Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 20 posto odraslih ne želi djecu

Go down 
+3
Armin od Irima
biga
Athena
7 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 12:03 am

"Djeca, bitni podstrek uspješnog braka" jest stav koji očito danas nije toliko snažan, kao pred 30 godina. Naime, sve veći broj muškaraca i žena smatra kako djeca nisu nužan uvjet za uspješan brak. Tako i dvostruko više Amerikanki danas, nego prije 30 godina, ne želi imati djecu, pokazuje najnovije istraživanje provedeno na temelju podataka iz popisa stanovništva na području SAD-a. kava

Oko 20 posto odraslih žena u SAD-u nema djecu, u usporedbi s deset posto 70-tih godina 20. stoljeća, objavio je američki Istraživački centar Pew.
Proteklih desetljeća je smanjen značaj tradicionalnih uloga koji je podrazumijevao vjenčanje i stvaranje potomstva.

"Žene puno lakše nego prije mogu ostvariti karijeru i izabrati život bez djece", rekla je D'Vera Cohn, suautorica izvješća.

Slično istraživanje iz 2007. pokazalo je da samo 41 posto ispitanika smatra da su djeca vrlo važna za dobar brak, za razliku od 1990. kada je to smatralo 65 posto odrasli

LINK http://ljeto.net.hr/zdravlje/page/2010/06/28/0032006.html

Jeste li i vi zamijetili navedeni "trend" i na našim prostorima?
Koliko su zapravo djeca bitna za brak, uspješni suživot?
Mogu li parovi ostvariti svoj maksimum i potencijal bez djece ili su pak djeca neizostavan "sastojak" sretnog obiteljskog života? misli
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 12:22 am

po mom mišljenju, stvarno tužan podatak... neznam kako je u vas, ali ovdje u Hercegovini su ljudi još koliko toliko staromodni što se tiče tog pitanja... znači ima obitelji koje imaju 8-ero djece bez problema, većina ih je po 2 ili 3 djeteta, a rijetki imaju 1 ili nijedno...

tako su isto razmišljali i Njemci, pa vidimo koliko turaka imaju sad u Njemačkoj... Turci imaju običaj naštancati po 7-ero djece, a Njemci gospoda 1 ili 2 jer gospođa mora karijeru ganjat. nebi da je Marija Kiri... il kako li se već ona znanstvenica zvala...
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 10:15 am

osobno, smatram da je važno imati djecu, ali to vjerojatno tako smatram iz tog razloga što sam tako odgojen. želim imati 2-3 djece jednog dana i doista ne vidim razlog zašto bih imao manje.
u redu, naravno da je žena ta koja odlučuje hoće li roditi ili ne, ali zato brate možeš razgovarati sa ženom i prije nego se vjenčate pa fino odmah znaš želi li ona djecu ili ne. :D

smatram da supružnici mogu čitav brak živjeti sretno i bez djece, ali takvi su doista rijetki i najčešće su to vrlo sebični ljudi koji smatraju da bi ih djeca samo kočila u njihovom poslovnom napretku. naravno, to nije pravilo, nego zaključak iz tuđih iskustava. s druge strane, postoje oni koji ni ne mogu imati djece, ali o njima se ovdje ne govori.

kod nas u Petrinji nije trend neimanja djece, nego upravo imanja djece i to uglavnom 2-3.
ono što postaje trend, a što je vrlo tragično, jest povećan broj maloljetničkih trudnoća, ali to je već za drugu temu...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 1:21 pm

@Biga...mislim da je broj djece zajednicka odluka i da nema veze sa zeninim ganjanjem karijere. Vjerujem da ima veze sa nekom idejom o kvaliteti. O onome sto roditelji zele ponuditi svojoj djeci. O kvalitetnom vremenu koje im mogu posvetiti i materijalnoj sigurnosti. Osobno ne cijenim bas ljude koji stancaju djecu ko na traci. Mislim da su komodni i sebicni. Izradjaju se, a nek se drugi brinu.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 1:46 pm

Skoro sam siguran, da je za jedan dobar brak potrebno,
prethodno biti u jednom braku koji je propao.
Po principu "mozda ne znam sta hocu, ali znam sigurno sta necu"....20 posto odraslih ne želi djecu 257951

Djeca su najvece bogatstvo kako za dobar brak i dobru obitelj tako i za drzavu i njen opstanak i postojanost.
Drustvo koje se odrice djece radi nekih visih interesa je osudjeno na propast i nestanak.
Za 50 godina u Njemackoj ce biti vise Turaka nego Njemaca.
Krizevi se izbacuju iz skola i vrtica jer naravno iritiraju islamsku djecu koja su vec u nekim gradovima u vecini.
Tako da ce buduce svabice za 50 godina nosati marame i burke i
pricati o zenskim pravima kao o nekoj utopiji.20 posto odraslih ne želi djecu 888361
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 2:00 pm

Ovako, ja bih voljela kada bi bilo moguce da je i kod nas takav standard da se moze imati vise djece. Zakon kod nas ne stiti obitelj. Zena mora na posao nakon max godine dana porodiljnog. Ako ostane trudna dobije otkaz. Ako nema djece nece moci potpisati ugovor na neodredjeno jer se stalno ocekuje da ce zatrudnit pa da ju mogu lakse otpustit. Ako ne radi onda dvoje plus minimalno jedno dijete ne mogu normalno zivjeti od jedne prosjecne hrvatske place.

Mislim, ako imam covjeka kojeg volim i za kojeg smatram da je to to onda vjerujem da nema veceg ispunjenja za zenu nego roditi dijete te osobe. I vjerujem da bi mnoge zene voljele roditi makar troje ili vise djece kada bi to bilo moguce. Ali opet se moram vratiti na uvjete. Gdje bi sva ta djeca spavala u stanu od 50-60 m2? Tko bi ih hranio? Skolovao? Mislim da je prije to bilo lakse. Kad sam ja bila klinka imao si Zivotinjsko carstvo i Cunga-Lunga zvakace. Igrao si se vani sa onim sto si nasao po cesti. Danas klinci imaju pristup svemu zivome. Nije lako roditelju kada dijete hoce igracku, a on mu je ne moze kupiti. Ne pricam sad o djeci koja placu za svime sto vide, a doma imaju pun ormar igracaka nego o ljudima koji nemaju i njihovim klincima koji gledaju svoje vrsnjake kako se igraju sa ovim i onim. Pogotovo sto je danas materijalno postalo mjerilo uspjeha.

I sad...ja mogu zeljeti imati 5-6 djece ali zelje i mogucnosti nisu isto. I onda se ljudi odluce na manje djece ali da im mogu priskrbit neku kvalitetu zivota.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 2:00 pm

@Fantom...a sto mislis o onome sto govore da su svi brakovi na kraju isti?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 2:24 pm

Alpha je napisao/la:
@Fantom...a sto mislis o onome sto govore da su svi brakovi na kraju isti?

Na "kraju" su svi brakovi isti ali postoje i beskrajni,vjecni i neunistivi brakovi tj. veze...20 posto odraslih ne želi djecu 158397
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 2:33 pm

Ne kuzim. Jesu onda isti ili nisu? Jer sto znaci to "na kraju" u navodnicima? Da na kraju imamo dvoje mrtvih starih ljudi?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 6:03 pm

Alpha je napisao/la:
@Biga...mislim da je broj djece zajednicka odluka i da nema veze sa zeninim ganjanjem karijere. Vjerujem da ima veze sa nekom idejom o kvaliteti. O onome sto roditelji zele ponuditi svojoj djeci. O kvalitetnom vremenu koje im mogu posvetiti i materijalnoj sigurnosti. Osobno ne cijenim bas ljude koji stancaju djecu ko na traci. Mislim da su komodni i sebicni. Izradjaju se, a nek se drugi brinu.
vidi Alpha, ja smatram istinitom onu izreku koja kaže da žena drži 3 kuta kuće(il tako nekako). čak mislim i više, al da ne zakinem nas muške, ostat ću na 3.
nemože muškarac zapovidit ženi da rodi, i nebi smio. nama muškim nije problem napravit djete, nećemo ga mi 9 mjeseci nosat u sebi, niti povraćat, niti imati otečene noge, da ne pričam o porodu. tako da bi žena o tome trebala makar 80%odluke imati.
a sad ako ona želi ganjat karijeru i ne želi djete, šta onda?

ja sam se stalno dopovezo crkve itd, pa da ne kvarim običaj. ako žena ne želi djete, moguće je dobiti rastavu od crkve.
to je radio i Thompson kad se oženio Danjelom. ženska htjela karijeru velike pjevačice koja može napunit neki disko od 10-ak kvadrata. stvarno tužno. sad čovjek ima 3 ili 4 djeteta. svaka mu čast.

a to o planiranju koliko ćeš vremena moći posvetit djeci... ja sam u 4. srednje došao do zaključka da više ništa u životu neću planirati jer previše stvari mogu i hoće poći u krivo i onda tvoj plan pada u vodu.
do sada mi se nije ispunilo 10% onoga što sam planirao. nije sve do moje nesposobnosti, ustvari nije velika većina do toga, nego jednostavno ne držim dovoljno konaca u rukama.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 7:21 pm

Biga, jesi ti procitao ostale moje postove nakon ovog koji si citirao?
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 7:59 pm

Alpha je napisao/la:
Ne kuzim. Jesu onda isti ili nisu? Jer sto znaci to "na kraju" u navodnicima? Da na kraju imamo dvoje mrtvih starih ljudi?

Nisu isti Alpha jer prava ljubav ne poznaje granice i kraj.
Ja govorim o pravoj ljubavi a ti mislis na obicnu,svakodnevnu koju mozemo
da vidimo izmedju nasih mama i tata,komsije i komsinice,rodjaka i rodjakinje.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 8:04 pm

Ne mislim ja nista nego pitam jer svi ponavljaju kako je sve to isto. Ne kuzim cemu onda novi pokusaji kad je sve isto? Znam price ljudi koji su se zenili 3 puta i sa svim zenama imaju i djecu i na kraju kazu da je sve isto.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimeuto lip 29, 2010 8:12 pm

Možda su oni tako tumplasti da misle da su svi ljudi isti pa da su time i svi brakovi isti. E pa nisu. Ljudi se ponešto razlikuju pa je time i svaki brak ponešto različit. Ne može se sve svoditi na isto jer to jednostavno nije istina.
Neka osoba nam odgovara, neka ne. Neka nam odgovara više, neka manje. Na "kraju" je jako bitno kako se dvoje ljudi nadopunjuju i upotpunjuju, jer je jedino to uvjet uspješne i duge veze.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimepet srp 02, 2010 2:27 pm

Alpha je napisao/la:
Biga, jesi ti procitao ostale moje postove nakon ovog koji si citirao?
jesam tek sad.... doh
na ovo: Gdje bi sva ta djeca spavala u stanu od 50-60 m2? Tko bi ih hranio? Skolovao?

meni osobno to nije problem. samo s ovim školovanjem je mali, al ima se kuća malo poveća... :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimepet srp 02, 2010 2:35 pm

:)

A i hrana, odjeca, obuca i td. isto kostaju. Jer kakvu karijeru ganja blagajnica u nekom ducanu? Nikakvu. Pa opet ima jedno-dvoje djece. Ne moze vise. A za djecu koju ima nema dosta vremena jer joj poslodavac ne dopusta niti da uzme bolovanje kad je dijete bolesno conf1
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimepet srp 02, 2010 2:44 pm

a jbg sad.. nemožeš imat i ovce i novce... to što pojedini poslodavci rade ljudima, ja bih ih zbog toga zatvorio na dugotrajnu robiju. ali pogledaj malo... obično oni koji imaju takav 'limitiran' budžet, oni i imaju više djece. a oni bogati koji mogu odgajat više djece, oni se toga odriču...
mislim, ima izuzetaka, svakako... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimepet srp 02, 2010 3:04 pm

Cini mi se da je to tako vise u nekim ekstremima. Naime, vecinu populacije nase drzave cini neki srednji sloj, a taj nas srednji sloj i nije neki bogati. Da je realno tako kako kazes onda bi nam natalitet bio iznad morataliteta, a nije. Ne mogu si ljudi priustit djecu conf1
Ipak, ja ne bih osudjivala ove sa jednim djetetom koji na drugo nisu isli radi karijere (i tu mislim ako je neka isprazna karijera nekog managera ili tako sta, ne sad ako pricamo o novom Tesli). Iskreno, mozda bi bilo bolje da nisu isli ni na ono prvo. Ako me kuzis.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimepet srp 02, 2010 3:13 pm

kužim... :)
ma neznam... meni to nekako glupo. ja se nadam nogometnoj momčadi. ako ne za veliki, onda bar malonogometnoj... meni taman. još da koje dobije moj 'mozak'... neprocjenjivo.. hehe... s tim će svatko problema imati... :P

imaš ti pravo što se tiče tog financijskog pogleda. to je svakako zafrkano. a nažalost, kad je tako.. ima jedan profesor povijesti na faksu, svako predavanje završava riječima:pravite hrvatsku djecu..:D
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimečet kol 26, 2010 12:29 pm

Mislim da je taj profesor poremecen u nekom segmentu al dobro...

Zasto ljudi osudjuju ljude koji ne zele imati djecu? Ili ako se odluce na samo jedno dijete? Mislim, recimo da netko nema nikakvog talenta za fiziku ali nekako zavrsi gradjevinu i onda ide gradit most...ono...svi bi rekli nek se ostavi corava posla i da to nije za njega... A sa druge strane ako netko shvati/odluci/procijeni da ne bi bio roditelj kakv misli da se treba biti, da nije tip osobe koja bi se kvalitetno dala u bavljenje s djecom - e to svi osude. I kao onda je ta osoba sebicna. Mislim, wtf??? Meni su sebicni svi ovi koji upravo imaju djecu bez da su prvo malo promislili o ulozi roditelja. Reprodukcija je, na jedan nacin, manifestacija naseg Ega jer smatramo da smo toliko pregenijalni da moramo proslijedit tu svoju 'genijalnost' dalje.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimečet kol 26, 2010 2:11 pm

Za one koji ne zele djecu je crkva kao stvorena institucija.
Zarediti se i biti paroh ili casna sestra je OK i razumljivo,
a zivjeti sa nekim godinama samo radi sex-a je licimjerno i nemoralno..
Covjek je drustveno bice a stub zdravog drustva je obitelj.
A sta je obitelj,obitelj je osnovna socijalna grupa u drustvu koju cine dva
roditelja i njihova djeca.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimečet kol 26, 2010 2:17 pm

Buahahahahaha. Jebote riknut cu. Alaj si se ti ozenio iz krivih razloga, alaj ti nemas pojma sto je kvalitetan odnos izmedju partnera. Da nije toliko beskrajno smijesno bilo bi prestrasno.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimečet kol 26, 2010 2:56 pm

Haloooooooo Alpha mase ,ovdje diskutujemo za i protiv djece u braku.
Ti si izgleda protiv,dozvoli i meni da se izjasnim i kazem svoje misljenje. no

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimečet kol 26, 2010 3:17 pm

Ocito su moji postovi tako kompleksni da ih se ne razumije ako se nije makar jedan fakultet zavrsilo. Ako je tako evo pojednostavnit cu. Ja sam za to da se odluci za imati djecu pristupa krajnje ozbiljno i promisljeno. Isto tako postujem odluke onih koji su odlucili imati djecu kao i onih koji su odlucili nemati djecu. Zasigurno svatko ima svoje razloge. Zalosno je da ima ljudi koji drugima namecu svoje, a kad se jos k tome pozivaju na moral koji niti sami nemaju...zbilja zalosno...
Dakle, toliko o tome za sto sam ja ZA. A ako cemo o tome za sto sam ja PROTIV onda bi to bilo da sam protiv razmnozavanja ljudi koji se ne bi trebali razmnozavat. Nazalost, takvi se obicno prvi razmnoze.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitimečet kol 26, 2010 4:25 pm

Fantom...samo za tebe otvaram novu temu - LINK
[Vrh] Go down
Sponsored content





20 posto odraslih ne želi djecu Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
20 posto odraslih ne želi djecu
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» "Tinejdzerska ljuba" ili je to oponasanje odraslih?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: