Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Svemir

Go down 
+33
Yo93
stnatan
Fantom
ofelija
Cylon
kety6
Groinx
Neo
Legionar
gothic45
Karl Marx
Pandora
userNejm
gloria_g
Sentinel
vladimir
kayser
Tutankhamon
davor1408
l337_m4n
grof
silver
vedran
Blizzard
Svjetloisjena
Yado
Daenerys
malena
zvezda
Alpha
indigocakra
floridana
Rain
37 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
Autor/icaPoruka
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimepon pro 03, 2007 11:09 am

pa vjerojatno zauvijek. :D dakle, nista nije sigurno, opet..
al eto. za nasih zivota sigurno necemo. zapravo, ne vjerujem ni da cemo o vlastitoj povijesti saznati istinu, ili bar veci dio nje, te doziviti da se ona objavi sluzbeno.. a da ne govorimo o tajnama svemira. Kako mozemo spoznati tajne svemira kad ne mozemo ni vlastite?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimepon pro 03, 2007 4:33 pm

"Ima nacina i nacina..." - A. Crowly

;)

A ne zatvaraj unapred sebi vrata ispred nosa. Da li ce nesto biti publikovano, printano ili priznato to je jedna stvar... A Tvoje, moje ili bilo cije mogucnosti za ucenje su nesto sasvim, sasvim drugo... *
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 12:53 am

samo kazem, ako ne mozemo otkriti ni vlastite tajne,a kako da otkrijemo tajne svemira?
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 1:10 pm

I ja ti samo kazem - MOZEMO otkriti vlastite tajne, bar mnoge od njih... A TO SU i Tajne Svemira...
Razmisli na momenat o ovome... i imaj u vidu da sve u svoje vreme dolazi... :) *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 1:22 pm

Pa ako otkrijemo neke vlastite tajne to su svako i tajne svemira obzirom i mi svojim prisustvom tvorimo svemir kao takav.
Ali mislim da nase tajne nisu ujedno i tajne samog svemira jer on vjerojatno sadrzi stvari koje su nama uopce ne pomjmljive, a o tajnama da i ne pricamo...
Ali sve to i moze biti samo vremena fali...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 5:04 pm

Mi jesmo sve sto je bilo, jeste i bice - i ovo nije puka fraza, ima tu mnogo vise... ;) *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 10:00 pm

zvezda je napisao/la:
Mi jesmo sve sto je bilo, jeste i bice - i ovo nije puka fraza, ima tu mnogo vise... ;) *

E...moze bit...makar osobno nisam od takvih fraza...naime zato jer mi zvuce bahato, pretenciozno...kao mi ljudi smo nesto najnaj, ovo, ono...a najbolje mi je sto se time u pravilu razbacuju neki kojima ne bih ovce dala cuvat. Ja nekako na ljude gledam kao na bica koja bi prije svega trebali biti svjesni svoje malenkosti, a ne uzdizat se iznad svega. A ljudi se vole uzdizat. A eto... Ne znam, kad vidim kakve gadosti ljudi rade. Ratove. Ubit ce za malo moci. Nekako mi se cini da smo daleko, daleko od neceg uzvisenog. Znam, znam...to se sad moze opravdat potrebom da se skupi iskustvo neophodno za nesto...
Malo sam otisla od teme...sorry...ulovila me neka zuta minuta izljeva bezveze...
E, da...nista od ovog gore se ne odnosi na tebe...znam da si ti to mislila u jednom drugom kontekstu nego ovi na koje se odnosi ovaj moj ispad.
Pozz :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 10:05 pm

Pa ne moraš biti uvijek namcor :)

Zvezda je ono gore lijepo rekla. Ovisi tko kaže, kao po običaju...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 10:09 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Pa ne moraš biti uvijek namcor :)

Zvezda je ono gore lijepo rekla. Ovisi tko kaže, kao po običaju...

He, ulovila si me :) Ali i ja sam kazala da se ne odnosi na nju vec da ovisi ko kaze :)

A sto cu kad sam Namcor...i skeptik...a opet evo me ovdje i trazim putokaze :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 10:15 pm

Mene su kod kuće zvali Mrgud face

Danas - ne :)

Stalna na tom svijetu samo mijena jest mase
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 10:21 pm

I mene...mislim Mrgud...

S ovim za mjenu se apsostrumpfno slazem!
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 10:25 pm

Namcor je napisao/la:
I mene...mislim Mrgud...

S ovim za mjenu se apsostrumpfno slazem!

Eto, sad smo štumfete face
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimeuto pro 04, 2007 10:41 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Namcor je napisao/la:
I mene...mislim Mrgud...

S ovim za mjenu se apsostrumpfno slazem!

Eto, sad smo štumfete face

lolcina lolcina lolcina
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 05, 2007 11:24 am

Mene nikada nisu zvali Mrgud... :) ...verovatno svesni moje "slatke" naravi, ako su i mislili bilo sta takvo, zadrzali su to za sebe... ;) *

Znam da svi kapiramo ono gore...
A stvarno verujem, bez egoisticnih tvrdnji, da smo kao ljudska bica mnogo vise, ali su nas lepo vekovima ubedjivali da smo mala, mizerna bica koja uvek grese i trebaju kajanje, pokajanje ispovedanje i ispastanje... *
[Vrh] Go down
grof
Višestanični organizam
grof


Male
Capricorn Rat
Broj postova : 39
Age : 39
Registration date : 15.10.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 19, 2007 1:40 pm

floridanamana je napisao/la:
pa s obzirom da se širi, odnosno da se objekti udaljavaju jedni od drugih zaključujem da je krenulo sve iz jedne točke. dali se u nekom trenutku dešava da sve krene u obrnutom smjeru to ne znam ali za pretpostaviti je jer me neke filozofije uče da se sve vrti u krug.
to ja onako laički s ono malo amaterskog znanja.
Gresis.

1. Ne udaljavaju se svi objekti. Na primer: Mlečni Put i susedna nam galaksija Andromeda se približavaju jedna drugoj.
2. Materija i svemir nije isto, što znači:
ne skuplja se i ne širi se svemir, nego se materija pod dejstvom privlačnih ili odbojnih sila privlači ili odbija.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesub pro 22, 2007 4:35 pm

silver je napisao/la:
pa vjerojatno zauvijek. :D dakle, nista nije sigurno, opet..
al eto. za nasih zivota sigurno necemo. zapravo, ne vjerujem ni da cemo o vlastitoj povijesti saznati istinu, ili bar veci dio nje, te doziviti da se ona objavi sluzbeno.. a da ne govorimo o tajnama svemira. Kako mozemo spoznati tajne svemira kad ne mozemo ni vlastite?

Imaš pravo no želim dati neku usporedbu...

Mi vidimo 2D sliku okoline. Kako onda znamo da živimo u 3D prostoru?

Ljudima je dosta vremena trebalo da shvate 3.dimenziju. Pogledaj malo umjetnička djela prijašnjih slikara,pa ćeš vidjet da se tek dosta kasno shvatila percepcija objekata. Slikali su ljude jednako velikima koliko god su oni bili udaljeni od slikara.

No 3. dimanzija je pwned. Mi je samo zamišljamo, pa zato i možemo shvatit što je 3D prostor u kojem živimo. No pravi 3D nikada nećemo biti sposobni vidjeti, kao niti 4D, 5D...Ali to ne znači da nećemo moći zamisliti to.

Možda je isto i sa svemirom. Možda mi neke djelove možemo ''vidjeti'' samo teoretski kao i 3D...
Čudna li je svijenost tog svemira,ako uopće postoji.
Moje mišljenje je da postoji.

Možda je svemir poput hipersfere koji se sastoji od više sfera,a svaka sfera je kao zaseban dio svemira,ali opet sve su međusobno povezane. Da bismo došli iz naše ''sfere'' u neku drugu, vjerojatno moramo upotrijebiti silu koju još nismo niti otkrili. Ta sila bi bila drugačija od ostalih, moguće i istovremeno slična svim ostalima.
Recimo ako je površina sfere neka membrana koja nas drži na sebi onako ''priljepljene''. Ta sila bi nam omogućila da se ''odrazimo'' sa te membrane do neke druge...

No definitivno nema smisla raspravljat o obliku svemira i o njemu općenito jer svaka teorija može biti istinita.
Prvo trebamo shvatiti djelove da shvatimo cjelinu. Zato je bolje da raspravljamo o objektima unutar svemira ili silama ili takvim stvarima.

Recimo bilo je malo riječi o crnim rupama, dimenzijama, raznim teorijicama...

No nismo raspravljali o tamnoj tvari, virtualnim česticama...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimened pro 23, 2007 3:34 am

Tamna tvar... *
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 26, 2007 9:57 pm

Evo malo slika da donekle dočaram koliko je svemir lijep na nekim djelovima (samo prividno)

Svemir - Page 4 Orion_nebula

Vide se Orionova maglica (M42) i M43 pokraj
Ovu maglicu možete lijepo vidjet golim okom upravo u ovom djelu godine.
Nalazi se u prekrasnom zviježđu Orion


Svemir - Page 4 1341~Andromeda-Galaxy-Print-Posters

najdalji objekt vidljiv golim okom. Također lako uočljiva na noćnom nebu.

Svemir - Page 4 Saturn81

Evo i Saturna...

Svemir - Page 4 Trifid

Maglica Trifid

Svemir - Page 4 Pleiades_gendler

Moj najdraži objekt, Plejade ili M45. Prekrasan otvoren skup, idealan za promatranja i za fotometriju. Ovaj skup mnogi zamjenjuju s malim medvjedom jer se tako čini.
Vidljiv golim okom i za ne tako tamne noći.

Svemir - Page 4 Gm44-1

M44 ili Jaslice, također otvoren skup u raku. Lijepo su vidljive.

Evo malo slikica tako da netko ne bi pomislio da ne bi netko pomislio da je svemir ružan, hladan, taman... Ima nekih djelova koji vam jednostavno oduzmu dah.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 26, 2007 10:01 pm

Svemir - Page 4 Orion

Zviježđe Orion.
Crvena sjajna zvijezda je Betelgeuse, plava najsjajnija je Rigel, a Orionova maglica je onaj crvenkasti objekt ispod kosaca (to su 3 zvijezde u sredini)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 26, 2007 10:32 pm

Prekrasno! lovely
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 26, 2007 11:12 pm

Evo samo za svjetloisjenu, budući da voli životinje, maglica Mačje Oko

Svemir - Page 4 167320main_image_feature_741_ys_4
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 26, 2007 11:16 pm

Wow, predivna je! whee
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 26, 2007 11:27 pm

Da ali i jedna od najmisterioznijih...

Još se uvijek nezna kako je dobila ovaj nevjerojatan oblik,ali pretpostavlja se da je u centru dvostruki sustav, pa kako su se zvijezde okretale, tako su izbacivale materiju u okolni prostor. Vidi se i po slici da je to moguće rješenje...

Inače evo još životinjskih maglica.
Maglica Konjska Glava

Svemir - Page 4 52238main_MM_image_feature_89_jw4
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 26, 2007 11:29 pm

Izgleda potpuno nestvarno, a ipak stvarno :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitimesri pro 26, 2007 11:49 pm

Svemir - Page 4 M2-9b_hst
Maglica Leptir

Svemir - Page 4 M16_lrgb_05202007_red

Maglica Orao

Svemir - Page 4 Aat048

Maglica Tarantula se nalazi u Velikom Magellanovom Oblaku

Sve to izgleda nevjerojatno nestvarno,ali je itekako stvarno...
No nisu maglice i galaksije jedine prelijepe. Ima i višestrukih zvjezdanih sustava koji su ugodni oku. Evo najpoznaiji
Albireo sustav

Svemir - Page 4 Albireo

Svemir - Page 4 Albireo

No svi ti objekti daleko su od nas... No i u našem Sunčevom sustavu ima nevjerojatnih stvari za vidjeti, pa čak i samo Sunce

Svemir - Page 4 Sun_tour

Vidi se velika prominencija i aktivna područja

Svemir - Page 4 Jupiter

Sve te boje Jupitera...
Naravno sve što se vidi su oluje. Najpoznatija je oluja koja se zove Crvena Pjega koja se ovdje lijepo vidi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Svemir - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Svemir   Svemir - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Svemir
[Vrh] 
Stranica 4 / 14.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: