Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Što studirati u Hrvatskoj

Go down 
+12
Green
wanderer
Putnik
Legionar
Alpha
Chakotay
Flamezar
Gea
guitar_master
Armin od Irima
flory
Fantom
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepon srp 12, 2010 6:54 pm

A baš ste se bezveze nadurili na Armina. Nije ništa krivo napisao :P

Općenito, lakše je reći što ne studirati nego studirati conf1
Npr., ako se netko dvoumi, nikako ne preporučam bilo koji oblik učitelja razredne nastave ili profesora u osnovnoj i srednjoj školi. Već sada se zbog tehnoloških višaka otpustilo jako puno ljudi, a pitanje je kako će oni mladi, novi učitelji tek dobiti posao.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepon srp 12, 2010 6:59 pm

@Flamezar - nisam iznio mišljenje o tome koje je zanimanje bolje ili lošije. Takva podjela nema smisla, jer je to subjektivna podjela.

@Alpha - realan sam u pogledu što znam kolike su plaće stažista, doktora koji su odradili staž te onih koji imaju specijalizaciju. Te plaće u svakom od ta tri slučaja premašuju hrvatsku prosječnu plaću. Ako stažisti dobivaju oko 85% pune plaće onih koji su već završili staž, a puna plaća je oko 8000 kn, mislim da ni stažisti, za sam početak, ne zarađuju malo. Specijalisti zarađuju u prosjeku 10000-13000 kn, a ako još uključimo dodatna dežurstva, plaća bude i oko 15000 kn. A sve to bez postupka sive ekonomije. I ne, nisam zbog ovog oblika "zarade" upisao medicinu.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepon srp 12, 2010 8:06 pm

Legionar je napisao/la:
A baš ste se bezveze nadurili na Armina. Nije ništa krivo napisao :P
Imam ja još argumenata... ;)

Legionar je napisao/la:
Općenito, lakše je reći što ne studirati nego studirati conf1
Npr., ako se netko dvoumi, nikako ne preporučam bilo koji oblik učitelja razredne nastave ili profesora u osnovnoj i srednjoj školi. Već sada se zbog tehnoloških višaka otpustilo jako puno ljudi, a pitanje je kako će oni mladi, novi učitelji tek dobiti posao.
Od svih nastavničkih profesija, traženi su profesori iz prirodoslovnih područja za srednje škole.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 12:36 am

@Legi...Ja ne kuzim tko se ljuti na Armina? misli

@Armin...samo sto treba doci do specijalizacije i tako dalje i tako blize. Ne znam, mislim da kod nas ima jako malo dobrih doktora. Ne znam zasto su oni upisali taj fax i zasto rade to sto rade ali su losi u tome.
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 12:41 am

e točno, da se nadovežem na ono o profesorima..fali dosta profesora iz prirodoslovnih područja..mene je djed nagovarao da idem matematiku studirati..i iz njegovog primjera sam vidio da je to izvrstan posao..eh sad je tu malo gradivo počelo raditi probleme :D pa ipak nisam to odabrao
no svatko gleda kako bi on sam to napravio..da li je bitnije zadovoljstvo poslom ili uspjeh?
churchill je rekao:"Za uspjeh nije bitno raditi ono što voliš, već voljeti ono što radiš."
ne moram objašnjavati što je htio reći time ;)
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 1:00 am

prije nego netko počne raditi kao doktor, ne možeš nikako znati kakav će biti u svome poslu. također, da bi netko bio dobar liječnik, nužno je i iskustvo u odnosu s pacijentima pa baš zato pacijenti više cijene stare medicinske sestre i stare doktore nego ove mlade.
što se tiče specijalizacija, one su sada obavezne, stoga svatko tko završi medicinu i odradi staž, mora što prije naći specijalizaciju. naravno, uvjet za svaku specijalizaciju su ocjene s fakulteta i preporuke drugih doktora, kao i predavača s fakulteta ili nekih drugih kompetentnih izvora.
naravno, tu i tamo se mora povući i neka veza ako je teško doći do specke, jer poznajem liječnike koji su vrlo kvalitetni, ali nisu mogli dobiti specku zbog birokracije, a tek političkim utjecajem se došlo do ministarstva zdravstva nakon čega se procedura omogućavanja specke nastavila.


@guitar_master - Churchill mudro zbori... ;)
[Vrh] Go down
guitar_master
Riba
guitar_master


Male
Libra Goat
Broj postova : 175
Age : 32
Location : u gusarskom brodu
Registration date : 08.07.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimeuto srp 13, 2010 11:40 am

da, lijepo je churchill to rekao..i to je potpuna istina..
[Vrh] Go down
Putnik
Prašina
Putnik


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 3
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 07.01.2011

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 3:36 pm

Armin od Irima je napisao/la:
studirajte ono od čega možete živjeti jednoga dana, a svojoj djeci osigurajte da studiraju što god žele da rade ono što vole. nije vrijeme za izmišljanje tople vode, nego je vrijeme preživljavanja...
sta pricas ti ? imas 21 godinu i tu meljes vec o odrzavanju svoje djece,nabijanje kompleksa buducnosti nikome ne treba,ocito si jos jedna u nizu osoba koja se vuce za parama ili nije uspjela naci svoj cilj u zivotu. samo neka idu za onime sto vole i to je to,koliko god bilo zahtjevno jer sve se moze kad se hoce study
nhf jel :D
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 5:54 pm

Čini mi se da baš oni koji ne razmišljaju o budućnosti, tj. na ovaj način kao ti, nemaju perspektive i cilja u životu.
A ti nemoj vrijeđati jer je to zabranjeno na forumu.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 6:53 pm

Farmaceuti su traženi na burzi rada. Nema ih dovoljno i najvjerojatnije će ih početi uvoziti.
Plaća je pristojna, posao zanimljiv i cijenjen. Srednjoškolci, razmislite malo o tome miga
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 9:19 pm

Legionar je napisao/la:

Npr., ako se netko dvoumi, nikako ne preporučam bilo koji oblik učitelja razredne nastave ili profesora u osnovnoj i srednjoj školi. Već sada se zbog tehnoloških višaka otpustilo jako puno ljudi, a pitanje je kako će oni mladi, novi učitelji tek dobiti posao.

Jutros sam baš čitala neki članak što donosi situaciju sa burze, članak, iz sedmog mjeseca je, nisam našla neki noviji. Mislim da je i sad trenutna situacija slična navedenoj u članku, a obzirom kolko nas ima na brdu (fizika,matematika, kemija - SLAVNO BRDO hihi) mislim da će situacija takva biti još duuuuuugo jer ekipa masovno bježi iz prirodoslovnih grana. Nemojte hodat po mraku sami, ukrast će vas i upisat nama na PMF :D

I u Hrvatskoj i vani, prirodne znanosti su jako tražene bilo da idete za inžinjera ili profesora, posao ćete sigurno naći.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 9:37 pm

Ali Green navodno se i nešto matematike treba znati na PMF-u a to je tako dosadno i bez veze face
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 9:39 pm

Kad ideš posaditi cvijet u vrtu prvo trebaš iskopati rupu. Da ne bi kopao rukama, uzmeš lopatu i kopaš sa lopatom.
Meni kao fizičaru matematika predstavlja tu lopatu, nisam ljubitelj al ju moram koristiti :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimepet sij 07, 2011 9:47 pm

Ah ovo je bila ironija, meni je matematika super, tako jasna i egzaktna, no većina ljudi se ne želi niti potruditi da ju nauči i zato izbjegavaju PMF u širokom luku. Isti ti se žale jer znaju izračunati koliku ratu kredita će plaćati, pa kad im to banka učini onda su jako ljuti.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimesub sij 08, 2011 8:20 pm

Joooj u jednom popodnevu sam uspjela skroz promjeniti izbor za faks drunken

Dosad već mjesecima imam psihologiju kao definitivan izbor, a sada mi je pala na treće mjesto conf1

Što mogu raditi s biologijom na PMF-u , a da nije nastavnički smjer?
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimesub sij 08, 2011 10:22 pm

Sa biologijom? Pa evo imam prijateljicu koja ide na Havaje na nekoliko mjeseci proučavat šišmiše :)
Možeš svašta sa biologijom, možeš studirati znanost o okolišu, ekologiju, molekularnu biologiju itd. Pogledaj si još malo po stranicama fakulteta.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimečet sij 13, 2011 12:52 pm

Možeš svašta s biologijom, ali je možda malo problem naći posao. Raspitaj se o mogućnostima koje ti se nude na diplomskom/postdiplomskom studiju (ciljam na one +2 godine, nakon što postaneš "bakalar") pa sama zaključi.
Ako slučajno odeš na molekularnu biologiju, koja je zasebno područje, budi spremna na još više kemije (osobito organske) nego na klasičnom studiju biologije. Vrlo je interesantno područje, osobito ako se kasnije namjeravaš baviti istraživanjem lijekova i genetikom.
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimečet sij 20, 2011 12:04 am

@Armin, organska kemija mi je upravo najzanimljivija :)
A jel se mogu dobro zaposliti s molekularnom biologijom?
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimečet sij 20, 2011 12:16 pm

Naravno da možeš, ali teško da ćeš se dobro zaposliti u Hrvatskoj. Eventualno Pliva, MedILS i slične kompanije su ti put, osim do solidne (ili čak i bolje od toga) zarade, ali i do nekog napretka. Naravno, možeš raditi i u laboratorijima na biomedicinskim fakultetima i/ili laboratorijima zdravstvenih ustanova. Plaća je zadovoljavajući i može se dosta dobro živjeti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimečet sij 20, 2011 1:30 pm

U Hrvatskoj je najbolje ne studirati nego upisati neku strukovnu skolu tipa elektricari, frizeri, vodoinstalateri, automehanicari (to je posebno dobro) i td. Onda ste sigurni da ce vasa satnica biti i 200kn za razliku od bijede koju dobiju fakultetlije. Takodje imate mogucnost radit sa strane pa zaradit jos dodatno neku lovu i tako.

Ako ste zenskog roda onda je najbolje studirat filozofiju i udat se za automehanicara. Tako da dok on radi, a ti stojis doma i peres, kuvas, peglas i tome slicno, imas o cemu razmisljat.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimečet sij 20, 2011 2:29 pm

Alpha je napisao/la:


Ako ste zenskog roda onda je najbolje studirat filozofiju i udat se za automehanicara. Tako da dok on radi, a ti stojis doma i peres, kuvas, peglas i tome slicno, imas o cemu razmisljat.

lolcina lolcina lolcina

To lutko,takvu te volim.... ides

P.S. Velika pusa od automehanicara... cerek
[Vrh] Go down
Angel :-)
Prašina



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 1
Age : 31
Registration date : 27.01.2011

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimečet sij 27, 2011 1:28 am

Pozz svima.. :-) Mogucnost zaposlenja kao dipl kemicar.... Da li je nekome poznato, sta raditi i gdje? :-)
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimečet sij 27, 2011 2:56 pm

Laboratoriji na "Ruđeru Boškoviću" ili bilo kojem drugom sličnom institutu, predavač kemije u srednjim školama (ako je u pitanju profesorski smjer).
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimened stu 20, 2011 10:02 pm

Mene zanima nešto drugo. miga
Ukoliko studirate ili završavate neki fakultet, višu ili srednju školu, sa kolikom bi plaćom bili zadovoljni?
Kakva su vaša (realna) očekivanja?

Ja bih bila zadovoljna da primjerice sa fakultetom, nakon par godina rada zarađujem od cc. 6500 do oko 7000 kuna mjesečno.
Bila bi zadovoljna da se ta cifra i kasnije zadrži.

Dakako, kao početnik ne bi niti očekivala toliku plaću.
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitimeuto tra 03, 2012 4:41 pm

Ima li tko kakvih iskustava i/ili znanja o agronomiji, šumarstvu, ekologiji ili prehrambeno-tehnološkom faksu?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Što studirati u Hrvatskoj   Što studirati u Hrvatskoj - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Što studirati u Hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Paranormalno u Hrvatskoj
» Izbori u Hrvatskoj
» Ogromna svastika u Hrvatskoj :(

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obrazovanje-
Forum(o)Bir: