Početna stranicaPortalFAQPretraľnikRegistracijaLogin

Share | 

Što je prijateljstvo

Prethodna tema Sljedeća tema Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
Autor/icaPoruka
SkywardSword
Majmun

Female
Virgo Horse
Broj postova : 1651
Registration date : 30.12.2011

PostajNaslov: Re: Što je prijateljstvo   čet sij 26, 2012 10:34 pm

Priatelj je neko ko te bodri, ko ti pomaze u nevolji, ko te brani....i koji ti cini jos mnogo toka dobro i misli ti samo dobro! mrzim lazne priatelje koje te iskoriscavaju. sto se tice virtuelne stvarnosti, ne zelim da uvredim forumase i forumasice, ali ne mogu da verujem osobama koje nisam videla, koje mogu da mi pricaju sta hoce...jednostavno...internet je opasan i ne mogu da u potpunosti verujem ljudima na njemu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4

Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12323
Registration date : 09.09.2009

PostajNaslov: Re: Što je prijateljstvo   čet lip 07, 2012 5:32 pm

Ja smatram da se prijateljstva (uglavnom) započinju radi sličnosti ljudi, odnosno radi kompatibilnosti po pitanju nekog sustava vrijednosti.
Dakle, ljudi se bolje osjećaju u društvu onih koji će ih razumjeti, a razmjerno rjeđe u društvu osoba koje su im 'apstraktne', bilo po pitanju životnog stila ili nečeg trećeg.
Zajedničke vrijednosti i sličnosti povezuju ljude, omogućuju veću empatiju, jer su nam razumljivije i bliskije.

Za mene je prijatelj osoba koja će ti biti spremna pomoći i podržati te, prvenstveno kad se nađeš u nekoj nezavidnoj situaciji i problemu.
Upravo zato što ćeš tada tražiti više, nego što ćeš (moći) dati. miga
To su neke situacije u kojima se prijateljstvo stavlja na kušnju i očekuju se određena reakcija, koja govori jako puno o osobama-prijateljima i čvrstini nekog odnosa. Prijatelj je također osoba sa kojom mogu biti iskrena, od koje mogu tražiti i dobiti savjet i očekuje se uzajamnost navedenog.

Osobno, pojam 'prijateljstvo' ipak ne izjednačavam samo sa nečijom spremnošću na pomoć. misli
Naime, mnogi ljudi će biti spremni pružiti nekome pomoć (u određenoj mjeri), čak iako im dotična osoba nije prijatelj ili je sasvim 'apstraktna'.
To je stvar korektnosti koja je vrlo poželjna.
Međutim, ako ne postoji neka uzajamna iskrenost i otvorenost, tada to za mene baš i nije prijateljski odnos, jer u dotičnom odnosu izostaje povjerenje.

Okružena sam sa prilično malo ljudi. Mogu reći da imam tri dobra prijatelja i malobrojne poznanike.

Što je prijateljstvo
Prethodna tema Sljedeća tema [Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Stvaranje prijateljstva