Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zašto se ne sjećamo prošlih života

Go down 
+10
Flamezar
schmizzl
daughter_of_Sun
Athena
Chakotay
hromi
biga
ANTEA65
Legionar
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimened svi 23, 2010 5:53 pm

@flam.. nisam sigurna da razumoijem što želiš reći pod "druga dimenzija, veći stupanj"? mislim da materijalno mora postojati.. jer očito je, duša zauzima materiju i upravlja njome...
ja sam tip osobe koja proučava mikro da bi razumjela makro :)

i po pitanju drugih planeta, civilizacija, uvijek je negdje bilo jedan, uvijek je negdje bilo prvih tisuću...

najbitnija je karakteristika živog svijeta upravo ta da ima sposobnost razmnožavanja ili umnožavanja :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimened svi 23, 2010 8:05 pm

schmizzl je napisao/la:

...Još jedan, također, bitan razlog je taj što bi sjećanje na ranije živote i miješanje slika iz dvije inkarnacija samo stvaralo konfuziju u vezi s osjećanjem identiteta naše osobnosti.
Jednostavan, a opet dosta dobar razlog, kad bi se sjećali prošlih života i to više njih, doista ne bi znali što tj. tko smo, da li možda trebamo ispravljati pogreške iz prošlih života ili jednostavno živiti ovaj. Ovako se čini da su stvari jednostavnije...


schmizzl je napisao/la:

tako da... JA ZBILJA NE ZNAM!!! drunken
Prema nekim filozofima dosegla si najviši stupanj znanja :)

No nemoj zaboraviti da u Svemiru ima puno, puno više svjesnih bića nego na Zemlji i da se možda na nekom od planeta smanjuje broj svjesnih bića, neki planet je možda uništen pa tamo ne može postojati život. A siguran sam da ima još hrpa razloga o kojima mi sada i ne razmišljamo kako je moguće da se na Zemlji povećava broj ljudi. E sad tvoje pitanje je dobro kako se broj u cijelom Svemiru povećao sa onog prvog na više, no to dolazimo do osnovnog pitanja kako je nastao onaj prvi, tj. prva duša. Hm da li nam Bog i njegovo stvaranje može da ti odgovor?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimened svi 23, 2010 8:25 pm

Meni se cini da su ljudi na nekom visem stupnju duhovnog razvoja spremni sjecati se. U biti mislim da je samo za neke pocetnicke duse dobro da se ne sjecaju. Ostalima bi to mahom dobrodoslo. Evo jedan link koji obrazlaze zato bi bilo dobro - LINK
To je dio jedne knjige ("Zasto ponavljamo pogreske") koji ima zgodne primjere. Pogotovo mi je znacajan onaj od covjeka kojem je u proslom zivotu umrla zena pri porodu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimened svi 23, 2010 9:08 pm

neki ljudi zaboravljaju i što su jučer jeli, tako da, pretpostavljam, duše sa najvećeg stupnja razvoja sjećaju se samo određenih sekvenci... eto, ja se ni za ovog života nesjećam puno stvari!!


sad malo razmišljam, postoji jedno znanstveno objašnjenje za ovo pitanje. dakako, ono ne isključuje postojanje prošlih života. radi se o mjelininskoj ovojnici u mozgu, koja se stvara u drugoj godini života. ona je odgovorna za skokovite prijenose impulsa, a koliko me sjećanje iz psihologije služi, i za pamćenje. zato se ljudi ne sjećaju svoje prve godine života, tehnički je to i nemoguće.

tako da je moguće da stara duša u novom tijelu nema pravo izmjenjivati prirodne procese i razvoj, već možda, na jednoj trancdendetalnoj razini čuva određena sjećanja, i može ih koristiti tek kroz vid intuicije! :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimened svi 23, 2010 9:16 pm

To sto netko zaboravlja sto je juce jeo mi nije mjerilo. Ne sjecam se ni ja jer mi nije bitno. Ali, recimo, sjecam nekih segmenata proslih zivota plus onoga sto sam vidjela na regresiji i to mi je bitno. Iz toga mogu shvatiti dosta stvari u ovom zivotu sto je vazno za neki osobni napredak.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
schmizzl
PraGlodavac
schmizzl


Female
Aries Tiger
Broj postova : 594
Age : 38
Location : Alnilam sys
Registration date : 19.11.2009

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimened svi 23, 2010 10:28 pm

ja se recimo sjećam puno nebitnih životih situacija, a puno ih se i nesjećam...tako da to zbilja ni meni nije mjerilo.

proces pamćenja definitino ovisi i zavisi od mozga i procesa u njemu. pamćenjem se služimo pomoću "ključa za dosjećanje". i u određenim ekstremnim situacijama, ljudi koji su patili od amnezije, prisjetili su se svega upravo pomoću tog ključa (riječi, rečenice, glazbe, situacije...). naravno, veliku ulogu igraju i emocije!
sve što ikad vidimo, osjetimo, doživimo, kažemo,..., sve je tu, samo treba pronaći "ključ". :)

pa eto, da te pitam.. jesi li ti sigurna da sjećanje na prošli život nije san, mašta, skrivena percepcija nečega što si vidjela ili čula kao dijete?
ne želim da ovo shvatiš kao omalovažavanje tvog mišljenja, već sam ja imala odrećene slike koje sam prvobitno pripisala PŽ, ali sam kroz neko vrijeme shvatila da su to određene "traume" što pozitivne, a što negativne iz ranog djetinjstva... eto, još čekam da mi se ona kuća iz Buja razriješi. :)

bili mi mogla napisati nešto o toj regresiji, rado bi joj se podvrgla! možda mi da odgovore na neka pitanja!
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimened svi 30, 2010 6:57 pm

Tko je živio prošle živote, tko se reinkarnira i tko ima sjećanje?

Odgovori na ta pitanja, dati će i odgovor zašto se ne sjećamo prošlih života.
I premda se radi o univerzalnom, odgovori su različiti za svakog pojedinca.
Jer svi ti odgovori se nalaze u nama, samo treba naći način da se do njih dođe.
Treba hrabrosti i znanja uputiti se u samoga sebe, ući u labirinte i pustopoljine
na kojima nema putokaza već tu i tamo pokoji fragment sjećanja.
To je početak putovanja koje traje do kraja života.
Mene osobno Kafkin ''Dvorac'' na neki način asocira na tu potragu za svojom suštinom.
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac
Flamezar


Male
Aries Broj postova : 695
Location : SpLiT
Registration date : 07.05.2008

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimepon svi 31, 2010 11:57 pm

Znanstvenici: Nema života poslje smriti, to je iluzija


Američki znanstvenici sa sveučilišta George Washington otkrili su da blještava svjetlost na kraju tunela, osjećaj ugode i bestežinskog stanja, lebdenje nad vlastitim tijelom i sve što osjećaju ljudi koji su vraćeni u život nakon kliničke smrti, nemaju veze s odvajanjem duše od tijela. Usporavanjem protoka krvi u tijelu, mozak ostaje bez kisika pa elektroni podivljaju. Mozak 'baca' posljednje impulse, a oni pokreću lančanu reakciju i slike koje ne postoje. Ta reakcija traje od 30 sekundi do tri minute, ali je se rijetki poslije sjećaju.

Zasto se oni tolko bore da bi dokazali suprotno?
Zasto su tolko protiv toga protiv zivota poslje smrti? Zasto se boje onog sto nevide?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimeuto lip 01, 2010 12:09 am

Može li link izvora informacije?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimeuto lip 01, 2010 12:37 am

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimeuto lip 01, 2010 3:25 pm

Flamezar je napisao/la:
Znanstvenici: Nema života poslje smriti, to je iluzija

[tekst]
I ako to sve jeste istina, gdje je tu dokaz da nema života poslije smrti? roll

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitimeuto lip 01, 2010 8:28 pm

Smiješno mi je što su sad to na netu stavili kao neku veliku vijest, a otkriće je objavljeno prije nekoliko godina.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se ne sjećamo prošlih života   Zašto se ne sjećamo prošlih života - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto se ne sjećamo prošlih života
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: