Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zvucna izolacija

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
PathFinder
Riba
PathFinder


Male
Libra Monkey
Broj postova : 170
Age : 31
Registration date : 16.06.2010

Zvucna izolacija Empty
PostajNaslov: Zvucna izolacija   Zvucna izolacija Icon_minitimepon srp 12, 2010 10:20 pm

Hmmm evo vjerujem da cim ste procitali naziv teme mislite da imam problema sa okolnim usjedima, e pa nije to problem vec susjedi imaju problem samnom...

Dakle ovak ja i moj bend imamo obicaj da dodemo do mene i da snimamo pjesme na komp zbog prijavljivanja na festivale itd. e pa susjedima se izgleda nesvida valjda ta distorzija koja se pojavila na zadnjoj pjesmi pa mi danas prigovarali u stubistu kako im je grozno zivjeti sa mnom.

Pa da ja pitam imate li ikakvo efikasno rijesenje za to a da nekosta nesto i nemojte mi govorit da na zidove stavljam spuzvu jer nenamjeravam radit studio vec je ovo samo privremeno... Zasad sam stavio jedan zakoturan tepih u jedan kut kako bi se zvuk barem manje odbijao od zidove... ali izgleda da to onaj prvi val nesprijecava da izade do susjeda :)
Jeli ima kakvog spasa ili da stavim slusalice nausi i neslusam susjede?

Hvala unaprijed
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Zvucna izolacija Empty
PostajNaslov: Re: Zvucna izolacija   Zvucna izolacija Icon_minitimepon srp 12, 2010 11:07 pm

Ti imaš pravo praviti buku do određene granice i to u određeno doba dana.
Predlažem ti da si nađeš one velike pakete za jaja i da ih staviš po zidovima i vratima. Rješenje nije profesionalno, ali je praktično.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Zvucna izolacija Empty
PostajNaslov: Re: Zvucna izolacija   Zvucna izolacija Icon_minitimepon srp 12, 2010 11:11 pm

to je i meni blila prva ideja kad sam pročitala uvodni post :D

mah... buka...
imala sam susjeda bubnjara -.- dok je sam bubnjao skoro je dobio činelom po glavi
kad se malo više okupilo da je to vičilo na melodiju bilo ih je čak i ugodno za slušati :)

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
PathFinder
Riba
PathFinder


Male
Libra Monkey
Broj postova : 170
Age : 31
Registration date : 16.06.2010

Zvucna izolacija Empty
PostajNaslov: Re: Zvucna izolacija   Zvucna izolacija Icon_minitimeuto srp 13, 2010 12:17 pm

Budem pokuso napravit nesto slicno... Nadam se da upali...

A neznam ti ja zivim u zgradi gdje ima puno starijh ljudi pa neznam sta im je jer kad ih nesto pitas onda kobiva govore : a moj sinko ja sam malo nagluh primakni se da te bolje cujem a sada odjednom svi sve cuju :) Ili je to ona "ko ce slusat tudu muku"

Javim vam rezultate odmah danas poslijepodne jer cemo danas opet snimat :)
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Zvucna izolacija Empty
PostajNaslov: Re: Zvucna izolacija   Zvucna izolacija Icon_minitimeuto srp 13, 2010 12:41 pm

ne znam jesi li ikad bio u studiju u nekoj radio postaji. možeš vidjeti u tim prostorijama kako su zidovi obloženi spužvom i drvetom kako bi što više upijali zvuk da ne bi došlo do jeke i stvaranja buke. drveni dio zida uglavnom ima rupe, a spužvasti dio ima te izbočine slične onima što ih ima kutija za jaja.

Zvucna izolacija 021120091871
[Vrh] Go down
PathFinder
Riba
PathFinder


Male
Libra Monkey
Broj postova : 170
Age : 31
Registration date : 16.06.2010

Zvucna izolacija Empty
PostajNaslov: Re: Zvucna izolacija   Zvucna izolacija Icon_minitimeuto srp 13, 2010 12:43 pm

Da, da ali sam reko da nezelim ulagat nikakve velike pare jer nezelim radit studio niti ista slicno. Ovo sto snimamo je privremeno dok nebudemo imali novca da to negdje drugdje i strucnije odradimo :)

Kutije od jaja cu probat ali sumnjam da ce nesto mnogo pomoc...
[Vrh] Go down
PathFinder
Riba
PathFinder


Male
Libra Monkey
Broj postova : 170
Age : 31
Registration date : 16.06.2010

Zvucna izolacija Empty
PostajNaslov: Re: Zvucna izolacija   Zvucna izolacija Icon_minitimesri srp 14, 2010 12:56 pm

evo samo da javim naso sam jedno jako solidno rijesenje...
Dakle uzeo sam vise stolica i preko njih stavio par deka (debljih) tako da tvore jednu kutiju... izvan te kutije se cuje mnogo slabije ali unutra imam zvuk kakav zelim... jedini je problem iskazo kada sam poslije skino deke, jer se pojacalo koje je bilo unutra strasno zagrijalo ali eto bar mozemo snimat namiru

hehe
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zvucna izolacija Empty
PostajNaslov: Re: Zvucna izolacija   Zvucna izolacija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zvucna izolacija
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Audio - video svijet-
Forum(o)Bir: