Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Light as a feather, stiff as a board

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Light as a feather, stiff as a board   sri tra 28, 2010 4:41 pm

Vjerujete li da ima nesto u onim igrama kada nekoliko ljudi sluzeci se samo spojenim kaziprstima podize jednu osobu koja sjedi ili lezi?

Poznajem slijedeci postupak. Jedna osoba sjedne, a cetiri se postave oko nje. Spoje se dlanovi i ispruze kaziprsti (kao kad se klinci igraju da su im tako spojene ruke pistolj iz kojeg 'pucaju'). Kaziprsti se podmetnu onome koji sjedi ispod koljena i ispod pazuha te ga se pokusa dignuti. Ako su osobe koje dizu jace, a osoba koja sjedi laganija to ce i uspjeti ali ako to rade cetiri manje i slabije osobe dok je osoba koja sjedi relativno teska tako nesto im nece poci za rukom. Tada se iznad glave onoga koji sjedi postave lijeve ruke dlanom prema dolje. Prvi postavi lijevu ruku par cm od glave onoga koji sjedi, nakon njega iduci postavi ruku par cm iznad te ruke i tako u krug. Onda se postavlja desna ruka. Kad su ruke na mjestu onaj tko ima ruku iznad svih drugih ju brzo povuce sebi, slijedi ga iduca ruka, pa iduca i tako do zadnje tj. one najblize glavi. Tada se ponovno pokusa podignuti osobu. Ovaj put to bi trebalo ici bez problema.

Da li ste ikada probali tako nesto? Da li imate neko objasnjenje? :)

Guardian

Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6014
Registration date : 05.09.2009

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   uto svi 11, 2010 12:28 pm

Zapravo je isto tko diže koga.

Svaka od vas 4 je podigla oko 20kg. Ne vidim tu neki prevelik problem. Zaboravio sam točno kakve se procedure izvode prije dizanja, ali vjerojatno su ruke u zraku ili tako nešto sa rukama. Uglavnom mora doći više krvi u mišiće. To je općepoznata fora, kao i mnoštvo drugih koje bi se mogle objasniti kao nešto nadnaravno dok u stvari to nisu.

Probajte vas četvero podići automobil ili nešto teže od stotinjak kg. Evo, ako vas je 4, dignite nešto od 400kg. Znači svako od vas 100kg. To je teško, i ako nekakva energija pomaže ne bi smjelo biti problema.

Kako je netko na nekom forumu napisao na ovu temu, "Ne vidim što je čudno u tome da 4 ili 6 ljudi podigne jednu osobu"

EDIT: Sa 3 godine si diplomirala skepticizam? :P

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   uto svi 11, 2010 1:19 pm

Evo recimo da nije isto. Jer kada 4 decka od po 70-80 kg dizu mene od 55 kg onda dobijes da svatko od njih dize oko 14 kg. E sad, svaki od njih bi bez nekih problema dignuo i svih 55 kg sam, dok cura od 55 kg bi se trebala potrudit da sama digne i onih spomenutih 20 kg i nema sanse da bi sama digla pojedinca od 90 kg. Pa, ako je to tebi isto onda... kava

Čovjek

Male
Libra Dog
Broj postova : 6272
Registration date : 26.05.2009

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   uto svi 11, 2010 9:06 pm

Da, slažem se s Alphom u zaključivanju. Ja sam primijetio relativnu težinu pri podizanju osoba. Tj. teže osobe se podižu teže od onih lakših i u slučaju da nema "magije" i kad je ima.
Moguće je da se radi kao što Skulp kaže o tome da ti jače ruke prorade kad ih držiš gore i brzo povučeš. Pitanje je međutim kako dugo su to one jače? Naime, nisam primijetio da lakše dižem zadnju osobu nego prvu, a dotad su se ruke već morale ugrijati.
Ono što se slažem, to je da se pokus mora pažljivije ponoviti.
Za to bi trebalo da klupe budu takve da nemaju naslona.
Zatim, snaga podizača bi trebala biti podjednaka - neka dižu samo cure i to nek dižu dečke različite težine. Nadalje, treba isprobati je li lakše ako se samo ruke prije dizanja zagriju držanjem uvis.
Konačno, trebalo bi da cure daju iskrenu procjenu koliko im je lakše podignuti osobu prije i nakon izvođenja rituala. :)

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   uto svi 11, 2010 10:54 pm

@Alpha, ne kažem da je isto. Nisi shvatila što sam htio reći pa ću malo drugačije objasniti. Recimo da je maksimalna težina koju ti možeš podići 50 kg. Sada bi trebalo napraviti eksperiment i vidjeti da li ćeš ti pomoću "magije" uspjeti podići 60 ili više kg.

Ja sam uvjeren da unatoč bilo čemu, čovjek ne može podići težinu koju jednostavno ne može podići. Naravno, postoje tzv. krizne situacije u kojima mozak urgira pa dobijemo neku super snagu, ali to je druga priča i nema veze s "magijom".

Znači, svatko može podiči 20 kg. Tih 20 kg može biti prividno lakše podići u određenoj situaciji. Što pokušavam reći je to da bi za eksperiment trebalo uzeti neku veću težinu od 20 - 30 kg po osobi. Tada bi se saznalo da li tu ima nešto više ili ne.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   uto svi 11, 2010 11:06 pm

OK, Skulp, prvo nam ti pronađi osobu od 200 kg zubi

Zezam se, razumijem te :) Kao što je MoW rekao, taj eksperiment puno puta mora biti napravljen u različitim uvjetima, a onda možemo neke konkretnije stvari reći. Ja mislim da nije samo zbog krvi u rukama :)

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   uto svi 11, 2010 11:24 pm

Zapravo i ne treba. Čim ga radiš drugi put, to više nije to. Ako ga radiš u kratkom intervalu, naravno. Primjerice, ja na poslu svakodnevno dižem prilično teške predmete. Ujutro kad tek krenem, nije mi lako, ali nakon nekoliko minuta imam osjećaj da bi se mogao nabacivati sa stvarima od 30 - 40 kg kao iz šale. Naravno da to ne bih mogao i naravno da tih 30 kg nije izgubilo na težini. 30 kg je 30 kg, ali mišići se naviknu i ta težina se ne primijeti. Mislim da se slična stvar dešava i u ovom slučaju.

Ako je u pitanju energija, ponavljam, tada bi bilo moguće podiči nešto teže nego što smo inače u stanju podiči.

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   uto svi 11, 2010 11:38 pm

Da, ali kažem da nije bilo lakše podići zadnju osobu bez korištenja trika s rukama u odnosu na prvu osobu, iako su se mišići uigrali. Opet bez korištenja trika nije išlo, a sa je.

Uostalom, meni je 20 kg vrlo teško podići do visine glave, pogotovo na kažiprstima. Nisam baš nešto jake konstitucije. Nakon trika išlo je mnogo lakše...

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   uto svi 11, 2010 11:42 pm

Pokušavam biti racionalan, ali ovo nema smisla...
Jel ima netko neko objašnjenje ili teoriju?
Racionalnu, iracionalnu, svejedno.

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   uto svi 11, 2010 11:58 pm

Evo nešto sa Wikipedije, ali ništa što već nismo uzeli u obzir. Makar je jasno objašnjeno.
http://en.wikipedia.org/wiki/Light_as_a_feather,_stiff_as_a_board

EDIT:
Još jedan link:
http://www.abc.net.au/science/articles/2008/05/27/2257305.htm

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   sri svi 12, 2010 10:16 am

Skulptura je napisao/la:
EDIT:
Još jedan link:

Komentirat cu ovo jer je to zapravo tema razgovora.

Ne slazem se s objasnjenjem iz jednostavnog razloga jer ne valja.

Prvo, ja znam da sam i prvi puta dala sve od sebe da pokusam dignuti subjekta. Vjerujem da su i drugi jer svih zapravo zanima isto - ima li cega u tome. Druga stvar, mi smo subjekta dignuli prilicno visoko. Znaci tvrdnja da se subjekt digne tek malo i brzo spusti je pogresna. Trece izjava da su kaziprsti zapravo puno jaci nego sto smo mi svjesni nema veze s nicim iz prostog razloga sto mogu kaziprsti bit Rambo i Conan zajedno ali ako ti nemas snage u bicepsima mos se slikat.

To su moji razlozi zasto objasnjenje u doticnom linku ne valja.

Jos bih jednom dodala da sam prisustvovala dizanjima gdje 4 relativno male cure dizu relativno teskog tipa i to prilicno visoko.

Ne kazem da citava stvar nema objasnjenje samo kazem da niti jedno od do sada izlozenih mi nije dovoljno dobro.

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   sri svi 12, 2010 10:17 am

Skulptura je napisao/la:
Evo nešto sa Wikipedije, ali ništa što već nismo uzeli u obzir. Makar je jasno objašnjeno.
http://en.wikipedia.org/wiki/Light_as_a_feather,_stiff_as_a_board

EDIT:
Još jedan link:

Prvo ću se osvrnuti na ovaj drugi link.

Dakle, prva stvar - timing: timing je bio isti u prvom pokusu kao i u drugom nakon postavljanja i micanja ruku iznad glave.
Dakle, pjevanje, brojanje i sl. - to nismo imali, jednostavno, ruke smo držali nekome iznad glave, onda smo ih maknuli, zatim pristupili mjestu na kojem dižemo i onda počeli svaki zasebno dizati (nije bilo na 1-2-3).

Drugo, po mojoj procjeni, svakoga smo mogli podignuti nakon trika s rukama, i nije bio neki problem držati ga i spustiti ga. Nitko nije tresnuo na klupu. Doduše, nijedna osoba nije bila lagana kao pero, samo mi se činilo da su lakši nego prije trika s rukama. Istina je da nitko nije bio teži od 100 kg.

Za jakost prstiju su u pravu, ali to ne objašnjava zašto se prije trika nekog nije moglo nositi, a nakon trika je.

Ono što se tiče jedinim logičnim objašnjenjem je navedeno u prvom linku, na wikipediji. To je da smo mi prevarili svoj vlastiti um. Jednostavno smo se naveli misliti da je osoba prije pokusa teška, a nakon postupka lagana.
To međutim ne objašnjava situaciju u kojoj su se našli oni klinci koje opisuje Alpha, a koji nisu znali što točno rade, samo im je bilo rečeno kako da rade. Nitko im nije rekao da će osoba biti lakša poslije, jel da, Alpha? :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   sri svi 12, 2010 10:25 am

Ovo se zove sinkronicitet :D

Pa, kad sam to bila pokazivala ekipi s faxa oni nisu bas kontali sto ja hocu postic i sto ce se desit. Ostali su dosta iznenadjeni. Nakon toga su decki svim silama (na moj uzas) htjeli ici na katedru fizike pitat u cem je stvar. Naravno to su/smo i napravili. Demonstirali smo to profesorima. Ovi su nas gledali blijedo, rekli da nemaju pojma i mislili da ih zezamo. Uglavno, nismo dobili odgovor.

Ovo sa prevarom uma mi stoji kao potenicjalna teorija.

Ali ima jos nesto sto nisam do sad spominjala zato jer nisam to osobno probala, a dok ne vidim na svoje oci - ne vjerujem bas.
Dakle, jedna osoba mi je pricala da je to isto radila kad je bila dijete. On i jos 3 frenda su sa kojih 12-ak godina (ili tu negdje) navodno na taj nacin digli ficeka. Navodno. E sad. To je nezivo i dosta tesko. Ne znam... Ali voljela bih probati i nesto nezivo dignut...

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   sri svi 12, 2010 10:30 am

U slučaju ako bi taj pokus uspio i s neživim objektom, onda bi morali gotovo sigurno odbaciti teoriju da se radi o interakciji ljudskog elektromagnetizma i gravitacije.
Jedino što bi ostalo to je uvjeravanje uma da je to što radimo moguće. To bi bio prilično dobar dokaz za mind-over-matter tvrdnje.

Ako fićek ima oko 600 kg, a njih je četvorica, onda bi trebali podići svaki 150 kg, što je vrlo nevjerojatno za 12-godišnjaka, da ne kažem nemoguće. :)

Mogu si misliti kako su zblenuto izgledali pretežno materijalistički profesori fizike kad su im ovi to pokazali. lol

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   sri svi 12, 2010 10:39 am

E, ali to nisam probala pa ne bih htjela pricati o tome.

Ima jedna stvar sa tim mind over matter...prvo, neki su ljudi nenormalni skeptici, drugo, neki ljudi niti ne znaju sto ce uslijediti pa ne mogu niti utjecati svojom podsvjescu na svoju svijest...ne znam...

Ma sto fizicari znaju gica

Sa onog linka Wikipedije izdvojila bih ovaj dio:

This game can be seen played in 17th century London during the plague outbreak. Samuel Pepys, a naval administrator noted this being performed as a sort of ward against the disease. In his conversation with his friend Mr. Brisband on July 31, 1665, he talked of the chant that accompanied the performance:
"He saw four little girles, very young ones, all kneeling, each of them, upon one knee; and one begun the first line, whispering in the ear of the next, and the second to the third, and the third to the fourth, and she to the first. Then the first begun the second line, and so round quite through, and putting each one finger only to a boy that lay flat upon his back on the ground, as if he was dead; at the end of the words, they did with their four fingers raise this boy high as they could reach, and he [ Mr. Brisband] being there, and wondering at it, as also being afeared to see it, for they would have had him to have bore a part in saying the words, in the roome of one of the little girles that was so young that they could hardly make her learn to repeat the words, did, for feare there might be some sleight used in it by the boy, or that the boy might be light, call the cook of the house, a very lusty fellow, as Sir G. Carteret's cook, who is very big, and they did raise him in just the same manner."

Zadnja promjena: Alpha; pet svi 14, 2010 4:30 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: k   sri svi 12, 2010 10:47 am

Da, mind over matter je jako upitna stvar, slažem se. Ne znam, možda je sve samo u tome koliko se jako možeš uvjeriti da ćeš dići stablo pa ga digneš na kraju. Ili kamion, kao što je ona majka podigla kamion da bi spasila svoje priklješteno dijete.

Možda su se tako i ove djevojčice totalno uvjerile da mogu podići bilo koga, pa su na kraju i glomaznog kuhara digle. :)

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   sri svi 12, 2010 10:58 am

E, to se slazem ali nisu isti uvjeti. Naime, majka je digla kamion jer ju je puko adrenalin, a ne zato jer se uvjerila da to moze. Krv se pumpa jace u misice i tijelo je sposobno za mnogo vise nego u normalnim uvjetima.

Sto se tice ovog dizanja...ne bih rekla da ima veze s adrenalinom. Isto tako mislim da se djeca nisu uvjerila da mogu dignut bilo koga jer mi se cini da djeca uopce ne misle puno o tome...jednostavno rade ili ne rade nesto...pa kako bude...

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   sri svi 12, 2010 11:31 am

@Alpha, nisi u pravu. djeca će prije podiči nekoga jer ne razmišljaju da li je to teško ili što već. Za primjer ću uzeti znanstvenike. Većina inovacija koja se činila nemogućim je ostvarena upravo od mladih ljudi, upravo zato jer ne vide granice, gledaju izvan kutije i za njih ništa nije nemoguće.

U slučaju žene koja je pomaknula kamion od 25 tona, adrenalin nije igrao najvažniju ulogu. On je proširio krvne žile, ubrzao rad srca, disanje itd. Mozak je naredio mišićima da iskoriste svoj maksimum. To se dešava u tim tzv. kriznim situacijama kada prilikom trčanja možemo startati brže od trkačeg konja, podići nevjerojatno teške predmete, reagirati bez razmišljanja itd. Čovjek u normalnim okolnostima koristi određen postotak mišićnih vlakana, u kriznoj situaciji ih može koristiti i do 100%. Tu može doći do puknuća mišića kao što se desilo sa ženom koja je pomaknula kamion, ili čak do puknuća kostiju jer ne mogu izdržati silu.

Što se tiče fićeka, ja i 4 frenda smo ga u 8 razredu prenjeli nekih dvadesetak metara. Mic po mic, ali smo ga prenjeli. Naravno, bilo je poprilično teško.

EDIT:
Naravno, dizanje fićeka nema veze sa eksperimentom jer ga dižeš nogama, a ne rukama. Rukama ga nikada ne bi mogao podići.

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   sri svi 12, 2010 12:48 pm

I kako onda nisam u pravu kad kazem da djeca ne razmisljaju nego samo cine? suspect

Ja ne znam bolje objasnjenje od adrenalina. Ima neko drugo? Sto potice organizam da da 110% u kriznim situacijama?

Ovo sa ficekom...oni ga nisu nosili vec dignuli na ranije opisan nacin ali, kao sto rekoh, ne bih o tome jer nisam vidjela na svoje oci i nisam probala tako da....

Jos da se vratim na ovu varijantu mind over matter...ako je to tako da nas um apsolutno moze pobijediti tijelo ako je zbilja uvjeren da je to moguce onda bi se 'cudne' stvari desavale puno cesce. Covjek se nadrogira i skoci kroz prozor jer je UVJEREN da moze letjet. A kad ono - ljosne na pod. Hocu reci da bio ti dijete ili narkoman ne smatram da se samo uvjeravanjem mozes natjerat da dignes 100 kila ili letis kroz prozor.

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   čet svi 13, 2010 12:06 am

@Alpha, u kriznoj situaciji se u mozgu dešava puno različitih procesa, izlučuju se razne kemikalije uključujući adrenalin. Adrenalin ne povećava snagu. On jednostavno ubrza procese u tijelu. Proširi krvne žile, ubrza disanje i rad srca. To je više - manje to. Možeš pogledati dokumentarac "Human Body" u kojem je sve potanko i laički objašnjeno.

Postoje ljudi koji su izučeni potaknuti mozak da se u normalnoj situaciji ponaša kao u kriznoj. Jako dobar primjer su atletski trkači i dizači utega.

Ovo sa fićekom mi je nevjerojatno. Mislim da je za četvero petnaestgodišnjaka nemoguće podiči fićeka u visinu glave. Nas je dizalo petero i pošteno smo se izmučila da ga dignemo desetak cm., pomaknemo za korak - dva spustimo i ponavljamo taj postupak dalje :P

Admin

Female
Aries Goat

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   čet svi 13, 2010 9:51 am

Nisam rekla da adrenalin pojacava snagu ali cim ti je opskrbljenost misica bolja i sposobnosti su drugacije. To je isto kao kad ucis pa ti fali svjezeg zraka pa onda otvoris prozor i dojdes sebi da mozes dalje ucit. Nije otvaranje prozora niti vise zraka ucinilo da si pametniji ali opskrba mozga je kvalitetnija i time je isti organ iskoristiviji.

Aj ti pusti pokusaje da pokazes da sam u krivu (jer nisam zubi samo sto me bas ne skuzis iz prve :P ) nego mi kazi koji kemijsko-fizicki razlozi objasnjavaju nevjerojatne mogucnosti organizma u kriznim situacijama :D
Mislim da se to ne moze objasniti samo na razini fiziologije kao ni na razini "prevario sam um". Djelimicno objasniti se moze, ali u potpunosti ja ne bih to znala.

To sa ficekom je i meni nevjerojatno i mislim da ga nisu digli u razinu glave nego u razinu struka ali ga dojde na isto. Digli su ga i spustili. Ali dok ne probam... miga

Čovjek

Male
Libra Dog

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   čet svi 13, 2010 11:20 am

Meni je totalno nevjerojatno da bi ijedna majka (pa i atletski nabildana) mogla podignuti dio kamiona da spasi dijete u slučaju ako se radi samo o tjelesnoj kemiji. Ne prihvaćam to iz više razloga.
Prvi je taj da i nabrijani dizači utega mase kao ta žena ne mogu podignuti više od 200 kg na trzaj. Masa tog dijela kamiona je sigurno prelazila najmanje 400-500 kg, a vjerojatno i značajno više.
Druga razlog je taj što poznajem još ekstremnije slučajeve.
Radi se o konvulzionistima, a onoga koga to zanima (i tko ima više vremena) može ponešto naći na ovom linku:

http://www.spiritwritings.com/ConvulsionistsStMedard.html

Nijedno fizičko tijelo samo po sebi ne bi moglo na taj način manipulirati gravitacijom, inercijom i ostalim fizikalnim zakonima, bez obzira na katalepsiju.

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   čet svi 13, 2010 11:45 am

Tko je rekao da je podigla kamion? To je izmišljotina ili prerada originalne priče. Pomaknula je kamion za par cm i završila u bolnici zbog puknuća mišića. Kamion je bio pun nečega, i u tom trenutku je bio težak oko 25 tona.

@Alpha, kako možeš tvrditi da si u pravu? Na temelju čega?
Na Wikipediji si pročitala sasvim logično objašnjenje, ali si unatoč tome izdvojila neku PRIČU samo zato jer se poklapa sa tvojim uvjerenjima. Taj eksperiment se može ponavljati tisuću puta i kakav god rezultat bio i dalje ćeš tvrditi da je nekakva misteriozna energija u pitanju.

4 čovjeka mogu bez problema podići jednu osobu od 90 kg. Činjenica.

EDIT:
@Alpha, opskrbljenost mišića i lučenje adrenalina se dešava i kad trčiš, i kad radiš bilo što naporno. Adrenalin je svakodnevna pojava i krizna situacija je samo jedan od scenarija kada se adrenalin izlučuje.

Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   čet svi 13, 2010 12:28 pm

Skulp, očito je, čim imaš ovakav stav nema smisla raspravljati s tobom...

Guardian

Male
Leo Buffalo

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   čet svi 13, 2010 12:35 pm

Naravno da imam takav stav. I ti bi ga kao neki wannabe fizičar, matematičar ili što već trebao imati. Pogledaj ovaj kratak video i vidjet ćeš da je za ljude moguće podiči i preko tonu. Neka energija NE igra ulogu u tome.

Što se tiće ove vaše igre sa podizanjem ljudi...
Najlakše je reći da je to tajanstvena energija koju nikad nitko nije zapravo otkrio, a spominje se već stoljećima. Naglasit ću "spominje se".

Problem je u tome što se vama ne da dokazati. Znam, sad ćeš reći da se ne da niti meni, ali nemate što dokazati. Reci mi, što je čudno u tome da četvero ljudi podignu 100 ili 200 kg?

EDIT:
Zanima me još nešto. Da li itko može točno opisati postupak (magijanje), dok ste izvodili trik. Znači, onako kako ste vi radili.

PostajNaslov: Re: Light as a feather, stiff as a board   Today at 11:05 am

[Vrh] Go down

Light as a feather, stiff as a board
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Pitanje?? - vreca Mc KINLEY
» Treba li nam uopće nož ? Backpacking light site !
» Light paracord?
» Columbia River & SOG - dva exemplara
» Shake light lampa