Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Smijeh

Go down 
+5
floridana
Fantom
ANTEA65
MoW
Gea
9 posters
Autor/icaPoruka
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Smijeh   Smijeh Icon_minitimečet lip 10, 2010 3:07 am

Smijeh je sreća. Da li znate da se hormon sreće oslobađa u mozgu samo kod smijanja, seksa i trčanja? Smijte se, smijte se kad god imate razloga i priliku, a vidite li nekog bez osmijeha, dajte mu jedan vaš! Hihotići su jednostavna vježba koju možete svako jutro provoditi u svojoj kupaonici, pred svojim ogledalom…Udahnite duboko i krenite. E, pa sretno vam bilo smijanje! Ha., ha., ha., ha., ha! Hi., hi., hi., hi., hi., hi! Ho., ho., ho., ho., ho! Smijeh je, viši oblik molitve!

Istraživanja o smijehu (izvor: Pliva zdravlje)

Istraživanja pokazuju da je razina serumskog kortizola i adrenalina smanjena nakon smijanja.Kortizol adrenalin se inače povisuju tijekom odgovora na stres Hormoni stresa potiskuju imunološki sustav, povisuju broj trombocita (što može dovesti do začepljenja arterija) i povisuju krvni tlak. Zbog toga su znanstvenici zaključili da se smanjenjem razine ova dva hormona može poništiti potiskivanje imunološkog odgovora, smanjiti začepljenje arterija i visoki krvni tlak. Drugi su znanstvenici pokazali da veseli smijeh povećava spontano stvaranje limfocita i aktivnost NK (natural killer) stanica. NK stanice su tip limfocita koje ubijaju tumorske stanice. Razina gama-interferona, proteina aktivnog u borbi protiv bolesti, također se povećava.Daljnje su studije pokazale kako je sekretorni imunoglobulin A, koji predstavlja prvu liniju obrane od ulaska mikroorganizama u dišni sustav, niži tijekom dana kada smo negativno raspoloženi, a viši u danima pozitivnog raspoloženja. Pretpostavlja se da se endorfini, tvari koje sprečavaju bol, otpuštaju tijekom epizoda smijeha.Istraživanja na području psiho-neuro-imunologije nastavljaju dokazivati kako su um (emocije) i tijelo (imunološki sustav) usko povezani. Pozitivne emocije izgleda potiču imunološki odgovor dok ga negativne potiskuju.Sve ove prednosti smijeha potvrđene su različitim eksperimentima koje rade brojni znanstvenici, gdje se pacijenti "izlažu" smijehu (npr. smiješnim filmovima, šalama) i nakon toga se njihova fiziologija uspoređuje s normalnim nalazom.

Dakle, bez stručne terminologije i zamršenih objašnjenja, jasno je da nam smijeh uljepšava život i i čini nas sretnijma i zdravijima. Smijeh je unutarnja masaža našeg neurološkog sustava, kao škakljanje iznutra (u igri vanjsko škakljanje izaziva smijeh i to unutarnje škakljanje i bukvalno). Ovo je vježba brzog opuštanja i u najstresnijim situacijama. Kisik će za vrijeme ove vježbe projuriti našim krvotokom i na brzaka posložiti opći nered koji nas sprječava u funkcioniranju. To pomalo nalikuje situacijama kad vam se najave iznenadni gosti; u pet minuta stižete napraviti savršeni red, iako ste samo užurbano improvizirali. Tako je i ova vježba sjajna improvizacija, pogotovo u depresivnim danima. Pa iako su pravo druženje i autentični i izvorni smijeh nenadomjestivi, ako zapnemo, ako se izoliramo ova vježba nas može vratiti i k sebi i k drugim ljudima. Još jedanput: Sretno vam bilo smijanje!

http://www.xportal.hr/vijest.aspx?id=2802
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimečet lip 10, 2010 11:00 am

Slažem se. Smijeha, smijuljenja, smješkanja što više!
Međutim, smijeh dolazi iznutra kao reakcija na ono izvana. Ne može se netko zatvoriti pod tuš i smijati samo radi vježbe. To nije iskreni smijeh. To mi je totalno nelogično da takav smijeh ičemu koristi.
Ali zato Stanlio i Olio uvijek! zubi
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimečet lip 10, 2010 12:34 pm

Slažem se MoW to nije iskreni smjeh, ali ako probaš i budeš uporan zaraziš sam sebe i gle čuda, odjednom smiješ se i iznutra kao i izvana i baš ti je smiješno, smijeh je zarazan, pa nije onda nikakva greda ako je malo i isprovociran bitno je da je smijeh... Postoji i čitava jedna yoga koja se i zove yoga smijeha, treba malo prosurfat.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimečet lip 10, 2010 4:30 pm

Ja se tako i tako stalno smijem i smijuljim, ne treba meni to. :)
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimečet lip 10, 2010 11:57 pm

I ja xD samo mi treba da se sjetim nečeg u tramvaju i gotovo je.
Nego što je sa smijehom proizvedenim iz očaja? :/
Da li je to obrambeni mehanizam tijela na toliku količinu psihičkog stresa?

Znam da ja kad ne mogu izdržati nešto.. nprimjer prije ispitan, prije dobivanja ocjena.. jednostavno se počinjem smijati, sve je smješno... primjetila sam da više manje svi tako reagiramo. izrazito smo duhoviti čas prije osude.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimepet lip 11, 2010 12:03 am

Nije dobro ni suvise se smijati...Smijeh 888361

Neki mogu reci,blago nama ludima,citav nam zivot prodje u veselju...Smijeh 982158
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimepet lip 11, 2010 12:26 am

tko se zadnji smije posljedni se smije.... jedna narodna cerek
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimepet lip 11, 2010 2:34 am

ja imam drugi: tko se zadnji smije... sporo shvaća zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 61
Registration date : 22.09.2007

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimepet lip 11, 2010 8:10 am

cerek

taj smjeh iz očaja najvjerovatnije služi za oslobađanje od stresa. i mene hvata kad sam pod velikim pritiskom. najneugodnije mi je bilo kad su mi se ljudi došli žalovati a ja sam se smijala ko sumanuta. srića da su bili razumni ljudi pa su me utješili rekavši mi da je to normalna reakcija.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimepet lip 11, 2010 11:06 am

@Gea Da, i ja sam to primijetio kod nekih studenata kad mi dođu na ispit. Čak i muških, dakle nije vezano uz spol. Jednostavno neko nervozno smijuckanje, pa čak i smijeh se često puta čuju. Ne znam, to je izgleda taj obrambeni mehanizam protiv stresa.
Ja sam obično na ispitima bio mrtav ozbiljan i nije mi bilo do smijeha, ali onda nas je profesor najčešće nastojao malo trgnuti. Nije puno pomoglo, previše se toga u glavi kuhalo. :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimened lip 13, 2010 11:32 pm

joj ja sam ko danas.. kad me stres uhvati smijem se bezveze... ali kad dođe ispit sve mirno i stloženo

Imam jednu kolegicu koja jednostavno ne podnosi taj stres. Nije mogla predstaviti seminar samo se smijala. To je ispalo ko ruganje sva sreća što je profesorica shvatila i poslala je van da se smiri a nama objasnila da tako neki ljudi reagiraju pod stresom.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimepon lip 14, 2010 7:24 pm

Da, tako sam ja imao neke cure još u gimnaziji koje su se cerekale kad ih je profa prozvala na ploču. Obrana smijehom je vrlo učinkovita. Međutim, zna biti prilično iritirajuća, pa se neki profesori odluče rađe poslati dijete na mjesto s jedinicom, nego da trpe smijanje. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimepon lip 14, 2010 8:21 pm

Hi-ho-ti-ći :D
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimepon lip 14, 2010 10:09 pm

To se samo Chak i ti sjećate tih HI-HO-TI-ĆA. cerek
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimesri lip 16, 2010 10:53 pm

Poboljšajte svoje zdravlje TV komedijama

Samo trideset minuta smijanja na dan može značajno poboljšati naše tjelesno i mentalno zdravlje, pokazala je studija.

Smijeh je dobar za zdravlje i duše i tijela, potvrdila je najnovija studija, javlja DailyMail.

Nova je studija otkrila da samo pola sata uživanja u TV komediji drastično smanjuje razinu hormona stresa i drugih kemijskih spojeva koji doprinose oboljenju od srčanih bolesti.

Iako se studija koncentrirala na osobe koje boluju od dijabetesa, znanstvenici vjeruju da pravilo vrijedi i za zdrave osobe.

Eksperiment proveden na dvadeset ispitanika pokazao je da oni koji su trideset minuta na dan uživali u smijehu uz TV komedije, nakon samo dva mjeseca imali su puno manju razinu stresnih hormona, a također i smanjen krvni tlak i kolesterol.

Osobe koje se barem nekoliko desetaka minuta na dan smiju imaju višu razinu hormona koji djeluju na poboljšanje raspoloženja i jačaju imunološki sustav.

Studija je otkrila i da često gledanje tužnih filmova ima sasvim suprotan efekt i smanjuje dotok krvi u srce. Znanstvenici preporučuju gledanje barem jedne komedije na dan za poboljšanje općeg zdravstvenog stanja.
LINK

eto i one blesave serije ipak nečemu služe :D
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 9:26 pm

Znam još jedan izvrstan antistres.. zagrljaj ^^

Bude odmah ljepše i tebi i drugoj osobi :)

tim povodom, svima jedan hug
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 10:57 pm

Evo jedan hug i :D i tebi, flory. :)
[Vrh] Go down
leont
Dinosaur
leont


Male
Libra Monkey
Broj postova : 496
Age : 43
Registration date : 16.12.2011

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimesri oľu 27, 2013 11:30 am

Svi smo se ovako smejali:




a onda zaboravili taj smeh ...
... neki se ipak setili


[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitimečet stu 02, 2017 8:05 pm

Mislila sam otvoriti temu, ali već postoji pa ću se malo nadovezati. miga

Evo kako Rusi i Amerikanci doživljavaju smijanje...
LINK

http://ba.n1info.com/a98430/Lifestyle/Zasto-se-neki-ljudi-ne-smiju.html

Teško mi je procijeniti koliko se Hrvati smiju kao narod, no iz mog iskustva Amerikanci se smiju puno više.
Treba imati na umu da oni jako puno ulažu u blještavi osmijeh zubi, ali sigurno da to nije razlog širokog, ponekad pomalo izvještačenog osmijeha primjerice za svaku priliku, gotovo na svakoj fotografiji.

Prijatelj Amerikanac je spomenuo da je kod njih to stvar pristojnosti i da se time nastoji atmosferu učiniti opuštenijom i ugodnijom.
Postavljam pitanje koliko je stvarno realno da atmosfera bude opuštena i da se poželiš jako smijati kad se radi o totalnim strancima na cesti ili ljudima koje doslovce poznaješ 10-ak minuta? misli

Za mene to nije prirodno stanje, zapravo mi djeluje kao da se time nastoji isforsirati neka atmosfera i to prilično neuvjerljivo.
Ne moram niti spominjati koliko drukčije izgleda izraz lica Amerikanaca i nas, domaćih na fotkama. Jedan suzdržaniji osmijeh smatram ipak poželjnim u nekom relativno novom društvu, ali ne odgovara mi osmijeh od uha do uha.

Rijetko se smijem (to mi je spontano), bliža sam Rusima rofl2, smješkam se strancima koje upoznajem i iz pristojnosti.
Čak kad se radi o nekoj formalnijoj situaciji, zapažam da se mnogi Hrvati široko smiju, a ja bi valjda trebala to uvježbavati doma pred ogledalom, pokrenuti cijelo lice, jer ne ide mi prirodno. nezna
Kako vi stojite po tom pitanju, smijete li se često i zašto?
Da li se tjerate na široki osmijeh i često smijanje?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Smijeh Empty
PostajNaslov: Re: Smijeh   Smijeh Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Smijeh
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: