Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Danski stil uređenja kuće

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimepet tra 23, 2010 5:54 pm

Jučer sam gledao Oprah (nakon nekih 2 godine, valjda :D) gdje ona putuje oko svijeta. Gledao sam dio gdje je posjetila Dansku obitelj. Pokazali su joj svoj dom koji je veoma minimalistički uređen. Jedan Danac je rekao:''Manje stvari, manje prostora, više svjetla''. Evo nekoliko slika koje sam uspio pronaći.

Danski stil uređenja kuće Modern-Architecture-Design-House-Pilotto-Living-room-500x397


Danski stil uređenja kuće Minimalist-penthouse-copenhagen-6


Danski stil uređenja kuće Huis500x331


Danski stil uređenja kuće Power-house-in-Denmark-in-001

Kako vam se sviđa ovakav stil uređenja kuće? Što općenito mislite o minimalizmu?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimepet tra 23, 2010 6:17 pm

Meni se jako sviđa minimalistički stil, pod uvjetom da se koristi drvo, a ne npr. crno-bijeli i ostali hladni kontrasti.
Osobno volim praktičnost, puno prostora, svjetla, ali ne i ultra-moderan stil i izbjegavam nepotrebne stvari.
Naravno, uvijek se može naći mjesto za neku sitnicu, umjetninu, cvijeće, bilje, tepih i sl., kako bi udahnulo toplinu nekom prostoru.
Primjerice, stanovnici Amsterdama, vjerojatno i mnogih drugih zemalja, preferiraju potpunu otvorenost intime prostora prema van, bez zavjesa, zastora i sl.
Takav stil mi se također sviđa, ali pod uvjetom da je stan/kuća smještena na osamljenijem mjestu, jer mislim da bi mi to inače smetalo.

Ne volim miljun detalja, lončića, kipića i nepotrebnih predmeta.roll
Sviđa mi se i kombinacija modernog i tradicionalnog/antiknog namještaja, s time da bi naglasak bio na modernijem namještaju, sa pokojim originalnim detaljem (ormarom, sofom i sl.) iz minulih vremena.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimepet tra 23, 2010 8:12 pm

Ovaj stil mi se sviđa samo u katalozima. Kada promatraš i pokušavaš naglasiti prostor.
Sterilan je, hladan, nedodirljiv... neosoban.
Takav je moj doživljaj tog načina uređenja :) Jedino što mi se jako dopada su veliki izvori svjetlosti.

Ja osobno preferiram šarenilo i tople boje ili antikni drveni namještaj. Neka stara komoda s zanimljivim rezbarijama i ručkama cerek
Zahtjevam da prostor odiše životom, orginalnošću i osobnošću, što minimalizam u teoriji ne naglašava.
Tako sam i uredila svoj životni prostor koji je potpuna suprotnost distanciranosti minimalizma :)
A što se tiče zavjesa... obavezno. Jednostavno se osjećam nelagodno kad mislim da svaka šuša s ulice ili životinja iz šume može vidjeti što radim.

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimepet tra 23, 2010 10:09 pm

Slažem se s vama. Sviđa mi se minimalizam, no mislim da pokoja slika ili šarena zavjesa, biljka ili bilo kakav umjetnički i osobni dodatak mogu nadopuniti prostor i dati mu tu neku toplinu :)

Ono što mi zaista nije jasno, u reportaži sam vidio da taj bračni par spava na krevetu kraj prozora koji služi umjesto zida. Doslovno se sve vidi van, tj. na ulicu u centru Kopenhagena :P To mi se ne sviđa conf1

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimepet tra 23, 2010 10:51 pm

Meni je ovako namjesten stan mnogo topliji i ugodniji za zivot...Danski stil uređenja kuće 973175

Nemojte obracati paznju na spiglo u lijevom cosku,slucajnost..Danski stil uređenja kuće 64658

Danski stil uređenja kuće Ebayey0
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimesub tra 24, 2010 12:13 am

offtopic - zakleo bih se da je netko gol fotografirao...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimesub tra 24, 2010 12:18 am

Da... Fantom je opet skinuo sliku s neta i prekinuo temu kava
Jer jedini minimalizm kojeg vidim u njegovom postu je upravo u ogledalu

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimesub tra 24, 2010 12:30 am

@Gea,minimalizam je relativan pojam....Danski stil uređenja kuće 961139
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimesub tra 24, 2010 3:32 pm

u topicu koji obrađuje uređenje doma i nije baš kava

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitimesub tra 24, 2010 4:06 pm

Evo jednog univerzalnog minimalizma u uredjenju boravka.
Ovo je za mene pravi minimalizam...Danski stil uređenja kuće 793385

Danski stil uređenja kuće Resetke_01_u_859857891
[Vrh] Go down
Sponsored content





Danski stil uređenja kuće Empty
PostajNaslov: Re: Danski stil uređenja kuće   Danski stil uređenja kuće Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Danski stil uređenja kuće
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: