Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ledenjaci se tope...

Go down 
+7
silver
userNejm
ThE_IMMORTAL
Rain
Walker
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
11 posters
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimesub stu 17, 2007 10:09 pm

Ledenjaci se tope... 0081007.20

VALENCIJA - Vlade moraju učiniti više u borbi protiv globalnoga zagrijavanja, rekao je glavni tajnik Ujedinjenih naroda Ban Ki-mun predstavljajući izvještaj Međuvladina panela o klimatskim promjenama (IPCC) o šteti koja je već nanesena prirodi i koja je "strašna kao znanstvena fantastika".

Ki-mun je u Valenciji izaslanicima iz više od 130 zemalja zahvalio što su se sastavili četvrti po redu izvještaj, odnosno vodič kroz opasnosti od klimatskih promjena. UN-ov panel o klimatskim promjenama ove je godine nagrađen Nobelovom nagradom za mir.

Glavni tajnik UN-a nedavno je posjetio Antarktiku i ondje vidio kako se raspadaju ledeni blokovi, a u Čileu se tope ledenjaci Torres del Paine. Posjetio je i Amazoniju gdje se prašume "guše" zbog globalnoga zagrijavanja.

"Dolazim vam potresen nakon što sam vidio kako najveće blago našega planeta ugrožava čovjek", rekao je i dodao: "Ti su prizori strašni kao filmovi znanstvene fantastike. Oni su i strašniji, jer su stvarni".

Nakon višednevnih pregovora izaslanici su se dogovorili o dokumentu na 26 stranica na kojem govore o opasnostima od zagrijavanja i za nj okrivljuju najviše čovjeka i njegovu upotrebu fosilnih goriva.

U izvještaju se kaže da ju promjene klime nedvojbene, a da ih se najveći broj odnosi na povećanje prosječnih temperatura od sredine 20. stoljeća zbog povećanja koncentracije stakleničkih plinova što je posljedica ljudske aktivnosti.

Prema tom izvještaju, temperature će i dalje rasti, od 1,1 do 6,4 stupnja, a razina mora od 18 do 59 cm.

Vladama na raspolaganju stoji velik broj načina za borbu protiv globalnoga zagrijavanja, od povišenja poreza na emisiju, do mijenjanja zakona i poticanja istraživačkoga rada.

Emisija stakleničkih plinova morala bi do 2015. dosegnuti vrhunac i tako bi se globalni temperaturni rast zaustavio na 2 do 2,4 Celzijeva stupnja iznad predindustrijskoga razdoblja, što je i najvažniji zacrtani cilj.

Troškovi borbe protiv zagrijavanja do 2030. u najskupljem će slučaju značiti gubitak od manje od 3 posto globalnoga bruto proizvoda na godinu.


Članak preuzet ODAVDE
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimesub stu 17, 2007 10:10 pm

Bez brige mi smo predodređeni za samouništenje.

Samo je pitanje vremena.
[Vrh] Go down
Walker
Prašina
Walker


Male
Libra Snake
Broj postova : 4
Age : 34
Registration date : 01.12.2007

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimesri pro 19, 2007 11:11 pm

Ljudi će ionako samo sebe uništiti prije nego što dođe do katastrofalnih posljedica zagađenja okoliša . Ionako se govori da će za par godina izbiti 3. svj rat.
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimesri pro 19, 2007 11:23 pm

Walker je napisao/la:
Ljudi će ionako samo sebe uništiti prije nego što dođe do katastrofalnih posljedica zagađenja okoliša . Ionako se govori da će za par godina izbiti 3. svj rat.

Rat se još koliko toliko da spriječiti, ali prirodu je teško kontrolirati. Kako god okrenuli, morati će se desiti čuda da čovječanstvo opstane na Zemlji. Mislim za par tisuća ili milijuna godina ako poživimo do tada....
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 33
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimečet pro 20, 2007 12:03 am

negdje sam cuo da se sjeverni pol smanjuje a juzni povecava, odnosno da globalno zatopljenje ne postoji, da je to samo komercijala, izmisljeno radi novca, kao poticaj za covjecanstvo da trosi vise novca (*u istrazivanje alternativnih goriva). ali opet ne znam u sto vjerovati. vise me privlaci to da je ovo izmisljeno...
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimečet pro 20, 2007 12:27 am

možda je ovo samo još jedna od mnogih teorija zavjera... suspect
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimečet pro 20, 2007 8:43 pm

ThE_IMMORTAL je napisao/la:
negdje sam cuo da se sjeverni pol smanjuje a juzni povecava, odnosno da globalno zatopljenje ne postoji, da je to samo komercijala, izmisljeno radi novca, kao poticaj za covjecanstvo da trosi vise novca (*u istrazivanje alternativnih goriva). ali opet ne znam u sto vjerovati. vise me privlaci to da je ovo izmisljeno...

okej, to su vec gluposti, mislim, svi znamo za ozonski omotac i ono sto se s njim dogada, sto mislite, da staklenicki plinovi su skroz bezopasni? ma da.. vec smo ionako zagadili zrak. i cistu vodu. i unistavamo prasume. i izumiranje vrsta je sve vece.
[Vrh] Go down
Stargazer
Stanica
Stargazer


Male
Sagittarius Dragon
Broj postova : 11
Age : 35
Location : Novi Sad, Srbija
Registration date : 25.12.2007

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimeuto pro 25, 2007 4:06 pm

Mislim da se ljudi bas nece opametiti na vreme. Tako da uzivajte u zivotu dok mozete :P
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimesri lis 15, 2008 3:30 am

ne znam, ja mislim da zagadjenje najmanje pridonosi unistenju ozonskog omotaca....

ja bi prije rekao da se radi o nekim nuklearnim testiranjima i kojekakvim vojnim bioloskim oruzjima koji se taje naravno, to je moje misljenje o krivcu za globalno zagrijavanje...


Zadnja promjena: Cico; sri lis 15, 2008 11:12 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Zeus
Višestanični organizam
Zeus


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 47
Age : 44
Registration date : 18.07.2008

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimesri lis 15, 2008 3:09 pm

i ja se slažem
mislim da je co2 bio najmanji problem, ne baš najmanji, ali nije velik problem
veči su problem nuklearni otpad, kontam si da on modificira ozon, i on opet postaje obični kisik jer se to može dogoditi utjecajem x i y zraka!
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitimened oľu 15, 2009 10:31 pm

Crno nam se pise ako svijet hitno ne promjeni nacin ponasanja.

Princ Charles:Jos 100 mjeseci do katastrofe.

Princ je,medju ostalim,kazao kako ce danasnje teskoce "biti nista u usporedbi s efektom koji ce globalno zagrijavanje imati na svjetsku ekonomiju"

Britanski princ Charles vrlo ozbiljno je upozorio covjecanstvo da ima rok od jos samo 100 mjeseci,a mozda i manje,da spasi planet od katastrofe koju ce izazvati klimatske promjene.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ledenjaci se tope... Empty
PostajNaslov: Re: Ledenjaci se tope...   Ledenjaci se tope... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ledenjaci se tope...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ekologija-
Forum(o)Bir: