Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Crkva Dzedaja

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
hromi
Dinosaur

Male
Capricorn Broj postova : 360
Registration date : 24.01.2010

PostajNaslov: Crkva Dzedaja   pet lip 04, 2010 3:51 pm

Crkva (ili ti Red) Dzedaja su osnovali dvoje zaljubljenika u SW serijal , nzm kako se zovu, nije bitno to mozete naci na netu.
Elem Crkva prigovara o tome da postoji sila svuda oko nas i u nama , a u crkvi se uce meditacija , putevi sile i borilacke vestine.
Kad bih birao u koju religiju da udjem usao bi u ovu :D...
Iako lik tvrdi da je teorija o sili postojala mnogo pre sw seriljala (sto cisto sumljam ) opet bi se uclanio ...
Evo i razlozi :
1. Crka ne govori o vrhovnom bicu koje te kaznjava ili nagradjuje po svojoj volji , nego o energiji (sili) koju mozemo da naucimo da koristimo.
2. Ovaj deo sa meditacijom me posebno privukao , mnogo me podseca na budisam .
3. I deo sa borilackim vestinama me podseca na shaolin monks-e :D
4. Crkva govori o toleranciji i miru , znaci nema zabrana sto skoro sve religije (ili sekte ako hocete da to tako nazovete ) imaju.
5. Crkva ne trazi novac , mada mora se nositi dzedaj odeca kad ulazis u hram pa verovatno moras potrositi na to :S, al sem toga ne traze nista.

cak 20 000 ljudi je prislo u ovaj red samo na novom zelandu , u velikoj britaniji 13% stanovnistva su pripadnici reda , pa sta vi mislite o ovome ?
Neki kazu da su ti ljudi ko deca , veruju u nesto izmisljeno , ali ima li stvarno razlike izmedju ovoga i hriscanstva koje veruje u zamisljenog lika na nebu , ili religije kao wicce , islama itd?
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male
Aries Broj postova : 695
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Re: Crkva Dzedaja   pet lip 04, 2010 8:54 pm

Mos pojasnit ovaj dio sa energijom(silom) malo mi nije jasan.
I jedno pitanje za tebe :D. Al ti nisi skeptican u vezi ovakvih stvari.. confused?
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Crkva Dzedaja   pet lip 04, 2010 9:09 pm

kazem kad bih birao religiju , to znaci kad bi bas morao da izaberem nesto...
Imas na netu o crkvi dzedaja , ako sam dobro razumeo kazu da je sila svuda oko nas , u nama , i u svemiru , svako je ima , a u toj crkvi se uci kako da je koristis , navodno razvijes telekinezu i jos svakakve moci.....poslao sam email da vidim oce li mi odg na neka pitanja (pitao sam kakve dokaze imaju da se sila spominje pre SW serijala , znaju li oni telekinezu posto oni trebaju da uce ostale , ako je non profit , zasto prave gluposti i govore ljudima da ih kupe itd itd) . Ako mi odg stavicu odg ovde....
Ali moja greska u prethodnom postu koje sam stavio pod 5. . Evo sad sam nasao hrpu "produkta" od neke tube gde kao vezbas telekinezu (lol) pa do posebnih knjiga i kojekakvih gluposti.....
Ali religije sve zanmiljivije postaju :D
[Vrh] Go down
Flamezar
PraGlodavac

Male
Aries Broj postova : 695
Registration date : 07.05.2008

PostajNaslov: Re: Crkva Dzedaja   pet lip 04, 2010 9:13 pm

Hvala :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Crkva Dzedaja   pet lip 04, 2010 10:16 pm

hromi je napisao/la:
...u velikoj britaniji 13% stanovnistva su pripadnici reda , pa sta vi mislite o ovome ?
13% stanovništa u Velikoj Britaniji, nekako mi se čini nerealno velika ta brojka.

U svakom slučaju zanimljivo, sviđa mi se filozofija Jedya, no pitanje je kako i u kojoj mjeri će oni to prenijeti u stvarni svijet.
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur

Male

PostajNaslov: Re: Crkva Dzedaja   pet lip 04, 2010 11:27 pm

Ma da preteruju malo radi promocije crkve...
[Vrh] Go down
Sponsored content

PostajNaslov: Re: Crkva Dzedaja   Today at 9:15 pm

[Vrh] Go down

Crkva Dzedaja
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Petrinja i Hrastovička gora
» ročna vojska
» Na obali potopljenog sela (Borovik)