Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Empty
PostajNaslov: Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude   Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_minitimened svi 23, 2010 8:35 pm

IZ POLICIJSKE uprave zagrebačka doznajemo kako je u naselju Malešnica mačka pojela vrani mlado pa se ljutita ptica obrušila na ljude.

U tom ptičjem napadu su najmanje četiri osobe ozlijeđene pa je stigla i hitna pomoć. Doznajemo kako je jednog muškarca vrana napala kada je izlazio iz diskonta Kajto.

Vrana napala još jučer

Indexovoj redakciji javio se čitatelj koji kaže da ga je vrana na Malešnici napala još jučer. "Stavio sam slušalice u uši, išao sam prema autobusnoj stranici na Vrapču kad me odjednom nešto udarilo u glavu. Osjećaj je bio kao da me netko udario šakom. Okrenuo sam se onako poluzbunjen i nije bilo nikoga. Onda sam vidio da je na podu vrana, samo je stajala i gledala me", rekao nam je Josip Božić.

"Nastavio sam svojim putem, još sam se par puta okrenuo, ali ona je i dalje bila na istom mjestu. Kad sam se uhvatio za glavu, bila je krvava", kaže Božić i dodaje kako napad nije nikom prijavio niti je išao doktoru.

Kao iz Hitchcockovog filma

Tijekom dana je trajala akcija smirivanja i hvatanja pobjesnjele ptice koja je ostala bez svoga potomstva te krenula u osvetničku akciju. Cijela situacija podsjećala je na poznato djelo majstora filmskog horora Alfreda Hitchcocka "Ptice".

Iz policije je priopćeno kako se ptica kandžama i kljunom okomila na njih troje, ali vjerojatno ima još osoba koje nisu prijavile napad vrane. Sve je započelo kada je mačka pojela jedno mlado, dok je drugo palo u grmlje. Tada je vrana krenula u obranu svojeg potomstva.

No, nedugo nakon što je mačka pojela i drugo mlado, vrana se udaljila. Iz policije tvrde da su kontaktirali stručnjake koji su im rekli da se radi o normalnom ponašanju za vrane pa se ne očekuju novi napadi.

Na mjesto događaja su upućeni vatrogasci, kao i veterinari iz Zoološkog vrta koji su sa stabla skinuli prazno gnijezdo.

LINK


Moji strahovi se ostvarujuHitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude 524555 tako su mi blizu Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_pale
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Empty
PostajNaslov: Re: Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude   Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_minitimened svi 23, 2010 9:32 pm

da, vrane su čudne živojke...
al kao što je napisano nije to ništa neobično... samo me čudi da toliko djece koja zračnim puškama sa balkona gađaju prolaznike nisu našli tu situaciju kao izazov i optišli da ucmekaju tu vranu... jbg, nisam za ubijanje životinja, al ako rade štetu a nikako ih drugačije nemožeš zaustavit....
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Empty
PostajNaslov: Re: Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude   Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_minitimepon svi 24, 2010 1:15 am

Ja mislim da su vrane izuzetno inteligentne životinje i nikako nisam za to da se reagira nasilno, trebalo bi pronaći neko drugo rješenje.
Vrane napadaju kad su ugrožene, a za to su odgovorni ljudi.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Empty
PostajNaslov: Re: Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude   Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_minitimepon svi 24, 2010 12:10 pm

ne, za ovaj je slučaj odgovorna gladna mačka... ovo se stalno događa u prorodi... meni kraj kuće je vrana imala gnjezdo koje je počelo klizit sa grane trešnje. to jutro u 5 sati je ona stala na prozor moje sobe u stalno udarala kljunom po prozoru... kad sam se probudio, nije odletjela nego je i dalje stala tamo i samo ponekad udletjela, okružila oko gnjeza i opet se vratila... uglavnom moj djed je kasnje čavlime zakucao u trešnju da gnjezdo ne pane i vrana je prestala me budit u 5...
baš cool priča...
životinje su kao i mi ljudi.. često traže pomoć od nas a da mi to ne skontamo, a ustvari i nije teško skužit ako samo malo promisliš zašto bi ona mogla radit neke stvari kao što je kljucanje prozora i letenje oko gnjezda...

a ovdje je vrana štitila svog drugog ptića od mačke i od ljudi koje je smatrala opasnim, a promislite malo, ljudi i jesu opasni po cijelu prirodu i što je najgore po sebe...
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Empty
PostajNaslov: Re: Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude   Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_minitimepet svi 28, 2010 1:43 am

Vrane su počele napadati i stanovnike Berlina

Samo je tijekom četvrtka 10 osoba prijavilo napad, a policija je po gradu postavila znakove 'Oprez: Agresivne vrane!'
Nakon niza napada sivih vrana, policija u Berlinu je postavila zaštitne trake oko parka blizu centra grada, gdje su nasrtaji vrana bili najučestaliji.
Njemački Der Spiegel piše kako se ovaki napadi ponavljaju svake godine u vrijeme gniježđenja i othranjivanja mladih. Tako vrane svako približavanje ljudi gnijezdima doživljavaju kao napad na njihove mlade.


LINK http://danas.net.hr/svijet/page/2010/05/27/0890006.html
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Empty
PostajNaslov: Re: Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude   Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_minitimepet svi 28, 2010 2:10 am

čini li se meni il su pretjerali sa napadima vrana na ljude?? pa nije invazija... tu i tamo vrana zna čoknut nekoga po glavi, pa šta... ako ih ne vole nek ih istjeraju s tog područja...
ako netko želi vidit zašto vrane čokaju ljude u vrijeme parenja, ja preporučam da pokušaju prić guski kad leži na jajima... zaželit će se da ga vrana gonja...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Empty
PostajNaslov: Re: Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude   Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_minitimepet svi 28, 2010 2:27 am

joj, bivša mi iz Malešnice i bolje da ne kažem nešto nepristojno... :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Empty
PostajNaslov: Re: Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude   Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_minitimepon svi 31, 2010 8:16 am

Ja sam neki dan vidjela agresivnu vranu na tramvajskoj stanici na Horvaćanskoj (Zg). Skakala je po žici i derala se, samo sam čekala kad će nekome od nas skočiti na glavu. Činilo mi se da se svađa s drugom vranom koja je sjedila na stupu uz tramvajsku prugu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Empty
PostajNaslov: Re: Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude   Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hitchcock na Malešnici: Pobjesnjela vrana napadala ljude
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti-
Forum(o)Bir: