Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Koraci...

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Autor/icaPoruka
Tomash
Stanica

Male
Libra Snake
Broj postova : 13
Registration date : 25.06.2010

PostajNaslov: Koraci...   pet lip 25, 2010 3:28 am

Pozdrav svima, već se nekoliko dana vucaram ovdje po forumu ne registriran i čitam okolo, i stvarno ljudi svaka vam čast, nisam si mogao zamisliti da ovakav forum postoji na ovim prostorima...i baš mi je drago što ipak postoji :D

uglavnom....

Napisat ću vam ovdje što se meni dogodilo i ne očekujem nikakva razjašnjenja od vas nego samo želim ispričati svoj doživljaj a i usput se predstavit svim forumašima ;)

Kod nas u posjeti su bili moja tetka i njezino dvoje djece jedno 10 godina a jedno 5, a njen muž je poginio u prometnoj nesreći prije 5 i pol godina. Nakon što je on poginio ona se okrenula vjeri i imala svakakve svoje doživljaje koje mi je stara prepričavala ali ću nju pitati pa ovdje postati, nedugo nakon pogibije njenog muža njoj se kauč u dnevnoj pomaknuo pred njezinim očima u sred bijela dana, kad se raspitala o tome jedna starija žena koja je sva u tome joj je rekla kako se te duše, duhovi kako već...vračaju ponekad radi djece i uglavnom...dosli oni kod nas prije mjesec dana i ono bilo jedno 2-3 sata ujutro, budući da ja rijetko kad idem spavat prije 2-3 često si odem po neku klopu, nešto za pit ili na wc i ono šetam kroz mrak po kući, nisam se nikad ni bojao niti išta, nisam imao razloga, nikad se ništa čudno nije događalo.
Jednu večer idem ja tako po neku hranu (po mraku kroz hodnik) i kad sam se vračao u svoju sobu sam morao sići niz stepenište (soba mi je u podrumu) i kako sam silazio s lijeve strane na nivou glave mi je bio gornji dio stubišta i jasno sam čuo korake kako silaze (ježim se dok ovo pišem) i osjetio sam kako je to nešto iza mene, ja sam doslovce poletio niz stepenište, zalupio prva vrata,uletio u svoju sobu, zatvorio svoja vrata,zakljuco se sjeo na kraj sobe i gledao u vrata nekoliko minuta, bio sam prestravljen. Oni su još ostali jedno 2-3 dana i za to vrijeme ja nisam po noći šetao po kući. Uvjeren sam da je to bio moj pokojni tetak koji je s njima došao vamo... neznam iz kojeg razloga niti išta ali večer kasnije sam ga sanjao.

Bili smo svi u dnevnom boravku, čitava obitelj, stari,stara,sestra,tetka bla bla bla i on, kad sam ja ušao u dnevnu primjetio sam ga i on me pozdravio ali sam se pravio da ga ne vidim jer sam mislio da ga oni ne vide pa da ne pomisle da sam lud, i kako sam otišao u kuhinju čuo sam kako razgovaraju s njim, došao i ja u dnevnu i ponešto pričao s njim i neznam kako je došlo do toga ali mi je rekao: 'Ne brini se Tomas vidjet ćemo se mi večeras' , ja sam se u snu u**o, i normalno tu večer nisam izlazio iz sobe. Kad sam tetki spomenio san ona mi je rekla da ga je i ona sanjala...sad moguće da je meni bilo samo u podsvijesti ili da me je stvarno na neki način kontaktirao...

sve u svemu ne tražim objašnjenje za ništa jer ja vjerujem u paranormalno tj. ako čemo tako gledat to što mi nazivamo 'paranormalno' u biti ni nije paranormalno, velikoj količini ljudi se tako nešto dogodilo i ima puno snimaka i fotografija da je to u biti trebalo već i postat normalna stvar ;) jer ako ćemo paranormalnim nazivat sve što ne možemo objasnit onda je i zaljubljivanje paranormalno...

I kad sam već kod koraka sad sam se sjetio da sam kao klinac, kad sam imao jedno 14-15 godina, često znao ovako u kasne noćne sate otić u dnevni upalit tv i sjedit tamo do 4-5-6 ujutro, nije bitno šta sam gledao xD
sjedeći tamo znao sam čut korake na tavanu, kao da neka životinja protrći,nije se to samo jednom dogodilo nego sigurno preko 10 puta, ali ja sam sebe svaki put znao smirit na način 'ma to je mačka' ili tako neka glupost, ali nema teorije da je to mačka jer gore je krov zatvoren, ne fali nijedan crijep a nema drugog ulaza osim kroz ona vrata u hodniku, a nemože se mačka popet na ljestve i otvorit ih...eto to su bili moji na neki način 'bliski susreti' i hvala Bogu što nisu bili bliži.

pozdrav svima :D
[Vrh] Go down
Neobicni forumas
Majmun

Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Registration date : 19.11.2007

PostajNaslov: Re: Koraci...   sub lip 26, 2010 2:11 am

Bok Tomash, dobrodošao na forum :)

Što se događaja tiče, ne znam šta bi rekao. Ja uvijek prvo pokušavam tražiti neke znanstvene dokaze, pa kada više stvarno nije moguće okrećem se alternativnim pretpostavkama :D
[Vrh] Go down
Tomash
Stanica

Male
Libra Snake

PostajNaslov: Re: Koraci...   sub lip 26, 2010 4:45 am

hvala :D

ma znam da...ali neznam kako bi to mogao objasnit na znanstevni način...mislim zatvoren hodnik, nemam kucnih jubimaca, sva vrata zatvorena...imaš ti kakvu ideju?
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur

Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Registration date : 10.09.2009

PostajNaslov: Re: Koraci...   sub lip 26, 2010 4:13 pm

e ovako to se dogadjalo mom drugu. Njegova majka je umrla pre 2 god , to je tad i bilo samo vam sad pricam. Mi smo bili 8 razred i on nam je to pricao. Ovako lezi on vec mu je cale zaspao i on lezi i gleda film kad cuje u dnevnoj sobi kako krca flasa-ona plasticna od soka. On nista mislio cale, kad je posle cuo kako se piksla vuce po podu. Tad je otisao do sobe ali je video samo oca kako spava i nista vise i to je se posle ponavljalo. Jedva je zaspao. Ali ima jos. Njima je se svasta dogadjalo, npr nalazili su na tepihu svaki dan kapljicu krvi, mislili su da je od neke zivotinje pa je dolazio veterinar uzeo uzorak krvi i rekao da ne zna cija je krv. I ovo cu da vam ispricam a to je bilo skorije, Njegov otac je otisao u selo da zivi a on je hteo da ostane ovde i tako je i bilo, nije mu se nista desavalo. I tako jednog dana sedi on i jede i pogleda u televizor i vidi majcinu sliku, a televizor je bio ugasen, tako da je bio crn ekran i znate da je moglo da se vidi sve, kao ogledalo. Kad je on to meni ispricao ja sam se najezio i on nista kaze to je verovatno sto mu nedostaje. Pa ja bi crkao na mestu. On i dalje zivi sam i svaka mu cast za hrabrost
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian

Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8378
Registration date : 28.12.2007

PostajNaslov: Re: Koraci...   sub lip 26, 2010 4:43 pm

Pozdrav Tomash, dobro došao na forum.

Što se tiče ovih događaja koje opisuješ, ponekad neke stvari jednostavno ne možemo objasniti. No ne vidim razlog zašto bi tvoje objašnjenje i vjera u nadnaravno bilo pogrešno :)

Dinosaur

Male
Capricorn Broj postova : 360
Registration date : 24.01.2010

PostajNaslov: Re: Koraci...   sub lip 26, 2010 8:22 pm

Tomash Pozdrav , za one korake sto si cuo , to je normalna stvar na starijim stepenistima , pogotovo ako su drveni (ili laminat ) , zvuk tvojih koraka se prenosi na obliznje stepenike dajuci iluziju da nas neko prati ... ako znas za emisiju ghost hunters intenational , oni su to jako lepo objasnili ... za sanjanje mrtvih i to je jedna najjobicnija pojava....Nema razloga da ne verujes u paranormalno , samo pre nego sto pomislis da je nesto paranormalno proveri sve opcije :D

@mEN_iN_WHite
Kod nas je obicaj da se kad neko umre , u celoj kuci prekriju ogledala , jer covek moze videti preminulog od tuge ...nije nista neobicno al jeste jezivo...
rekao sam kod nas zato sto nzm dal je to svugde , ili to ima veze sa religijom , ili sta vec..

[Vrh] Go down
Tomash
Stanica

Male
Libra Snake

PostajNaslov: Re: Koraci...   ned lip 27, 2010 3:24 am

@Chakotay
HVala i ne vidim ni ja ništa loše u moje vjerovanje u to :D

@hromi

dobar argument...to sa drvenim stepeništima...ali ovaj kod mene u hodniku je mramorni...i baš sam cuo korake 'tup tup tup' :D
[Vrh] Go down
mEN_iN_WHite
Dinosaur

Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Registration date : 10.09.2009

PostajNaslov: Re: Koraci...   ned lip 27, 2010 3:40 am

brate nije to odmah to je bilo posle 2god....
[Vrh] Go down
Tomash
Stanica

Male
Libra Snake

PostajNaslov: Re: Koraci...   ned lip 27, 2010 3:42 am

i nisam ih cuo iza sebe nego pored svoje glave, jer sam bio na nizem nivou stepeništa, a viši nivo je bio s moje lijeve strane pored moje glave, a iza sebe sam osjetio jaku energiju
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek

Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Registration date : 27.07.2008

PostajNaslov: Re: Koraci...   ned lip 27, 2010 4:11 pm

Tomash je napisao/la:
tj. ako čemo tako gledat to što mi nazivamo 'paranormalno' u biti ni nije paranormalno, velikoj količini ljudi se tako nešto dogodilo i ima puno snimaka i fotografija da je to u biti trebalo već i postat normalna stvar ;) jer ako ćemo paranormalnim nazivat sve što ne možemo objasnit onda je i zaljubljivanje paranormalno...
Točno to, ako ih trenutno ne možemo sadašnjim znanstvenim saznanjima objasniti, to ne znači da ne postoje ili da za njih nema objašnjenja. To objašnjenje je nama trenutno nedostupno i neopipljivo jer nemam dovoljno znanja ili iz nekog razloga koji nama nije jasan :)

Inače, moja mama i baka su sanjale moga djeda iste noći nekih tjedan dana poslije njegove smrti. U tom snu je mojoj mami iznio neke njoj privatne stvari koje su joj se uistinu i obistinile, među njima, spomenuo je i moje rođenje (prije nego me je uopće začela).
Uglavnom, ne mora značiti da joj se djed ukazao. Možda se ona, kroz sanjanje djeda, spojila na neki izvor informacija, nama "paranormalan", iz kojeg je kroz simboliku djeda izvukla informacije o odvijanju stvari u budućnosti :) Možda je to čak izvela zajedno s njenom mamom (bakom), s kojom je sigurno, u tim teškim trenucima, još više bila povezana.

Majmun

Male
Libra Rat
Broj postova : 1133
Registration date : 19.11.2007

PostajNaslov: Re: Koraci...   ned lip 27, 2010 8:31 pm

Tomash je napisao/la:
imaš ti kakvu ideju?

Nemam nikakvu znanstvenu, samo alternativne :)
[Vrh] Go down
Tomash
Stanica

Male
Libra Snake

PostajNaslov: Re: Koraci...   ned lip 27, 2010 11:53 pm

Legionar je napisao/la:
Inače, moja mama i baka su sanjale moga djeda iste noći nekih tjedan dana poslije njegove smrti. U tom snu je mojoj mami iznio neke njoj privatne stvari koje su joj se uistinu i obistinile, među njima, spomenuo je i moje rođenje (prije nego me je uopće začela).

tak se i mojoj jednoj frendici javio djed u snu nakon sto je umro, bila je jako vezana za njega i plakala par dana i on joj nekoliko puta doso u snu i reko kako ce sve bit u redu, mi normalno nismo vjerovali jer smo imali 12 godina i kontali da laže ko pas...
al sad vjerujem u to

Zadnja promjena: Tomash; pon lip 28, 2010 12:24 am; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Tomash
Stanica

Male
Libra Snake

PostajNaslov: Re: Koraci...   pon lip 28, 2010 12:22 am

Neobicni forumas je napisao/la:
Tomash je napisao/la:
imaš ti kakvu ideju?

Nemam nikakvu znanstvenu, samo alternativne :)

i to je nešto :D
[Vrh] Go down
randajad
PraGlodavac

Male
Virgo Pig
Broj postova : 726
Registration date : 05.10.2010

PostajNaslov: Re: Koraci...   sri lis 06, 2010 9:18 pm

Ajoj...ja ponekad imam osjećaj da me neko gleda... :ghosts: nzm. šta je , ali ja od sad vjerujem u vampire i vještice,a i u vile... affraid kava
[Vrh] Go down
PurpLady
Riba

Female
Leo Pig
Broj postova : 140
Registration date : 19.09.2010

PostajNaslov: Re: Koraci...   čet lis 07, 2010 9:21 pm

tvoj tekst mi je pomogao da shvatim neke stvari....
- imala sam i ja susret, u mom slucaju ja sam vidjela (duha), ali si nisam mogla objasnit kako sam cula 2-3 koraka..... a sad nakon ovog tvog teksta sam shvatila da nisan ja jedina koja je takvo nesto cula (mislin i prije san znala da nisan jedina ali ovaj tekst mi je kao potvrda)

-duhovi se u vecini slucajeva vracaju nakon smrti jer nisu spremni prijeci na onaj svjet, ili ovdje imaju ''nedovrsenog posla''
[Vrh] Go down
nesholo1986
Stanica

Male
Cancer Tiger
Broj postova : 29
Registration date : 14.03.2011

PostajNaslov: Re: Koraci...   čet oľu 17, 2011 10:20 am

Vidim da su postovi stari, ali nema veze, evo jedan slucaj, desio se mojoj devojci.Zivi u zgradi, vrata preko puta njenih ima komsije 4-oclanu porodicu koja ima psa.I tako kad oni nisu tu, daju njoj kljuceve da im nahrani psa.I tako je jednom normalno krenula kod njih u stan sa sestrom da nahrane psa, otkljucale stan, normalno usle, dok su hranile i mazile psa culo se lupanje u kupatilu. Posle su da vide sta je jer su pomislile da ima nekog u kupatilu. Kucale su na vrata, niko se nije cuo, vikale, nista....devojka je pokusala da otvori vrata, posto su klizna otvorila je do pola i odma su se vrata zalupila sama nazad, jos jednom je pokusala i opet su se zalupila.Opet se cula buka iznutra, mala sestra je rekla: daj Dragana nemoj da se zajebavas, probala je da otvori vrata ona, opet samo do pola i opet su se zalupila.Onda su obe povukle najjace vrata i uspele da otvore skroz. Usle su u kupatilo i tamo naravno nije bilo nikoga. Mala kad je videla da nema nikog pobegla je odma......E sad da li su to neke vise sile ili nznm ni ja sta....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin

Female
Aries Goat
Broj postova : 28999
Registration date : 30.09.2007

PostajNaslov: Re: Koraci...   čet oľu 17, 2011 11:15 am

Cudno. Zivotinje obicno reagiraju na takve stvari. Mozda je to kucni duh koji je dio obitelji pa pas ne reagira :P

PostajNaslov: Re: Koraci...   Today at 7:37 pm

[Vrh] Go down

Koraci...
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 1 / 1.