Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 20 posto odraslih ne želi djecu

Go down 
+3
Armin od Irima
biga
Athena
7 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimečet kol 26, 2010 5:12 pm

Fantom je napisao/la:
Za one koji ne zele djecu je crkva kao stvorena institucija.
Zarediti se i biti paroh ili casna sestra je OK i razumljivo,
a zivjeti sa nekim godinama samo radi sex-a je licimjerno i nemoralno..
Covjek je drustveno bice a stub zdravog drustva je obitelj.
A sta je obitelj,obitelj je osnovna socijalna grupa u drustvu koju cine dva
roditelja i njihova djeca.
ovo quotam samo zato što bih i ja isto to rekao samo u više riječi... bravo... ;)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimečet kol 26, 2010 11:33 pm

Dakle ti smatras/te da netko tko ne zeli djecu mora ici u celibat i da nema pravo na ljubav i partnerski odnos, a sto ukljucuje i sex? Smatras/te, znaci, da je sex nuzno nesto prljavo i nesto protiv Boga? Smatras/te da svatko treba imati djecu pod bilo koju cijenu cak ako ta osoba jednostavno ne bi bila dobar roditelj i svjestan je toga?

Objasnite mi jedno. Jel ste vi samo uzasno egoisticni i sebicni ili se to samo tako doima?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimepet kol 27, 2010 12:54 am

Samo ti se tako čini Alpha, oni su inače jako dobri dečki zubi

No vratimo se na temu, ljude koje ja znam, a koji ne žele imati djecu, ne kažu za sebe da nisu sposobni biti dobri roditelji i da to nije za njih. Upravo suprotno oni djecu smatraju dosadnom, bezveznom, nekoga tko će im ograničiti slobodu, jer će se morati brinuti o tom djetetu/djeci, umjesto da tulumare ili rade nešto tome slično.

Kamo sreće da ljudi koji nisu sposobni imati djecu to doista i priznaju sebi i onda iz tog razloga nemaju djecu. No takvi toga i nisu svjesni, oni koji ne žele djecu ne smatraju sebe nesposobnima za to već djecu nedostojnim za to da im oni budu roditelji. Naravno to ne vrijedi za sve, ali vrijedi za većinu.

No naravno to ne znači da takvi ljudi nemaju pravo na izbor, pa ako oni ne žele imati djecu jer žele tulumariti svaki dan i ne žele se brinuti za mala derišta (izraz jedne osobe koja ne želi djecu) to je ok, njihov izbor, ali ja ih baš ne mogu smatrati nekim velikim uzorom.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimepet kol 27, 2010 11:07 am

Svatko ima svoje razloge. Neki zele karijeru, neki tulumarenje. Ali u razloge ja/mi ne mozemo ulaziti. Medjutim, smatram da ako netko ima bilo koje od navedenih (ili neko trece) razmisljanje i razloge da ne zeli djecu onda je zbilja bolje da ih niti nema!

Ono sto znam (barem kad su zene u pitanju) jeste da su mahom pozalile sto su postavile karijeru kao glavnu stvar u zivotu i radi cega su odlucile ne imati djecu. Svatko ima svoje lekcije, svoj put i svoj nacin ucenja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimepet kol 27, 2010 10:21 pm

Ovi koji žele karijeru, u pravilu ne kažu da ne žele djecu, nego da ih ne žele odmah, e sad ponekad se može desiti da prođe par godina, a ponekad i puno više. Taj stav mi je još koliko toliko razumljiv. No postoje ljudi koji su sami sebi na prvom mjestu i samo misle na sebe. Oni ne samo da ne žele djecu nego i ne podnose djecu uopće. Takve osobe su mi potpuno nerazumljive.

No slažem se s tobom Alpha, takvima je puno bolje da nemaju djecu i kad bi se dijelile «dozvole» oni ju ne bi trebali dobiti :) U stvari ako takvi slučajno i dobiju djecu, onda to ispadne jako loše i za njih i za tu dječicu.

Nekako sam stekao dojam da se tu govori samo o ženama, no to nema veze sa spolom. Želju za vlastitom djecom osjećaju i muškarci i žene, možda su aspekti malo drugačiji radi spola i općenito kemije mozga, ali razlika je samo u nijansama ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimepet kol 27, 2010 10:28 pm

Navela sam zene radi nekih primjera za koje sam cula i zato jer zene u pravilu imaju jaci instinkt za djecom.

Ja kuzim i ove koji bas ne vole djecu i tocka. Mislim, ljudi ne vole pa ne vole. Onda i bolje da nemaju djecu.

Veci je problem u ovima koji smatraju da je njihov dna kao i oni sami nesto sto je nuzno da se reproducira, a zapravo totalni promasaji i onda djeca pate.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimesub kol 28, 2010 3:28 pm

Alpha je napisao/la:
Dakle ti smatras/te da netko tko ne zeli djecu mora ici u celibat i da nema pravo na ljubav i partnerski odnos, a sto ukljucuje i sex? Smatras/te, znaci, da je sex nuzno nesto prljavo i nesto protiv Boga? Smatras/te da svatko treba imati djecu pod bilo koju cijenu cak ako ta osoba jednostavno ne bi bila dobar roditelj i svjestan je toga?

Objasnite mi jedno. Jel ste vi samo uzasno egoisticni i sebicni ili se to samo tako doima?
sorry, nisam prije vidio...
ok... šta je taj proces sexa ustvari: nagon za produženje vrste koji slučajno izaziva dobar osjećaj na kraju.
e sad ako je taj osjećaj koji osjećaš oko 5 sekunda važniji od produženja vrste, onda ok....
ne kažem da je sex prljav, opet zavisi o načinu ;)..
ako osoba zna da nebi bila dobar roditelj, što riskira onda sexom?? nije li to malo sebično?? jer sveki sex je rizik za dobijanje djece...

a to jesmo li egoistični, nismo, al idemo na instrukcije... :P
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimened kol 29, 2010 11:56 am

E, to je tvoj pojam sexa i njegove biti. Za mene je sex potpuno predavanje osobi koju volim. Sex je ono sto cini razliku izmedju prijatelja i ljubavnog para jer samo sexom mozes postici i razviti takav vid bliskosti koji se ne moze postici nicim drugim. Sigurno si cuo za tantricki sex. Njegova poanta nije sexanje do iznemoglosti u svrhu cistog uzitka nego je to nacin priblizavanja Bogu. To nije moj stil ali samo navodim.
Dakle, za tebe je sex nesto tjelesno, a za mene je tjelesna manifestacija neceg viseg. Naravno nije uvijek svaki sexualni odnos takav ali generalni stav prema sexu mi jeste takav. Recimo da si u dugoj vezi i imas djecu. Onda vise nema potrebe da se sexas, jel? Ali nekako mi se cini da ces i dalje to radit. Zasto? Zato jer to produbljuje odnos izmedju tebe i partnerice. Tvoja bit zna da sex nije samo sex ali ti toga (jos) nisi svjestan.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimepon kol 30, 2010 11:20 pm

Seks je nešto puno više od onoga što ga većina smatra. Nije bez razloga to što Alpha navodi da se u Indiji prakticira nešto što se zove tantrički seks. Cilj tantričkog seksa nije nagon za djecom, već postizanje stanja sjedinjenosti s univerzumom, s Bogom. To je prelaz u stanje agape, u iskustvo Božje razine ljubavi u kojoj se možemo kupati bez kraja.
Budući da nas to stanje čeka u potpunosti tek nakon smrti, seks kao fizička pojava samo nam je ono kako bi Nijemci rekli Vorgeschmack, nagovještaj (u hrv. nemamo bolju riječi, doslovno: predukus) onoga što nas čeka nakon.
Ta sjedinjenost s Bogom postiže se tijekom seksa samo tijekom orgazma, tako da oni koji sudjeluju u tantričkom seksu nastoje što je moguće češće i dulje biti u stanju orgazma, a to postižu određenim vježbama koje odgađaju mušku ejakulaciju.
Crkva i zapadni svijet općenito na to ne gleda blagonaklono, toga se boji jer to ne razumije. Po njima bi se svi samo trebali samo reproducirati. To je izuzetno primitivan pogled na razumijevanje života, koji ne uzima u obzir složene preduvjete koji trebaju postojati da bi rođeno dijete bilo ispunjeno biće.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:31 am

ok, Alpha Mow, razumijem ja to što govorite... iako iskreno nemam pojma šta je to taj tantrički sex.. mislim kako se sad to izvodi?? :D (možda je glupo pitanje al stvarno me zanima ima li u izvedbi ikakve razlike)

Athena, "Zato jer to produbljuje odnos izmedju tebe i partnerice."
jel to znači ako ona ili ja ne možemo duže vrijeme imat odnose zbog bilo kojeg razloga da naša veza stagnira, možda i gubi na jakosti??

moje mišljenje je da ljudi daju preveliku važnost sexu... nemojte me sad shvatit da sam eunuh ili tako što, nego samo kažem da 90% životinja prakticira sex samo da bi dobio potomke, a na kraju krajeva i mi smo životinje samo s malo većim kapacitetom mozga...


Zadnja promjena: biga; uto kol 31, 2010 1:17 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:42 am

Covjek je jedina zivotinja koja moze da se zacrveni i postidi...
....i jedina koja ima razloga da to cini... confused
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:16 am

@Biga...nije Athena nego Alpha, drugo, nadam se da nisi eunuh jer onda sigurno ne bi mogao imati djecu ali bi mozda imao lijepu karijeru soprana.

MoW je krenuo objasnjavati detaljnije o tantrickom seksu pa mozda nek on to objasni jos malo kad bude dosao.

A ja bih te pitala jedno pitanje. Recimo da hoces 10 djece i recimo da ti je potrebno da se sexas sa zenom 50 puta da bi dobio to 10 djece. Jel to to? Ne budes se sexao vise s njom? Ili budes jer mislis da si zasluzio time sto imas djecu? Tebi je sex ko nagrada? Ko Scooby snack onom psu iz crtica? Meni nije. A istini za volju, koliko god volim i postujem zivotinje ipak smatram da smo na duhovnom razvoju nesto napredniji.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:19 am

ispravih,.... sorry..
ma daleko od toga da ja kažem da se ne bih sexo onako bezze kad mi padne na pamet... dobro je to iz više razloga, kao npr. rade gotovo svi mišići u tjelu, pa nešto razmišljam da uvedem 2 sata toga umjesto teretane? confused hehe...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:24 am

A jeste se Alpha uhvatila sex-a ko pijan plota... cerek

Sex,samo sex,tooooooooo 20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Crash


Neka se i Andjeli na nebu,po*ebu... zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:37 am

@Biga, sve OK. Nadam se da ce MoW objasniti vise o tantri :) Inace fora je u tome da se tu orgazam upravo sto vise odgajda :D

Jos nesto sam htjela reci...ajde zamisli ono sto si reko...zamisli da svi koji ne zele djecu odu u neke duhovne vode tipa da se zarede i sto ja znam sto sve ne. Pa to bi bila katastrofa. Vec je sad ocajno stanje po tom pitanju :P

Tesko je suditi drugima. Ljudi imaju svakakve razloge, traume i tako dalje. Ali to ne znaci da nemaju pravo na ljubav i bliskost.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:40 am

ok... ma ne zanima me toliko to, nego mi nekako čudno jednostavnu radnju kao što je sex razdvajat na milijun podkategorija... al eto...
:)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:42 am

I skuhat caj je prosta stvar ali Japanci su od toga napravili umjetnost. I disanje je prosta stvar ali ako malo bolje razmislis...kuzis ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:46 am

Umjetnost je predigra tj. priprema caja a sve ostalo je srrrk... :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: 20 posto odraslih ne želi djecu   20 posto odraslih ne želi djecu - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
20 posto odraslih ne želi djecu
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» "Tinejdzerska ljuba" ili je to oponasanje odraslih?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: