Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Suplja zemlja!

Go down 
+6
hromi
Alpha
Legionar
Wall-e
Armin od Irima
Kakashi
10 posters
Autor/icaPoruka
Kakashi
Višestanični organizam
Kakashi


Male
Taurus Monkey
Broj postova : 87
Age : 31
Registration date : 06.12.2009

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 1:32 am

U zadnje vrijeme mi je za oko zapela teorija o supljoj zemlji.Sta vi mislite o tome jel uopce moguce?

Suplja zemlja! Hollow_Earth

Gardnerova teorija o šupljoj Zemlji

Marshall Gardner, iz Aurore, (Illinois, USA), je svojevremeno podnio prijavu za patent Američkoj Federalnoj Agenciji za Patente. Nakon dugogodišnjeg istraživanja dao je znanstveno utemeljenje teoriji koja potpuno odudara od utvrđenog mišljenja javnosti. Nakon 18 mjeseci, 12.05.1914. Američka Agencija mu je odobrila patent broj 1096102 i izdala znanstveni certifikat o valjanosti teorije. Prva verzija teorije izašla je kao knjiga na 240 stranica. Osam godina kasnije, isti autor, nastavljajući s prikupljanjem dokaznog materijala iz područja astronomije i polarnih ekspedicija, objavljuje novo izdanje knjige na 450 stranica. Godina je 1920. Naslov knjige je: "Putovanje u Unutrašnjost Zemlje" s podnaslovom "Jesu li polovi zaista otkriveni". Patent, a i knjige, postaju povjerljivom vojnom tajnom. Neki tvrde "najpoverljivijom" svih vremena. U početku, prije 4-5 milijardi godina Zemlja je još uvijek bila šireća lopta supervrućeg rotirajućeg plina. Postepeno se počela skupljati dok se hladila. Zakoni fizike kažu da se plinovi koji se hlade zgušnjavaju. Samocentrirajuća gravitacijska sila je smanjivala promjer plinske lopte... ali do određene točke. (Upravo na ovom mjestu nastupa razlika između Gardnera i stare teorije o formiranju naše planete. Ta teorija govori da se to zgušnjavanje nastavilo sve dok Zemlja nije postala puna u središtu. Prema Gardneru, ovaj scenarij važi samo za velika svemirska tijela, ponajprije sunca. Ali, to ne važi za tipične planete.) Drugi faktor je centrifugalna sila. I dok gravitacija nastoji da uvuče sav materijal prema centru, postoji i suprotna sila, centrifugalna. Dvoboj dvije prirodne sile, centrifugalne i centripetalne, ide do trenutka dok se ne postigne balans. Prema Gardneru, on nastaje kad se formira sfera radijusa 8.000 milja. Nadalje, centrifugalna sila ima još jednu karakteristiku koju ne treba smetnuti s uma. Uzmimo primjer vode koja se odlijeva iz kade kada podignemo čep. Oko rupe se ubrzo stvori vir (vorteks): prazan prostor s ubrzano-rotirajućim materijalom. Primjenimo isti princip na našu planetu u doba dok se stvrdnjavala. Na desnim rotacijskim završecima (danas ih zovemo "polovima"), centrifugalna sila je bila značajno slabija nego na ekvatoru. Stoga je na ekvatoru ova sila zadržala čvrsti materijal u radijusu od oko 8.000 milja. Idući k polovima bila je manje uspješna i kontrakcije su prestale 1.400 milja pred polarnim regijama. Zaključak? Prirodnim kompromisom naša planeta je nastala kao šuplja lopta s polarnim otvorima od 1.400 milja (2.000 kilometara)! I još dalje. Gardner tvrdi da je u samom centru ove lopte, proporcionalno mala središnja lopta ("unutrašnje sunce"). Između zemljine kore i središnjeg sunca je raspoloživi slobodni prostor. Dokazi se ponovno naslanjaju na karakteristike centrifugalne sile. Naime, ona ne samo da je slaba na polovima, nego je slaba i u samom središtu rotacije. Bazirano na njegovim proučavanjima planetarne maglice kroz observatorijske fotografije, Gardner je zaključio:
- tvrdi Zemljin omotač je debeo oko 800 milja,
- polarni otvori su oko 1.400 milja široki.
- gravitacijski središnje sunce u planetarnom centru je radijusa 600 milja,
- konstantni sudar toplog s hladnim polarnim zrakom uzrokuje stalnu pokrivenost polarnih otvora s višeslojnim gustim oblacima.
U nastavku, ispitivanjem niza polarnih ekspedicija, nametnule su se nove misterije, kao:
- dramatično poboljšanje klime što se više približava polovima,
- bizarnost čuvene Aurore Borealis
- ekscentrično ponašanje kompasa približavanjem polovima.
- dramatično povećanje biljnog i životinjskog svijeta približavanjem polovima,
- kamenje, drveće, prašina, pelud i blato nađeni na vrhovima ledenih brijegova,
- anomalije u ponašanju radio-valova u polarnim regijama,
- gravitacijski porast izmjeren na polarnom vrhu, dovoljan da održava odvojenost slane i slatke vode,
- čudna situacija sa sjevernim Eskimima, narodom s jedinstvenim jezikom, čije usmeno predanje kaže da su potekli iz toplih zemalja, još severnije, s konstantnom dnevnom svetlošću,
- dubina polarnog mora i jako južno strujanje na Arktiku,
- perfektno očuvani sveži mamuti pronađeni u ledu


http://www.val.hr/index.php?option=com_content&view=article&id=932%3Auplja-zemlja-stanovnici-ispod-povrine&catid=29%3Alanci&Itemid=149
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 9:49 am

hmmm... a lava vjerojatno ostaje vrela jer ima centralno grijanje koje ju održava, a ne užarenu jezgru...
[Vrh] Go down
Wall-e
Riba
Wall-e


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 130
Age : 38
Location : Zemlja piramida
Registration date : 28.12.2009

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 2:11 pm

Ne preostaje nam nista drugo nego busiti.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 2:46 pm

Niti jedno navedeno nije valjan dokaz.
Razlog zašto je centripetalna sila manja na većim udaljenostima je zbog toga što je Zemlja približno okrugla pa se radijus od osi vrtnje se smanjuje povećanjem geografske širine smanjuje. Općenito vrijedi da centripetalna sila pada s kosinusom kuta geografske širine.
Nema misterije, Zemlja nije šuplja i njena masa se može bez problema izračunati poznavajući period kruženja i udaljenost Mjeseca od Zemlje kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 2:49 pm

Super mi je ta teorija. Ima jos tako nekih slicnih o civilizacijama ispod povrsine Zemlje :)

Medjutim, ako je teorija tocna, a mi imamo razna snimanja Zemlje satelitima i tome slicno, bilo bi za ocekivati da se ulovi neki ulaz, prolaz ili tako sta.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 2:56 pm

To nije teorija kava
Ti stanovnici koji kao žive u Zemlji su napravili to umjetno Sunce da bi mogli preživjeti te imaju cijevi u kojima griju lavu koja je usmjerena u vulkane. Također proizvode i magnetske polove, a imaju i tajne prolaze na polovima koji su na Google Earthu prikazani zamagljeni i spljošteni zato da se ti prolazi ne bi vidjeli. I sve to samo da mi ne bismo otkrili da postoje podzemni stanovncii Zemlje :D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 3:03 pm

Mislim da jeste teorija. Samo je jedna sitnica izostavljena. Frekvencija.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 3:09 pm

Kakva frekvencija?

Nije teorija jer nema niti jedan valjan argument za to, ili barem argument koji više ide u prilog toj ''teoriji'', a ne nekoj drugoj.

Ovako, zadnja istraživanja pokazuju da postoje neki dodatni slojevi u Zemlji koji se nalaze između do sada nama poznatih slojeva i koji bi mogli biti šuplji, zapravo, koji i jesu ispunjeni nekakvim plinovima i slično. No to su mali slojevi i takvih sigurno ima. Možda se tamo nalaze i kakve bakterije. Takav sloj je otkriven na, tj. u Antarktici i tamo postoji nekakav život. No to nije istraženo jer ne postoji dovoljno dobra tehnologija koja bi tamo upala i ostavila taj sustav izoliranim što je prijeko potrebno želimo li polučiti zadovoljavajuće rezultate tamo.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 3:19 pm

Ona na kojoj titramo mi i ona na kojoj titraju neki drugi.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 3:21 pm

A misliš da ima nekih drugih ''u'' Zemlji?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 3:31 pm

Ne mislim. Rekoh samo da mi je super ta teorija kao i neke druge slicne. A sto jeste ili nije ne znam pa ne mogu niti mislit. Mogu ostaviti otvorenu mogucnost. To je maximum.
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimesri lip 02, 2010 8:04 pm

verovatno ste culi za vest da je u u nekom gradu (zaboravih gde) propala trospratna zgrada .....evo slika
Suplja zemlja! 3496kv8
Suplja zemlja! 2n8ztxd

Bilo je na svim vestima tako da nije photoshop ili sta vec...da se zna da ja ne podrzavam teoriju o supljoj zemlji , cak mislim da je smesna ( i jednaka teoriji o ravnoj zemlji) . Ali slike su prilicno zanimljive
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimepon lip 07, 2010 8:21 pm

''Dvoboj dvije prirodne sile, centrifugalne i centripetalne'' Suplja zemlja! 982158

I u lijevom kutu, izazivač težak 1250 njutna, svjetski prvak u bacanju kladiva, neporaženi u polukružnom high kicku, nabrijan i totalno lud, Rockyyyyyyyyy Centrifugaaaaaaa!!!!
U desnom kutu, branitelj naslova težak 1175 njutna, neporažen na vrtuljku, 110 centralnih knockouta u karijeri, jedan jedini najbolji, pravi zverkan, Apolloooooooooooooo Centerrrrrrrrr Petalllllllllllllllllll!!!!

Ovo nikako nije teorija. Dobro, jest teorija rečeno pučkim jezikom gdje se svaka ideja naziva teorijom, ali je to zapravo tek ideja. Sad je samo pitanje o kakvoj ideji je riječ, radi li se o nečemu što putem argumenata ima nekog smisla, ili je sve natrkeljano bezveze. Negdje sam vidio bolju verziju ideje šuplje Zemlje, a konkretno ovo ovdje je natrkeljano bezveze. zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimepon lip 07, 2010 10:03 pm

@Omega izazivač ti je super ideja Suplja zemlja! 657146Suplja zemlja! 64487

Mislim da sam i ja negdje vidio i bolje razrađenu ideju o šupljoj Zemlji, a ova ovdje nema nikakvog smisla.
No i ona bolja ideja nije bila postavljena na način hipoteze koja se da ispitati i potvrditi ili odbaciti.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimepon lip 07, 2010 10:43 pm

Ma da jasno, nije baš teško dokazati da Zemlja nije šuplja, ustvari to je već odavno dokazano :)

Što se tiče titranja na nekoj drugoj razini o čemu je Alpha pričala, to ne moga biti samo u samoj Zemlji već i na površini. Moguće je da još netko s nama živi u ovom prostoru samo u nekoj drugoj razini ili dimenziji ili na nekoj drugoj vibraciji, ali mislim da to nije tema ove teme :)
[Vrh] Go down
Kakashi
Višestanični organizam
Kakashi


Male
Taurus Monkey
Broj postova : 87
Age : 31
Registration date : 06.12.2009

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimeuto lip 08, 2010 3:23 pm

Mozda je to kao neka rupa u prostoru i vremenu i zapravo kad uđu onda uđu u neku dimenziju a ne u unutrasnjost.. neznam ja..
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitimeuto lip 08, 2010 3:30 pm

Ma ko ce to znati moj jasusi akashi...Suplja zemlja! 257951
[Vrh] Go down
Sponsored content





Suplja zemlja! Empty
PostajNaslov: Re: Suplja zemlja!   Suplja zemlja! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Suplja zemlja!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Zemlja je imala dva mjeseca?!
» Je li Zemlja uistinu u nevolji?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: