Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vjeronauk u skoli

Go down 
+10
primitive101
Th_Ea
whitelady
MoW
Armin od Irima
Fantom
Lithium
Chakotay
biga
Alpha
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimesri srp 07, 2010 11:50 am

Ma ovi klinci današnji, moraš biti jako oprezna prema njima jer se odmah razljute ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimesri srp 07, 2010 12:06 pm

rofl2

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimesri srp 07, 2010 4:24 pm

Chakotay je napisao/la:
Ma ovi klinci današnji, moraš biti jako oprezna prema njima jer se odmah razljute ;)

Imam ja jednog takvog klinca kod kuce ali mu je slaba strana sto mu je tata Fantom tako da mu ni jedna fora nepali...Vjeronauk u skoli  - Page 2 295661
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimesri srp 07, 2010 7:53 pm

Fantom je napisao/la:
Chakotay je napisao/la:
Ma ovi klinci današnji, moraš biti jako oprezna prema njima jer se odmah razljute ;)

Imam ja jednog takvog klinca kod kuce ali mu je slaba strana sto mu je tata Fantom tako da mu ni jedna fora nepali...Vjeronauk u skoli  - Page 2 295661

Je li ide na Vjeronauk u školi? To je vrlo važno za odgoj djeteta, da mu fore ne padaju ni na pamet. mudri ce-4zubo

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimeuto lis 26, 2010 12:20 am

eh baš sam se načitala o ovom što ste pisali ,dobro ste raspravljali .
hm... vjeronauk u školi ? ja nisam za to da je u školi ,već u crkvi a svatko ko želi može ići u crkvu na vjeronauk i sa tamo stečenim znanjem položiti ispite i sve sakramente koje crkva nalaže.kako je i nekad bilo. moji klinci idu na vjeronauk u školi ,s ćime se ja osobno ne slažem al zbog mira s mužem ja o tome blago rečeno ,začepim i ne raspravljam s njim previše o tom. jer se moje stajalište vjere i njegovo uvelike razlikuju ,a pošto je on glava kuće onda je po njegovom. mada ovo moje dvoje starije djece ide na vjeronauk više zbog oćeve želje tj. tradicije,jer je i on tako kao dijete išao ,samo ne u školu na vjeronauk već u crkvu pa ne želi da mu njegova djeca ne idu na vjeronauk, nego zbog tog da to sami žele i imaju potrebu,jer puno prićaju sa mnom o vjeri ,i općenito ,pa su mi sami rekli :jedva ćekamo da dođemo u srednju,da ne moramo ućiti te gluposti koje nas ući vjeroućitelj i svečenik koji dolazi u školu. a vjerujem da dok krenu u srednju ,da ću s mojim m.imati dosta probl. oko tog ako neće htjeti klinci ići na vjeronauk.
ja sam od djetinjstva tj.školske dobi išla na vjeronauk u crkvu ,sve s lakoćom položila. al se ne slažem s tim da vjeronauk bude u školi kao što je. mada je on danas samo kao izborna nastava nisam za to da se održava u školi.zašto ?zato jer mislim da mu nije mjesto u školi već u crkvi. jer se u crkvi dijete može odgojiti u kršćanskom duhu možda bolje nego u školi ,i ne vidim zašto bi u školi moralo na svakom zidu biti po jedan križ,nisam za to! to se zove nametanje religije i ujedno mislim da je religija opijum za mase. pa zašto onda i druge religije ne bi stavile po razredima svoja religijska znamenja ,ljudi pa kud nas to vodi.
[Vrh] Go down
Th_Ea
Stanica
Th_Ea


Female
Scorpio Rooster
Broj postova : 20
Age : 30
Location : solin
Registration date : 16.11.2010

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimesri stu 17, 2010 12:32 pm

nemam ništa protiv vjeronauka u školi...ipak je izborni predmet...samo žalim što sam ipak izabrala vjeronauk ...mislim da je etika daleko korisnija...predaje mi jedna frustrirana časna..mislin da čak nije ni frustrirana već jednostavno zla ... ako je u meni ikad i postojala neka mala doza krščanstva na tim satovima je isparila
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimesri stu 17, 2010 1:19 pm

Frustrirana je. OK, oni zive u celibatu ali ne znam jel to podrazumijeva i zabranu samozadovoljavanja. Ili to ili da meditacijom preusmjeri energiju. Medjutim i meditacija im je zabranjena kao i yoga i sve te takve stvari. Dakle, ako se ne samozadovoljava, sto vjerojatno ne radi, onda je normalno da je frustrirana kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
whitelady
PraGlodavac
whitelady


Female
Libra Cat
Broj postova : 541
Age : 48
Location : topusko-banovina
Registration date : 17.10.2010

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimečet stu 18, 2010 7:55 pm

sama si je kriva za svoje frustracije,sama je taj poziv odabrala. al onda se bar nebi trebala iskaljivati na drugima.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimepet stu 19, 2010 12:08 am

Mislis da ona zna da jeste frustrirana i zasto? Cisto sumnjam ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimepet stu 19, 2010 12:40 am

Alpha je napisao/la:
Frustrirana je. OK, oni zive u celibatu ali ne znam jel to podrazumijeva i zabranu samozadovoljavanja. Ili to ili da meditacijom preusmjeri energiju. Medjutim i meditacija im je zabranjena kao i yoga i sve te takve stvari. Dakle, ako se ne samozadovoljava, sto vjerojatno ne radi, onda je normalno da je frustrirana kava
He he Alpha neuništiva si zubi
No analiza ti nije točna, svećenici i časne sestre meditiraju, molitva je također jedan oblik meditacije, molitva je razgovor sa Bogom ili pak jedan od načina postizanja jedinstva s Bogom, a upravo to se postiže i meditacijom. To što oni to tako ne zovu je druga stvar.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimepon stu 22, 2010 6:05 pm

Potpuno se slazem sa Chakom u vezi meditacije i molitve.Radjeni su snimci glave kod budista i popova i iste centre maltene aktiviraju u molitvi/meditaciji....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimepon stu 22, 2010 6:10 pm

Slazem se. Meditacija pobudjuje iste centre u mozgu kao i molitva ali samo to nije dovoljno za rjesavanje odredjenih energija koje svojom akumulacijom uzrokuju frustraciju. Ipak je potrebno kanaliziranje ilitiga meditacija na jednom, da tako kazem, malo visem nivou ;)
Mislim, nadam se da je jasno da sam u ranijem postu malo banalizirala citavu stvar kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimepon stu 22, 2010 6:12 pm

jasno sefe. ljubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimepon stu 22, 2010 6:16 pm

Ju, jel se to meni cini ili sam dobila hug od Primitiva cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimepon stu 22, 2010 7:41 pm

Njezina frustracija naravno uopće ne mora imati veze s nedostatkom samozadovoljavanja. U krajnjoj liniji, ne znamo da li se samozadovoljava ili ne, možda joj samo samozadovoljavanje nije niti dovoljno pa je zato frustrirana. Vjeronauk u skoli  - Page 2 158397

Ipak, mislim da neki ljudi nisu jednostavno zadovoljni sa svojim životom pa su zato frustrirani. Tu ne pomaže ništa, pa ni molitva ni samozadovoljavanje. Holistički promatrano, najprije trebaju pronaći sebe u nečemu i biti sretni s onime što jesu, a onda su tu još i "fini" detalji kao što su zadovoljavanje i meditacija.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimepon stu 22, 2010 7:52 pm

Da, neke časne, a i svećenici su isfrustrirani jer se nisu našli u tome ili ih možda ovaj sustav ne zadovoljava, pa krivnju svaljuju na sve druge. Svi smo svjesni da je sustav loš, neki to ipak podnose i pokuašvaju se prilagoditi tome i iz toga izaći neokrznuti, dok drugi to ne mogu i eto frustracija.


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimepon stu 22, 2010 8:24 pm

Ja u biti nisam niti rekla da joj fali samozadovljavanja nego sexa gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:11 am

Na vjeronauku drugoj polovici mog razreda bilo je postavljeno pitanje:"Postoji li u Bibliji spolna diskriminacija?". Točan odgovor je bio ne. Hvala Bogu da više ne idem na vjeronauk.
U isto vrijeme, došli su nam na etiku poručiti čemu su ih učili. Na to su svi graknuli kako Biblija itekako spolno diskriminira. Jedna zakleta protestantkinja je brzo odgovorila:"Ali u to doba su žene svugdje bile diskriminirane!!!". Malo mi je falilo da joj kažem:"Dakle, Biblija je za to doba, a ne ovo sada."
Zašto nisam rekao? Tjedan dana prije jedan drugi prijatelj iz razreda držao je referat iz engleskog o knjizi Dawkingsa "The God delusion". Stvarno je zamolio sve ljude u razredu da otvoreno poslušaju drugo mišljenje i otvore svoj um, pa makar se ne slagali, da diskutiraju. Ta protestantkinja odbijala je slušati predavanje. Odbijala je prihvatiti da možda postoji nešto bolje.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:38 am

Jooojjjj da ti protestanti su ponekad gori od katolika, izgleda da vole protestirati protiv nečega drugoga, ali kritike na svoj račun baš i ne primaju zubi

Iako Legi Biblija ne diskriminira već većina ljudi koji ju čitaju ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:40 am

Biblija nije živo biće pa ne diskriminira. Njeni autori diskriminiraju.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 12:56 am

...samo što autori više nisu živi Legi, pa niti oni ne mogu diskriminirati ;) Ali zato ljudi koji čitaju Bibliju i pri tome ne razmišljaju previše to mogu, zato sam rekao ne svi, ali većina ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 1:00 am

Pa pitanje je bilo ima li u Bibliji spolne diskriminacije, a ne diskriminiraju li čitaoci Biblije.
A druga stvar, neki sadašnji vjernici se ne pozivaju na to da treba spolno diskriminirati, nego da se tada to stalno radilo pa se ne može zamjeriti Bibliji (podsjećam, Biblija je "Božja riječ").
rigo

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 1:02 am

Ima u Bibliji i jako pametnih stvari, samo što se baš na njih ne obraća pozornost ;)

[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 1:07 am

To nije tema rasprave. Tema je kako se neki ljudi slijepo drže svega što piše u Bibliji, na neke stvari se stvarno prave slijepi, a ostatak ne znaju što da misle pa čekaju Crkvu za odgovor.
Uvijek se netko nađe tko izjavi nešto tipa Flory, iz čisto poštenih i dobrih razloga, no naravno, slijepac će na kraju čuti samo te riječi i zadovoljiti se njima. roll

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitimeuto stu 23, 2010 1:12 am

Nije mi se dalo citati od pocetka teme oops

Ok, kužim što hoćeš reći. Ma zapravo je žalosno koliko se stvari iz Biblije crkva niti ne pridržava ( a bilo bi jako dobro da ih se drži).. nego jednostavno ignoriraju što im ne paše, a mnogo toga čak krivo protumače.. i kao rezultat se dobije savršena smjesa za kontrolu bezglave mase.

[Vrh] Go down
Sponsored content





Vjeronauk u skoli  - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vjeronauk u skoli    Vjeronauk u skoli  - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vjeronauk u skoli
[Vrh] 
Stranica 2 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: