ces ti sad bit dobar i spustit kriterije. Pa ako se ne nalazis ovdje trazi nesto sto ti vise pase. Da se razumjemo, ja ti ne zamjeram to sto si napisao samo te upozoravam kako se to isto moze protumacit.
Ali slazem se da je bitno da se druzimo. I nadam se da cemo se i druziti. :vopi:

PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 1:16 pm

hvala na konkretnom odgovoru...:)

krhko je znanje,moje pogotovo..
p.s. kriterije ne spustam radi vas vec radi sebe..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 1:30 pm

No hard feelings. Friends? :)

A sada nazad na temu! :D

PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 1:32 pm

frends...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 3:44 pm

OK, posto ste se lepo isprepucavali (za cim zapravo i nije bilo preke potrebe), vratimo se temi...
Uostalom, od ovog foruma i ocekujem iskustva i spoznaje drugacije od mojih...
"Ne treba mi prijatelj koji ce samo klimati glavom... jer to sasvim lepo moze i moja senka"... :) *
[Vrh] Go down
indigocakra
PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 6:21 pm

jos sam jednom procitao ono gore sto se odnosi na mene i mogu ti reci da me kvalitetno oderala... respect!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 7:01 pm

@zvezda...ne bih se slozila da nije bilo potrebe.
Ako ti se nije dalo citat sve ovo gore onda mozda nisi primjetila da je do "prepucavanja" doslo radi toga sto mi se cinilo da je Indigocakra pretjerao osporavajuci nesto za sto sam naglsila da je teorija. I to u vise navrata za istu stvar. Dakle daleko je to od razloga "klimanje glavom". Smatram da treba dopustiti tudje misljenje i zato sam usla u raspravu.

@Indigocakra...Zbilja mi je zao ako sam pretjerala... Sorry...

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 8:04 pm

...
totalno unistenje materije koje se izbacuje na krajevima galaksija...
nema tu previse tajni sa njima...

znaci crna rupa nije tocka,vise je kao mixer koja na rubovima galaksije izbacuje elementarne cestice koje proguta..

koliko sam shvatio svaka crna rupa jede jednu galaksiju,pa se tako u sredistu naseg mlijecnog puta nalazi jedna..
oblik galaksije odredjuje crna rupa koja prozdire elipsasto prostor pa nam zato galaksija tako izgleda...
na krajevima galaksije se izbacuju elementarne cestice(naravno one koje mi ne poznajemo) dok je CR aktivna...

tako si ja to percipiram nekako..
znaci CR je pojam koji od materije radi antimateriju koja je gradjena isto od tih elementarnih cestica energije..

ona je zapravo samo balans izmedju 2 najniza nivoa,a to su materija i antimaterija....

mozda grijesim no takvo je moje vidjenje tog apstraktnog pojma CR..

Dakle zanima me tvoja teorija...ovde si lijepo objasnio... Znaci imamo antimateriju...predpostavljam da se od te antimaterije ponovno na neki nacin stvara materija od koje se opet stvara sve iz pocetka...?
Kako mislis da se to odvija? Jer ako nije tako u jednom mometnu ce crne rupe sve dezintegrirat u antimateriju i to je to. Dakle na koji nacin ponovo pokrenuti postupak stvaranja?

PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 8:37 pm

zasto me ides i dalje pilati kada sam priznao pogresku?
a ta je povrsnost prema postovima....

mislim da ne moram odgovoriti na gore postavljeno pitanje jer ako budem lovit cemo se opet u krug a to ni tebi ni meni nije u interesu...

frends?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian

Female
Capricorn Rooster

PostajNaslov: Re: Svemir   uto stu 13, 2007 9:50 pm

Hajde da pitanje formulisemo ovako, i mene ovo zanima, a sigurna sam da bi mi se dopali razni stavovi... Sta je izvor stvaranja?... Ili, mozda bolje, postoji li izvor stvaranja, ili je odredjena kolicina energije vecna i samo menja vidove postojanja kroz bezbroj varijanti?, jer ja se vec godinama borim sa snaznim unutarnjim osecanjem nepostojanja vremena i uskladjivanja svog svakodnevnog funkcionisanja u realnom svetu, gde mi je, htela ja to ili ne, vreme cesto ogranicenje i diktator... *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   sri stu 14, 2007 1:05 am

A dobro ako tako mislis. Nisam te to pitala s namjerom da te lovim na trik. Sto je bilo bilo je. Zbilja me zanima tvoja teorija. Ali ako te pilam onda nista. :(

Da se razumjemo to sto se meni svidja moja teorija ne znaci da me druge na zanimaju. Dapace! Zato i jesmo tu. Samo mi se nije dopao tvoj raniji nacin ophodjenja prema mom prijedlogu.

Osim toga sasvim su mi zanimljive neke stvari koje sam procitala od tebe i na drugim temama. Dakle nemam te namjeru sprdat ili nesto i cijenim tvoje misljenje kao sto se nadam da ces i ti cijenit moje ili necije trece sto naravno ne znaci da se moramo oko svega slozit.

Friends.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   sri stu 14, 2007 1:06 am

Gornji post upucen Indigocakri...

PraGlodavac

Male
Leo Monkey

PostajNaslov: Re: Svemir   sri stu 14, 2007 2:23 am

frends and respect!!!

bumo vec izmijenili iskustva,svi smo ovdje puni razumjevanja
koliko god da cangrizavo izgledali ;)

zato mi se i dopada ovaj(bas ovaj) forumcic,jer nakon
svadje i kise ipak dodje do sunca sto nije obicaj na vecini drugih...

javim se sutra,ciao
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Svemir   sri stu 14, 2007 12:16 pm

:sunny:

PostajNaslov: Re: Svemir   Today at 5:05 am

[Vrh] Go down