Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Najbolja i najgora lektira

Go down 
+20
tinityrannical
biga
Korplikan
2pac
megawar888
Cico
silver
Absynthia
urbanaaa
Daenerys
belongs to lovers
Nefertiti
Tallina
Aleksandar Veliki
malena
Svjetloisjena
Alpha
vladimir
zvezda
sanja
24 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimeuto stu 13, 2007 11:32 pm

Glembajevi, Filip Latinovicz

Predobre stvari gica
[Vrh] Go down
belongs to lovers
banned



Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 4010
Age : 50
Location : Zagreb
Registration date : 28.09.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri stu 14, 2007 2:15 pm

ono sto mi je bilo najgore nisam ni čitala
a najbolje "Zločin i kazna"
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri stu 14, 2007 4:02 pm

''Zločin i kaznu'' sam pročitala par puta i nikad mi nije problem uzeti opet pročitati... lovely
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri stu 14, 2007 4:41 pm

zvezda je napisao/la:
Setih se knjige, no nisam sigurna je li lektira - Mesa Selimovic, Dervis i Smrt... "Pocinjem ovu pricu ni za sto, bez ikakve koristi za sebe i druge...", tako nekako... *
Uuuuu, ta je jako dobra, i poslije Tvrđava.......što je to Meša dobro napisao.... ides
[Vrh] Go down
Daenerys
Riba
Daenerys


Female
Leo Pig
Broj postova : 197
Age : 40
Registration date : 26.09.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri stu 14, 2007 11:28 pm

inače obožavan čitat knjige no u obaveznoj lektiri nikad nije bilo nešto za šta bi rekla wow to se mora pročitat

ok mi bješe "stranac" od Camusa
i "don Quijote" al najdraža knjiga bila je jedna iz prvog osnovne a radilo se o mravima - još da se sitit naslova

sve one pisane na staro-hrvatskom koje nisan razumila - e te san mrzila uf
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimečet stu 15, 2007 1:38 am

najbolji mi je Stranac od Camus-a, najgora..a ne znam...

A sad vas da iskomentiram...Goriot mi je bio prlično loš, Gospođa Bovary dobra knjiga, Patnje mladog Werthera OK, Combray dobra knjiga, Zločin i kazna...odlično!
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimečet stu 15, 2007 1:39 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Glembajevi, Filip Latinovicz

Predobre stvari gica

Slažem se!
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimečet stu 15, 2007 6:04 pm

pročitala sam glembiće cheer
odlični su ides
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesub pro 22, 2007 3:32 pm

Hm..... najgora mi je od Exuperya - Mali Princ - ajme koja glupa knjiga!
najbolja mi je od Dostojevskog - Zločin i Kazna
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesub tra 05, 2008 9:25 pm

zašto je mali princ glupa knjiga? kad si ti to čitala uopce? :s

hmm.. od lektira, a sta ja znam. mali princ mi nije bio za lektiru, pa..
recimo.. lovac u žitu (ah, naravno), zločin i kazna, ...
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimened tra 06, 2008 3:21 pm

Kad sam ja to čitala? Micek.. prije točno 13 godina :)
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri vel 04, 2009 12:25 pm

Najbolja "Kći Lotrščaka"

Najgora "Pinoccio" (zato jer je nisam vratio cijelu godinu, a knjižnicarka nam je bila vjestica, pa mi je to stvaralo noćne more :( )
[Vrh] Go down
megawar888
Riba
megawar888


Male
Libra Horse
Broj postova : 196
Age : 33
Location : Zona Sumraka
Registration date : 30.04.2012

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimened svi 13, 2012 11:47 pm

Najdosadnija mi je "Junaci Pavlove ulice" Najbolja mi je bila It od Stephena Kinga


Zadnja promjena: megawar888; ned lip 03, 2012 12:01 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimepon svi 14, 2012 4:14 pm

Nikada nisam volio čitati ono što mi škola daje. Mrzio sam te glupe lektire, uvjek sam volio sam posuditi knjigu koja se meni sviđa i pročitati. Inače jako puno čitam samo ne volim kada mi netko zapovjeda što moram čitati, škola je ionako za kurac, sve nas uče krivo!
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimepon svi 14, 2012 5:40 pm

Uglavnom nisam čitao lektire ali od ovog što sam pročito svidilo mi se Starac i more, Gulliverova putovanja, Candide, Lovac u žitu.
Sve ostalo mi bilo nekako glupo pogotovo patetična Kafkina djela, Hamlet, onda ono dječije sranje Čipolino... Evo, to bi izdvojio kao najgore (mada nisam puno više ni pročito, možda još nekih 5 knjiga oops )


Više volim nešto što će mi kad-tad koristiti ili unaprijeđuje znanje. Kako bi pervan reko: "Ovi LAŽU a mi to djeci čitamo i onda im se divimo" zubi
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimepon svi 14, 2012 11:31 pm

najbolja Mačak u čizmama, najgora Ana Karenjina... zezam se...

najbolja knjiga što sam je ikad imao priliku pročitati i sad se kajem što sam je pročitao na brzinu je Starac i more. priča o tome kako je čovjek ustvari neuništiv, koliko može rastezati granice izdržljivosti preko onoga što je on ikad zamišljao da može...
"ali čovjek nije stvoren za poraze. može biti uništen ali ne i poražen"

najgora knjiga što sam je trebao čitati: Ana Karenjina. ja nikako ne kontam tu knjigu ni koji je k.... jaran imao pisati nešto toliko dosadno na 1 000 stranica... nigdje veze...

onda Romeo i Julija... smoriše one lažne rime nenormalno... najprije se neće, pa hoće, pa im starci brane, pa im se jarani porokaju i na kraju se oboje ubiju samo zbog toga što se nisu sporazumjeli... glupost teška...

i ima još puno knjiga koje ne podnosim. išao sam u jezičnu gomnaziju i profa iz hrvatskoga nas je morila da svaki tjedan pročitamo određenu knjigu... + isto to je očekivala iz engleskog i ponekad iz njemačkog. da nisam spavao, jeo i gledao tv možda bih stigao samo lektire pohvatati...


_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimeuto kol 27, 2013 8:45 pm

hmmm najbolje?

"Die Räuber" od Schiller, The Catcher in the Rye (Salinger), Hunger Games su isto bili interesantni.

Najgori? Kafkina djela i od Stefan Zweig "Schachnovelle".... -.-
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimeuto kol 27, 2013 8:49 pm

najbolji: Dostojevski, Zločin i Kazna, Camus, Stranac, Kafka, Der Process
najgori: Krleža 1,2,3,4,5 i 6. djelo (karikiram činjenicu da ga ima nekoliko djela previše u lektirama), Lovac u žitu (Salinger) - knjiga za prikriveno pranje mozga
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri kol 28, 2013 9:37 am

Mali offtopic. Kako ide ona priča u vezi Lovca u žitu, nešto s programiranjem i tako to, jel se sjeća neko te priče?
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri kol 28, 2013 11:23 am

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Mali offtopic. Kako ide ona priča u vezi Lovca u žitu, nešto s programiranjem i tako to, jel se sjeća neko te priče?
Zaboravio sam, ali sjećam se detalja gdje su kod svih većih svjetskih atentatora našli mnoštvo primjeraka te knjige...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri kol 28, 2013 3:03 pm

E da tako nešto
[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri kol 28, 2013 5:40 pm

I onaj tip što je ubio Lennona onda je hladno sjeo i čitao tu knjigu dok nije došla murija

Ne vidim povezanost doduše, knjiga je super

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri kol 28, 2013 5:50 pm

"Lovac u žitu je knjiga uronjena u mnoge kontroverzije od dana izdanja. Glavni razlozi navedeni u zabrani ove knjige bili su korištenje vrijeđajućih riječi (psovke i pogrdni nazivi), predbračni seks, zlouporaba alkohola te prostitucija. Prema teorijama nekih krajnosti i ekstremnih ljudi, knjiga je zapravo oruđe FBI-a ili CIA-a za upravljanje umovima.

Ubojica Johna Lennona, Mark David Chapman, nosio je ovu knjigu kada je uhićen odmah nakon počinjenog zlodjela.

Iako su mnogi ljudi poput M. D. Chapmana i Johna Hinckleyja Jr. (koji je pokušao ubiti predsjednika Reagana) znali nositi ovu knjigu, ipak postoji logično i razumno objašnjenje za ove slučajnosti: oni se jednostavno dive glavnom junaku Holdenu Caulfieldu. Kroz priču Holden je prikazan kao mladenački pobunjenik koji ne prihvaća i nije prihvaćen od strane svojih vršnjaka. Iz ove perspektive, osobe poput Chapmana i Hinckleya poistovjećuju se s Holdenom Caulfieldom, osobom koju ne razumiju i koja nije u stanju razumjeti druge.

Stoga se mnogi pitaju, je li Holden Caulfield stvarno dostojan titule junaka? Tu dolazi veza sa serijskim ubojicama: oni koji su počinili zlodjela, ali ne iz puke zabave i gluposti, već iz razloga da uživaju u slavi u kojoj danas uživa Holden (iako je on samo lik iz fikcije). Oni smatraju da oni zapravo na taj način utjelovljuju Holdena te mu priskrbljuju slavu i prihvaćanje koje on zaslužuje. Citirajući Marka Davida Chapmana ovo se i potvrđuje: “Želio sam samo biti slavan kao John Lennon.” "

"In 1960 a teacher in Tulsa, Oklahoma was fired for assigning the novel in class; he was later reinstated. Between 1961 and 1982, The Catcher in the Rye was the most censored book in high schools and libraries in the United States. In 1981 it was both the most censored book and the second most taught book in public schools in the United States. According to the American Library Association, The Catcher in the Rye was the tenth most frequently challenged book from 1990 to 1999. It was one of the ten most challenged books of 2005 and although it had been off the list for three years, it reappeared in the list of most challenged books of 2009. The challenges generally begin with Holden's frequent use of vulgar language, with other reasons including sexual references, blasphemy, undermining of family values and moral codes, Holden's being a poor role model, encouragement of rebellion, and promotion of drinking, smoking, lying, and promiscuity. Often the challengers have been unfamiliar with the plot itself. Shelley Keller-Gage, a high school teacher who faced objections after assigning the novel in her class, noted that the challengers "are being just like Holden... They are trying to be catchers in the rye." A reverse effect has been that this incident caused people to put themselves on the waiting list to borrow the novel, when there were none before.

Several shootings have been associated with the novel, including Robert John Bardo's shooting of Rebecca Schaeffer and John Hinckley, Jr.'s assassination attempt on Ronald Reagan. Following Mark David Chapman's shooting of John Lennon, Chapman was arrested with his worn personal copy of the book, inside which he had written, "To Holden Caulfield, From Holden Caulfield, This is my statement". "


to je sve što sam o tome uspio naći...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimesri lis 02, 2013 3:26 pm

Ja se amo sjećam najgorih lektira.. ni jedne najbolje confused  iako sam ih svojevremeno sve pročitala study 

Pa ajmo najgore lektire.. za razumjevanje je bila od  Petra Hektorovića, Ribarenje i ribarsko prigovaranje, a psihički me ubilo jedno posebno dijelo tako da nisam mogla ni pisati svoje stvari ni crtati,a to je bilo  Zločin i kazna od svima nam poznatog Dostojevskog, ni dan danas ne mogu organski podnjeti ruski realizam. Jednostavno postanem lik iz romana koji je psihički gulaš. Možete mislita kako je lijepo biti uz mene kad se polako pretvaram u Raskoljnikova. zubo

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Waris 68
Višestanični organizam
Waris 68


Female
Aquarius Monkey
Broj postova : 59
Age : 56
Registration date : 04.07.2013

Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitimepet stu 29, 2013 9:26 pm

Davno je to bilo...najgora:Eugene Ionesco,Stolice-užasno dosadna,ali još se sjećam odlomka iz Karanfila s pjesnikova groba(A.Šenoa):"a vi ruže tamo u Gorenjskom kraju,ako cvatite na Nežinu grobu,sagnite glavu u tiho noćno doba,šapnite mladoj koja pod vama drijema:još je živ onaj Hrvat koga si polubila,još balgosilje uspomenu jer si ga povratila Slavenstvu,još čuva kao sveti zapis Prešernove pjesme,a među njima drijema godine i godine,među njima drijemat će još dugo,dugo karanfil s pjesnikova groba."......poseban odlomak koji nisam zaboravila niti nakon trideset godina!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najbolja i najgora lektira - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Najbolja i najgora lektira   Najbolja i najgora lektira - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najbolja i najgora lektira
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Najgora kletva za muskarca
» Najgora kletva za zene!
» Najbolja igrica ikada!
» Najbolja ratna filmska ostvarenja
» Najbolja ostvarenja hrvatske glazbene scene

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Art-
Forum(o)Bir: